Сергій Дацюк Філософ

НАПЕРЕДОДНІ БУНТУ

13 жовтня 2017, 10:28

Якби ви знали, як важко зібрати людей на Майдан. Коли Майдан уже є, всім можна визначатися – йти туди чи ні. А от зібрати людей на Майдан дуже важко. Адже навіть коли є протестний потенціал, не факт, що цей потенціал готовий втілитися у реальне суспільне протистояння.

Ще важче утримати людей на Майдані впродовж тривалого часу. Невелика таємниця, що олігархи, їх партнери та політичні менеджери управляли Майданом 2013-2014-их років. Кожен раз, коли люди протягом Майдану 2013-2014-их років від безвиході та безглуздості уже готові були розійтися, менеджери Майдану придумували нову провокацію чи нове насилля від влади, і люди залишалися на Майдані.

Я пам'ятаю, скільки сил докладали тоді я та мої колеги, що придати цьому бунту якісь важливі смисли революції. Значна кількість цих смислів дуже швидко була втрачена через відсутність ефективної організації громадських сил, які не змогли протистояти відновленому олігархічному консенсусу після перемоги Революції Гідності.

І от ми знову напередодні чергового бунту, який знову навряд чи управляється громадськими активістами концептуально та програмним чином.

Ситуація в Україні напередодні бунту

Чим же нинішня ситуація відрізняється від ситуації до Майдану 2010-2013-их років та від ситуації 2014-2016-их років?

Не дивлячись на деякі реформи за європейськими зразками в Україні, олігархізація економіки, корупція влади та чиновницько-олігархічне здирництво щодо громадян не менші, а за деякими даними навіть більші, ніж в 2010-2013-их роках.

Водночас зараз ми знаходимося в принципово іншій ситуації, ніж знаходилися в 2014-2016-их роках. А саме – олігархічний консенсус через жадібність та безпринципність нинішньої влади знищено.

Це звичайно не означає, що знищено олігархізацію, бо в Парламенті олігархічні групи продовжують існувати, тарифне і ціно-товарне здирництво в жорстко монополізованій економіці продовжується, а ЗМІ контролюються так, як в дореволюційні часи нікому з владоможців і не снилося.

Водночас зруйнований саме олігархічний консенсус, тобто домовленість між олігархами. А це і означає високу імовірність загальногромадського бунту, яка знову ж таки може бути використана в новому олігархічному консенсусі.

Звичайно, зменшився протестний потенціал бюджетників та пенсіонерів, оскільки відлучення від бюджету лише деяких олігархів дало змогу підняти мінімальну зарплату та навіть пенсії.

Руйнування інфраструктури через олігархічне здирництво та зволікання з введенням справедливої тарифної політики натомість збільшує протестний потенціал решти громадян.

Відкритий саботаж реформ чиновниками, які сидять на валізах і готові утекти, кожен день теж збільшує цей протестний потенціал громадян.

При цьому планований нині загальногромадський бунт на тлі війни підвищує небезпеку розколу країни, а це водночас має декілька причин.

Перш за все, руйнування олігархічного консенсусу це руйнування тієї зв'язності, яку свого часу Юрій Романенко назвав єдиним, що втримує цілісність країни. Більше того, окремі олігархи, які незадоволені посиленням іншої частини олігархів, працюють на сепаратизм своїх регіональних бізнесів і своїх регіонів.

По-друге, влада вдалася до передвиборної технології – розділяй і владарюй – уклавши негласну домовленість з націоналістичними силами: ми вам – українізацію, ви нашій корумпованій олігархічній владі – підтримку. Я назвав це "галицьким консенсусом", і ніяких змістовних і аргументованих заперечень, окрім емоційних реакцій, не отримав. Більше того, я вважаю, що відбувається штучне агресування націоналістичних сил в Україні, які бажають отримати більше влади, ніж вони отримали після революції 2013-2014-их років. Тобто націоналісти бажають переглянути політичні наслідки Революції Гідності.

Ну і зрештою, по-третє, незадоволення владою учасників АТО. Самоагресування їх середовища відбувається на тлі розкрадань військового бюджету та скандальних законів про так звану деокупацію Донбасу.

Отже Україна знаходиться у великій небезпеці політиканської отаманщини, фрагментації країни за ознакою ставлення до націоналізму та олігархічної регіоналізації.

Які цілі бунту та революції?

Зрозуміло, що націоналістичні сили під час нинішнього бунту ставлять цілі отримати більший вплив на центральну політику. Але "галицький консенсус" в принципі не дозволяє їм це зробити. Бо щоб отримати більший вплив, вони повинні не просто почати вголос критикувати владу, а, перш за все, виступити за дострокові перевибори Президента та Парламенту. Але саме відмова від цих вимог є умовою "галицького консенсусу". Тому націоналістичні сили знаходяться у глухому куті власних домовленостей з нікчемною владою.

Давайте подивимось на цілі, що ставлять деякі революціонери, зокрема відомий ініціатор Революції Гідності Мустафа Найем. В його блозі запропоновано такі цілі:

- скасування депутатської недоторканності;

- створення Антикорупційного суду;

- зміна виборчого законодавства.

Не піддаючи сумніву необхідність цих політичних кроків, чесно скажу, не тягнуть ці цілі не тільки на революцію, але навіть на принциповий бунт.

Дріб'язкові вимоги бунтарів не дозволять їм залучити широкі маси активних громадян. Але може саме так і планується – випустити пар і заблокувати подальші протести.

В такому вигляді це каналізація протестної енергії української громади через фейковий бунт.

Натомість я бачу зовсім інші цілі революції для української громади.

1. Нам не потрібен новий Майдан, бо ми в ситуації війни, і у нас не готові нові політичні сили, які би могли замістити старі. Тобто завдання для громади – створювати нові політичні сили для заміщення ними старих політичних сил.

2. Нам потрібно зосередитися на трьох процесах: а) конституційна реформа від громади (а не від держави, тобто не в Парламенті); б) антикорупційна боротьба і тиск на правові органи щодо здійснення покарання за корупцію незалежно від того, реформовані вони чи ні; в) деолігархізація, особливо в сфері енергоносіїв.

3. Без вільних ЗМІ подальший рух до лібералізації та демократизації в Україні неможливий. Цензура в ЗМІ посилюється в нових формах (антигромадський відбір модераторів-ведучих, фільтр на громадських проукраїнських критиків влади в ефірі, домінування проросійських критиків влади в ефірі, примусовий провладний порядок денний). Потрібна деолігархізація ЗМІ та створення дієвого суспільного телебачення, що фінансується громадою і не залежить від держави.

4. Зрештою дострокові Президентські та Парламентські вибори потрібні для відновлення довіри до влади. Дострокові перевибори це легальний шлях оновлення політичної системи в Україні.

5. В процесі Конституанти, яка пропонується, потрібно обов'язково передбачити 3 цикли перевиборів через кожні 3 роки, для того щоб за 10 років повністю змінити нинішній правлячий клас. Принцип простий – олігархів, явних корупціонерів та злодіїв у Парламенті бути не повинно. Президентом теж не повинен бути олігарх чи корупціонер.

Це не означає, що я не підтримую нинішній бунт, хай навіть з цими дрібними цілями. Просто з цих дрібних цілей може початися бунт. Але перерости в революцію він може лише тоді, коли цілі стануть більш масштабними і принциповими.

Україна живе з незавершеною революцією. Українській громаді потрібно завершити революцію, утримавшись від громадянської війни, проводячи революційні процеси легальним та легітимним шляхом.

На той випадок, коли все стане ще гірше

Розкол країни дуже імовірний через політику влади "розділяй і владарюй", через олігархічну регіоналізацію та через нову націоналістичну сепаратизацію.

Створюваний засланим в тому числі російським криміналом хаос в Україні дуже імовірний.

Надзвичайний стан дуже імовірний, але він буде використаний для встановлення антинародної диктатури.

Отаманщина-петлюрівщина для України закінчиться розколом та втратою незалежності.

Зв'язність України треба втримати на місцях, якщо в центрі контроль над ситуацією в країні буде втрачено.

Громадські активісти мають здійснювати контроль місцевої влади. Якщо в регіонах деякі сили почнуть просувати гасла "незалежність від Києва", потрібно блокувати ці сили і роз'яснити, що головне завдання – втримати цілісність країни.

Поганий центр – все рівно ліпше, ні зовсім без центру.

Загони цивільної самооборони мають забезпечувати контроль міліції і в разі необхідності протидіяти криміналу.

Загони військової самооборони мають вести спостереження за військовими об'єктами і протидіяти можливим ворожим ДРГ, які можуть об'явитися в тилу.

Перспектива для України – нова Конституція, новий президент, новий парламент.

Коментарі — 168
Олег Чирва _ 18.10.2017 21:12
IP: 35.196.88.---
Mykola Fedoriy:
Не втрата, а підлий захват рашистами Криму і Донбасу, ще раз украінців навчив і доказав, що москалям не можна довіряти, не заключати з ними ніяких союзів та тримати проти них порох сухим...
****

Самого себя пытаетесь обмануть?!
Это вы, националисты выпихнули из державы крымчан и донбасцев – водопадами ''манкуртов, малороссов, янычар, кацапов, москалей'', желанием сделать их ''вторым сортом'' на собственной земле, бандеризовать и поработить, убийствами крымских антимайдановцев род Корсунем, вооруженной атакой Донбасса...
И они это вам показали прямо и недвусмысленно...
И после их ухода вы продолжаете тупо, по быдляцкому гнуть свою линию. В итоге останетесь одни на своих Карпатах...
Mykola Fedoriy _ 18.10.2017 13:33
IP: 46.133.15.---
Не втрата, а підлий захват рашистами Криму і Донбасу, ще раз украінців навчив і доказав, що москалям не можна довіряти, не заключати з ними ніяких союзів та тримати проти них порох сухим...
Олег Чирва _ 17.10.2017 22:29
IP: 35.196.88.---
Oleh Stavynoha:
Мене дивує, як Українська правда дозволяє у коментах до цього блогу всяким кацаплоїдам гадити на своїх сторінках...Опамятайтесь поки не пізно...Вас перестають поважати нормальні люди. Ваші сторінки окупувала кацапська срань...Опамятайтесь.
Как раз головобрюхим индивидам, которые называют миллионы своих СОГРАЖДАН ''кацаплоидами'' и искренне убеждены, что говорить правду – значит ГАДИТЬ – тут не место...
Oleh Stavynoha _ 17.10.2017 16:02
IP: 188.163.74.---
Мене дивує, як Українська правда дозволяє у коментах до цього блогу всяким кацаплоїдам гадити на своїх сторінках...Опамятайтесь поки не пізно...Вас перестають поважати нормальні люди. Ваші сторінки окупувала кацапська срань...Опамятайтесь.
Олег Чирва _ 16.10.2017 15:49
IP: 35.185.1.---
LYCIV_OLGA:

Особая благодарность вам за выражение постоянной ненависти к части украинского народа, и ярчайшие проявления личного бескультурия, хамства и умственной ограниченности – как наглядной иллюстрации самых характерных качеств всех носителей идей "русского мира"!
Никто и никогда не справился бы с подобным заданием лучше вас! Ваш вклад в решение этой задачи – постине неоценим.
Поэтому – искренне говорю – огромное вам спасибо!
И хотя вы – явный умалишённый, я не сомневаюсь в нашем дальнейшем плодотворном сотрудничестве в этом особо важном для всех украинцев деле – изобличении врождённого ублюдства "русского мира"!
(Смайлик "smile")
*****

ФФФФФФФУУУУУУУУ!!!!! БОльшего – не стоишь.
LYCIV_OLGA _ 16.10.2017 14:41
IP: 35.195.195.---
(Смайлик "smile")
Неуважаемый Олег Чирва (Иван Круча), позвольте выразить вам, – как убеждённому украинофобу и фанатичному российскому шовинисту, – искреннюю и безграничную благодарность за ваше беззаветное и бескорыстное служение делу разоблачения низости, мерзости и извращённости "русского мира"!
Особая благодарность вам за выражение постоянной ненависти к части украинского народа, и ярчайшие проявления личного бескультурия, хамства и умственной ограниченности – как наглядной иллюстрации самых характерных качеств всех носителей идей "русского мира"!
Никто и никогда не справился бы с подобным заданием лучше вас! Ваш вклад в решение этой задачи – постине неоценим.
Поэтому – искренне говорю – огромное вам спасибо!
И хотя вы – явный умалишённый, я не сомневаюсь в нашем дальнейшем плодотворном сотрудничестве в этом особо важном для всех украинцев деле – изобличении врождённого ублюдства "русского мира"!
(Смайлик "smile")
Олег Чирва _ 16.10.2017 14:35
IP: 37.229.133.---
олександр миколайович _ І додам: навіть втрата Крима і Донбаса галичанських пасионаріїв не змусила замислитися – а чи такі вони вже "більшоварті", як це ним вважається, і чи не варто зараз носитися, а тим більше – нав"язувати іншим тоталітарні ідейкі 30 років минулого сторіччя, які вже давно в Європі на смітнику?
А не замисляться – так на черзі будуть Закарпаття з Буковиною, серія N2, так би мовити...Вас така перспектива задовільняє? МЕНЕ – НІ.
Олег Чирва _ 16.10.2017 14:30
IP: 37.229.133.---
олександр миколайович:
Олег Чирва, ви надали відмінний приклад критиканства, як наслідок "власного умственного и морального развития": маємо від вас і узагальнення одного випадку на всіх "пидляшков", і щонайменше дивні наслідки вашого навчання на прикладах Криму і Донбасу.
****

Панотче, моє критиканство не призвело до того, що Україна з квітучої країни перетворилася в місце, яке не годиться для нормального життя... А ось "узагальнення" на ваших земляків має під собою досить таки міцне підгрунтя. Незважаючи на те, що в Галичині повно нормальних європейців, серед яких я маю і друзів і навіть рідню – зовсім не вони там визначають погоду, зовсім не вони...
олександр миколайович _ 16.10.2017 13:40
IP: 146.148.120.---
Олег Чирва:
LYCIV_OLGA:

Прекрасным индикатором умственного и морального развития пидляшков является их искренняя вера в то, что другие народы в ответ на их животную, патологическую ненависть будут им, ''бильшовартым'', платить любовью и уважением...:)).
Пример Крыма и ДОНБАССА их ничему не научил, впрочем, и не мог...
Олег Чирва, ви надали відмінний приклад критиканства, як наслідок "власного умственного и морального развития": маємо від вас і узагальнення одного випадку на всіх "пидляшков", і щонайменше дивні наслідки вашого навчання на прикладах Криму і Донбасу.
олександр миколайович _ 16.10.2017 13:24
IP: 35.189.208.---
Дійсно, важко бути нетямущим: до якої роботи не берешся – нічого не виходить. От і "зібрати людей на Майдан" важко. Що бідоласі робити? Знайти в Інтернеті статтю за словами "АБИ АРЕНА ПОЛІТИЧНОЇ БОРОТЬБИ НЕ СТАЛА ЦИРКОВОЮ СОЦІОЛОГІЯ У" і вчитися!
Олег Чирва _ 16.10.2017 12:30
IP: 35.196.3.---
LYCIV_OLGA:

Олег Чирва:
Василь Таранович:
З цього місця кацапе мокшанський давай грунтовніше пояснення,а як у вас у москалєй?
****

Что тебе, пидляшок карпатский можно пояснить?! Ваши вечные хозяева – поляки предупреждали, что ихнее ''быдло, пся крев'' понимает только один язык: ''Сапог на шею, батог на спину!", а мы, украинцы им не верили...
Ну, теперь Василь Таранович вполне может поблагодарить (!) Олега Чирву (Ивана Кручу) за выражение постоянной ненависти к части украинского народа – как наглядную иллюстрацию ублюдочности "русского мира"...
****

Прекрасным индикатором умственного и морального развития пидляшков является их искренняя вера в то, что другие народы в ответ на их животную, патологическую ненависть будут им, ''бильшовартым'', платить любовью и уважением...:)).
Пример Крыма и ДОНБАССА их ничему не научил, впрочем, и не мог...
LYCIV_OLGA _ 16.10.2017 11:28
IP: 35.195.195.---
Зауваження по "ході коментарів"
Какая "прелесть" – РОССИЙСКИЙ ШОВИНИСТ (т.е. – типичный пидрашек) ПЫТАЕТСЯ ВЫДАТЬ СЕБЯ ЗА УКРАИНЦА!

Олег Чирва:
Василь Таранович:
З цього місця кацапе мокшанський давай грунтовніше пояснення,а як у вас у москалєй?
****

Что тебе, пидляшок карпатский можно пояснить?! Ваши вечные хозяева – поляки предупреждали, что ихнее ''быдло, пся крев'' понимает только один язык: ''Сапог на шею, батог на спину!", а мы, украинцы им не верили...
Ну, теперь Василь Таранович вполне может поблагодарить (!) Олега Чирву (Ивана Кручу) за выражение постоянной ненависти к части украинского народа – как наглядную иллюстрацию ублюдочности "русского мира"...
Володимир Лукянюк _ 16.10.2017 03:42
IP: 176.120.37.---
"ЗМІ контролюються так, як в дореволюційні часи нікому з владоможців і не снилося" і щотижня новий блог Дацюка про революційну ситуацію і заклики до самої революції у типу неоліхархічній УП. І цей шедевральний рімейк Квітневих тез дєдушкі Лєніна: "Загони цивільної самооборони мають забезпечувати контроль міліції і в разі необхідності протидіяти криміналу. Загони військової самооборони мають вести спостереження за військовими об'єктами і протидіяти можливим ворожим ДРГ, які можуть об'явитися в тилу."
Віталій Ковалевський _ 15.10.2017 21:18
IP: 178.92.135.---
valsh01:
Згоден.
Олег Чирва _ 15.10.2017 15:38
IP: 35.196.223.---
Олександр Перший:
Orest Jj:
Pavlo Koma:
Я, наприклад, одержав +65% до пенсії. І це при тому, що замість коефіцієнта стажу 1,35 при осучасненні використовувався коефіцієнт 1,0. Це, звісно, "геноцид нації", але не такий страшний, як де хто вимальовував.
****

65%???? Ну, поздравляю – наконец-то Вам многолетние выплаты от СБУ в пенсию засчитали...
Олександр Перший _ 15.10.2017 15:02
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Pavlo Koma:
Dmitriy Babkin Маріуполь. Моїй матері – Заслуженому лікарю України, у якій робочий стаж 50 років (вона реально працювала головним лікарем до 70 років), пенсію в 2400 грн / міс підняли на 2000 грн / міс. Не густо, але, вже й не порожньо...
- Жінка-штукатур, 39 років стажу, до 1570 додали 1100.
не бреши. "Накидывают" где то 20%. на цифру пенсии.
От типова реакція юлефана, типу, "не може бути, тому що влада злочинна". Ну, як що сам не знаєш, навіщо людину, яка написала чисту правду, негайно звинувачувати у брехні? Це ж можна перевірити простим розрахунком по формулі, яка надавалась у багатьох ЗМІ. Я, наприклад, одержав +65% до пенсії. І це при тому, що замість коефіцієнта стажу 1,35 при осучасненні використовувався коефіцієнт 1,0. Це, звісно, "геноцид нації", але не такий страшний, як де хто вимальовував.
Елена Величко _ 15.10.2017 11:03
IP: 46.200.227.---
Коли кит заплутався у сітці – його майже день декілька осіб взволяли. складність в Україні, що треба самим себе визволяти. Тут права Самопоміч:"Help Youself!" Пишуть, що вже відмовиляются від кредитів – то початок нового процесу у світі. Взагалі грошові відносини та економічні треба суттєво переглянути. Ті країни, незалежно від ладу, де має кошти громадянин – успішні. Перерозподіл іде на громадян. В нас ресурси?
Елена Величко _ 15.10.2017 10:52
IP: 46.200.227.---
Pavlo Koma:
А я запитаю у знайомих пенсіонерів та напишу, ще враховуючи рівень цін. Стаж 50 років – то не показник,бо такий стаж – то рідкість та й тут є різні нюанси – працювали половину часу, дві відпустки, за свій рахунок а інше. Деякі на роботу взагалі не ходили, тобто інтенсивність роботи та вплив на людину.
Orest Jj _ 15.10.2017 10:40
IP: 77.52.77.---
Pavlo Koma:
Dmitriy Babkin Маріуполь. Моїй матері – Заслуженому лікарю України, у якій робочий стаж 50 років (вона реально працювала головним лікарем до 70 років), пенсію в 2400 грн / міс підняли на 2000 грн / міс. Не густо, але, вже й не порожньо...
- Жінка-штукатур, 39 років стажу, до 1570 додали 1100.
не бреши. "Накидывают" где то 20%. на цифру пенсии.
Vlad Doroshenko _ 15.10.2017 00:17
IP: 93.72.70.---
Мы можем стать с тобой сумасшедшими
И нас разместят с тобой в разных палатах,
А может мы с тобой как два гения,
Как будто два Нобеля лауреата.
Мы можем стать с тобой океанами,
И нас разделят с тобой материками,
Можем стать с тобой вечно пьяными,
А может мы – ангелы над облаками.
А країна може стати славною, тільки треба уявити і зрозуміти, як цього досягнути і рушати туди, а не борсатись в минулому, перемелюючи негатив. Всі ж тут клацають на компьютерах, може, наклацають, як країні такі компьютери випускати, а не різати совіцькі заводи на металобрухт – і ешелонами його на Туреччину?
Pavlo Koma _ 14.10.2017 21:19
IP: 94.178.35.---
Dmitriy Babkin Маріуполь. Моїй матері – Заслуженому лікарю України, у якій робочий стаж 50 років (вона реально працювала головним лікарем до 70 років), пенсію в 2400 грн / міс підняли на 2000 грн / міс. Не густо, але, вже й не порожньо...
- Жінка-штукатур, 39 років стажу, до 1570 додали 1100.
Orest Jj _ 14.10.2017 20:54
IP: 77.52.37.---
Pavlo Koma:
40 лет стажа. До справедливой пенсионной реформы от гениев реформаторста имела пенсион 1400 гр.
Добавили 270 гр.
За 4 дня поднялись цены на помидоры с 12 гривен до 30 гр., "мясо" для бедных подорожало на 15%, яйцо на 10%

Пы.Сы. Взять бы вас за ноги и головой об угол.
Pavlo Koma _ 14.10.2017 19:41
IP: 94.178.35.---
Мені дві пенсії перерахували. Шоковані великими доплатами пенсіонери телефонують на гарячу лінію. Від 1 жовтня в Україні відбулося осучаснення пенсій. 11 жовтня, відколи в Україні почала діяти пенсійна реформа, пенсіонерам почали перераховувати індивідуальні доплати. 5,6 мільйона пенсіонерів мають отримати додатково по 200-1000 грн. Але дехто отримав доплату, яка вища за саму пенсію. Це стосується тих, хто має великий страховий стаж, у кого була висока зарплата, особливо – шахтарів. Тож шоковані великими доплатами пенсіонери розривають телефонну "гарячу лінію" Пенсійного фонду й не вірять, що відтепер у них будуть такі високі пенсії. Окремі записи телефонних розмов виклали на сайті Міністерства соціальної політики. Найбільше пенсіонерів шахтарів та металургів на сході держави?
За роботу лікарем, викладачем 35 років доплата до пенсії 800 грн., учителю зі стажем 35 років до 500 плюс 15%, які вираховували у працюючих на зміцнення ЗСУ.
В тилу бідкаюся лише військові пенсіонери
Михаил Буртыка _ 14.10.2017 19:36
IP: 146.148.120.---
Складывается впечатление, что цивилизации как целому сознание не присуще. Следствие этого – криминальные разборки.
САНДРО _ 14.10.2017 15:17
IP: 104.155.117.---
ПАне Вэлш?
Вы где?
Я имею к вам пару вопросов, плиз?

Пане Міхаленко?
Мене цікавить Ваша думка по одній темі,будь ласка вдгукніться.
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter