Сергій Дацюк Філософ

КАНДИДАТИ

22 березня 2019, 08:41

Скоріш за все ми вибиратимемо Президента серед трійки лідерів – Зеленський, Тимошенко, Порошенко.

Саме за їх боротьбою останні місяці ми всі спостерігаємо.

Образи кандидатів та суть їх кампаній

Зеленський бореться за право впровадити в життя сюжет свого серіалу "Слуга народу" і за право жартувати з позиції влади над персонажами "Вечірнього кварталу". Його позиції по більшості важливих політичних та соціальних питань невідомі. А найбільш відома його позиція – мир на окупованому Донбасі – є дуже проблемною. Його боротьба у виборчій кампанії найкраще сценарно продумана і його образ найбільше викликає довіру. Феномен підтримки Зеленського полягає у бажанні громадян люстрації політикуму, яка так і не відбулася після Революції Гідності. Саме тому його рейтинг такий високий і саме тому його так бояться влада та всі інші кандидати в президенти. Саме тому його влада переслідує. Зеленський це велика дуля всьому політикуму і несистемні зміни в Україні.

Тимошенко бореться за владу для реалізації свого "Нового курсу". Вона просуває складні політичні, економічні та соціальні програми, обіцяє знизити тарифи, посадити корупціонерів. Вона обіцяє змінити політичну систему шляхом зміни Конституції України з розширенням прав і повноважень громад та побудовою сучасної структури громадського контролю за владою. Над нею висить її неоднозначне для громадян минуле, і саме це до останнього часу зумовлювало її високий антирейтинг. Тимошенко дошкуляють свавільні напади влади, безпрецедентна кампанія ненависті на телебаченні, задля якої працюють декілька телеканалів. Їй заважає нелюбов затятих і в своїй більшості провладних опонентів "Хто завгодно, лише не Тимошенко". Можна як завгодно ставитися до Тимошенко, але вона це останній шанс на системні зміни в Україні.

Порошенко бореться за Армовір. Конкретні ініціативи по кожному пункту – Томос, мовний закон, відродження армії – доволі неоднозначно сприймаються громадянами. Його кампанію можна виразити гаслом з твору одного з його поціновувачів "... Престіж крєпчаєт, мощно возрастаєт дєнь ото дня процент жиров у маслі..." Але найбільше Порошенко бореться за право на персональну свободу, бо значна кількість конкурентів обіцяли посадити його у тюрму. Також він бореться за право на збереження власних статків, бо надто ненависним для українців є "Амстердам+", а це означає ризик втрати значної частини його багатства. На тлі виборчої кампанії він з усіх сил намагається зам'яти скандал з корупцією в Укроборонпромі та в основних антикорупційних структурах. Порошенко – перший кандидат в історії України, який відважився так масштабно шантажувати виборців: "Або я, або Путін нападе". Тому боротьба Порошенка цинічна та ризикована, і багато експертів твердять, що від нього варто очікувати якоїсь підлої несподіванки – чи то загострення війни, чи то фальсифікацій. Порошенко це збереження існуючої системи в Україні аж до конфронтації та розколу суспільства.

Зеленський бореться фантазуючи і зваблюючи, особливо своїм молодим обличчям. Головна мотивація для виборців – це помста політикуму.

Тимошенко бореться переконуючи і обіцяючи системний підхід до змін, долаючи нелюбов і недовіру. Головна мотивація для виборців – це зміни через програми і обіцянки.

Порошенко бореться зберігаючи наявне і шантажуючи гіршим. Головна мотивація для виборів – це сподівання, щоб хоч так було, і страх погіршення.

Зеленський це нове обличчя. Тимошенко це новий курс. Порошенко це старе обличчя і старий курс.

Наскільки вибір українців буде раціональним та оптимальним? Українці знаходяться в стані афекту після поразки Революції Гідності і в стані нелюбові до політиків через це. В такому стані дуже важко приймати раціональні та оптимальні рішення.

Заклик "Голосуйте серцем!" однозначно породжує вибір Зеленського.

Заклик "Голосуйте за зміни!" однозначно породжує вибір Тимошенко.

Заклик "Голосуйте за те, що є, бо буде гірше!" однозначно породжує вибір Порошенко.

Хто ж переможе?

Інтрига зберігатиметься до самого дня виборів

Соціологічні опитування мало що дозволять зрозуміти, оскільки з ними виникли суттєві проблеми.

Сайт "Обозреватель" дозволяє зробити порівняльний аналіз результатів соціологічних опитувань щодо рейтингу основних кандидатів у Президенти. Ми маємо лише три найбільш свіжих рейтинги, які можна порівнювати, – результати "Социс", результати соцгрупи "Рейтинг" та результати Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременко. Решта наведених там опитувань занадто старі, щоб брати їх до уваги.

У всіх цих опитуваннях – на першому місці Зеленський. Але Тимошенко і Порошенко мандрують між другим та третім місцем у залежності від об'єктивності опитування.

Схоже, що центр "Социс" вирішив поставити на просування провладного кандидата свою репутацію, відвівши Порошенку друге місце а Тимошенко – третє. Причому в двох інших опитування на другому місці знаходиться Тимошенко, а на третьому Порошенко. Можна схибити з цифрами за того чи іншого кандидата, але схибити з порядком кандидатів це означає або мати низьку якість опитування, або свідомо фальсифікувати результати опитування.

У статті Наталі Судакової на УП "Результати виборів. Що змінять голоси українців, які досі не визначилися?" наводяться цікаві моменти для узагальнення.

1. Найменший відсоток невизначених серед молоді, яка вже обрала свого кандидата. Але саме ця категорія традиційно мало ходить на вибори.

2. Значно більше відсоток невизначених серед людей старшого віку, які власне і ходять на вибори.

Давайте поміркуємо.

Молодим вибирати легше, вони не бояться помилитися. Люди старшого віку вагаються, бо це може бути їх остання помилка, яка може призвести до фатальних наслідків.

Люди старшого віку будуть визначатися зі своїм кандидатом в останній тиждень перед виборами. Саме люди старшого віку тримають інтригу виборів.

Є звичайно і персональні електоральні обставини, які варто брати до уваги при аналізі підтримки кандидатів.

Зеленський фактично вичерпав підтримку свого електорату, окрім того, йому адміністративними засобами спробують не дати його мобілізувати.

Порошенко має великі проблеми з отриманням об'єктивної інформації щодо своєї підтримки, бо він не знає про величину тієї дулі в кишені, яку тримає виборець у відповідь на збільшення тарифів та останній корупційний скандал. Дуля в кишені може означати суттєво менший рейтинг не лише від того, який йому намалювали його політтехнологи, але навіть від того, який подають незаангажовані соціологічні кампанії.

Тимошенко провела масштабну кампанію у регіонах, зокрема у селах, а соціологи традиційно погано міряють села. Це означає, що рейтинг Тимошенко може бути вищим на 3-6%, ніж той, який подають незаангажовані соціологічні кампанії.

Оскільки інтрига зараз досягла свого апогею, то запит на провокації дуже високий. І ціна цих провокацій для суспільства може теж бути дуже високою.

Інакше кажучи, тримаючи інтригу своєї невизначеності, українці наражаються на небезпеку радикальних дій щодо їх визначеності.

Але, схоже на те, що можна вагатися у своєму виборі скільки завгодно. Аваков гарантує 😊

І якщо ви маєте хоч трохи рефлексії, то маєте зробити висновок. Україна могла би вивести Міністра МВС з-під владного призначення. Хай він обирається загальнонародно – як Генеральний Шериф чи Головний Отаман, можна і ГлавМент, назву потім придумаєм. Нам такий Силовий Арбітр станеться в нагоді і між виборами.

Водночас влада розуміє, що, радикалізуючи суспільство, вона розбурхує його емоційність, збільшує відгук серця українців і однозначно примножує підтримку Зеленського. Отже не радикалізація, а фальсифікація – це єдиний шлях, яким влада ще може втриматися. Тому фальсифікації у першому турі проти Зеленського та Тимошенко є дуже імовірні.

Дай нам Бог усім терпіння, щоб не дійти до екстремізму.

Дай нам Бог усім розуму, щоб зробити вибір.

Дай Бог Україні пережити ці вибори!

powered by lun.ua
Коментарі — 54
Yar Yurkiv _ 24.03.2019 20:30
IP: 35.235.226.---
"Зеленський це нове обличчя. Тимошенко це новий курс. Порошенко це старе обличчя і старий курс."
=============
Наскільки пам'ятається:

найстаріше обличчя – у нового курсу;
у старого курсу – наймудріше обличчя;
ну, а найсмішніше – у нового обличчя.
Oleg Olekra _ 24.03.2019 18:05
IP: 35.235.226.---
Не важко зрозуміти, кому вигідна ця аналітика з виключенням Гриценка. Якщо його взагалі не враховувати, то складається враження тільки на користь ПОПа. Тут хтось слушно зауважив, що при такому розкладі (Зе – Ти – По) залишається лише одне: тікати з України. Та я переконаний, що Гриценко мав і має шанс вийти в 2-й тур. І це маємо забезпечити ми, українці.
Корж Микита _ 23.03.2019 18:28
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Я понял, в чем ваша беда – вы слишком серьёзны. Умное лицо – ещё не признак ума, господа! Все глупости на земле совершались именно с этим выражением лица... Улыбайтесь, господа... Улыбайтесь...
Максим Чарушниковв _ 23.03.2019 15:56
IP: 35.235.227.---
Якщо розумний Гриценко стратег і думає за Україну, то має не Зе викликати на дебати, а повністю підтримати в 1 турі ЮВТ (яка має більший рейтинг і команду) щоб поп не сфальшувався в 2 тур

Бо якщо ПОП в 2 турі то 2 туру не буде. Ахмєтов путін поп і медведчук почнуть стріляти і по мирним і по військовим і знову імітацію війни і смерті українців.
За кого ніби будуть голосувати українці за шоумена чи за головнокомандувача який ніби 5 років воює путіним
Breda _ 23.03.2019 09:29
IP: 35.235.227.---
...вот это тот случай – когда нужны матюки.

youtube.com/watch?v=uo0U5txq4AY
Сергей Папков _ 23.03.2019 08:35
IP: 35.235.227.---
А чому не розглядається варіант, що Зеленський є технічним кандидатом або Порошенка, або Тимошенко (останнє більш вірогідне з огляду на низку нюансів)?
При цьому його завдання спочатку відтіснити небезпечного конкурента на 3 місце, а потім у 2-му турі розгромно програти потрібному кандидату (одночасно ніби підтвердивши "всенародну підтримку" цього кандидата). Технологічно це робиться елементарно: Зеленського перед 2-м туром таки витягують на 2-3 теледебатні ефіри, де опонент його знищує, показуючи виборцям відмінність між екранним образом і реальним життям та повне невігластво Зе, як майбутнього президента. І все, завіса: надута булька лускає, хтось із симпатиків Зе, вважаючи себе обдуреним, просто ігнорує голосування, хтось змінює "симпатію".
Хіба така політтехнологія неможлива?.
Volodymyr Khomenko _ 22.03.2019 21:52
IP: 35.235.226.---
СУТТЄВЕ УТОЧНЕННЯ! ЗА НАРОДНОЮ СОЦІОЛОГІЄЮ: 1 – ЗЕЛЕНСЬКИЙ, 2 – ТИМОШЕНКО, 3 – ГРИЦЕНКО, 4 – порошенко!
Log Log _ 22.03.2019 21:09
IP: 35.235.227.---
Корж Микита:
Зеленский это и есть следующий этап украинской революции.
.
Точно, по принципу reductio ad absurdum (приведение к нелепости)

Не нравится? – ну и проваливайте.
Вы, в свою Эстонию.
Мы здесь родились, и нам не нужны совковые фобии ("украинские буржуазные националисты" и т.п.)
Вы кричите о молодости, но у вас менталитет советского комсомольца.
Корж Микита _ 22.03.2019 20:29
IP: 35.235.227.---
У Зеленского самый высокий рейтинг и ни одного политолога, эксперта, хвилософа решившегося поддержать демократического лидера. Укр интеллектуалы не способны видеть дальше своего носа.И так во все времена было.
Не будет больше майдана. Не выйдут люди на улицы кишащие националистами, ультрас и всяким сбродом чтобы получить пулю в затылок или нож в спину. Зеленский это и есть следующий этап украинской революции. Не нравится? – ну и проваливайте.
Artem Zubov _ 22.03.2019 20:13
IP: 35.235.226.---
Дешевая попытка повлиять на общественное мнение. 31 достаточное количество проголосует за Гриценка и все это бла бла бла закончится. Во втором туре против Гриценка ни у кого шансов нет. У Порошенка рейтинг только на экранах и в словах порохоботов. В реальности везде, где третим пишут Порошенка, это место Гриценко занимает. Думайте головой своей и не слушайте таких философ.
Alexander Vasilevsky _ 22.03.2019 20:05
IP: 35.235.227.---
Зеленський це неусвідомлений шлях до Венесуели, а Тимошенко це усвідомлений шлях до Венесуели:- (
Володимир Забудський _ 22.03.2019 19:28
IP: 35.235.227.---
Я не знаю, как можно всерьёз утверждать, будто у Тимошенко есть какая-то реальная программа и она предлагает какие-то реальные системные изменения))) Да её "Новый курс" – это один сплошной популизм. Набор общих фраз обо всём хорошем и против всего плохого, часто абсолютно взаимоисключающих. В её речах столько обмана и манипуляций, что у любого, кто хоть немного в теме, просто уши пухнут. Глупо отрицать, что она человек умный и опытный. Что-то у неё наверняка есть на уме. Есть какое-то видение того как управлять страной. Но этим реальным видением она с народом не делится, а даёт народу "схавать" то, на что у народа есть спрос. Лишь бы прийти к власти. Что она собирается делать на самом деле, придя к власти? Я не знаю. И никто на самом деле не знает, за исключением разве что её близкого окружения. Голосование за Тимошенко – это классический вариант голосования за харизматичного лидера, а не за какую-либо конкретную программу.
Nestor Ivanov _ 22.03.2019 18:46
IP: 35.235.227.---
Автор красава, какая разница Амстердам+, Роттердам+ или Берлин+. Массам такие подробности не нужны, главное что Томас-Парашенко под суд и доллар по 8!
Віктор Скоп _ 22.03.2019 18:34
IP: 35.235.226.---
Даремно Дацюк вважає прохідними лише 3-х кандидатів. Рейтинг Порошенка значно завищений замовними соцопитуваннями для можливості під час виборів фальсифікувати результати, посилаючись на данні соцопитування. В той же час рейтинг Гриценка свідомо занижується, щоб у виборця склалась думка, що він не є прохідним, і в результаті частка голосів нетвердих прихильників відпаде. Головне – не допустити тотальної фальсифікації під час виборів.
Myro Huk _ 22.03.2019 18:33
IP: 35.235.227.---
Новий курс і Тимошенко – щось Ви, пане філософ, перемудрували...
Для неї головне – сісти на троні і любуватися собою!
А для нас знову буде криза, як в 2008-2009р.р. (хто тоді "грудьми стояв – кризу не пускав"? – так ВОНА ж...)
Тоді Тимошенко воювала з Ющенком – і ми отримали Януковича. Зараз ВОНА воює з усіма – і ми отримаємо Януковича – 2?

А новий курс – це як? Розрив з Євросоюзом і повернення до Росії (досвід підхіхікування Путіну в неї є)?
Скасування ТОМОСУ? Армію – розпустити?? Українську мову – скасувати???
Семен Бондарев _ 22.03.2019 17:45
IP: 35.235.226.---
Вот за что уважаю Дацюка, так это за доходчивость. Вот написал он про Тимошенко "Вона просуває складні політичні, економічні та соціальні програми" и тут же доходчиво объяснил, что продвигать "складні політичні, економічні та соціальні програми" означает "знизити тарифи та посадити корупціонерів".
Александр 1 _ 22.03.2019 17:23
IP: 35.235.227.---
Цікаво читати коментарі, коли в них відсутня наймана зграя юлеботів, які регулярно запускаються під блогами Крулько, Шкрум, Рябчина. Є різні думки, але приємно здивувало, що так багато розумних дописувачів, до яких явно не дотягує наш філософ.
Oleksandra Polyak _ 22.03.2019 17:22
IP: 35.235.226.---
Завжди читаю Сергія Дацюка. Дуже грунтовно і об'єктивно. Автор завжди пропонує читачам думати самостійно. Правда, його статті досить об'ємні і, можливо, молодим не вистачає снаги дочитати до кінця. Їх "кліпове" мислення заважає пізнати логіку С.Дацюка. Це його стиль і це дуже правильно. Дякую, Сергію.
Володимир Цімейко _ 22.03.2019 16:51
IP: 35.235.227.---
Легше всього критикувати і лити потоки грязюки на діючого президента, який щось зробив. Чого добилася ЮВТ і Клоун в нашій державі? Якими досягненнями можуть похвалитися вони?????
Елена Величко _ 22.03.2019 16:49
IP: 35.235.227.---
Yuri Dubov:
З вами згодна відносно Юлії Тимошенко. Думаю, що вона таки буде – всі інші просто наразі не потягнуть.
Всі Президенти приходять коли саме вони повинні прийти.
Прилоус Андрій _ 22.03.2019 16:46
IP: 35.235.231.---
"Скоріш за все ми вибиратимемо Президента серед трійки лідерів – Зеленський, Тимошенко, Порошенко." – (с).
Якщо це справді буде так, то треба тікати з України. Хто зможе, звісно. Бо жоден з цих трьох не збирається прибирати олігархів від влади. А це – подальше спустошення і занепад країни, розруха, беззаконня, бідність, безвихідь і т.д., і т.п. Вузькуваті рамки вибору варіантів, як для філософа.
Елена Величко _ 22.03.2019 16:45
IP: 35.235.227.---
Serg Mez:
точно так.
_ABM_ _ 22.03.2019 16:29
IP: 35.235.227.---
Русь Київська:
чергова доза брехні від Дацюка про біднесеньку ЮВТ яку травлять на усіх каналах, тоді як лише глухий не знає, що там травлять порошенка
Автор вважає читачів Упячки настільки дурнями, що навіть не перевіряє свою маячню – та пише Амстердам+ замість Роттердам+
Амстердам+ – це у юлєботов виходить по Фрейду. Мабуть згадали амстердамську коноплю та Червоний квартал.
Татьяна Баранова _ 22.03.2019 16:14
IP: 35.235.227.---
Дуже слушна стаття. Як завжди все розкладено по поличках з логічними висновками. Фальсіфіцирують вибори здебільшого за рахунок адмінресурсу, а саме він знаходиться у влади. Тому ні Тимошенко, ні Зеленський, ні Гриценко та інші кандидати цим ресурсом не володіють.
САНДРО _ 22.03.2019 15:48
IP: 35.235.226.---
Yuri Dubov:
Меня тоже вчера удивили эт "акулы пера", как их назвала ведущая "Право на владу" г-жа Мосейчук.
Ал.Дубинский продолжил перепалку с А.Гриценко, ведущуюся в ФБ. Хотя это просто смотрелось как бестактность и хамство.
Гордон пытался получить от Кошулинского оценку ксенрфобии Фарион, но безуспешно.
Сергей Щербина тоже старался выудить у ЮВТ какие-то обещания.
А затем в комментариях, уже без приглашённых гостей (что само по себе тоже смахивает на хамство) начал давать оценку-мол. ничем не удивила. та же риторика, те же обличения власти.

Так и хотелось процитировать Паниковского- А кто вы такие?

скажу откровенно, 1+1 удивил своим дилетантизмом и непрофессиональностью, поучились бы у 112-го и НВан.
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter