Сергій Дацюк Філософ

Два неправдиві новорічні сюжети

05 січня 2018, 13:53

Два сюжети неправди, які мене вразили під Новий рік.

Перший сюжет це здебільшого позитивне сприйняття обміну полоненими, який відбувся перед Новим роком, між Україною та (ми сором'язливо не вказуємо з ким), але, от правда – з ДНР та ЛНР.

Ой, а ми ж не вважаємо їх стороною перемовин.

Хоча для обміну людей можна їх вважати стороною перемовин, але сором'язливо мовчати про це.

Ми ж любимо людей, особливо відважних військових чи хоча б і зрадників, але своїх, українських, які готові понести за зраду покарання? Любимо правда?

І торгівля з ворогами – люди за людей – це ж правильно, так? Бо наші ж повертаються з полону?

Але ж немає ніяких полонених, бо немає війни. Є наші заручники, яких ми виторгували у терористів, заплативши за них іншими людьми, ворожими нам людьми.

Ой, так у них же заручники, бо вони терористи. А у нас хто? Ми ж не терористи, отже у нас не заручники. І війни у нас немає. Значить немає і полонених. Хто ж тоді ці люди, яких ми незаконно утримували у власних тюрмах?

Боюся, що з точки зору українського законодавства, це незаконно затримані Україною громадяни ДНР-ЛНР чи може навіть в'язні совісті.

Але ж тоді писати "обмін полоненими" це неправда. І писати "обмін заручниками" це теж неправда. Правда така – це обмін заручниками-українцями ДНР-ЛНР та незаконно затриманими Україною громадянами ДНР-ЛНР, які з точки зору України теж є українцями.

Тобто це обмін одних громадян України на інших громадян України? Тобто у нас все-таки є громадянська війна?

Саме такою є правда з точки зору нинішнього українського законодавства.

Ой, а ми ж не хочемо знати такої правди.

Торгівля людьми з терористами це ж на наших умовах? Чи може вже на їх умовах?

Ми ж за гідність стояли на Майдані і жертвували життям? А тепер виявляється, що життя важливіше за гідність, бо так забажали терористи і на це погодилися владоможці-торгаші.

І оскільки неназвана війною війна продовжується. І оскільки при владі в Україні торгаші. І оскільки терористи торжествують і виглядають миротворцями. І оскільки сірі кардинали з близькими зв'язками з головними терористом криво посміхаються. І оскільки ми не дуже педантичні та делікатні. То все значить добре, правильно?

На війні, як на війні. Ой, але у нас же немає війни. То може все невірно, і правди немає, а є лише безпринципні торгаші, які хочуть піару для себе і звання миротворця для Росії?

Всі отримають те, що хочуть. Українські люди будуть задоволені поверненням своїх. ЛНР та ДНР – вибачте, але в цих торгах за людей ми їх офіційно визнали, – будуть задоволені початком того процесу, якого прагне Росія. Відтак і план російський починає реалізовуватися.

План цей простий – автономія ДНР та ЛНР у складі України як федерації. Шалені витрати України на відбудову Донбасу, на якому союз Порошенко-Ахметова буде заробляти. Лише українським громадянам будуть пояснювати, що потрібно потерпіти і платити по ще вищих тарифах, далі терпіти корупцію, далі терпіти законне виведення грошей з держбюджету на всілякі оборудки всередині олігархічної сваволі.

В дискурсивному плані обмін полоненими-заручниками це велика помилка України, і в оцінках події наявна неадекватність тих українських експертів, які один одного вітають з цією типу перемогою.

Я не розділяю цієї радості. Я розглядаю війну, що продовжується, як "perpetuum mobile" владного піару. Тобто війна триватиме, з'являтимуться нові полонені (чи то пак заручники у владному дискурсі), і нові обміни знову і знову дозволятимуть російському Президенту виглядати миротворцем, а українському Президенту виглядати ледь не героєм.

Це дуже небезпечна тенденція, яка подається ЗМІ у викривленому сприйнятті. Перемога у війні це не повернення полонених. Полонені мають повертатися лише після закінчення війни. Без втрати гідності полонених до закінчення війни повернути неможливо.

Так я люблю людей. Але я щиро вважаю, що цінність свободи більша, ніж життя людини. Бо інакше люди не віддавали б за свободу життя. Я вважаю, що гідність теж вища за життя. Бо інакше люди би не віддавали за гідність життя.

...

Другий сюжет це відсутність адекватної реакції експертів та коментаторів на поздоровлення Президента з Новим роком та на "Євангеліє радості" від Адміністрації Президента, яке є блискучим та концентрованим викладом підходів нинішньої влади.

В чому ж неправда у поздоровленні Президента?

Там є три ознаки неправди. 1. У правдивому вітанні не хизуються успіхами, які справді є, але які походять з тиску ЄС та США на українську владу і не є її власними інноваціями, впровадженими через надзусилля – це незаслужені успіхи. 2. У правдивому вітанні про успіхи говорять третину часу, ще третину часу присвячують аналізу проблем на способів їх вирішення, а ще третину часу показують позитивні перспективи від вирішення цих проблем та отримання власних успіхів. 3. У правдивому вітанні не звинувачують політичних опонентів у всіх негараздах. Це брехливе поздоровлення, бо воно не містить ні правдивої оцінки успіхів, ні правдивого аналізу проблем, ні правдивої позиції державного діяча, яка би вивищувалася над позицією політика.

В чому же неправда "Євангелія радості" від АП?

Суть підходу "радуйтеся всі" в тому, що нам пропонують не тільки уникнути всілякої протестної активності, як раніше. Нам пропонують ще й радуватися вимушеним успіхам на тлі олігархічного рабства та млявої війні, де торгують людьми, під час стагнації та урядового "покращення", змирившись з олігархічним здирництвом та корупційним мародерством.

І ніби не радуватися не можна, бо смуток до кращого не веде. І радуватися під примусом неправдивим речам нерозумно.

Я не розділяю цієї примусової радості.

Неможливо в складній ситуації просто взяти і возрадуватися.

Шлях до радості складний, і потребує великих зусиль.

Коментарі — 390
Елена Величко _ 08.01.2018 13:31
IP: 46.201.39.---
Олександр Перший:
Суспільство повинно мати технологію, що дать ЗМОГУ жити людям, а не постійно говорити про популістів, а самим жерти до...Ця технологія повинна лімітувати пельку, бо коли нема такого закону, створюється мародерство та витрати на людину скорочуються до того, що людина втрачає не тільки гідність, а деякі й життя. Тобто держава – то технологія для усіх, він-він, а технологія це така, що не можна усе монополізувати ані одному, ані купці задля власної пельки, не маєш право усе вивозити, коли в країні нема, не маєш права піднімати тарифи у 7 разів, бо ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ – то теж необхідна технологія та інше.
ВІН-ВІН, пане Олександр. для усіх громадян – то є основа держави.
Елена Величко _ 08.01.2018 13:21
IP: 46.201.39.---
Основна задача України – перейти до мирного створення сучасної держави, що вже з перших днів почне працювати на всіх громадян, дійсно даючи якісну освіту. медицину, умови та інше, - людині, що має право та реалізує своїй здібності у своїй державі.
ОСНОВА такого творення – це технологія WIN-WIN, що означає, що кожен повинен мати зиск та пропорції, а також те, що саме громадни – то є основні, що отримають у державі та не менше необхідного, що такий необхідний створює умови для розвитку особистості та якісного життя. а не профанацію, тобто бутафорію, на бумазі – є, а в житті – нічого нема, бо... Тому система, що запрацює, повинна зразу ВСТАНОВИТИ необхідні пропоції та дії, бо в нас ті, хто дорвався, - гребуть та смітають усе як цунамі, а нам позитивне творення треба. Хотілось і АВТОРА почути про створення держави.
Олександр Перший _ 08.01.2018 13:18
IP: 188.163.12.---
Наталья Карнатова:
В нашій країні стільки потрібно переробити-змінити-викинути-збудувати, що одного президента таки недостатньо. Нехай поставить ідеальних людей на високі посади, то все одно – їх потрібно весь час контролювати – хто це буде робити? – інші ідеальні люди? Де їх набрати?...Найідеальніша людина на посту президента з цим не впорається.
...недолюстровані чиновники при владі – всюди – в районах, областях – опираються змінам...
+++ Дуже розумно і дивно, як для блондинки (жарт), мати такі зріли судження. Приємно вразили.

Зрадофіли цього не розуміють. Вони бажають мати все і одразу, легко купуються на популістів, тому постійно наступають на одні і ті ж граблі – намагаються змінити шило на мило (4 рази змінювали генпрокурора – а результат, за їх же словами, тільки поганіше з кожним разом) і чекають на радикальні/революційні зміни. І мають наївну надію, що достатньо однієї людини на посаді президента, щоб все миттєво змінилось на краще.
Orest Jj _ 08.01.2018 12:36
IP: 77.52.138.---
Наталья Карнатова:
Orest Jj:
Отвянь, фсб-шная вражина.
пористый шоколад?
Наталья Карнатова _ 08.01.2018 12:22
IP: 134.249.73.---
Orest Jj:
Отвянь, фсб-шная вражина.
Orest Jj _ 08.01.2018 12:11
IP: 77.52.138.---
Наталья Карнатова:
Orest Jj:
Отвянь, запутинская вражина.
Манипуляции и брехня – твои "аргументы". Сиди крячкой на рашенском Титанике и жди. Таки скоро.
шо "таки скоро"? Откроется филиал Рошен в Калуге? Ну так стараются. Клятвенно обещали сдать объект в 2018 году.
Наталья Карнатова _ 08.01.2018 11:26
IP: 134.249.73.---
Orest Jj:
Отвянь, запутинская вражина.
Манипуляции и брехня – твои "аргументы". Сиди крячкой на рашенском Титанике и жди. Таки скоро.
Наталья Карнатова _ 08.01.2018 11:10
IP: 134.249.73.---
kren:
Таки у вас каша в голові. І в коментах це проявляється.
Наталья Карнатова _ 08.01.2018 11:09
IP: 134.249.73.---
kren:
бла-бла – характерно для зрадофілів.
Така пропозиція – пальцем в небо.
kren _ 08.01.2018 02:29
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
...сис-ма, недо\лю\строва\ні чи\нов-ни\ки при владі – всюди – в районах, областях – опираються змінам...

стара с-ма,кажете?
подивіться ютюб. Боссы ЛНР за Украину.Два разных Луценко.
поясніть мені,шо там не так?

вибачаюсь за правки- мені знову приділяють увагу.
kren _ 08.01.2018 01:47
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
kren:
На "ти" з тими, хто хамить.
В нашій країні стільки потрібно переробити-змінити-викинути-збудувати, що одного президента таки недостатньо. Нехай поставить ідеальних людей на високі посади, то все одно – їх потрібно весь час контролювати – хто це буде робити? – інші ідеальні люди? Де їх набрати?
...нехай почне з себе,і зразу ж підберуться "ідеальні люди".котрих нетреба буде "весь час контролювати"
Orest Jj _ 08.01.2018 01:15
IP: 77.52.89.---
Наталья Карнатова:
...Своїми словами, конкретно: чим Порошенку вигідне існування ОРДЛО?....

ну, хотя бы тем, что стал владельцем акций ДЭТЭКа.
Покупают уголь с копанок, оценивают по роттердам+, энергию продают по европейским ценам, с кротами рассчитываются по тарифам африканцев а разницу перечисляют на офшоры.
Наталья Карнатова _ 08.01.2018 00:57
IP: 134.249.73.---
kren:
На "ти" з тими, хто хамить.
В нашій країні стільки потрібно переробити-змінити-викинути-збудувати, що одного президента таки недостатньо. Нехай поставить ідеальних людей на високі посади, то все одно – їх потрібно весь час контролювати – хто це буде робити? – інші ідеальні люди? Де їх набрати? Ідеальні закони прийняти, щоб не мали змоги їх порушувати? Хто прийме ці закони? По всій країні ситуацій, коли потрібно контролюва-карати – мільйони. Найідеальніша людина на посту президента з цим не впорається.
Стара система, недолюстровані чиновники при владі – всюди – в районах, областях – опираються змінам.
Ще раз: найперше, що мала зробити Рада – прийняти закони щодо повної люстрації. Не прийняла. Бо найменше половина там падлюк – обраних українськими громадянами.
kren _ 08.01.2018 00:13
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
kren:
Скавучите та скиглите саме ви – все пога-а-а-ано, президент – падлю-ю-ю-ка, закони не прийма-а-а-ають, не вико-о-о-нують. Зрадофіл рафінований.
Запитувала саме я. Відповіді таки нема.
Про хвіст наклацав – сам його маєш? Отож і крутиш ним. У зрадофілів – як під копірку – "Порошенку вигідна війна і ОРДЛО". Не потрібно крутити хвостом і посилатися на чиїсь слова. Своїми словами, конкретно: чим Порошенку вигідне існування ОРДЛО?

Про звільнення вбивці бувшого учасника АТО на вулиці міста – ти можеш підтвердити, що його звільнить саме? Ти це звідки знаєш? Чи ти звичайний наклепник? Пустобріх.
...а ми вже на ти?
Саме прези$де€нт,бо саме прези$де€нт; у нас,в "пар$ла&ментсько-прези$де€нт\ській
країні" (С).гарант кон$ституції,саме прези$де€нт призначає про$ку#ро€ра, і ставить на довіч
ний прокорм від посади су$ді %,самого су$ддю %,його сім*ю і родичів.
Тож,безумовно,він все і вирішує.
Наталья Карнатова _ 07.01.2018 23:54
IP: 134.249.73.---
kren:
Скавучите та скиглите саме ви – все пога-а-а-ано, президент – падлю-ю-ю-ка, закони не прийма-а-а-ають, не вико-о-о-нують. Зрадофіл рафінований.
Запитувала саме я. Відповіді таки нема.
Про хвіст наклацав – сам його маєш? Отож і крутиш ним. У зрадофілів – як під копірку – "Порошенку вигідна війна і ОРДЛО". Не потрібно крутити хвостом і посилатися на чиїсь слова. Своїми словами, конкретно: чим Порошенку вигідне існування ОРДЛО?

Про звільнення вбивці бувшого учасника АТО на вулиці міста – ти можеш підтвердити, що його звільнить саме президент? Ти це звідки знаєш? Чи ти звичайний наклепник? Пустобріх.
kren _ 07.01.2018 23:30
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
kren:
Ви тут не один рік. І не один ви тут такий. Чому тільки до вас таке "перевірочне" відношення7
...не знаю,запитувався, вже не в одного,схоже-що мені надаються особливі преференції.
Споч не міг втямити де саме у мене "лексика",бо цитиата ж не моя,а,як потім виявилося,коли я
у своєму коменті когось цитую-то це вже рахується за мною...тому,от так.
kren _ 07.01.2018 23:24
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
Ще раз: психологія людей змінюється найповільніше. В європейських країнах не рулив
совок...
.
Отже від мене Ви вимагаєте залізної аргументації,коли до Вас звертаються з конкретни,дуже прос
тим запитанням,Ви починаєте крутитихвостом.Навіть не сподобилися переглянути посилання.
Там,п.Каранатова,європеєць з прибалтики.І відповідь на прості речі без,без Вашого скавучання
про недостачу законів.Прибалтика,як і Україна,вийшли з одного совка і в один час.
Все просто,є закон про декомунізацію і є держ\служби,що його мають виконувати,посадовці і вико
навці,як і у нас,чи у нас,як і в них,на держ\утриманні.От той хлопчина,п.Карнатова,і дивується,
"У нас бы за такое посадили".А в нас.можна АТОшників вбивати на вулиці,вдень,твердо знаючи,що
шоколадний звільнить від суду.
і не треба,як виявляється,придурюватися з" докорінними змінами за 4 р"і приймати ще якісь закони.
Наталья Карнатова _ 07.01.2018 23:21
IP: 134.249.73.---
kren:
Ви тут не один рік. І не один ви тут такий. Чому тільки до вас таке "перевірочне" відношення7
kren _ 07.01.2018 23:12
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
kren:
"пар$ла&ментсько-прези$де€нт%ська" – це що таке?.
...це у мне персональна увага збоку редакції,навіть коли у моєму коменті буде,нехай і Ваша цитата,
з такими,здавалось би банальними термінами;су$д % пр$оку&ра €ту&ра%, вла$да %,дер$жа&ва і тп.мені зразу ж виставлть "лексику",перевірено неодноразово,на власній шкурі.
Наталья Карнатова _ 07.01.2018 22:09
IP: 134.249.73.---
kren:
"пар$ла&ментсько-прези$де€нт%ська" – це що таке?

Ще раз: психологія людей змінюється найповільніше. В європейських країнах не рулив совок. Там не було леніних-сталіних-брежнєвих-соціалізму-комунізму. Там не розбещували десятиліттями людей подвійною мораллю, брехнею, можливістю красти – все і всім. Там не було Голодоморів, Гулагу, винищення інтелігенції, культури, геноциду. За відсутності цих жахів Європа стала такою, як вона є. Від кого ви вимагаєте докорінних, подібних європейським, змін? Від людей, які народились, вчились, жили, розбестились в тому совку? І щоб ці докорінні зміни відбулись за чотири роки? Де в світі таке було?
kren _ 07.01.2018 21:48
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
kren:
... у нас" §пар$ла&ментсько-прези$де€нт%ська"...
Не країна,адер$жа&ва.І чого Ви налягаєте на "закони приймають"? а не на закони виконують?
Змогли ж вивезти з України вбивць майдану,поновити на посадах вбивць і зрадників,прикрити "діа
маннтових прокурорів",знайти мільйони на компенсацію привтизованих гектарів житла, депутатам
і посадовцям,збагатитися в час коли народ убожіє щодня...і не треба ніяких нових законів.
От тільки коли питання стає про виконання обов*язків,тут вияляється законів не вистачає.
От Вам приклад людини...з іншого світу,що дивиться на наше ось тут.
Обоз.12.5.*17. "У нас бы за такое посадили": киевское кафе ошарашило европейцев.
Перегляньте,як там у них робиться і хто це має робити,і чому у нас своїх обов*язків посадовець може
не виконувати і йому за це нічого не буде? Бо " пар$ла&ментсько-прези$де€нт%ська" країна?
Наталья Карнатова _ 07.01.2018 21:26
IP: 134.249.73.---
kren:
Ще раз, вкотре: у нас парламентсько-президентська країна. Закони приймає парламент. У БПП більшості немає. Якщо ви чи хтось інший наклацає тут, що все в Раді пропихує президент, то це буде лакмусом для зрадофілів або ворожих пропагандистів. Навіть Януковичу не все вдавалося з його ручною тодішньою Радою. Зтого часу у нас таки багато змін.
І ще раз: недолюстровані падлюки сидять і в Раді. І в областях. І в районах. Хто має займатися законами щодо люстрації?
kren _ 07.01.2018 21:16
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
kren:
Довго це шукали? Даремно. Ще раз, вкотре: які конкретні факти вигоди Порошенка від існування ОРДЛО?
Слова Сенченка – не аргумент. Вірний тимошенківець не може бути об'єктивним щодо Порошенка. Всі, крім Юлі, на троні будуть ненависними для Сенченка та інших обожнювачів Тимошенко.
...це тільки сьогодні з*явилося на ФБ.зайдіть почитайте.
А щодо аргументів,так я ж зразу Вам і доповів,що після 28.2.2014 р.проти посадовця будь які аргу
менти не дійсні.Або ж,щоб Вам зрозуміліше,за § N746-VII всі аргументи у Вашому рукаві.
Наталья Карнатова _ 07.01.2018 20:51
IP: 134.249.73.---
kren:
Довго це шукали? Даремно. Ще раз, вкотре: які конкретні факти вигоди Порошенка від існування ОРДЛО?
Слова Сенченка – не аргумент. Вірний тимошенківець не може бути об'єктивним щодо Порошенка. Всі, крім Юлі, на троні будуть ненависними для Сенченка та інших обожнювачів Тимошенко.
kren _ 07.01.2018 20:16
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
7.1.*18.ФБ.А.Сенченко.
•БИЗНЕС НА ЛИНИИ ФРОНТА: ОФИЦИАЛЬНО ПРИЗНАНА СУММА КРОВАВЫХ БАРЫШЕЙ
Дану публікацію можна приводити як приклад оціночночних суджень окремих людей бо,якось,цифри не вражають. Хоча тут є пряме звинувачення першої особи у зловживані...Тим не менше,думається,
марно очікувати від Вас якогось притомного коменту після 28.2.2014.набуття чинност ізакону N746-VII
Власне кажучи тепер службовець взагалі не має потреби виправдовуватися,бо він ніколи не може бути виним.
А оскільки напр.гідність,честь,совість...категорії не юридичні,то й для першої особи вони зовсім не обов*язкові.І,в такому разі,питання особистої вигоди посадовця Ви можете безкінечно крутити в коментах якне принципове,оскільки тепер *особиста вигода за рах.службових повноважень*-не є злочином,а,на кінець то може зараховуватися як степінь доброчинності посадовця.
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter