Сергій Дацюк Філософ

Два неправдиві новорічні сюжети

05 січня 2018, 13:53

Два сюжети неправди, які мене вразили під Новий рік.

Перший сюжет це здебільшого позитивне сприйняття обміну полоненими, який відбувся перед Новим роком, між Україною та (ми сором'язливо не вказуємо з ким), але, от правда – з ДНР та ЛНР.

Ой, а ми ж не вважаємо їх стороною перемовин.

Хоча для обміну людей можна їх вважати стороною перемовин, але сором'язливо мовчати про це.

Ми ж любимо людей, особливо відважних військових чи хоча б і зрадників, але своїх, українських, які готові понести за зраду покарання? Любимо правда?

І торгівля з ворогами – люди за людей – це ж правильно, так? Бо наші ж повертаються з полону?

Але ж немає ніяких полонених, бо немає війни. Є наші заручники, яких ми виторгували у терористів, заплативши за них іншими людьми, ворожими нам людьми.

Ой, так у них же заручники, бо вони терористи. А у нас хто? Ми ж не терористи, отже у нас не заручники. І війни у нас немає. Значить немає і полонених. Хто ж тоді ці люди, яких ми незаконно утримували у власних тюрмах?

Боюся, що з точки зору українського законодавства, це незаконно затримані Україною громадяни ДНР-ЛНР чи може навіть в'язні совісті.

Але ж тоді писати "обмін полоненими" це неправда. І писати "обмін заручниками" це теж неправда. Правда така – це обмін заручниками-українцями ДНР-ЛНР та незаконно затриманими Україною громадянами ДНР-ЛНР, які з точки зору України теж є українцями.

Тобто це обмін одних громадян України на інших громадян України? Тобто у нас все-таки є громадянська війна?

Саме такою є правда з точки зору нинішнього українського законодавства.

Ой, а ми ж не хочемо знати такої правди.

Торгівля людьми з терористами це ж на наших умовах? Чи може вже на їх умовах?

Ми ж за гідність стояли на Майдані і жертвували життям? А тепер виявляється, що життя важливіше за гідність, бо так забажали терористи і на це погодилися владоможці-торгаші.

І оскільки неназвана війною війна продовжується. І оскільки при владі в Україні торгаші. І оскільки терористи торжествують і виглядають миротворцями. І оскільки сірі кардинали з близькими зв'язками з головними терористом криво посміхаються. І оскільки ми не дуже педантичні та делікатні. То все значить добре, правильно?

На війні, як на війні. Ой, але у нас же немає війни. То може все невірно, і правди немає, а є лише безпринципні торгаші, які хочуть піару для себе і звання миротворця для Росії?

Всі отримають те, що хочуть. Українські люди будуть задоволені поверненням своїх. ЛНР та ДНР – вибачте, але в цих торгах за людей ми їх офіційно визнали, – будуть задоволені початком того процесу, якого прагне Росія. Відтак і план російський починає реалізовуватися.

План цей простий – автономія ДНР та ЛНР у складі України як федерації. Шалені витрати України на відбудову Донбасу, на якому союз Порошенко-Ахметова буде заробляти. Лише українським громадянам будуть пояснювати, що потрібно потерпіти і платити по ще вищих тарифах, далі терпіти корупцію, далі терпіти законне виведення грошей з держбюджету на всілякі оборудки всередині олігархічної сваволі.

В дискурсивному плані обмін полоненими-заручниками це велика помилка України, і в оцінках події наявна неадекватність тих українських експертів, які один одного вітають з цією типу перемогою.

Я не розділяю цієї радості. Я розглядаю війну, що продовжується, як "perpetuum mobile" владного піару. Тобто війна триватиме, з'являтимуться нові полонені (чи то пак заручники у владному дискурсі), і нові обміни знову і знову дозволятимуть російському Президенту виглядати миротворцем, а українському Президенту виглядати ледь не героєм.

Це дуже небезпечна тенденція, яка подається ЗМІ у викривленому сприйнятті. Перемога у війні це не повернення полонених. Полонені мають повертатися лише після закінчення війни. Без втрати гідності полонених до закінчення війни повернути неможливо.

Так я люблю людей. Але я щиро вважаю, що цінність свободи більша, ніж життя людини. Бо інакше люди не віддавали б за свободу життя. Я вважаю, що гідність теж вища за життя. Бо інакше люди би не віддавали за гідність життя.

...

Другий сюжет це відсутність адекватної реакції експертів та коментаторів на поздоровлення Президента з Новим роком та на "Євангеліє радості" від Адміністрації Президента, яке є блискучим та концентрованим викладом підходів нинішньої влади.

В чому ж неправда у поздоровленні Президента?

Там є три ознаки неправди. 1. У правдивому вітанні не хизуються успіхами, які справді є, але які походять з тиску ЄС та США на українську владу і не є її власними інноваціями, впровадженими через надзусилля – це незаслужені успіхи. 2. У правдивому вітанні про успіхи говорять третину часу, ще третину часу присвячують аналізу проблем на способів їх вирішення, а ще третину часу показують позитивні перспективи від вирішення цих проблем та отримання власних успіхів. 3. У правдивому вітанні не звинувачують політичних опонентів у всіх негараздах. Це брехливе поздоровлення, бо воно не містить ні правдивої оцінки успіхів, ні правдивого аналізу проблем, ні правдивої позиції державного діяча, яка би вивищувалася над позицією політика.

В чому же неправда "Євангелія радості" від АП?

Суть підходу "радуйтеся всі" в тому, що нам пропонують не тільки уникнути всілякої протестної активності, як раніше. Нам пропонують ще й радуватися вимушеним успіхам на тлі олігархічного рабства та млявої війні, де торгують людьми, під час стагнації та урядового "покращення", змирившись з олігархічним здирництвом та корупційним мародерством.

І ніби не радуватися не можна, бо смуток до кращого не веде. І радуватися під примусом неправдивим речам нерозумно.

Я не розділяю цієї примусової радості.

Неможливо в складній ситуації просто взяти і возрадуватися.

Шлях до радості складний, і потребує великих зусиль.

Коментарі — 390
Ritz _ 06.01.2018 12:17
IP: 35.195.250.---
5. Год-два тому назад я уже предлагал лишать украинского гражданства тех лиц, которые содействуют врагу. Сейчас речь не идет о террористах, взявших в руки оружие, для них есть уголовный кодекс. Сложность в том, насколько такая процедура отвечает международным нормам и кто должен определять наличие вражеского контента в статьях и устных выступлениях того или иного человека, ведь очень часто они прячут свои неприятельские идеи за внешней мишурой. Наверное, для этого необходимо внести изменения в Гражданский кодекс, а суд, после изучения экспертных оценок, должен принимать соответствующее решение. В случае лишения гражданства, следует, на первом этапе, автоматически выдавать вид на жительство ограниченным в правах лицам. Если такой человек будет продолжать подрывать устои государства, тогда будет очень просто лишить его права находиться на территории Украины. Мы зачастую не понимаем, но такие люди, являясь врагами государства, наносят непоправимый вред.
Віктор Петренко _ 06.01.2018 12:11
IP: 35.196.214.---
mihaylenco:
не мели дурниць.я більший противник совка та комунізм ніж ти.але з задоволенням переглядаю деякі радянські фільми.і ніякого негативного впливу на мене ці фільми не несуть.
а вот ти якраз типовий совок по світогляду.тому що наприклад негативно відносишся до сучасних ринкових відносин,ринку землі тощо.
Віктор Петренко _ 06.01.2018 12:06
IP: 35.196.116.---
Orest Jj:
убогий ти Підорест та тупий.можна прийняти хоч сотню ідеальних законів.І повністю відділитися від ОРДЛО (хоча Україна і так відділена лінією розмежування).і що це дасть?перестануть стріляти по нашій території? путін злякається і забере війська?
Andriy Trofimov _ 06.01.2018 12:02
IP: 35.205.171.---
Вічно стогнущий хфілосов
mihaylenco _ 06.01.2018 11:52
IP: 93.171.65.---
Виктор Кривонос
От така справжня історія людства, малята.

Є тут на форумі УП один дуже шанований коментатор. Так він часто пише, що організована меншість завжди перемагає неорганізовану більшість. Я підтримую саме його думку. Не тваринні інстинкти, не індивідуальні якості, а організованість є передумовою успіхів, та перемог.
Андрей Прилоус _ 06.01.2018 11:39
IP: 35.196.203.---
mihaylenco:
Андрей Прилоус

З прийдешнім Різдвом вас, люди добрі!

Андрію, Вас зі святом. А шоколадні підлабузники нехай продовжують святкувати свій новий рік.
----
Дякую, пане Михайленко! А шоколадних підлабузників – в ігнор.
mihaylenco _ 06.01.2018 11:33
IP: 93.171.65.---
САНДРО
А чого там готуватися- ми завжди готові. Головне- що все буде добре!

Дякую! Та якось треба шлунок підготувати. Щоб все лягло як слід без якихось наслідків.
Виктор Кривонос _ 06.01.2018 11:32
IP: 77.120.160.---
Після катастрофічної поразки легіонів Рима при Каннах сенат Рима відмовився викупати у Ганібала своїх полонених (їх було десь 50000, не тількі простих воїнів, а і сенаторів і консулів, їх дітей і родичів). Судьба цих полонених була страшною, як в ті часи часто і траплялося. Окрім банального вбивства полонених Ганібал влаштовував гладіаторські бої між близькими родичами серед полонених, наприклад батько проти сина. Цим він прагнув роздавити дух та гордість Рима, довести що тваринні інстинкти перемогають людську гідність коли на кону порятунок власного життя, що батько вб'є cина, чи навпаки, син батька. Однак Рим витримав це, горда та мужня римська громада знайшла в собі сили відстояти власну землю і власну гідність. Коли вже через час римські легіони штуровали Карфаген, то в полон не брали. От така справжня історія людства, малята.
САНДРО _ 06.01.2018 11:20
IP: 193.0.221.---
mihaylenco:
САНДРО
Из мелочей состоит жизнь
И справедливость должна быть во всем. а не только в глобальной политике.

Сандро! Доброго дня! Вітаю з наступаючим святом. Найбільше свято року! Краще готуймося до Святого Вечора, ніж тут перемивати комусь кісточки.
Дякую, пане Міхайленко!
ВАм також найкращі побажання!
А чого там готуватися- ми завжди готові.
Головне- що все буде добре!
mihaylenco _ 06.01.2018 11:17
IP: 93.171.65.---
Андрей Прилоус
"...цінність свободи більша, ніж життя... гідність теж вища за життя" – С.Д.

Так, це правда, бо без свободи і гідності живуть тільки раби. Яких в Україні занадто багато. Інакше не допустили б до влади олігархічно-кримінальну мерзоту. Тепер страждають і самі раби, і також нормальні люди...

З прийдешнім Різдвом вас, люди добрі!

Андрію, Вас зі святом. А шоколадні підлабузники нехай продовжують святкувати свій новий рік.
Андрей Прилоус _ 06.01.2018 10:59
IP: 35.196.203.---
"...цінність свободи більша, ніж життя... гідність теж вища за життя" – С.Д.

Так, це правда, бо без свободи і гідності живуть тільки раби. Яких в Україні занадто багато. Інакше не допустили б до влади олігархічно-кримінальну мерзоту. Тепер страждають і самі раби, і також нормальні люди...

З прийдешнім Різдвом вас, люди добрі!
mihaylenco _ 06.01.2018 10:51
IP: 93.171.65.---
Віктор Петренко
причому тут мистецтво до совка?це всього навсього веселі радісні фільми. а взагалі не подобається-не дивись.ніхто нікого не заставляє.

Це не мистецтво. Це – пропаганда. Совкові фільми викликають у знедолених нащадками совпартчервонодиректорної номенклатури людей ностальгію за минулим. За тими часами, коли вони були ще молодими, і сподівалися на краще. Ці люди голосували за незалежність України. Ці люди в кінці 80-х сподівалися на справедливу державу, яка кожному дасть можливість заробити собі на достойне життя. Що перед законом будуть всі рівні. А отримали економічне, та політичне рабство. Панами, як були кепеесес з червоними директорами, та комсомольськими вожаками, так і залишилися. Та ще й за лєнінськими принципами ця совєцька панівна каста об'єдналася з соціально близькими кримінальниками.

Новорічні свята, як і пабєдобєсіє тривають не один день. Петренки своїми програмами на телебаченні маніпулюють на слабкості людей.
Ирина Полевик _ 06.01.2018 10:32
IP: 94.244.155.---
это от безделия
mihaylenco _ 06.01.2018 10:30
IP: 93.171.65.---
Віктор Петренко
P.S а взагалі по світогляду ти михайленко сам і залишився совком.судячи наприклад з твого несприйняття сучасних ринкових відносин.

А шоколадний блюдолиз виліз! Совок – це світогляд. Совєцькі свята – основа цього світогляду. Традиції – основа світогляду. Новий рік – найголовніше свято поряд з днем пабєдабєсія. Герої – основа світогляду. Герої реальні, кіношні, літературні. Сприйняття історії – очнова світогляду. Сприйняття свободи – основа світогляду.

Сучасний український економічний уклад не має нічого спільного з вільним ринком, який сповідує цивілізований світ. Коли 95% населення перебувають в економічному рабстві, то проти цього треба боротися. І я, принаймні на форумах намагаюся це робити. А ти, петренко, таких людей називаєш совками.

Панський бллюдолиз – це совок у квадраті. А те, що він полюб ляє совкові фільми, та найбільшим святом вважає новий рік, свідчить про надійне совкове коріння.
Олександр Перший _ 06.01.2018 10:29
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
- Суд на Одесчине признал документ, выданный террористической организацией "ЛНР"
Татарбунарский районный суд Одесской области признал лицо умершим на основании документа, выданного "органами власти" террористической организации "ЛНР"...
Та суд визнав ні ДНР, а факт смерті людини на певних підставах. Суд міг це зробити взагалі без документів. На підставі, наприклад, двох свідків або якогось паперу, підписаного двома свідками, навіть тими, які називають себе ДНР-цями. Рішення суду цілком виправдано і не має жодного відношення до визнання статусу ДНР. От ви зрадофіли! Будь де шукаєте зраду, або хоч щось погане.
Ирина Полевик _ 06.01.2018 10:25
IP: 94.244.155.---
В ефiрi Голос Столицi знову Оrest Jj
mihaylenco _ 06.01.2018 10:19
IP: 93.171.65.---
САНДРО
Из мелочей состоит жизнь
И справедливость должна быть во всем. а не только в глобальной политике.

Сандро! Доброго дня! Вітаю з наступаючим святом. Найбільше свято року! Краще готуймося до Святого Вечора, ніж тут перемивати комусь кісточки.
Anatol Zubenko _ 06.01.2018 10:14
IP: 94.153.158.---
Віктор Петренко:
Anatol Zubenko:
дістав ти вже зі своїм плачем.все погано,все здали.
замість ридання запропонував би краще ЕФЕКТИВНИЙ та РЕАЛЬНИЙ ПЛАН!!! по вирішенню питання Донбасу.
План повинен бути у влади, а не у мене...У своїй країні, влада повинна взяти під контроль ситуацію в країні! А не плестись в обозі, і чекати, що за неї вирішать інші.На те вона і влада! А зараз у неї два виходи, або воювать за свою територію, або признати територію окупованою, з усіма наслідками...
Orest Jj _ 06.01.2018 10:05
IP: 77.52.58.---
Віктор Петренко:
Anatol Zubenko:
дістав ти вже зі своїм плачем.все погано,все здали.
замість ридання запропонував би краще ЕФЕКТИВНИЙ та РЕАЛЬНИЙ ПЛАН!!! по вирішенню питання Донбасу.
блин, от же тугое...
Сотню раз писалось – "чем выше и надежнее забор тем крепче дружба между соседями".
Принятие закона об оккупации части территории НЕИЗВЕСТНЫМИ формированиями (пусть Западные "партнеры" сами определяют КТО захватил территорию) ВООРУЖЕННЫМИ ТЯЖЕЛЫМ ОРУЖИЕМ МАССОВОГО ПОРАЖЕНИЯ (пусть Западные "партнеры" сами определят КТО вооружил "неизвестных"), строжайшая изоляция захваченной территории, фильтрационная зона для пересекающих линию размежевания, жесточайшее наказание для "нелегалов" с территории Луга/н/дона и др. необходимые меры – залог успешного решения проблемы.
САНДРО _ 06.01.2018 09:58
IP: 193.0.221.---
Orest Jj:...

вибачте, пожартував.
Не гадав що впоминання пальмової олії так збентежить вас.
Таки можете. если захотите.
Пожалуйста.
Оно вроде бы и мелочь, но все же.
Из мелочей состоит жизнь
.И справедливость должна быть во всем. а не только в глобальной политике.
Ирина Полевик _ 06.01.2018 09:51
IP: 94.244.155.---
это от безделия
Віктор Петренко _ 06.01.2018 09:40
IP: 35.196.96.---
Anatol Zubenko:
дістав ти вже зі своїм плачем.все погано,все здали.
замість ридання запропонував би краще ЕФЕКТИВНИЙ та РЕАЛЬНИЙ ПЛАН!!! по вирішенню питання Донбасу.
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 09:34
IP: 46.118.141.---
Orest Jj:з
Хо/хол сначала брешит, а потом шаровары отмывает от говна!
Тут один москаль (ІТ 35.180.232 та ІТ35.195.174) косит під Сидора...
Зачем тьі чужой ник Оrest Jj украл, воронежский рашист Запєрдоленко?...
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 09:17
IP: 46.118.141.---
Треба осуджувати людей за брехню...А не за правду, яку пише Дацюк...Ніяка влада правди про себе не любить...А тоталітарна влада за правду садить у в'язницю
.
Orest Jj _ 06.01.2018 09:10
IP: 77.52.58.---
Anatol Zubenko:
....И так во всем:-вранье, вранье, вранье....

это не вранье а тактика. Если с наскока не удалось легитимизировать Минск 2 (проголосован в первом чтении и граната помешала проголосовать во втором), Педрило решил натянуть на уши охлосу кондом и "тихой сапой" делает микс связей с "мышебратьями".
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter