Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ ВСЕ ПОЧНЕТЬСЯ?

22 грудня 2017, 10:26

Коли зрештою все в країні почне змінюватися? Причому змінюватися настільки очевидно і незаперечно, щоб хоча би молодь за кордон не тікала, а інші би сказали – ну може щось і буде тут на краще.

Відповідь на це питання не така проста, як це може здатися чи як це спрощено висвітлюють ЗМІ.

Фактично в країні вибудувано ту ж саму систему, яка була за Кривавого Президента. Тобто в Україні відбулася Реставрація.

Більше того, економіка та політична система зруйновані сьогодні набагато більше, ніж за попереднього владного режиму. Окрім того, Україна втратила частину територіального суверенітету і перебуває у стані війни, яку влада не хоче визнавати і не хоче витрачати ресурси, що розкрадаються олігархами та корупціонерами, на війну.

Ситуація за останній час настільки зайшла в глухий кут, що тепер вже точно і остаточно – зміни можливі лише в результаті революції. Ніякий еволюційний чи реформістський рух надалі неможливий, бо влада перейшла до явного відкату на гірше, ніж дореволюційний режим.

Революція це коли змінюються всі. Коли якась частина суспільства змінюватися не бажає і в неї є ресурси (чи вона знайшла спосіб, як ці ресурси отримати), то ця частина суспільства змінюватися не буде. Якщо, звичайно, їх не позбавити цього ресурсу і не змусити змінюватися.

Основні ресурси олігархічної влади сьогодні це: монополізм в економіці, який через незаконне злиття виконавчої та законодавчої влади дозволяє викачувати гроші з бюджетів в обхід споживачів на користь олігархів; нелегітимна політична влада, яка монополізувала ЗМІ і забезпечила диктат фейкового порядку денного, що дозволяє уникати змістовної критики влади; корумпована правова система, яка дозволяє владі втримувати такий порядок речей.

Решта причин, які блокують революцію в країні, – суто суб'єктивні.

Тільки не плутайте будь-ласка революцію з Майданом як публічним виявом протесту. Фактично в Україні почалася ревізія Майдану. Його все частіше називають переворотом, яким він власне не був. Хоча переворот поза Майданом справді був. Бо поки революціонери святкували перемогу, а деякі ділили "золоті батони", олігархи повертали собі владу шляхом олігархічного перевороту.

Але в чому Путін не правий, так це в тому, що до влади в Україні прийшла хунта. Адже Путін не може критикувати українську олігархічну владу, бо ця критика небезпечна для нього самого. Олігархи принципово не можуть бути хунтою, у них інше світобачення та інша психологія. Вони навіть найняти хунту бояться, бо вона, перш за все, відхунтить їх самих.

Отже перша суб'єктивна причина гальмування революції – це небажання змін. Тобто українці не люблять змін більше за інші народи. Тому що зміни у Фронтирній країні це завжди великі людські жертви та всілякі руйнування.

Отже продовження олігархічного рабства це плата українців за відносно невеликі жертві у цій млявій війні з олігархами та Росією на виснаження.

З рабством, як з гріхом. Не можна боротися проти рабства, не переставши бути рабом у серці своєму. Тобто звільнення від рабства щонайперше потребує внутрішніх змін.

Але більше за все на світі люди не люблять змінюватися самі. І до будь-яких невідворотних змін вони намагаються пристосовуватися шляхом компромісів чи жертв. Але пристосування через компроміси це не зміни.

Більше того навіть в жертву люди намагаються принести не себе, а когось іншого. Це ж так зручно – призначити когось винуватим і пожертвувати ним. І нехай наступне покоління потерпає від цих жертв у минулому – як від провини чи як від прокляття. Саме так і сталося на початку ХХ століття.

Нехай змінюються інші – такий лінивий імператив. Якщо ціною зміни інших поставити зміну себе, виявиться, що ніхто змінюватися не хоче.

Отже радикальних та швидких змін не хочуть всі в Україні. Але олігархічна влада не хоче навіть повільних змін. Відтак мова йде про ще одну суб'єктивну причину – неадекватність правлячого класу, який навіть перед лицем війни та розпаду країни не бажає змінюватися.

Християнське "Багато покликаних, та мало обраних". (Мф. 22: 14) в демократії звучить дуже зловіще, оскільки все перевертається до навпаки. Обрані скурвлюються, а покликаних ігнорують.

Саме зараз в контексті буквального розуміння обраності – обрані перестали бути обраними, але переобиратися не бажають.

Більше того, вони навіть не розуміють, що обраність це не тільки обраність щодо влади та багатства. Це, перш за все, обраність відповідальності. Як тільки для них ввели електронні декларації, вони одразу ж забажали такі декларації для всіх. Тобто вони не розуміють навіть, що така вимога ганебна.

Обраність – це відповідальність, яка дає перевагу влади та багатства, а не навпаки. Бо якщо навпаки, то відповідальності завжди уникатимуть.

Планована схема катарсису після революції 2013-2016 не спрацювала. Тобто схема "обираємо до влади найкращих з компетентних, а кривава революція, війна та тиск люстрації дасть їм можливість переосмислити себе і змінитися" не спрацювала. Руйнування колективних мотивацій правлячого класу зайшло надто глибоко. Самостійно вони змінитися не можуть.

Отже якщо не виходить просто змінити правлячий клас через люстрацію, потрібно пробувати складніше.

Інакше кажучи, революція не починається, бо в Україні немає контреліти – зі своєю програмою, зі своєю організацією, зі своїми незалежними середовищами комунікації.

Як би там не було, але навіть на Майдані були нові обличчя, на які ми сподівалися. Двоє з них уже спалилися. Третій, точно не революціонер, але він якось випав з поля зору громади, оскільки політика центральної влади подразнює громаду дуже сильно.

Нинішні проблеми, з якими стикнулася Україна, не можуть бути вирішені ні волею націоналістів, ні компетенцією менеджерів від бізнесу, ні навичками зазвичай корумпованих чиновників-адміністраторів. Ці типи еліт старого світу відживають своє. Іноді вони дратують своєю неадекватністю, але, частіше за все, їх щиро жаль.

У минулій статті я показав, що нам по суті потрібно творити не контреліту, а власне еліту. У різних коментарях мене запитували: де вона та еліта, хто її зробить, назвіть кандидатів, покажіть пальцем.

Можу відповісти лише біблійно: "очі розумного в голові його, а дурний у темряві ходить" (Еккл. 2:14).

Українська еліта вже виникає, як протоеліта – тихо, спокійно, без публічних істерик, без піару. Її середовище – нові відео-технології Інтернет та соціальні мережі. Туди нікого не кличуть, але саме там з'являється принципово нова – інтерактивна обраність.

У цієї протоеліти є потужний захист – нехтування обивателів та більшості правлячого класу. Ну справді, що може з'явитися в соціальних мережах? Які дієві ресурси мають ці мережеві хом'ячки? І допоки правлячий клас думає, що це все несерйозно чи антиботи заблокують цей процес, можна спокійно працювати.

Протоеліта, перш за все, постає перед світовими викликами: фрагментація світу, поява єдиного людства, вихід людства за межі однопланетної колонізації, поява штучного інтелекту, прорив віртуального світу (віртуальних грошей, віртуального управління, віртуального життя) в світ актуальності, роботизація соціальності та андроїдизація людей, руйнування держав та національних ідентичностей, виникнення складних ідентичностей.

По-друге, протоеліта усвідомлює неадекватність стратегування і необхідність нових управлінських компетенцій. Попередньо це можна назвати конструктивним баготореальністним моделюванням та цивілізаційним процесуванням. Всі сьогоднішні політики та консультанти з їх стратегіями це все вже архаїчне мислення. Сингулярність не опановується стратегіями. Багатореальністний світ, у якому ми вже починаємо жити, не підвладний примітивному стратегуванню.

По-третє, протоеліта творить нові концепти світоконструювання, іншу філософію, інший тип мислення, інші дискурси та іншу понятійну мову у вузьких колах і не для широкого вжитку, щоб це було принципово незрозуміло для старого правлячого класу. Найрадикальніша люстрація це люстрація в просторі некомпетентності нового мислення.

Це не означає закритість нової еліти у традиційному розумінні. Клуби нової еліти не є закритими, просто вони уникають традиційних сфер комунікації та традиційної політики. Соціальні мережі ні для кого не закриті – приходь, бери участь, змістовно формуй новий дискурс. Або спостерігай і не заважай.

Протоеліта не поспішає, бо вона не жалкує за нацією, за державою і взагалі за Старим Світом.

Щоб почався Новий Світ, Старий Світ має бути подоланий.

І лише Старому Світові обирати, як саме він хоче перестати бути.

Олігархи, корупціонери, імперіалісти, націоналісти, релігійні фанатики – всі вони у різний спосіб намагаються загальмувати прихід Нового світу. Але всі вони приречені на поразку як невдахи. Їх не шкода.

Шкода лише обивателів. Вони заручники ситуації. Ними пожертвують масово і безжально у конфлікті світів. А хто виживе, буде змушений пристосовуватися.

Водночас Новий Світ, що виникає, не намагається знищити Старий Світ, бо це йому не потрібно – у нього інші простори існування і інше середовище комунікації. А от Старий Світ до Нового налаштований дуже агресивно. Але це йому не допоможе – Новий Світ виникне все одно, хай навіть на руїнах Старого.

Саме зараз, на наших очах, відбувається розкол українського правлячого класу. Хтось намагається освоїти нове мислення, нові перспективи світу і новий масштаб української політики. Хтось лишається в минулому.

Ця революційна нерішучість української громади, цей застій, у якому ми опинилися, – то є плата за час для розмежування нашого правлячого класу і за можливість виникнення еліти.

Не має значення – вірите ви в це чи не вірите, бачите ви це чи не бачите. Це все одно станеться. Скоріше за все, якщо ви спостерігаєте за цим процесом по телебаченню, то практично нічого не бачите і відтак не можете вірити.

Іноді всім нам, і мені також, хочеться, щоб відбулася пряма, безпосередня і наочна битва Нового Світу зі Старим Світом. Але може так статися, що цієї епічної наочної битви не буде.

Тому, може так статися, що для багатьох все почнеться з великим запізненням.

Просто якось, одного дня, обивателі помітять, що живуть у принципово іншому світі, і зовсім інші люди його облаштовують і управляють ним.

І лише тоді для них все почнеться...

powered by lun.ua
Коментарі — 221
Viktor Slobodyanyuk _ 30.12.2017 18:25
IP: 35.195.176.---
Набор блудливых фраз.
Факты:
Общий долг Украины – чуть меньше двух триллионов долларов.
Население Украины чуть больше 20 миллионов.
Следовательно, ни о каком суверенитете речь просто не может идти.
Внутреннего потенциала для спасения страны нет.
Внешние силы заинтересованы в уничтожении страны и народа, каждый по-своему.
Точка невозврата пройдена.
От государства осталось название.
Оставшиеся природные ресурсы и землю распродают по бросовым ценам.
За 26 лет население сокращено более, чем вдвое (в 1991 году было 52 миллиона).
С 7-го места в мире по научно-промышленному потенциалу, упали на 156-е.
По уровню жизни упали на последние места в мире.
Кто-то узнал что-то новое?
braterstvo _ 29.12.2017 00:23
IP: 89.252.61.---
-Vesna-:
Цю тіточку в народі охрестили Гадьою, через колабораціонізм з спецслужбами Мордора.
Mykola Fedoriy _ 28.12.2017 17:50
IP: 46.118.141.---
-Vesna-:
Іноді всім нам, і мені також, хочеться, щоб відбулася пряма, безпосередня і наочна битва Нового Світу зі Старим Світом. Але може так статися, що цієї епічної наочної битви не буде. (с)

... дитячий садок.
Не філософ – а якийсь аніматор для групи хлопчиків підліткового віку.
Вам скільки років?...Судячи з висловлювань, явно старечтй маразм та бурмлтіня...
-Vesna- _ 26.12.2017 11:22
IP: 93.74.189.---
Елена Величко:

й на гідне життя за рахунок забезпечення
... ой божичку...
Елена Величко _ 25.12.2017 15:25
IP: 94.178.96.---
(продовж.) Безпека громадянина, то є не тільки діяльність відповідних служб, то діяльність по охороні ПРАВ громаднина на життя, а щоб охороняти ПРАВА громадянина, ТАКІ ПРАВА ПОВИННІ БУТИ у громадянина,
й на гідне життя за рахунок забезпечення, й на охорону здоров"я, бо коли нема у громадян забазпечення та охорона здоров"я – бутафорія, ЩО САМЕ ОХОРОНЯТИ?
Елена Величко _ 25.12.2017 15:22
IP: 94.178.96.---
Didusь:
А знаєте, мені теж приходять думки останнім часом, що йде просто емітація, бутафорія, оці деревні пана П.
...ніби усе яскраве. жваве, справжнє, а воно вже...
Однак, Різдво Католицьке, хоча я чекаю на "наше", та послухала проповідь з Олександрійського Собору у Києві та з Базіліки Петра з Ватікану. Відчула спільність й подумала. що МИ – це тісто,одні – дрожжове, інші- пресне, треті – то слоями зроблене, але можна зробити гарне з цього тіста, якщо замісити як потрібно,
нам треба це робити, з"єднатись та показати самим собі, що ми є здатні, а ЦЕ ТАК і Є. Нам заважали, бо творили бутафорію. але треба зробити. Й перше – то безпеку для громадянина,
kren _ 25.12.2017 15:04
IP: 188.0.104.---
Nord Ost:
kren:
Вы, извините, такими темпами, скоро прекратите унитазом пользоваться...
...нажаль наше життя таке несподіване,може бути що доведеться обходитись і без унітазу.
Однак,на відміну від Вас,мені це доведеться зробити не з власної волі,з міркувань,яу уВас,спільної
Вас, спільної історії і скреп "високой культуры богоносного народа,с одной лишней хромосомой" (С),
що демонструє зараз на лу$ган&до*ні%,стандарти такої жаданої Вами культури.Жаль тільки,що звичайним людям доводиться жити там,з подібними до Вас.
luko _ 25.12.2017 13:57
IP: 46.98.156.---
Від 13:55 для шановного "Nord Ost _ 25.12.2017 12:12"
luko _ 25.12.2017 13:55
IP: 46.98.156.---
Ваша "власність" в цій державі завжди під загрозою бути загарбаною зБожеволеною (оскаженілою) людністю, як і сто років назад. Начувайтеся.
luko _ 25.12.2017 13:41
IP: 46.98.156.---
Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти
своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності
інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених
законом і загальними принципами міжнародного права.

Проте попередні положення жодним чином не обмежують право
держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне,
щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до
загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших
зборів або штрафів.
{Протокол до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод
Стаття 1 – Захист власности (і) }
Didusь _ 25.12.2017 12:29
IP: 35.227.19.---
Україна в періоді РЕНЕСАНСУ олігархії. Нова, справжня еліта України, середній клас, інноватори, науковці, пане Сергію, зараз "на паузі", в очікуванні вичерпання фантазії в маніпулюванні чи імітації "державницьких дій", реформ. Бо тут вони вкрай творчі. І театр цей перманентно транслювався на Захід і не завжди невдало. Та справжнє "бажання" викорінювати топкорупцію там побачили. Контрреволюція готує/повертає свої інструменти (суди,тітушки, псевдо поліція з нерозслідуваними справами вбитих журналістів та протестувальників). Ви даремно такий песиміст, пане Сергію. Готується грандіозна битва, очевидно фатальна для олігархів, не для їх капіталу.
kren _ 24.12.2017 20:13
IP: 188.0.104.---
Республіка:
kren:
"Народ,неорганізована більшість-це такий собі неформал,від імені якого.політич ні,суспільні організації заявляють свої претензії на владу, (щоб завести народ у світле майбутнє) " – яке "печерне" НЕВІГЛАСТВО: та візьміть же в руки чинну Конституцію України! Багато "коментаторів" БАЗІКАЮТЬ заради "базікання", від чого просто НУДИТЬ! Такі "розумники" НЕ вивчають БІБЛІЮ, Конституцію, Законодавство, але "триндять по-чорному": як же ж я НЕНАВИДЖУ таких "громадян-виборців" – маріонеток Сатани! Просто лють бере!
...конгеніально,особливо про Біблію у зв*язку з Конституцією і Законодавством,як зараз на москелі,
чювства вєрующіх,міроточивий бюст анпіратора,святий Коба...
Далі добродію-вже гівняні півні,і правовірні,що нападають на православні храми,аби "ізгать бєсов".
11.12.*17. Ісаакієвскій собр.В.Пєтєрбургє.Лєнінградской обл.
Просто дивно,як тонко чують православні-справжнє пристанище бісів.
kren _ 24.12.2017 18:38
IP: 188.0.104.---
бун:
Я вельми радий що інтелектуальний нарід нарешті в'їхав про важливість питання власності, про що я волаю тут вже років сім, і не раз наводив текст Маніфесту компартії Маркса, який прямо починається з інституту власності. Якби в нас замість Юрка Луценка був би хтось відповідальніший, то ми могли б взнати, яким чином приватизація 90-х була запрограмована так, що власність перейшла до кишень 10-и фізичних осіб.
...та таким же точно,як і після 1917р.,нічого нового,більшовики,як і належить спадковим злочинцям
забрали чуже,шляхом використання службового становища,зловживання вдою,зробили точчно,як і їх батьки діди,тільки у зворотньому порядку.
бун _ 24.12.2017 17:58
IP: 77.123.162.---
Я вельми радий що інтелектуальний нарід нарешті в'їхав про важливість питання власності, про що я волаю тут вже років сім, і не раз наводив текст Маніфесту компартії Маркса, який прямо починається з інституту власності. Якби в нас замість Юрка Луценка був би хтось відповідальніший, то ми могли б взнати, яким чином приватизація 90-х була запрограмована так, що власність перейшла до кишень 10-и фізичних осіб.
kren _ 24.12.2017 17:07
IP: 188.0.104.---
Елена Величко:
Nord Ost:
Розумієте, я розглядаю ПРАВО з точки зору тепершнього часу...Хочу висловитись про підняте тут
поняття "власності". Саме збереження власності як української – то є й задача теперешнього.
...не знаю на скільки справедливою є Ваша концепія,"право з тз теперішнього часу",але безумов
но,п.Елено,що питання власності є питанням права,правовим,що гарантується суверенним суб*ктом права,ну так,хочаб років з 300.от тоді можна щось говрити про правову традицію.
Елена Величко _ 24.12.2017 16:49
IP: 178.93.138.---
Хочу висловитись про підняте тут поняття "власності". Саме збереження власності як української – то є й задача теперешнього. У Польші фактично власнісь на землю була збережена за рахунок розподілу пересічним, у Великій Британії як власність Королів, у Канаді як державна та інше. Тобто власність зберігається як власність народу та для використання народу – це ЗАПОБІГАЄ війнам у сучасному та майбутньому. Останнє є дуже важливим, бо постійна боротьба точиться й за землю, бо так звана еліта розпорошує національну власність або обіцяє – й тим самим створює дуже небезпечні умови для народу – може саме ЦЕ мав на увазі Д.Локк, що кожен повинен стояти за спільне майно, у тому числі й у вигляді частини приватної, але яка належить громадянам та має закони збереження для громадян.
Елена Величко _ 24.12.2017 16:31
IP: 178.93.138.---
Nord Ost:
Розумієте, я розглядаю ПРАВО з точки зору тепершнього часу, тобто ПРАВО само по собі змінюється.
Хтось писав тут цитату Д.Локка, що справа громадянського суспільства то збереження власності – отут вже й можна сперечатись, але при чому тут громадяни? поняття громадянин тоді використовувалось в іншому контексті, для чого? та інше. В різних суспільствах це поняття "власність" та само поняття" збереження власності" є різним. Якщо Д.Локк мав на увазі ЗЕМЛЮ – тоді вже інший контекст. Щодо реституції, то це поняття повинно бути обмежене часом та коштами, бо неможливо знайти ПЕРШОГО власника, а якщо брати, що були суспільства й громадами...Крім того, Ленін сплачував борги та віддав землю, а зруйноване, хто повертав?
бун _ 24.12.2017 15:52
IP: 77.123.162.---
Nord Ost:
бун:
Елена Величко:
В якійсь мірі мала приватизація 90-х була формою реституції...
:))))) Мне так кажется, в 1991 ом не составляло труда выяснить собственников или наследников комплекса зданий Замка лева, в 1939 ом, если их не сгноили в немецких лагерях для евреев.
Ваша позиция типичное фарисейство.
Ви говорите про реституцію. Я не знаю, чи це питання хтось ставив на обговорення у ВР. Не думаю, що в Україні є приклади реституції.
kren _ 24.12.2017 15:51
IP: 188.0.104.---
Ілля Мазур:
kren:
Ілля Мазур:
...це,Бэня,від того,що філософія-є категорія.
А клістина трубка,навіть та,до якої Ви власноруч присобачили гумову грушу,тільки критерій.
І саме тому,Бэня,нормалні люди і думають."коли все почнеться".
А всякі інші,Бэня,чекають "когда все это закончится "...
С точки зрения философии (которую вы приплели, ни черта в ней не понимая), занимающейся познанием мира, вопрос "Когда все это закончится?" равнозначен вопросу "Когда все начнется?". С точки же зрения бытовой логики вопросом "Когда закончится весь этот бардак?" задаются нормальные люди, а вопросом "Когда этот бардак выйдет на новый уровень?" (или, говоря словами Дацюка, мечтающего о новом Майдане, "Коли все почнеться?") – не нормальные. В смысле – ненормальные.
...так, Бэня,я юзер,і завжди так говорив,філософ-Дацюк,от в питаннях пізнання світу, з тз. філософії,
п.Дацюк таким чином і ставить питання.
kren _ 24.12.2017 15:46
IP: 188.0.104.---
Nord Ost:
Елена Величко:
Шо это за спираль такая, которая каждые 70 лет скручивается и раскручивается?
...це росіянська ісконная традіція,що особливо зараз,останніх...років з 5 набула вельми широкого
відгуку в багатомільйонних масах богоносного народа,що "имеет одну лишнюю хромосому" (С).
Називається.ця традиція-*самодержец и самодежржавие*.
"Воля государя-закон для подданных" Іван.4.
Актуальність якого критерію,рішуче підтверджує знаменитий...діяч нинішньої РФ.Дугін,котрий визна
чив,що найвищою цінністю "руского" народа-є не власніть,демократія,людина,свобода...херня це
все.
"Для русского наррода наивысшей ценностью всегда была государственность" (С).
Не варто так зневажати настанови поважних осіб,що на найвищому рівні репрезентують ту "культуру", яку Ви щиро з ними поділяєте.
бун _ 24.12.2017 15:11
IP: 77.123.162.---
Елена Величко:
В якійсь мірі мала приватизація 90-х була формою реституції. Класична реституція в країні після ста років соціалістичної власності неможлива просто фізично. Майно на Західній Україні, награбоване державою в попередніх власників у 1939р., нічим не відрізняється від награбованого державою на решті України 20 років раніше.
Російський історик Зубов в НГ пише: "Примерно за год, много – за два, после переворота 25 октября 1917 г. на пространствах, устойчиво контролируемых Лениным и Троцким, исчезла не просто историческая Россия, исчезло человеческое общество как таковое. Ведь, по словам Джона Локка, "главной целью гражданского общества является сохранение собственности" [Два трактата о правлении. II.85], а от частной собственности в России не осталось и следа. Всей собственностью распоряжалось большевицкое политбюро и "красный диктатор" Ленин лично. Сопротивляющихся этому новому порядку вещей безжалостно уничтожали".
Елена Величко _ 24.12.2017 15:00
IP: 178.93.138.---
Nord Ost:
Елена Величко:
Реституция в современном украинском обществе невозможна, это вы правы. Только общество в котором права собственности персматриваются и перераспределяются каждые 50-70 лет, не имеет будущего в современной цивилизации. Шо это за спираль такая, которая каждые 70 лет скручивается и раскручивается?
Усе йде до того, й вже є, що майно буде через акції переходити від власника до власника – й тут треба обмеження,щоб не руйнували створене роками та не продавали за копійки, користуючись владою, бовдури.
Елена Величко _ 24.12.2017 14:57
IP: 178.93.138.---
Nord Ost:
Я вам нижче відповіла, що різні були обставини й усі обставини треба досліджувати та дивитись, до чого призведе. ПРИХВАТИЗАЦІЯ – то теж реституції потребує, й подія ближча та за майно сплачено, як грошима так і роботою. Ми повинні обмежити поняття реституції, бо ще за часів царя-гороха згадайте.
Елена Величко _ 24.12.2017 14:54
IP: 178.93.138.---
Nord Ost:
Тільки не подумайте, що я проти РЕСТИТУЦІЇ в широкому значенні цього слова. я проти повального повернення майна, користуючись якоюсь подією та цим терміном. У ВСЬОМУ грають роль документи та обставини, а також справедливість ВІДНОСНО СПІЛЬНОТИ та громадян у країні.
Alexander Tarasjuk _ 24.12.2017 14:45
IP: 77.121.196.---
"Новый мир" по определению требует новых принципов, а перечисленные Дацюком признаки нового являются всего лишь технологиями... Это ландшафтные изменения, мало влияющие на сущность видимого... А обсуждать принципы Нового мира сейчас не готовы не только в занедбаной Украине, но и в самых политически и экономически развитых странах... Все попытки начать разговор о принципах булькали как камень в воду...
ONLINE
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter