Сергій Дацюк Філософ

КІНЕЦЬ ЄВРОПИ

06 березня 2019, 11:17

Стаття Емманюеля Макрона "Оновлення Європи" слабко прозвучала в Україні. Водночас це дуже важлива і символічна стаття сьогодення, бо вона свідчить про кінець тієї Європи, у яку ми прагнули і продовжуємо прагнути.

Кінець Європи відбувається не через ті проблеми, про які говорить Макрон. Кінець Європи відбувається через неспроможність Меркель та Макрон запропонувати нову модель Європи.

Макрон, з одного боку фіксує кризу європейської моделі, а, з іншого боку, продовжує захищати цю модель. Оскільки мислення в Європі вже мертве, то ніякої логічної помилки не побачив ані Макрон, ані його консультанти, ані навіть журналісти.

Ось що пропонує Макрон:

1) Твердість та гордість перед лицем маніпуляцій типу Брекзіт, які розколюють Європу;

2) Збереження безпрецедентного проекту миру, процвітання та свободи в Європі, який виник як об'єднання спустошеного війною континенту, бо цей проект досі захищає європейців;

3) Європа має продовжувати своє об'єднання перед лицем агресивних стратегій крупних держав та перед лицем цифрових гігантів;

4) Збереження євро, який дозволяє протистояти Європі кризам фінансового капіталізму;

5) Регіональні проекти та отримання високошвидкісного доступу в Інтернет як очевидні успіхи єдиної Європи;

6) Створення європейського оборонного потенціалу можливо лише в об'єднаній Європі.

7) Потрібно закрити кордони Європи, бо свобода це свобода безпеки.

8) Потрібно заборонити в Європі ті підприємства, які ставлять під загрозу європейські стратегічні інтереси і фундаментальні цінності, такі як екологічні стандарти, захист даних і справедлива сплата податків.

Це охоронний, реакційний, архаїчний наратив. Це ганебний політичний дискурс.

Логічна помилка статті Макрона: якщо в Європі криза, то це означає, що наявна модель не працює, але саме на захисті старої моделі Європи зосереджений Макрон.

Макрон правильно говорить, що цивілізаційний проект Європи більш потужний, ніж набір націоналістичних проектів країн, що входять в Європу. Але при цьому він демонструє так зване відкладене мислення. Він збирається націоналістичному спрощенню протиставити цивілізаційне спрощення. Але це так не працює.

Просте не може перемогти просте, бо їх війна буде вічна з перемінним успіхом. Лише складне може подолати просте і мати при цьому перспективу.

Немає сенсу просто закликати до переосмислення цивілізаційного проекту. Сенс з'являється лише тоді, коли цей проект вже переосмислюється. Інакше це відкладене мислення. Тобто "Тут Родос, тут танцюй".

Ганебним є висловлювання Макрона: "Наша найперша свобода – це демократична свобода: свобода вибору наших лідерів, оскільки іноземні держави прагнуть впливати на наше голосування на кожних виборах."

Фактично це фашизм, бо саме там найпершою свободою вважалось свобода покладання на вождя. Навіть в комуно-соціалізмі такий підхід було затавровано як культ особи.

Фактично це зрада традиційних цінностей Великої французької революції. Це зрада традицій французького мислення.

Свобода політії (свобода громади), яка вже давно підмінена в Західному, перш за все європейському, світі, свободою представницької демократії. Свобода вибору зведена до свободи виборів. А свобода виборів зведена до свободи виборів лідера в ситуації тиску зовнішніх сил – саме це і обстоювали вожді націонал-соціалізму та фашизму.

Демократія є вироджена політія. Адже 10 книга Платона називається не "Республіка", як це перекладають в англо-французькій мовній традиції, чи держава, як це перекладають в слав'янських мовних традиціях, а "Політія", як це перекладають в німецькій традиції. Звідси походить головна помилка у настанові західного світу на основну якість політики.

Що б сказали французи часів Великої французької революції, коли би почули, що їх свобода може бути лише в кордонах безпеки? В цьому сенсі потрібно змінити головне гасло тієї революції – замість "Свобода, рівність, братерство": "Довір свою свободу політичним лідерам задля безпеки та процвітання". Ось що насправді говорить Макрон. І це ганебно.

Втративши голову, по волоссю не плачуть. Втративши мислення, до мислення не закликають. Нема сенсу закликати: давайте подумаємо на якійсь там конференції. Сенс з'являється лише тоді, коли пропонуєш приєднатися на конференції до вже запропонованого мислення.

Усі європейські конференції сьогодні не йдуть далі фіксації проблем і фіксації неспроможності справитися з цими проблемами. Це відбувається через те, що відмова від мислення в Європі вже відбулася – і скільки не закликай до мислення, воно не з'явиться, поки в самому заклику його не буде.

Установка Макрона "конвергенція, а не конкуренція" є слабкою і незрозумілою, бо вона не ставить питання принципово – на якому рівні має відбуватися конвергенція, а на якому рівні ми маємо продовжувати конкурувати. Це хибне і спрощене протиставлення.

Нам потрібна мережева конвергенція громад, світова конкуренція корпорацій, локальна конкуренція держав, які втратили своє монопольне право на надання інфраструктурних послуг. Тобто принцип має бути складнішим: "солідарність громад, конкуренція корпорацій, демонополізація держав".

Дух прогресу, про який говорить Макрон, не може бути відновлено, тому що прогрес є поступальний рух, а Європі та світу задля виходу з кризи потрібна революція, яка абсолютно точно не є поступальним рухом.

Контроль над майбутнім, до якого закликає Макрон, обмежено можливий лише в умовах прогресу, тобто поступального руху. Насправді Макрон говорить не про майбутнє, а про подовжене теперішнє. Основна характеристика майбутнього – воно радикально відрізняється від теперішнього.

Над справжнім майбутнім можливий не контроль, але суверенітет. Тобто це може бути нами здобуте майбутє, а не запропоноване кимось. Але контрольоване майбутнє це завжди нонсенс, бо навіть за умов прогресу якийсь впевнений контроль над майбутнім неможливий.

Гасло руху Європи точно не має бути таким, як його пропонує Макрон: "Свобода, захист і прогрес". Це має бути гасло: "Самореалізація, дерзновенність та Інакше".

Тому революція в мисленні, переривання глухокутового прогресу на користь пошуку нових смислів та перспектив, гідність громадянина через самореалізацію в зв'язці громади-республіка, мережеві громади, легалізація корпорацій поряд з державами і на рівні держав.

Для цього потрібна розробка принципового нового світового законодавства, де були би рівноправні суб'єкти – громади, корпорації та держави. Окрім ООН та Форуму в Давосі нам потрібна Організація Мережі Громад. Транснаціональні корпорації повинні надавати цілий ряд інфраструктурних послуг своїм працівниками, які раніше монопольно надавали держави. Навіть поверхове розуміння цих ідей сьогодні в Європі навряд чи можливе.

Тому Макрон і Меркель ведуть Європу до кінця. І лише на уламках цієї Європи стане можлива нова Європа.

powered by lun.ua
Коментарі — 54
Yar Yurkiv _ 10.03.2019 10:22
IP: 35.235.227.---
Mike Olexandriv:
Yar Yurkiv:
Mike Olexandriv:
Yar Yurkiv:
В міру своїх можливостей роблю це. Звичайно, краще давати вудку, а не рибу. Але для цього потрібні значно більші кошти.
Неграм, арабам, латиносам не можна давати вудку, бо одразу ж віднесуть її на базар.
Чудовий приклад мислення сучасного європейця
За три останніх століття європейці зрозуміли нарешті, кого не можливо цивілізувати, і кого не можна до себе впускати, і в першу чергу, нащадків орди.
Yar Yurkiv _ 10.03.2019 10:14
IP: 35.235.227.---
Gorobenko Ivan:
хфилософ хочет сказать, что скоро Европой будет управлять Россия и может это случится при В.В.Путин.
- опять украинцы сели не на ту лошадь!
Українець гидує сідати на кацапську клячу!
Володимир Дмитрович _ 09.03.2019 21:26
IP: 35.235.226.---
Мабуть ось це: "...рівноправні суб'єкти – громади, корпорації та держави. Окрім ООН та Форуму в Давосі нам потрібна Організація Мережі Громад. Транснаціональні корпорації повинні надавати цілий ряд інфраструктурних послуг своїм працівниками, які раніше монопольно надавали держави" – зовсім не ІНШЕ!... Ймовірніше, це – концептуальні засади виникнення нової моделі кастової системи... І це може виявитися не самим найгіршим шляхом розвитку людства...
Yury Stowisim _ 09.03.2019 09:50
IP: 35.235.226.---
"З великої хмари та малий дощ!" Очікував, що після критики Макрона Дацюк дасть рекомендацію французькому лідеру, що йому робити... Натомість бачимо апологета ТНК, що мріє про знищення національних держав шляхом передачі їх функцій тим ТНК. З такої Європи Британія втекла. А Макрон мріє про Сполучені штати Європи, з єдиною бюджетною, фінансовою та військовою політикою. Інша справа, що не всі готові спродати німцям і французам свій суверенітет. Тому СШЄ теоретично можливі, але на практиці будуть значно менші сьогоднішнього ЄС. Мабуть це буде ФРН, Франція і Бенілюкс.
Mike Olexandriv _ 09.03.2019 06:58
IP: 35.235.227.---
Yar Yurkiv:
Mike Olexandriv:
Yar Yurkiv:
В міру своїх можливостей роблю це. Звичайно, краще давати вудку, а не рибу. Але для цього потрібні значно більші кошти.
Неграм, арабам, латиносам не можна давати вудку, бо одразу ж віднесуть її на базар.
Чудовий приклад мислення сучасного європейця
Yar Yurkiv _ 09.03.2019 00:24
IP: 35.235.227.---
Mike Olexandriv:
Yar Yurkiv:
В міру своїх можливостей роблю це. Звичайно, краще давати вудку, а не рибу. Але для цього потрібні значно більші кошти.
Неграм, арабам, латиносам не можна давати вудку, бо одразу ж віднесуть її на базар.
Yar Yurkiv _ 09.03.2019 00:19
IP: 35.235.227.---
Serg Mez:
Текст адресован не научной аудитории, а массовой.
А читаешь этот текст на украинском языке, как будто на английском.
Возможно, в общественных науках множество научных терминов придают некую "наукообразность" тексту, но в жизни тратить свое время на разгадывание смыслов, скрытых за такими терминами, нет никакого желания.
"наратив", "політії"... Ну бред же.

Совет автору – если не можешь изложить свои мысли простым и доступным языком – не пиши.
Вірно, язиком краще облизуватися!
Serg Mez _ 08.03.2019 22:57
IP: 35.235.227.---
Текст адресован не научной аудитории, а массовой.
А читаешь этот текст на украинском языке, как будто на английском.
Возможно, в общественных науках множество научных терминов придают некую "наукообразность" тексту, но в жизни тратить свое время на разгадывание смыслов, скрытых за такими терминами, нет никакого желания.
"наратив", "політії"... Ну бред же.

Совет автору – если не можешь изложить свои мысли простым и доступным языком – не пиши.
Mike Olexandriv _ 08.03.2019 17:19
IP: 35.235.227.---
Yar Yurkiv:
В міру своїх можливостей роблю це. Звичайно, краще давати вудку, а не рибу. Але для цього потрібні значно більші кошти.
Yar Yurkiv _ 08.03.2019 16:25
IP: 35.235.227.---
liberia:
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель минулого місяця відкинула пропозицію США щодо проведення морських маневрів поблизу Росії, спрямованих на провокування президента Владіміра Путіна.
Франція також відмовилася брати участь у пропонованих США маневрах, оцінюючи цю ідею як непотрібну провокацію, зазначив інший чиновник.
==
європа нам поможет.
скоти бля
слів немає...
Дурний Трумп мав би домовитися з Фуйлом, щоби той провів попередньо свої маньоври десь в Ля Манші...
Yar Yurkiv _ 08.03.2019 16:17
IP: 35.235.227.---
Mike Olexandriv:
Головна проблема Європи, як і усього Заходу – неможливість суміщення голосно заявленої політики гуманізму, відкритості та мультикультуралізму, з одного боку, і бажання жити комфортно, відокремившись від бідних країн світу, з іншого. На Заході накопичені величезні багатства. І замість того, щоб використовувати їх для підняття бідних країн до певного загальноприйнятного середнього рівня, Захід потопає в розкошах і чомусь дивується на проблеми міграції й ісламського тероризму. Звичайно, кожен вирішує сам, куди витрачати свої гроші. Але, може вже час схаменутися і тверезо подивитися на те, що діється навколо?
А Ви, особисто, погодилися би підняти свого бідного сусіда "до певного загальноприйнятного середнього рівня"?
Yar Yurkiv _ 08.03.2019 16:11
IP: 35.235.227.---
Anatol Zubenko:
Yar Yurkiv:
Чи не на часі поробити президентами фільозофів?:)
І шо буде?
Багато слів, але мало хліба...
Yar Yurkiv _ 08.03.2019 16:10
IP: 35.235.227.---
Корж Микита:
liberia:

Во дают украинские интеллектуалы:))
Панове, ЕС изначально задумывался в границах Западной Римской империи. Вы хоть это понимаете? А проект глобализации, ето национальная идея американцев:)
юмор понялі, і посмеялісь.
патаму шо даже Дацюк знаєт і молчіт.
шо ЕС не кемто "задумивался"
а ето лічний план Гітлера – которий бил почті завершон – смотрім карту 1944 года.
і которий нагло укралі пабєдітєлі.

рукопісі не горят, мої дорогіє.
Європейскій Союз Гітлєра скоро вийдет на екрани, с архівнимі докумєнтамі...
канешна послє развала теперешнего дерьмосоюза...
Интересно, а про шо Дацюк ещё молчит? Вы и вправду пять лет назад мечтали породниться с немцами? Узами братских народов?:))
Российская империя уже 400 лет существует в границах бывшей Монгольской империи и в мире этот факт никого не смущает. Не смущал бы и вас, если бы столица этой империи была не в Москве, а в Киеве:)
Але була би проблема в "язика"!:)
Корж Микита _ 08.03.2019 14:25
IP: 35.235.227.---
liberia:
Корж Микита:
Во дают украинские интеллектуалы:))
Панове, ЕС изначально задумывался в границах Западной Римской империи. Вы хоть это понимаете? А проект глобализации, ето национальная идея американцев:)
юмор понялі, і посмеялісь.
патаму шо даже Дацюк знаєт і молчіт.
шо ЕС не кемто "задумивался"
а ето лічний план Гітлера – которий бил почті завершон – смотрім карту 1944 года.
і которий нагло укралі пабєдітєлі.

рукопісі не горят, мої дорогіє.
Європейскій Союз Гітлєра скоро вийдет на екрани, с архівнимі докумєнтамі...
канешна послє развала теперешнего дерьмосоюза...
Интересно, а про шо Дацюк ещё молчит? Вы и вправду пять лет назад мечтали породниться с немцами? Узами братских народов?:))
Российская империя уже 400 лет существует в границах бывшей Монгольской империи и в мире этот факт никого не смущает. Не смущал бы и вас, если бы столица этой империи была не в Москве, а в Киеве:)
Mike Olexandriv _ 08.03.2019 09:58
IP: 35.235.227.---
Головна проблема Європи, як і усього Заходу – неможливість суміщення голосно заявленої політики гуманізму, відкритості та мультикультуралізму, з одного боку, і бажання жити комфортно, відокремившись від бідних країн світу, з іншого. На Заході накопичені величезні багатства. І замість того, щоб використовувати їх для підняття бідних країн до певного загальноприйнятного середнього рівня, Захід потопає в розкошах і чомусь дивується на проблеми міграції й ісламського тероризму. Звичайно, кожен вирішує сам, куди витрачати свої гроші. Але, може вже час схаменутися і тверезо подивитися на те, що діється навколо?
liberia _ 08.03.2019 00:21
IP: 35.235.228.---
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель минулого місяця відкинула пропозицію США щодо проведення морських маневрів поблизу Росії, спрямованих на провокування президента Владіміра Путіна.
Франція також відмовилася брати участь у пропонованих США маневрах, оцінюючи цю ідею як непотрібну провокацію, зазначив інший чиновник.
==
європа нам поможет.
скоти бля
слів немає...
liberia _ 07.03.2019 22:57
IP: 35.235.228.---
внизу дослівний переклад статті Сороса
liberia _ 07.03.2019 22:54
IP: 35.235.228.---
в травні вибори в європарламент, а це піпєц євросоюзу.
тому що в більшості країн до влади приходять на ци ки і фа шисти.
причина цього – смертельна помилка яку зробила ЄС в 2017 застосувавши Дублінський закон.
за яким де негр ступив вперше на землю, та йому і жити.
всі прибережні країни заполоноли негри яких неможливо викинути, народ абарзєл, і кинувся вправо, в обійми нацистів.

подонок сорос забув написати що це його смертельна помилка.
це він фінансував флотилії спасатєлєй що витягали негрів з води або буксували іх лоханки до берегів греції італії іспанії.
а тепер переводить стрілки на царя європи, якого не обирають а назначають, подонка Юнкера, родича лучшого друга Гіт ле ра власника заводів істрєбітєлєй Юнкерсов.
Дацюк
спитайте Юнкера чий план Європейського Союзу – Гіт ле ра Юнкера
liberia _ 07.03.2019 22:37
IP: 35.235.228.---
Italy finds itself in a similar predicament. The EU made a fatal mistake in 2017 by strictly enforcing the Dublin Agreement, which unfairly burdens countries like Italy where migrants first enter the EU. This drove Italy's predominantly pro-European and pro-immigration electorate into the arms of the anti-European League party and Five Star Movement in 2018. The previously dominant Democratic Party is in disarray.
A similar reordering of party systems is happening in France, Poland, Sweden, and probably elsewhere.
Soros
==
liberia _ 07.03.2019 22:27
IP: 35.235.228.---
Григорій Бондаренко:
"Логічна помилка статті Макрона: якщо в Європі криза, то це означає, що наявна модель не працює, але саме на захисті старої моделі Європи зосереджений Макрон."
А може все зовсім не так?
Може якщо в Європі криза, то це означає, що хтось, або щось торпедує наявну модель розвитку?
Може це означає, що сучасна Європа стала настільки потужною, завдяки цій моделі, що отримала настільки ж потужних ворогів, яких не мала раніше?
І міняти треба не модель розвитку, яка гарантує подальший зріст потужності, а безпекову модель? колись було достатньо опиратися на євроатлатлантичну модель безпеки, але зараз, коли об'єднана Європа стала наддержавою, ця модель застаріла? Макрон як раз і говорить про це.
не фантазуй і не вставляй в рот Макрону те що він не говорить.
і не звертай уваги на Дацюка який запостив тут гугольний переклад статті макрона і танцює кругом поганого перекладу.
почитай оригінали
сороса
лінк внизу
Nadiya Dovzhenco _ 07.03.2019 21:40
IP: 35.235.226.---
Транснацыональні компанії – поняття несумісні з словами здорова конкуренція і конвергенція. Несумісні із- за простої дуже речі – обмежених ресурсів планети і необмеженого росту її населення, що ці ресурси зїдає в мегатемпах. ВИрубавши і викавши все що можна Європа вперлась у власні стіни.
Григорій Бондаренко _ 07.03.2019 14:16
IP: 35.235.226.---
"Логічна помилка статті Макрона: якщо в Європі криза, то це означає, що наявна модель не працює, але саме на захисті старої моделі Європи зосереджений Макрон."
А може все зовсім не так?
Може якщо в Європі криза, то це означає, що хтось, або щось торпедує наявну модель розвитку?
Може це означає, що сучасна Європа стала настільки потужною, завдяки цій моделі, що отримала настільки ж потужних ворогів, яких не мала раніше?
І міняти треба не модель розвитку, яка гарантує подальший зріст потужності, а безпекову модель? колись було достатньо опиратися на євроатлатлантичну модель безпеки, але зараз, коли об'єднана Європа стала наддержавою, ця модель застаріла? Макрон як раз і говорить про це.
Log Log _ 07.03.2019 10:51
IP: 35.235.226.---
Ivan Gorobenko – безмозглый дебил из Воронежа Унитаз Семижопов:
ни кому
Дегенерат, в какой книге на русском языке такое встретишь?
Только идиот, говорящий на русском языке, может такое написать.
Амёба, нормальные люди различают устную речь от письма.
Ты книг не читал, и не читаешь, поэтому не различаешь устную речь от письма.
Уникального кретина отыскал Пригожин.
Слава Пригожину, травящему детей РФ гнилым мясом.
_ABM_ _ 07.03.2019 10:05
IP: 35.235.227.---
Ivan Gorobenko-Запердоленко из Воронежа:
... Россия опять впереди планеты всей...!!!
РАсея в Перде планеты всей. Так было и так будет!!!
Запердоленко, ты голодающим детям Кемерово помог? Нет?! Самому не хватает на житуху? Оно-то и понятно, на 10 тыс. деревянных сильно не разгонишься.
Anatol Zubenko _ 07.03.2019 07:53
IP: 35.235.227.---
Yar Yurkiv:
Чи не на часі поробити президентами фільозофів?:)
І шо буде?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter