Сергій Дацюк Філософ

ПЕРЕМАГАЮТЬ СИЛЬНІ ДУХОМ

25 червня 2019, 15:15

Слабкодухі завжди зазнають поразки. Вони користуються чим завгодно на війні, окрім духу, і саме тому програють. Дух це не воля і не здатність наполягти на своєму. Дух це, перш за все, доступ до трансцендентних початків та фундаментальних установок, але найбільше – до іновацій, тобто до інакшого, яке в соціальній практиці постає вже як інновації. Дух прокладає шлях завжди в процесах інакшення, він ніколи не виринає з архаїки чи звичайних дій всередині наявних структур та функцій, бо там неможливе піднесення мислення та почуттів.

Спостерігаючи всі ці танці з бубном навколо рішення ПАРЄ про повернення Росії, я був відсторонений. В цьому сенсі я не просто не націонал-патріот, я взагалі не патріот. Я ні на мить не є патріотом слабкодухої позиції України.

Україна мовчки спостерігала, як чинився контрреволюційний олігархічний переворот, і українці навіть за нового Президента не хочуть про це знати, бо, бачиш-но, це питання поставили колишні регіонали. Я не здивуюся, якщо всі кримінальні справи проти влади останніх років саме тому і зачинаються таким суперечливим чином, щоб потім легше було їх каналізувати.

Українці в останні роки терпіли широкомасштабну проросійську пропаганду, і навіть досі не поставили питання про покарання головного винуватця договорняка з Путіним – Порошенка разом з Медведчуком. Українці мовчки терпіли мляві реформи та "Роттердам+", розкрадання та наживу на війні близьких до контрреволюційної влади бізнесменів та самої влади.

Депутатам ПАРЄ від України не вистачає духу визнати, що саме закидають Україні та українцям. Вони досі не можуть публічно пояснити, чому виникла така антиукраїнська більшість в ПАРЄ. Я читав, що це через те, що європейські депутати продажні. Чи нам, жителям найбільш корумпованої країни, про це говорити?

А закидають Україні відсутність волі до перемоги у війні та послідовності у впровадженні реформ. Закидають Україні також вже не приховану капітуляцію її еліти перед Росією. Саме через це відбулося повернення Росії у ПАРЄ. Закидають речі страшні – ми чекали від вас, що ви поклавши життя на Майдані та війні, запропонуєте Європі так потрібні їй іновації, а ви зрадили самих себе і злили в унітаз власну революцію. Ось це нам закидають, ось це є причина нашої поразки.

Мені боляче спостерігати не політичну імпотенцію, а саме громадську імпотенцію. Українські політики не бажали змін і відверто каналізували Майдан-2013-2014. Але громадяни, які стояли, боролися та бачили загибель своїх товаришів на Майдані та на війні, зрадили той Майдан і цю війну.

Панове, справа не в позиції ПАРЄ, не в зраді європейськими депутатами своїх ідеалів. Справа навіть не в тому, що установка на "ми переможемо у війні дипломатичним чином" зазнала закономірного краху. Справа в тому, що відтак в Україні процес керованої капітуляції України перед Росією вступає в завершальну фазу.

Керована капітуляція це саме те, що приготували для України Порошенко через Медведчука з Путіним та колишні регіонали, що не були покарані після революції і розосередилися по різних партіях та парламентських партіях. Керована капітуляція це саме те, чим масово промивали мізки гібридні телеканали за останні роки ("112 Україна", "News One", "5 канал", "Прямий" та ін.)

Тепер всі ніби прокинулися і запитують – а чи є сильний крок у цій ситуації, коли європейці плюнули в лице українцям? Ви справді думаєте, що якісь там бюрократичні маневри зможуть щось довести європейцям?

Сильні кроки є завжди, просто ми до них не готові.

Сильний крок це покарання капітулянтської влади або як, мінімум не дати їй переобратися до нового Парламенту.

Сильний крок це прийняти іноваційну Конституцію (або хоча б зараз заявити про намір), де був би відсутній Парламент взагалі. Де цифровий голос, посилений рівнем компетенції у сфері того чи іншої змістовної сфери, міг бути відданий і забраний у будь-який момент за будь-який закон чи за будь-якого державного чи муніципального управлінця. В цьому разі вибори не потрібні взагалі.

Закони би розроблялися спеціальним органом правників-юристів, а правки в законопроекти вносилися би он-лайн знову ж лише компетентами. А голосування відбувалося б електронним чином тією частиною громади, яка компетентна саме в сфері голосованого закону. В такій системі Парламент не потрібен, і ПАРЄ стала би взагалі непотрібною, принаймні для України.

Сильний крок це створення нової організації у Європі – Асамблеї європейських громад, яку підтримують корпорації нового типу. Не держави, а громади та корпорації мають змінювати та творити нову Європу.

Все це є можливим. Це лише питання активної роботи у цьому напрямку.

Складно? Так.

Важко це зробити? Так.

Ми не можемо обговорювати іновації такого рівня, бо публічна політика громаді не належить. Громада не має права формувати порядок денний, вона має право лише схвалювати чи навіть опиратися, але установленому порядку денному. Тому без зміни простору змістовної комунікації ми не матимемо можливості формувати сильні кроки. Без блокади чи знищення олігархічної антигромадської пропаганди ми приречені на капітуляцію та руйнацію України.

Але лише саме такого рівня іновації це сильні кроки.

Те, що зараз пропонують українські політики, веде Європу у глухий кут, а Україну веде до розколу.

Розкол починається в головах, коли архаїку видають за інновації, і не дають можливості просувати та обговорювати іновації.

Нова Європа все ще може постати в Україні, якщо українці почнуть мислити і творити.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
lohik _ 02.07.2019 13:23
IP: 35.235.227.---
Отруйний Ющенко реанімував Янучара і тим привів в УКРАЇНУ війну...Барига Порох обіцяв закінчити війну через путінського кума Медведчука...Тим самим реанімував прокрємльовсклшо політика Медведчука та його проросійську партію За житдя!, налаштованих на знищення державності України...
Вадим Гаценко _ 28.06.2019 18:18
IP: 35.235.227.---
всі ці пісатєлі на замовлення, вже написали, що в цьому рішенні парє винен Порошегко, що мовляв це його 5 річна політика привела до цього...
Вадим Гаценко _ 28.06.2019 18:16
IP: 35.235.227.---
в кожній битві є той хто програв!!! на битву ідуть тільки сильні духом і тілом!!! так що стаття повна ахінея!!!
Evgeny Paramonov _ 27.06.2019 22:17
IP: 35.235.226.---
Эта статья Дацюка должна стать манифестом для всех
еще оставшихся патриотов Украины!
Lobo _ 26.06.2019 17:56
IP: 35.235.227.---
Усе життя я намагався бути сильним.
Лише той, хто відчував свою слабкість знає, що то є – справжня сила.
Сьогодні пан філософ мені, нарешті, розтлумачив: що таке справжня сила.
Далі, можна було б цитувати, але не варто.
Текст пана Дацюка не важко перечитати.
Сильний дацюківець – це не той юнак, що вбиває московську наволоч.
Для Дацюка сильним є той, хто гаджет добре опанував.
Так, не кулемет, а айфон.
Бо він, бач, такий собі "компетентний"!
А опанувавши свій гаджет він створить "громаду", яка Україну піднесе і врятує.
І поєднаються в одній щасливій громаді герої Майдану і титушки,
"кіборги" і "моторили",
Даня Дідик і Міша Добкін.
majorvihr _ 26.06.2019 13:12
IP: 35.235.227.---
САНДРО:
САНДРО:
Ce u tebe jolop vje kryshku tvoyu zirvalo
majorvihr _ 26.06.2019 13:10
IP: 35.235.227.---
Myro Huk:
H pryznachyv u minsku brygadu Medvedchuka, hto prydumav Roterdam, hto vyrizav svyneyv ta koriv s. Ivanivka, Svitlovodskogo r-nu,? Ty chudo nedoumkuvate.
Mikhail Smolyanoy _ 26.06.2019 10:31
IP: 35.235.227.---
Люди "воспитаны" многовековым наставлением Нагорной проповеди: "Блаженны нищие духом, ибо их есть Царство Небесное. Мф.5:3. Нищие духом, плачущие, кроткие, алчущие и жаждущие правды, милостивые, чистые сердцем, миротворцы, изгнанные за правду, есть характеристикой и следствием проявления душевных качеств людей. Именно их укоренение в масштабах общества желанно для властителей рабовладельческих и феодальных государств, как само усмиряющих протестующий и восстающий народ, который ради удовлетворения обещанными земными благами и благами царствия небесного будет стремиться к достижению обозначенной блаженности и тем способствовать сохранению и упрочению существующей власти. В Нагорную проповедь сына божьего вложена именно данная цель, но, никак, не забота о воспитании высоких духовных качеств множества людей, что противоречит самой природе существовавшего тогда социального строя, проявленного беспощадной эксплуатацией и иными угнетениями духа человека. Вывод актуален и для наших дней.
Myro Huk _ 25.06.2019 22:36
IP: 35.235.227.---
Автор так довго "був відсторонений", що навіть не зауважив, що вже практично два місяці Україною керує "командаЗе", і по інерції воює з Порошенком. Саме обрання президентом країни некомпетентного акторчика веде до того, що підняла голову всяка нечисть типу медведчуківців, регіоналів, авакянівців і "процес керованої капітуляції України перед Росією вступає в завершальну фазу".
Mike Olexandriv _ 25.06.2019 22:30
IP: 35.235.226.---
Не судіть, і не судимі будете. Україні не треба когось звинувачувати. Треба просто працювати. Не зважаючи на всі труднощі. Працювати, маючи перед собою образ великої і щасливої України. І все прийде. Нескоро. Але прийде
hrim _ 25.06.2019 20:40
IP: 35.235.226.---
Підпис "філософ" зобов'язує. Проте з тексту не видно, що Автор дбає про професійну гідність.
САНДРО _ 25.06.2019 19:27
IP: 35.235.226.---
Сергей Руденко:
що ти верзеш пане
Точно у Дацюка криша поїхала.
Ну у філософів таке інколи буває.
Шкода людину.
були часи. коли ми ним зачітувались.
А зараз і ганьба і шкода!
Елена Величко _ 25.06.2019 16:53
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Пардон.
"...на промову Тимошенко на ICTV 24.06.19 – там є ОСНОВНА правда...".- виправлено (не на 1+1)
Елена Величко _ 25.06.2019 16:49
IP: 35.235.227.---
ViHo:
Хто не хоче годувати своїх олігархів, той буде годувати чужих. Олігарх – це не людина, це функція певним чином організованої економіки. Без змін в економіці ніяка деолігархізація неможлива.
100%, економіка йде як поїзд, наразі одні олі замінять інші, або "малий-середній", якого взагалі не існує в національному масштабі – купі-продайка є та ""на забугор" або ще щось затіють, щоб "не повадно" було, тобто, зроб.лять ЩЕ гірше, як з ціною на газ: у 10 разів підняли, щоб не "вякали", придушили усіх цінами – на тобі 70 копійок знижки – КРАЩЕ СТАЛО...Я ж кажу – що це НЕ ПРОСТА зміна, то повинна бути ПРОРАХОВАНА – ОДНОМОМЕНТНА зміна, й для ВЛАСНИХ громадян, бо вже готові покупці земельки...
Не проста ця битва – про це й кажу, сміливі потрібні...
ViHo _ 25.06.2019 16:40
IP: 35.235.227.---
Хто не хоче годувати своїх олігархів, той буде годувати чужих. Олігарх – це не людина, це функція певним чином організованої економіки. Без змін в економіці ніяка деолігархізація неможлива.
Елена Величко _ 25.06.2019 16:37
IP: 35.235.227.---
ЗВЕРТАЮ вашу увагу, тих, хто читає, на промову Тимошенко на 1+1 24.06.19 – там є ОСНОВНА правда про економіку – там і наша свобода та сміливість, що їх основа – то економічно та ментально впевнена людина, яка ПІДЕ за свою свободу на рішучі дії, а не подавлена НЕСПРАВЕДЛИВІСТЮ та економічним тероризмом кожного дня та продовж...Некомпетентність та ДІЯ ПРОТИ власної економіки та добробуту народу, тобто ігнорування економічного інтересу ОСНОВНОЇ частини громадян та ПРАВ НА ЖИТТЯ – є основа сучасного стану.
Я ВАМ КАЖУ компетентно, ТИМОШЕНКО – 100% права та КОМПЕТЕНТНА, але це й є БОРОТЬБА ТА СМІЛИВІСТЬ, щоб втілити те, що вона каже в економічній площині, бо ми усі майже кріпаки наразі, й НЕ МОЖЕМО впливати на політику у такому стані. До речі, Клімкін зробив максимум можливого, а група депутатів... у ПАСЕ – на мою думку – то просто депутати ВР та вели себе так само..., понадувались від власного "значення", а не дії та результату дій.
Елена Величко _ 25.06.2019 16:26
IP: 35.235.226.---
Vasyl Vovchuk:
Я теж проти вибіркового голосування. Наразі, КОМПЕТЕНТНІ не потрапляють у ВР, більш того, приймають закони лобістські, офшорно-кримінальні та й щоб не робили – а все ті ж самі у владі.
До речі, закони повинні відповідати КОНСТИТУЦІЇ та МІНЮСТ перевіряє на відповідність, – де саме "компетентні". Так от, навіть у Бюджеті, що розроб.ляється ВР – невідповідність Конституції, економічна дискримінація...та таке інше. Ви, пане АВТОР, на більш-менш посаду не попадете "з вулиці" – усі свої "компетентні"... Осині кубла виконавців...ВИ РОЗУМІЄТЕ? Спочатку треба привести компетентних та чесних професіоналів, Що БУДУТЬ СЛУЖИТИ ГРОМАДІ на посади, що останні наразі зараз займаються теж "усіма своїми", які повторюють та роб.лять, що їм у рот поклали, як малі діти...ЯКІ ТУТ можливості?
Євген Дусик _ 25.06.2019 16:18
IP: 35.235.226.---
"Дух, що тіло рве до бою,
Рве за поступ, щастя й волю,
- Він живе, він ще не вмер"?
Сергій Лавренюк _ 25.06.2019 16:16
IP: 35.235.227.---
від цієї писанини тхне тільки душком
Наталія Сірадчук _ 25.06.2019 16:14
IP: 35.235.227.---
звичайно,все починати треба з себе.міняти країну,зміцнювати економіку,а у нас весь час дяді з пихатими мордами тільки про себе дбають
Vasyl Vovchuk _ 25.06.2019 15:58
IP: 35.235.226.---
"Де цифровий голос, посилений рівнем компетенції у сфері того чи іншої змістовної сфери, міг бути відданий і забраний у будь-який момент за будь-який закон чи за будь-якого державного чи муніципального управлінця. В цьому разі вибори не потрібні взагалі." – Хтось розуміє бред цього філософа?
Ще раз " голос, посилений рівнем компетенції"...
Хто буде визначати рівень компетенції голосу? Може пан філософ?
Багдашкин Михаил _ 25.06.2019 15:50
IP: 35.235.226.---
Нации рождаются и становятся великими в успешных битвах и войнах. Если в воюющей стране насаждается пацифизм, вплоть до запрета стрелять в ответ и покорно ждать смерти сидя в окопе, то это неизбежно приведет к исчезновению страны с политической карты. Такую страну соседи презирают за ее трусость.
Для трусливых народов нет места на земле. (с) Их отдают на расправу победителям, что и происходит сегодня с Украиной.
Janko Askatasuna _ 25.06.2019 15:50
IP: 35.235.227.---
Слушно написано!
Висновки колега Сергій дав трохи завчасні для виконання. Але дії ЗАРАЗ: 1) Використати як привід для замороження Мінських та Нормандських переговорів. Замість Будапешта ІНШИЙ його варіант: США, Японія,Ізраїль та Польща,Литва,Латвія,Естонія,Хорватія +
2) Започаткувати можна поки що на напівофіційному рівні. Переговори про звільнення заручників вести лише через Волкера і Гаагу (включивши порушення суверенітету України з боку РФ збиттям літака з пасажирами).
3) Вести нарешті СУЧАСНУ війну проти агресора з використанням досвіду США,Ізраїлю та РФ (!!!) в операціях на території противника! І не важливо, чи то будуть ССО ЗСУ чи якісь "невідомі" групи (через скількись років можна буде сказати про дієвий патріотизм героїв).
І як сказав майже 500 років тому яскраву фразу Томас Мюнцер: "Хай потім пси злизують чужу кров з бруківки!" (тут я змінив 1 слово,але хто хоче-знайде).
Володимир Войтко _ 25.06.2019 15:33
IP: 35.235.227.---
Рабінович прийде – порядок наведе.
Сергей Руденко _ 25.06.2019 15:19
IP: 35.235.226.---
що ти верзеш пане
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter