Сергій Дацюк Філософ

ВІЙНА ЯК ПОЛІТИЧНА ГРА

26 листопада 2018, 09:47

Більшість експертів розуміють штучність Керченської кризи, штучність і малоперспективність введення воєнного стану.

Зрештою ми звикли до цинізму української влади, але такого направду не чекали.

Існує певний експертний консенсус на боці громади з приводу оцінки Керченської кризи та введення воєнного стану.

Ось побіжно його основні тези.

Необхідність введення воєнного стану існувала з 20 лютого 2014 року, коли розпочалася агресія Росії проти України. Ця необхідність існувала навіть після квітня 2016 року, коли відбувся контрреволюційний переворот в Парламенті України, адже все ще існувала довіра до того, що хай навіть олігархічний консенсус, але він же патріотичний, він же на боці свого народу у війні.

Необхідність введення воєнного стану зникає приблизно восени 2017 року, коли український народ в своїй більшості зрозумів, що ця влада воювати з Росією не буде, а буде займатися лише олігархічним здирництвом, корупцією та посиленням олігархічної диктатури.

Передвиборна ситуація 2018-го року засвідчила дуже низький рейтинг Президента України. Стало зрозумілим, що ніякі політологічні схеми не дозволяють цей рейтинг підняти. Тому залишився лише один вихід – через провокацію поставити Україну на межу повномасштабної війни, щоб ввести воєнний стан.

Провокація української влади та спричинена нею Керченська криза 25-го листопада 2018-го року мала саме такий задум – здійснити провокативні дії, достатні для загострення російсько-українського конфлікту, але недостатні для ведення повномасштабної війни. Саме тому наші морські судна були захоплені без спротиву наших екіпажів, саме тому наша авіація не підтримала їх, саме тому Україна не завдала удару у відповідь.

В цьому розумінні є експертний консенсус на боці громади. Звичайно ж, на боці влади, експертний консенсус виглядає інакше – в усьому винна Росія, ми лише обороняємося, і оскільки ситуація загострилася з вини Росії (не Україна її загострила), то потрібен воєнний стан. Власне такі різні позиції проявляють основу експертної війни інтерпретацій, якими нам тепер багато часу будуть виносити мізки на телебаченні.

Отже воєнний стан тепер стане основною проблемою експертного обговорення. Але тут постійно потрібно розрізняти – внутрішньополітичний процес в Україні на фоні війни з Росією і завдання української війни як цивілізаційної сутички між Росією та Україною.

З внутрішньополітичної точки зору, введенням владою воєнного стану досягається декілька політичних цілей: 1) відтягування, а в ідеалі і відміна виборів; 2) нейтралізація опозиції (якщо вона за воєнний стан, то потрапляє у залежність від влади, якщо проти – зрадники); 3) і найголовніше – знищення останньої демократії в Україні, коли олігархічна диктатура вже матиме воєнний характер – нарешті ми інституціоналізуємо хунту.

Визначення Клаузевіца війни як продовження політики іншими засобами вже давно застаріло. Бо війни виграють саме ті, хто більш глибоко, більш трансформаційно та більш перспективно розуміє війну як цивілізаційний процес.

Тобто оцінювати ефективність воєнного стану потрібно лише у процесі дійсної війни і винятково лише на цивілізаційному рівні.

Отже, які кроки мали би відбутися, якщо би воєнний стан справді планувався би для інтересів України?

Тут існує велике поле експертного консенсусу, яке згенерувало цілий набір умов.

1. Оголошення Україною війни Росії на території Донецької та Луганської областей, Криму та в акваторії Азовського моря. Зокрема це означає негайне ураження ракетами всіх російських кораблів в Азовському морі, ураження ракетами Керченського мосту.

2. Початок активних бойових дій за звільнення окупованих Донецької та Луганських областей.

3. Підготовка до відвоювання Криму.

Для цього необхідно наступне:

1) Чіткий заклик української влади до українців та до міжнародної спільноти – ми будемо воювати. Відтак переведення міжнародно-правових дій та дипломатії з основного процесу в підпорядкований дійсній війні процес.

2) Переведення української економіки в мобілізаційний режим. За найменший саботаж на економічних підприємствах покарання за законами воєнного часу.

3) Конфіскація усіх олігархічних прибутків для війни, в тому числі схованих в офшорах. Заклик до всіх фінансових структур допомогти Україні у репатріації виведених олігархами та крупним бізнесом коштів.

4) Зміна структури держбюджету – до половини усіх коштів з бюджету має іти на війну.

5) Всезагальна мобілізація – усі українці, хто може тримати зброю, мають воювати.

6) Мобілізація усіх політичних, економічних, соціальних та культурних ресурсів України для війни.

7) Розрив з Росією дипломатичних відносин.

8) Закриття російсько-українських кордонів.

9) Зміна керівництва ЗСУ, насичення його людьми, які довели свої професійні здібності у війні та мають високу підтримку серед офіцерів та солдат.

10) Арешт та конфіскація всього російського бізнесу на території України.

11) Арешт всіх явних російських агентів на території України.

12) Закупівля усіх ресурсів для війни в тому числі на гроші від міжнародних структур аж до кредитів та боргів з введенням громадських наглядових рад щодо використання цих коштів лише на війну на основі відкритої конкуренції без преференцій.

13) Всі збройні українські компанії мають працювати лише на фронт.

14) Закриття усіх телеканалів, які не лише працюють в російському порядку денному (як от Інтер), а просто навіть пропагують примирення-капітуляцію (як от "News One", "112 Україна").

15) В той же час припинення будь-якої розмежовуючої громаду пропаганди, зокрема націоналістичної та комуно-соціалістичної. Нам потрібна багаторівнева республіканська єдність Великої України. Нам потрібно за всяку ціну втримати Південь України, зокрема Одесу.

16) Як ніколи раніше, нам потрібен натуралізований Суспільний Договір, бо інакше Велику Україну нам не втримати, не відвоювати, не створити.

Цинізм ситуації полягає у тому, що воєнний стан намагається ввести не просто влада з нульовим рейтингом (корупція, згортання реформ, олігархічне здирництво), а така влада, яку саму підозрюють у співпраці з ворогом, у бізнес-інтересах в країні ворога і яка при цьому своїх опонентів звинувачує у зраді та співпраці з Кремлем.

Тому війни як такої, скоріш за все, не буде. А буде гра у війну української влади проти опозиції, проти громади, проти всього українського народу, зрештою проти всієї Великої України.

Тут Майдан не допоможе. Серед війни не до Майданів. Як тільки буде введено воєнний стан, потрібно буде діяти за законами воєнного часу. Тобто воєнний стан – це палиця з двома кінцями. Адже на війні жоден зрадник не убезпечений, який би високий пост він не займав.

В будь-якому разі, військова диктатура невідворотна. Прощай, демократія!

powered by lun.ua
Коментарі — 50
Володимир Дмитрович _ 02.12.2018 22:53
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Росія влаштувала провокацію, потрібно не піддаватися, а боротися іншими шляхами.
Може ряжений патріот пояснить: звідкіля про майбутню російську провокацію знав Кабінет Міністрів України приймаючи 07.11.2018 постанову N934, яка регулює режим военного стану?
Taras Bodnarchuk _ 01.12.2018 10:28
IP: 37.221.133.---
"експерт")))
Mike_Kharkov _ 28.11.2018 10:21
IP: 178.137.189.---
Sergey Sergey Dulskij:
...Бути патріотом-має бути вигідно. Пішов в АТО злиднем-повернувсь на машині, при грошах, в гарній формі, впевнений у собі-це класс.
Так это наемник, наемник тех, у кого есть деньги, т.е., олигархов в нашем случае.
Патриот – это совсем другое. Патриот делает все для того чтобы все! были на машине, при деньгах и уверенные в своем будущем.
Это абсолютно разные ипостаси.
Sergey Sergey Dulskij _ 27.11.2018 20:16
IP: 46.211.82.---
Без перемоги над 5-ою колоною не буде руху вперед.
Для перемоги потрібна диктатура. Те, що нам пропонують-це всевладдя українських олігархів, а нам потрібна диктатура громадського суспільства, диктатура Майдану...
Бути патріотом-має бути вигідно. Пішов в АТО злиднем-повернувсь на машині, при грошах, в гарній формі, впевнений у собі-це класс.!
Кожен чиновник має пройти АТО. І КОЖЕН чоловік України. Заробітчанам і бляхерам-ганьба
Олександр Гальченко _ 27.11.2018 13:36
IP: 35.235.227.---
"В будь-якому разі, військова диктатура невідворотна. Прощай, демократія!" – нажаль, Пепо не здатний на диктатуру.
Вікторія Юрескул _ 27.11.2018 10:25
IP: 77.123.56.---
В магазині для самозахисту я можу купити лише газовий балончик. Ви пропонуєте газовим балончиком захищатись від московської армії? У нас правова система заточена під авторитаризм і ніякої демократії тут ніколи не було. Очевидно пан філософ ніколи не захищав своїх прав у суді.
Mike_Kharkov _ 27.11.2018 10:00
IP: 178.137.189.---
"А буде гра у війну української влади проти опозиції, проти громади, проти всього українського народу, зрештою проти всієї Великої України."
===
Почему же "будет"? она давно уже идет. За 300 лет украинец приучился надеяться только на свой огород и отторгать любую власть. И теперь мы все заложники этой ненависти – нет традиций организации своей жизни. Поэтому нет громади, оппозиции и как следствие самой единой Великой Украины. Всё происходит сверху, где сидит чья-то власть. И только от милости этой власти зависит благосостояние народа, война-не война, т.е., сам он спит.
Избрание местных проходимцев с 91-го только ухудшило всё и обнажило проблему – неумение организовать свою государственную жизнь, т.е., неспособность договариваться друг с другом, уважать. А это цивилизационная отсталость, на которой власть и паразитирует. Без приучивания к уважению друг друга ничего хорошего не будет. Поэтому власть его и уничтожает.
Корж Микита _ 26.11.2018 23:38
IP: 95.132.133.---
Евгений Тихонов:
Вы за формулу возьмите для примера – Договр между РФ и Белоруссией о военном сотрудничестве. И вот туда подставляйте "все из серии, что русские танки будут в Киеве за 3 часа, хоть бы километраж на скорость поделили и запас хода учли"
Евгений Тихонов _ 26.11.2018 23:13
IP: 91.225.80.---
Корж Микита:
Давайте попробуем -объявим войну РФ и через неделю русские танки во Львове
Вы хоть знаете, какой запас хода у танка, чтобы такое говорить? И сколько горючего влезает в бак? И где заправляться? На наших заправках? Так их там и сожгут. А если отрезать танковую колонну от обеспечения, то она превратится в тракторный парк, неподвижный и без снарядов. Это все из серии, что русские танки будут в Киеве за 3 часа, хоть бы километраж на скорость поделили и запас хода учли. А Т-90 имеет конструктивную особенность гореть как факел при попадании бронебойной пули (!) в район бензобака.
Корж Микита _ 26.11.2018 22:10
IP: 95.132.133.---
Дмитрий Шестов:
В сущности все урапатриоты малообразованные невежды. Знаете кто такой Микита Корж? Запорожский козак, живший в Сечи с детства, оставивший после себя "устный пересказ" (в нашей семье утверждают,что наш предок. Может быть:)
Знаете как пала до зубов вооруженная Зап Сечь? Русский генерал Текели взял её и разоружил без единого выстрела. Микита гордо называет это в своих воспоминаниях "атакованием сечи":) Ну точь в точь как нунешнее "атакование украинского флота".
С тех пор прошло больше двухсот лет, а ничего не изменилось. Значит правду следует искать ещё раньше. Микита Корж относит её к принятию русью православной веры.
Забавно сегодня наблюдать, как все носятся с Константинополем, которого уже нет на карте земли 500 лет. И снова вы пытаетесь что-то там строить на мифе и когда всё опять и опять валится то виноваты у вас мифические подонки:) Но не вы, малообразованные, темные слепцы.
Дмитрий Шестов _ 26.11.2018 21:35
IP: 91.194.168.---
Log Log:
Завжди вважав що філософія не наука.
А на прикладі Дацюка бачу навіть шкоду від цього явища.
"Філософ" забув примітивну житейську мудрість: "Батогом обуху не переб'єш".
Росія влаштувала провокацію, потрібно не піддаватися, а боротися іншими шляхами.
Уехать всем в Росию на заработки, например,и вывезти оттуда все деньги, не?
Log Log _ 26.11.2018 21:19
IP: 178.133.97.---
Завжди вважав що філософія не наука.
А на прикладі Дацюка бачу навіть шкоду від цього явища.
"Філософ" забув примітивну житейську мудрість: "Батогом обуху не переб'єш".
Росія влаштувала провокацію, потрібно не піддаватися, а боротися іншими шляхами.
Дмитрий Шестов _ 26.11.2018 21:04
IP: 91.194.168.---
Максим Чарушниковв:
Они давно этого не боятся.
Максим Чарушниковв _ 26.11.2018 21:02
IP: 178.137.160.---
Попередити кожного депутата і політика, які підтримують гаранта про кримінальну і громадську відповідальність за всі воєнні злочини, які скоїв і скоїть його команда
Дмитрий Шестов _ 26.11.2018 20:54
IP: 91.194.168.---
Корж Микита:
Правда в том, Корж, что ты-такой же подонок, как и эта власть, которая все эти годы старалась выработать именно такую реакцию на возможность войны, но ничего не сделала для того, чтобы России не захотелось дойти до Львова из-за перспективы получить массу 200-х и дестабилизации режима в связи с этим у себя дома. Народ, избегающий отстаивать свою свободу -не народ, а быдло, свободы недостойное, что бы он там о себе не говорил и на кого бы причину своих бед не перекладывал. И все равно будет поглощен быдлом российским.
Максим Чарушниковв _ 26.11.2018 20:50
IP: 178.137.160.---
Ніякого передвиборчого воєнного стану Порошенка. Він з Медведчуком-Ахмєтовим-Путіним розведе і українців і іноземців.

Будуть обстріли і вбивства на Донбасі, вбивства політиків, експертів, активістів, патріотів, націоналістів, журналістів, священників, тощо. "Списки "в російського журналіста знайшли

І знову продовження воєнного стану.

Йому в світі ніхто не вірить як і путіну
Корж Микита _ 26.11.2018 18:49
IP: 95.132.133.---
Всё игра. В экономику, в членство в ЕС, в НАТО, в бандеровцев, в возрождение национальных традиций... Правдива только та пропасть в которую летит Украина. Сумеете заглянуть в неё? -и откроется вам правда, п Дацюк.
Давайте попробуем -объявим войну РФ и через неделю русские танки во Львове, Порошенко с семьёй на Мальдивах, Аваков на вилле в Испании, остальные власть придержащие кто в штатах, кто вИзраиле... А под гусеницами русских танков молодые пацаны. На украинских учреждениях русские триколоры, сотрудники продолжают ходить на работу, им нужно кормить семьи... Хотите себя увидеть в этой пропасти?
Anatol Zubenko _ 26.11.2018 15:50
IP: 94.153.158.---
Оголошення воєнного стану означає,що влада починає війну зі своїм народом, замість воювать з агресором...Спочатку треба почать воювать...
Konstantin Semenov _ 26.11.2018 14:50
IP: 35.235.227.---
R.I.P
Максим Чарушниковв _ 26.11.2018 14:47
IP: 178.137.160.---
кому вигідна "війна", ескалація і хаос???
росії – ні, там спокійно чекають парламентських виборів
ЄС – ні, конфлікт дуже дуже поволі, але розрулюють
Порошенку і ко – так, "ми будєм правіть вєчно"))) і нас не посадять)))

Конкретний детальний план по воєнному стану максимум на місяць. а краще зміни до законів щоб проводити вибори і у воєнний стан
Дмитрий Шестов _ 26.11.2018 13:11
IP: 91.194.168.---
Сергей Папков:
Микола ІІ в 1914-м теж не дуже бажав воювати зі своїм німецьким кузеном.
Думаю,что это сравнение, мягко говоря, неуместно. Каким бы Николая ни представляли, но он был каким-никаким, но государственным мужем, в чем я не могу подозревать шоколада ни на минуту. А вот подозревать кремлевскую консерву очень даже могу.
Mike_Kharkov _ 26.11.2018 13:02
IP: 178.137.189.---
"Тобто оцінювати ефективність воєнного стану потрібно лише у процесі дійсної війни і винятково лише на цивілізаційному рівні"
===
Т.е., ввяжемся в драчку, а там посмотрим?
Нет, п. Дацюк. Давайте-ка определимся – хунта у нас или патриоты у власти. Лицемерие "экспертов" уже зашкаливает, вранье парализует и унижает. Вы почитайте Editorial."Европейской правды" – "Росія напала на Україну", заметьте, не на "хунту", а на "Украину". И это вся редакция подписала! значит, эта же редакция должна подписать, что ЕС напала на Югославию, и т д. Так что ли? А Штаты напали на 3-й Рейх?
Так за кого же, за что, вы призываете бросить всех на фронт? Алоизович тоже в агонии бросал пацанов "за Германию". А на деле?
Неужели избирательная компания простит всё? победителей не судят?
Сергей Папков _ 26.11.2018 12:32
IP: 35.235.226.---
Дмитрий Шестов:
Dar Asten:
Сергей Папков:
Dar Asten:
Якщо Порошенко ПО-СПРАВЖНЬОМУ почне обороняти країну і воювати...
Це так. Але ж всі більш-менш притомні українці вже давно зрозуміли, що нічого такого потрох не просто не зробить, він і не збирається такого робити, більше того, він і не здатен до таких дій. Бо він – лише хитрожопий торгаш, слизняк, або, як ще кажуть, барига, який на хвилі Майдану обманом (АТО за кіпька днів) прослизнув до влади. Ото ж, не будемо фантазувати, а будемо виходити з реалій.
Примусити (або підвести до цього) можна будь-кого. Микола ІІ в 1914-м теж не дуже бажав воювати зі своїм німецьким кузеном. Адже коли в тебе починають стріляти, єдиний спосіб залишитися живим – вбити ворога першим! Вже через кілька днів бойових дій бійці б'ються вже не стільки за країну, а кожен за щось своє, особисте (і владі залишається лише спробувати очолити процес).
Dar Asten _ 26.11.2018 12:13
IP: 35.235.230.---
Сергей Папков:
Dar Asten:
Якщо Порошенко ПО-СПРАВЖНЬОМУ почне обороняти країну і воювати (для початку звільнить Донбас, потім разом з Румунами знищить російське угрупування в Придністров'ї, а потім і до звільнення Криму черга дійде), то жодних проблем: нехай перебуває при владі ще півроку, рік чи навіть весь другий термін.
Це так. Але ж всі більш-менш притомні українці вже давно зрозуміли, що нічого такого потрох не просто не зробить, він і не збирається такого робити, більше того, він і не здатен до таких дій. Бо він – лише хитрожопий торгаш, слизняк, або, як ще кажуть, барига, який на хвилі Майдану обманом (АТО за кіпька днів) прослизнув до влади. Ото ж, не будемо фантазувати, а будемо виходити з реалій.
Дмитрий Шестов _ 26.11.2018 12:04
IP: 91.194.168.---
Сергей Папков:
А с другой стороны, можно ли произошедшее назвать даже хоть какой-то "попыткой сопротивления"? Разве что невнятная "сугубо мирная" демонстрация своего законного права делать то, что оккупант расценивает по-своему? Возникает вопрос – какова цель этой демонстрации, если совершенно ясно (на данный момент, по крайней мере), что власть сопротивляться, пытаться дать отпор "по-взрослому" не собиралась и не собирается? И ответ на этот вопрос – в тексте Дацюка.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter