Сергій Дацюк Філософ

Постулати розколу та єдності України

18 травня 2019, 09:24

Останні політичні події змушують ще раз звернути увагу на суть політичного процесу, який відбувається нині, заявивши громадянську позицію.

Створення Святославом Вакарчуком своєї партії "Голос" з точки зору політтехнології виступає як запасний варіант для націонал-патріотів. Тобто Вакарчук хоче бути лідером націонал-патріотів на той випадок, як Порошенко потрапить під слідство і змушений буде завершити свою політичну кар'єру. Так само він хоче відтягнути частину електорату Зеленського.

Але почав Святослав Вакарчук як політик погано і вкрай небезпечно для України.

Основні тези української "Секти-25%" – 1) "ми – еліта, решта – бидло"; 2) "хто не за нас, той за Путіна" – були творчо розвинуті Вакарчуком.

Ось цитата з його виступу: "У часи, коли Росія своїми діями підриває нашу безпеку і створює екзистенційну загрозу ззовні, стара політика ослаблює державу зсередини. Ми мусимо знищити внутрішнього ворога, і стати сильними перед лицем ворога зовнішнього. Саме тому партія "Голос" йде на вибори до Верховної Ради..."

Отже, зараз постулати розмежування в Україні виглядають так:

1. Росія є єкзистенційною загрозою ззовні, а старі політики ослаблюють державу зсередини (потрібно так розуміти – в інтересах Росії).

2. Нові політики (і Вакарчук серед них) мають вести війну зі старими політиками.

3. В Україні є внутрішні вороги (вочевидь серед 75%, бо 25% це ж націонал-патріоти).

4. Щоб перемогти зовнішнього ворога, потрібно спочатку знищити ворога внутрішнього.

Вакарчук діє майже за Леніним – "перетворимо імперіалістичну війну у війну громадянську".

Ці політичні постулати означають політику розколу України. До розкольницьких дій "Секти-25%" прямо і публічно підключився Вакарчук.

Політика розколу України є вкрай небезпечною, бо якраз і діє на боці Росії, оскільки Росія дуже зацікавлена у тому, щоб її війна проти України перетворилася на внутрішню війну всередині самої України. Тому Вакарчук і є публічним агентом політики Росії, який намагається замістити старого її агента – Порошенка.

В ситуації війни Україну потрібно не розколювати, а збирати докупи. І збирати докупи не "скрєпами" типу "армія, мова, віра", а складним процесом загальносуспільного договору, уникаючи розмежувань і протиставлень.

Ще раз для критиків такої громадянської позиції.

1. Не 75% протиставили себе 25%, а саме 25% протиставили себе 75%. Тобто розмежування започаткували 25%.

2. Саме 25% заявили, що вони еліта і за Україну, а 75% – бидло і за Путіна. Тобто 25% не лише відділили себе від 75%, але і заявили про антагоністичне і агресивне несприйняття 75%. Агресія і антагонізм іде від 25%.

3. Немає іншого способу подолати розкол "Секти-25%", ніж викривати його і закликати до єдності через Суспільний Договір. Викриття розколу і заклик до Суспільного Договору аж ніяк не може бути розколом. Тому спроба домовитись іде від 75%.

4. 25% не сприймає процес Суспільного Договору як спосіб комунікації, вони готові діяти лише через домінацію та примус, що і показали законом про мову.

Це і є ситуація розколу України.

Ми не можемо ігнорувати чи заперечувати цей розкол.

Ми, українська громада, маємо подолати цей розкол України. Саме тому, так важливо зрозуміти хибність політичних постулатів "Секти-25%" та політика Вакарчука.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
Mike_Kharkov _ 20.05.2019 21:35
IP: 35.235.226.---
Как вариант, могу пригласить в гости и Зеленского и Вакарчука домой или на дачу... А? Креативные команды?
Нейтральная территория, всё натуральное, включая токарный и фрезерный станки для души. Стол, кухня, и не спеша – это главное. Ну как? Рецепты свои, а можно и без них. Никто никому ничего не обязан. Должно родится само. Иначе уйдем все вместе.
Mike_Kharkov _ 20.05.2019 21:13
IP: 35.235.226.---
И ещё. Пусть и провокативное. Противно иметь дело с политическими украинцами. Это что-то вроде продукта генинженерии, то ли человек, то ли нет – договариваться об этом нужно с его шефом.
Ребята, будьте проще – родившийся здесь, проживший, вдохнувший здешнего воздуха должен желать соседу хорошего, как и ему. Остальные – не наши. Вот такая формула.
Остальное приложится.
Mike_Kharkov _ 20.05.2019 14:08
IP: 35.235.226.---
Опасения представляются обоснованными.
Зе в речи говорит, что украинцы – это мы все, а 25% хотят фактически моноэтническое государство. И эта раскладка давняя, вскрылась в 2004-м и продолжает быть очагом напряженности и кормушкой проходимцев. Ну вот что ответить господину, утверждающему, что в своём государстве Украина он желает чувствовать себя украинцем? что это единственное место на Земле где он этого требует. Вот послушайте Портникова, например.
Таки в первую очередь нужно решить что значит "чувствовать себя украинцем". Не констатировать факт раскола по этническим чувствам, а дать формулу государства, научить жить дальше не подчиняя друг друга. Подчиняться нужно всем вместе, и должно быть чему.
Я пока еще помню виденных в 2004-м парня с гол. символикой и девушку с оранжевой. Они обнимались. У дастся ли нам понять, что символика – это карты, крапленые карты.
Ihor Yahnyshchak _ 20.05.2019 11:16
IP: 35.235.226.---
Чоловіче, в кращому випадку ти мариш, в гіршому – демонструєш ганебну інтелектуально-когнітивну сліпоту: як на мене, кожній тверезомислячій людині зрозуміло, що 25:73 це ситуативне, унікальне співвідношення що склалося у конкретній ситуації обмеженого вибору, і ні в наступних парламентських чи президентських виборах не повториться... тому фантазувати щось на тему "секти 25" – просто демонструвати примітивність власного мислення і розуміння політпроцесів...
Mike Olexandriv _ 20.05.2019 06:06
IP: 35.235.226.---
"25% не сприймає процес Суспільного Договору"
Щоб так казати, пане Дацюк, треба чітко сформулювати тези такого договору. Щоб усі знали, про що сперечаємось. Якщо він буде написаний простою мовою, якщо в ньому відобразяться нагальні проблеми країни й будуть запропоновані зрозумілі та переконливі рішення, він стане центром кристалізації нового суспільства. На жаль, поки цього немає
Myhaylo Roll _ 19.05.2019 23:42
IP: 35.235.226.---
Розкол створюють політики і експерти, які маніпулятивно поділили людей на тих, хто прагне виконання чинної Конституції (нашого легітимного суспільного договору) і тих, хто не хоче виконання нашої Конституції, а хоче її зміни. Давайте нарешті почнемо поважати і виконувати нашу Конституцію, у якій є все необхідне для зміни системи влади! В Основному законі немає ні олігархів, ні корупції, а є влада народу, який також є власником національного багатства України! Є в Конституції і принцип верховенство права, цинічне і системне порушення якого і є першопричиною корупції! Головне завдання притомних українців – встановити нарешті конституційний лад у державі!
gajdamaka _ 19.05.2019 11:31
IP: 35.235.226.---
Філософ С.Дацюк чверть населення України зачислює до СЕКТИ 25. Во істину могутня секта! Адже майже вся (не репрезентативне опитування) інтелектуальна еліта України належить їй. Принаймні ВСІ (!!) видатні літератори сучасної Україні з очевидних причин опинилися в цій "секті" (Курков, Забужко, Ю. Щербак, Жадан, Андрухович і сотні інших). А що стосується науково-технічної еліти (фізики, хімики, біологи, математики і т.д.) (нерепрезентативне опитування), то вони майже всі в цій "секті".
Корж Микита _ 18.05.2019 18:46
IP: 35.235.226.---
"Суть" определили ещё славянские философи, сравнив общину с пчелиным ульем. И разделение там славянское традиционное – трутни и рабочие пчелы. "Вставааай, більшого вимагаааай!" – мне, вот, всегда смешно становится. Народное хозяйство Volkswirtschaft разорили, советские закрома доели, с кого они теперь будут вимагать? С гастарбайтеров эвробляхеров? Или с русской транзитной трубы?
И в первом и во втором случае – где сядут там и слезут. Времена Толстого слава богу прошли.
Log Log _ 18.05.2019 16:39
IP: 35.235.226.---
Богдан Дівнич:
Чомусь забуто...
Ким забуто?
Якщо у Вас проблеми з пам'ятью, то непотрібно узагальнювати.
Скільки часу прошло?
За цей час Святослав чомусь і навчався.
Богдан Дівнич _ 18.05.2019 15:46
IP: 35.235.226.---
Чомусь забуто,що Вакарчук вже був депутатом ВР та спішно її покинув.Тепер очевидно виконує завдання використати свою популярність співака та просунути потрібних замовнику в депутати.Не думаю,що безплатно,але інтуіція та попередність спонукає до такого висновку...
Janko Askatasuna _ 18.05.2019 14:20
IP: 35.235.226.---
Текст дискутивний через ситуативність огляду думок Вакарчука. Засновки некоректні. Але коменти взагалі переважно від профанів у суспільному житті. Еліти може бути близько 5%, а решта – послідовники. Але враховуючи,що є пасіонарії-антиеліта (руйнівники),то внутрішній фронт у суспільстві неминучий. "Якби ви вчилися як треба..."
Log Log _ 18.05.2019 13:15
IP: 35.235.226.---
Евгений Дубровский:
Эти 25 процентов еще и гордятся, что голосовали за Мальдивского оффшорника. Идиоты...
Вчіть українську, ватнику.
Це Ви через півроку будете плюватися.
Масове божевілля довго не триває.
Log Log _ 18.05.2019 13:10
IP: 35.235.226.---
Olexiij Babenko:
Брехня. Я ніколи не був прихильником ні Пороха ні Зе. Але чомусь саме прихильники Зе почали звинувачувати мене а порохоботстві тільки через те, що я не обожнював їхнього кумира, і боронь Боже висловлювати якісь критичні зауваження щодо його діяльності, одразу стаєш порохоботом.
Дацюк таким чином приєднується до наклепників.
Об'єднувати країну таким чином? Почекайте трішки панове, реальність опустить вас на землю.
Давайте об'єднуватись не розумінні хибності постулатів Вакарчука, а на хибності популізму. Як вам таке?
Про об'єднання в українській ідентичності вже й заїкатись неохота. тому що "какая разніца?"
+1000
Log Log _ 18.05.2019 13:08
IP: 35.235.226.---
Олексій Павлюк:
Та немає ніяких 75% та 25%.:Тг все було на час виборів. Насправді 2/3 тих 25% голосували з переляком від Зелннського, якого виставила пропаганда, як ватного чувака. І 75% теж зараз нема, бо 2/3 з них голосували не за Зе, а проти Порошенко. (в тому числі і націоналісти). А зараз – як карта ляже...
Це така ж правда як те, що вош кашляє.
Ніхто Вашого Зеленського не боїться.
Він не ватний, і не залізний. Він ніякий.
Йому до Вакарчука як Путлеру до двох метрів.
73% липа, і там точно багато "з переляку".
САНДРО _ 18.05.2019 12:54
IP: 35.235.226.---
Сергей Папков:
Не знаю з чим це пов'язано, з віком чи ще з чимось, але тези, декларовані Дацюком, стають все бредовішими.
І мені так здається.
А виглядав як порядна людина!
Viktor Golubitsky _ 18.05.2019 12:44
IP: 35.235.226.---
Вакарчук не политик.
Анна Павловская _ 18.05.2019 12:44
IP: 35.235.226.---
В данном случае мессидж Вакарчука абсолютно правильный.Просто он до конца не артикулирован. Вот что или кого он имел в виду, говоря о "старой политике" и "внутреннем враге"? Тут мы можем только догадываться.Потому что лично для меня именно он – представитель этой старой политики и в какой-то степени внутренний враг, поскольку выступает на подпевке у олигархов, т.е. у тех, кто все эти годы ослаблял государство Украина изнутри. К г-ну Дацюку претензий быть не может.Он – идиот.И данный пост это лишний раз доказывает.Украина была расколота с самого начала независимости -по языковому, религиозному, межэтническому, культурно-историческому и пр. признакам. С течением времени добавился еще и имущественный. Про поколенческий и мировоззренческий раскол я молчу, он присущ любому обществу.И собирать это "докупи" надо было с 1991 г., а не когда гром грянул и страну довели до ручки, в т.ч. и "вакарчуки" с "дацюками".Теперь же он видит спасение в новом Общественном Договоре? Кого с кем? Ну не идиот?
Breda _ 18.05.2019 11:54
IP: 35.235.226.---
Дацюк... ну що ви впадаєте в гріх мізерії... придираєтесь з лупою, вигадуэте-домислюєте... на фіга?

Ту питання в прнципі – Вакарчуку трохи кисло в області власних амбіцій... "нема яэць", "в'ялий -нерішучий" і так далі... все чим його останній рік поливають. Політика досі була цариною конкретних пацанов... А тут удача – Зеленському треба бажано парламентську більшість завести в РАДУ... ваші амбіції – наші гроші...
Сергей Папков _ 18.05.2019 11:01
IP: 35.235.226.---
Olexiij Babenko:
Елена Величко:
Власна економіка на власних ресурсах називається "чучхе". Північна Корея. Так нам туди?
Це з огляду на те, які є власні ресурси та задля яких цілей вони використовуються. Вкотре повторюю: "Немає поганих чи гарних інструментів та механізмів, а є лише погані і гарні цілі. А інструменти і механіми бувають лише ефективними і неефективними". Дійсно, ефективна економіка має максимально базуватися на власних ресурсах. Чому? Бо, на відміну від доларів і євро, гривні емітує Українська держава, а отже має інструмент встановлення ефективних пропорцій і паритетів в економіці, орієнтованій на внутрішній ринок.
Сергей Папков _ 18.05.2019 10:52
IP: 35.235.226.---
Не знаю з чим це пов'язано, з віком чи ще з чимось, але тези, декларовані Дацюком, стають все бредовішими.
По-перше,В будь-якій країні еліти (справжньої національної еліти) не може бути багато. Навіть 25% це дуже оптимістична цифра. При цьому справжньою елітою (не плутати з так званою "елітою" – людьми, які в той чи інший спосіб дорвалися до вполітичної і економічної влади) треба вважати харизматичних патріотів без страху і докору та з достатньо високим рівнем IQ.
По-друге, Розкол відбувається не тоді, коли хтось оголосив себе елітою, а тоді, коли цей хтось (з оголошенням чи без) починає перетягувати на себе ковдру насамперед матеріальних благ...
По-третє, абсолютно не зрозуміло, чому Дацюк проводить вододіл за результатами одного окремого голосування, на якому світоглядні позиції не були головними. Просто на цьому голосуванні ці 25% виявилися більш адекватними і далекоглядними щодо майбутніх ризиків для країни, суспільства і кожного громадянина зокрема.
Елена Величко _ 18.05.2019 10:26
IP: 35.235.226.---
Olexiij Babenko:
Це в кого як – у вас мабуть. Це залежить від знань та розуміння, а також ВЛАСНОГО ІНТЕРЕСУ, особливо запозичників за чужий рахунок. В США Трамп показав інше.
Елена Величко _ 18.05.2019 10:23
IP: 35.235.226.---
Вирішити проблеми України на основі копирсання навколо олігархів, їх брудних розборок та збанкрутілої економічної ситуації – неможливо на рівні бізнеска. Потрібно вийти на вищий рівень – розв'язання проблем на рівні держави та враховуючи світові тенденції зростання свавілля капіталу як відокремленого від громадян псевдоекономічного капіталу, що вішає ярмо на всіх рівнях, у тому числі й на рівні країн.
Olexiij Babenko _ 18.05.2019 10:21
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Власна економіка на власних ресурсах називається "чучхе". Північна Корея. Так нам туди?
Елена Величко _ 18.05.2019 10:19
IP: 35.235.226.---
Основна політика, що повинна проводитись та ДАСТЬ значний результат Україні як державі громадян – то
політика єднання задля розвитку та ЗАХИСТУ громадян.
Перші кроки президента – економічно прораховані для громадян та далі – власної економіки на основі ВЛАСНИХ ресурсів, що дає вагому значну частку для економічного захисту та реалізації прав громадян та зростання НЕЗАЛЕЖНОЇ України.
Olexiij Babenko _ 18.05.2019 10:18
IP: 35.235.226.---
Брехня. Я ніколи не був прихильником ні Пороха ні Зе. Але чомусь саме прихильники Зе почали звинувачувати мене а порохоботстві тільки через те, що я не обожнював їхнього кумира, і боронь Боже висловлювати якісь критичні зауваження щодо його діяльності, одразу стаєш порохоботом.
Дацюк таким чином приєднується до наклепників.
Об'єднувати країну таким чином? Почекайте трішки панове, реальність опустить вас на землю.
Давайте об'єднуватись не розумінні хибності постулатів Вакарчука, а на хибності популізму. Як вам таке?
Про об'єднання в українській ідентичності вже й заїкатись неохота. тому що "какая разніца?"
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter