Сергій Дацюк Філософ

Проблема не з полiтичною волею

23 травня 2017, 11:36

Повсюдно усвідомлюється глухий кут, у який потрапила нині Україна. Але в цьому усвідомленні дуже важливо розуміти, з якою саме проблемою всі ми маємо справу.

Дуже часто доводиться чути, що наша найбільша проблема то відсутність політичної волі.

І коли ми говоримо, що немає політичної волі, то перш за все ми маємо на увазі, що цієї волі немає у політикуму, у політичного класу, у правлячого класу.

На що саме немає політичної волі?

Немає політичної волі, щоб створити потужну армію і відвоювати Донбас та Крим. Немає політичної волі, щоб вийти з Мінського процесу та ізолювати Донбас, не зважаючи на будь-яку критику Європи, зосередившись на соціально-економічній війні з Росією. Немає політичної волі, щоб довершити люстрацію, зокрема в правових структурах. Немає політичної волі, щоб довести реформи до кінця. Немає політичної волі, щоб здійснити деолігархізацію. Немає політичної волі, щоб запустити конституційну реформу від громади. Немає політичної волі, щоб відважитися на соціальні інновації.

Але чи означає це, що політичної волі у правлячого класу немає взагалі?

Ні, не означає.

Уявіть собі, яку політичну волю потрібно мати, щоб каналізувати соціальну енергію двох поспіль революцій з доволі активною громадою. Уявіть, яка політична воля потрібна для того, щоб вже другий раз після чергової революції обернути кругову поруку правлячого класу проти волі громади, щоб ніхто зі знакових представників правлячого класу не зазнав жодного покарання. Тільки спробуйте уявити, яке низьке нахабство і яку мерзотну волю потрібно мати, щоб торгувати на втрачених територіях країни і щоб наживатися на війні. Уявіть собі який вольовий фанатизм потрібно мати, щоб перетворити боротьбу з корупцією на процес її концентрації. Просто лише спробуйте уявити собі, яку сильну волю потрібно мати, щоб вдавати солідарність з власною громадою, войовничість до Росії і при цьому продовжувати плекати власний бізнес і збагачуватися на монополізмі інфраструктурних послуг. Уявіть собі яку залізну волю потрібно мати, щоб іти наперекір недовірі всієї громади і продовжувати чіплятися за владу навіть тоді, коли громада волає "ганьба".

Тому не з політичною волею у нас проблема.

У нас зараз проблема з волею громади, яка стомилась від скоропадщини і боїться петлюрівщини. Влада знайшла слабке місце громади – вона лякає її петлюрівщиною.

Проблема в тому, що громада все ще не вірить у свою здатність до самоорганізації. Громада не вірить в те, що здійснену нею на Майдані мережеву самоорганізацію вона може розповсюдити по всій країні.

Зараз відбувається конкуренція воль – волі правлячого класу і волі громади.

Всі медіаресурси, організаційні та навіть ресурси креативного класу правлячий клас спрямовує на те, щоб паралізувати волю громади.

Тому у нас проблема не з політичною волею, яка у правлячого класу є, але спрямована не в той бік. У нас проблема з волею громади, яка спрямована у потрібний бік, але слабка, розпорошена і живиться в основному низькою енергією підозри, ненависті та націоналістичного реваншу.

Самоорганізовану, позитивну, інтегровану через громадянську ідентичність і спрямовану на перспективу волю громади неможливо розбудити лише раціональним чином. Це можуть зробити публічні інтелектуали, які не захотіли ввійти до креативного класу, щиросердні митці, моральні авторитети та мудрі від народження активні громадяни.

Але вони теж в розпачі.

Потрібно розбудити побудників, щоб вони розбудили нас. Таке от замкнене коло.

Загрузка...
Коментарі — 99
Ua Gall _ 25.05.2017 20:01
IP: 95.215.158.---
Микола Чумаченко:
Зате є політична воля продати Украінську Землю.
Сперва должен заработать закон,затем надо обеспечить платежеспособность народа и только тогда-рынок земли.Иначе мы-укранцы станем цыганами на своей земле.
Микола Чумаченко _ 25.05.2017 19:28
IP: 195.26.67.---
Зате є політична воля продати Украінську Землю.
Takozh _ 25.05.2017 12:25
IP: 176.119.78.---
...У нас проблема з волею громади, яка спрямована у потрібний бік, але слабка, розпорошена і живиться в основному низькою енергією підозри, ненависті та націоналістичного реваншу...
Сподобалось про націоналістичний реванш. Може автор назве й переможців, щодо яких реванш.
Вікторія Торон _ 25.05.2017 09:47
IP: 35.188.100.---
Logic2009:
Дякую, що інформуєте. Нові люди не встигають одразу розібратись.
Вікторія Торон _ 25.05.2017 09:40
IP: 104.154.99.---
Natalia Pfeiffer:
Наталю, перш ніж із ним розмовляти, треба було почитати його репліки із самого початку дискусії, а також почитати характеристику, яку йому вже хтось дав. Тоді одразу би все стало ясно. Він тут давно домагався, щоб хтось із ним заговорив, але всі його успішно ігнорували. У вас був правильний здогад – звичайно, це троль, злісний і нахабний. Не підгодовуйте.
-Vesna- _ 24.05.2017 22:00
IP: 104.199.44.---
Олег Чирва:
"Ничего не выдумало человечество более простого, чем военное дело. Но воевать – сложно..." (Клаузевиц).
Бабы еще нарожают (Жуков).
Олег Чирва _ 24.05.2017 10:51
IP: 37.229.133.---
-Vesna-:
Остановить – можна і меншими силами.
А от відвоювати (тобто йти в наступ) треба сили в 3 рази більші, ніж у противника.
***

Овва! Вчимося просто на очах... "Ничего не выдумало человечество более простого, чем военное дело. Но воевать – сложно..." (Клаузевиц).
Елена Величко _ 24.05.2017 10:48
IP: 178.93.136.---
Mykola Tarasenko:
Національну буржуазію можна вважати системоутворюючою, якщо її такою вважає народ. Тобто народ на своєму житті відчуває:яку має еліту й солоденькими речами нікого не можна підманути.
Mykola Tarasenko _ 24.05.2017 10:40
IP: 93.73.197.---
Друзі я не є прихильником толстовсько- більшовицького словоблуддя С. Дацюка з його вірою у волю громади як носія креативу і моральної правди а сама безапеляційність суджень, бездоказовість викликає щонайменше настороженість і ось чому, - неусвідомлення стану громади (чого вона прагне і чи прагне чогось взагалі) її попередніх прорахунків (бунту проти П. Скоропадського, не успіху руху В, Чорновола, провал національного відродження повязаний з партією Свобода) і паталогічна невіра в можливість розбудови Держави національною буржуазією яку привів до влади Майдан а останнє волання громади "Ганьба"видається автору як прояв розуму громади в той час як це наша ганьба (не виключаю і промахів влади але не помиляється той хто нічого не робить) ми вже так звільнили одногоз кращих політиків Європи А. Яценюка, взялися за Гонтареву а вони продовжують служить Країні інколи з острахом думаю – ну наскільки ще хватить Президента, Гройсмана, їх команди адже у громади одно бажання, сюди до нас в болото і буд
Елена Величко _ 24.05.2017 10:38
IP: 178.93.136.---
Tim Vlasyuk:
Взагалі я вашу думку розумію, однак не треба мільярдера, що зробив статки за рахунок зубожіння народу зрівнювати з тими, хто виживає чи вже не вижив. Оце одна з тих мантр про те, що однакові умови. Не однакові умови, тим паче коли людині нема на що жити та дітям – це не годиться, економічному міністру поставили низький рейтинг – так економіка це одне з головних, тільки не треба про совок розказувати. Солідарність вона й зверху йде:коли усе забирають та жирують – люди усе ховають та обманюють – бо не можна вижити, інші брешуть, щоб мати ще більше – то різне.
Anatol Zubenko _ 24.05.2017 09:06
IP: 94.153.158.---
Logic2009:
Сейчас в кочегарки
================================================
Чурбан Семижопов, когда ты выучишь хотя бы один язык?
Тупица, ты явно не читаешь книги.
Твой русский хуже чем у второклассника.
Дело в том, что он,так сказать, не совсем и рюся...
Anatol Zubenko _ 24.05.2017 08:51
IP: 94.153.158.---
Serg Ivan:
-Vesna-:
===========
у РФ силы в 3 раза больше, чем у противника
И что? Эту всю силу можно перебросить на войну с Украиной? Реально даже паритета не будет...
Tim Vlasyuk _ 24.05.2017 08:18
IP: 35.189.200.---
Наскільки можливим є перехід українського суспільства від демократії до авторитаризму?
Tim Vlasyuk _ 24.05.2017 08:14
IP: 185.11.28.---
Воля громади скута такою ж жагою до збагачення, матеріального добробуту як і правляча верхівка.
Саме тому високі енергії ідей націоналізму, національного солідаризму не знаходять підтримки у суспільстві.
Люди, які думають щодня про виживання або збільшення статків хоч і мають величезну прірву в доходах, але перебувають у полоні матеріалістичного світу. Люципер майже поглинув їх душі. І нема значення це влада з мільйонними статками чи прості люди на межі виживання, або креативний та середній клас.
Сучасні послідовники Драгоманова, Винниченка, Грушевського, Коцюбинського, Скрипника суттєво відрізняються від послідовників Скоропадського, Петлюри.
Петлюра, Скоропадський значно ближчі один до одного ніж соціалісти, комуністи, ліберали.
Logic2009 _ 24.05.2017 07:43
IP: 91.196.177.---
Сейчас в кочегарки
================================================
Чурбан Семижопов, когда ты выучишь хотя бы один язык?
Тупица, ты явно не читаешь книги.
Твой русский хуже чем у второклассника.
Serg Ivan _ 23.05.2017 23:56
IP: 104.199.41.---
-Vesna-:
===========
у РФ силы в 3 раза больше, чем у противника
-Vesna- _ 23.05.2017 23:38
IP: 35.187.105.---
Anatol Zubenko:
hrim:
"... Немає політичної волі, щоб створити потужну армію і відвоювати Донбас та Крим..."

АВТОР, перше, ніж таке писати, мав порівняти армію Росії з армією України, а також їх щорічне фінансування.
Тому далі можна й не читати.
Да конечно! Много слишком грамотных...а вот заторможенные финны не знали арифметики...
Фіни, канэшна, відвоювали Карелію...
Vlad Doroshenko _ 23.05.2017 23:38
IP: 93.72.70.---
" проблема з волею громади, яка спрямована у потрібний бік"?
Але ж цей бік треба уявляти, знати і розуміти.
Дай Боже Дацюку написати про цей бік, щоб очі громадян не бігали у всі боки, а громадяни розуміли і свої слабкі волі направили на потрібне, а не (часто) один проти одного.
Чи є у громади (і громадянина) ідеали, що звуться "потрібний бік"?
Я один такий знаю – тожество мережевих громад, це – потрібний бік? Уже і "слава Україні!" рідше чути, я все питав-питав, де той список потрібностей, що складає ту славу. Гасло асоціюється з портретом Бандери і шинами, що горять.
А також з селом, що на колінах зустрічає загиблого героя, а потім – на поїзд Львів-Москва і їхать на роботу.
-Vesna- _ 23.05.2017 23:34
IP: 35.189.213.---
Serg Ivan:
hrim:
"... Немає політичної волі, щоб створити потужну армію і відвоювати Донбас та Крим..."

АВТОР, перше, ніж таке писати, мав порівняти армію Росії з армією України, а також їх щорічне фінансування.
Тому далі можна й не читати.
===========
если Вы и автор правильно написали, то ВСУ не остановило Рос армию, а они остановились там, где хотели...
Остановить – можна і меншими силами.
А от відвоювати (тобто йти в наступ) треба сили в 3 рази більші, ніж у противника.
Serg Ivan _ 23.05.2017 23:10
IP: 104.155.46.---
hrim:
"... Немає політичної волі, щоб створити потужну армію і відвоювати Донбас та Крим..."

АВТОР, перше, ніж таке писати, мав порівняти армію Росії з армією України, а також їх щорічне фінансування.
Тому далі можна й не читати.
===========
если Вы и автор правильно написали, то ВСУ не остановило Рос армию, а они остановились там, где хотели...
Anatol Zubenko _ 23.05.2017 23:04
IP: 35.189.218.---
hrim:
"... Немає політичної волі, щоб створити потужну армію і відвоювати Донбас та Крим..."

АВТОР, перше, ніж таке писати, мав порівняти армію Росії з армією України, а також їх щорічне фінансування.
Тому далі можна й не читати.
Да конечно! Много слишком грамотных...а вот заторможенные финны не знали арифметики...
Сергей Папков _ 23.05.2017 22:53
IP: 104.199.44.---
Дмитрий Зоренко:
-Vesna-:
Олег Чирва:
Непогана робота...
Ага.
Оце вам особливо має бути до ватної душі.
Немає політичної волі, щоб створити потужну армію і відвоювати Донбас та Крим. (с).
Порошенко и не нужен мир в стране, для этого банально нужно просто выполнить минские соглашения, война нужна Порошенко, что бы списывать свои просчёты в экономике страны и навязывать украинцам свои дебильные указы.
Для того, щоб був мир, треба не мінські "недодомовленості", які аж ніяк не ведуть до нього, а дати ворогу такий відпір, щоб йому мало не здалося.
Yuriy Shandra _ 23.05.2017 22:51
IP: 35.189.213.---
Все написане вірно, та нажаль автор вимагає волі у громад, але в громадах активними та свідомими є переважно 5-10% інші спостерегачі, що здатні тільки чути інформацію, яку їм вкладають у вуха з олігархічних ТВ каналів. Ще одна перевага влади, вонм згуртовані у своєму прагненні бути при кориті по всій вертикалі. Громади в кожному регіоні зі своїм менталітетом та культурою. І тітьки народ здатен здолати цю бюрократично-корупційну владу, але поки що народу немає, в перневажній більшості – насєлєніє,
Сергей Папков _ 23.05.2017 22:43
IP: 35.189.200.---
hrim:
"... Немає політичної волі, щоб створити потужну армію і відвоювати Донбас та Крим..."

АВТОР, перше, ніж таке писати, мав порівняти армію Росії з армією України, а також їх щорічне фінансування.
Тому далі можна й не читати.
Порівнювати треба мобілізаційний потенціал, а він у України всього в три рази менший. А це не катастрофічно: Німеччина 1941-го року мала мобілізаційний потенціал менший за радянський в 2 рази, а вермах дійшов до Волги і Великого Кавувзького хребта (до того ж ще маючи другий західний фронт). До того ж завданням дипломатії є щоб і інші великі міжнародні гравці (насамперед США і КНР), маючи власний стратегічний інтерес, не залишились осторонь, коли рубікон буде перейдено і почнеться велика рубка.
До того ж в Україні мало залишитися озброєння мільйонної передової частини РА та виведене з країн Варшавського договору, якого цілком мало б вистачити на невеличку світову війну.
Сергей Папков _ 23.05.2017 22:32
IP: 104.155.11.---
Я доволі часто критично розбираю "по кісточкам" дописи цього автора. Але сьогодні робити цього не буду, бо не знаю що тут можна зауважити: все абсолютно в яблочко.
Єдине лише погано: знову констатація очевидного і жодної пропозиції конкретних механізмів подолання існуючого стану (жодного "вчора було зарано, а завтра вже буде запізно).
тітушки10 Корупція1083 Україна та Європа902 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter