Сергій Дацюк Філософ

ФАТАЛЬНІ ІЛЮЗІЇ

16 липня 2019, 11:44

Ілюзії це викривлене і хибне сприйняття штучно створеної реальності, яка помилково вважається дійсністю. Суть ілюзії – бути абсолютно непевною, але слугувати абсолютній впевненості.

Ілюзії небезпечні тим, що них спираються у своїх діях, на них розраховують як на засновки перспективи, а вони не витримують будь-яких, навіть найменших, випробувань дійсністю.

Ніщо так сильно не руйнує перспективу, як ілюзії широких мас чи, навпаки, ілюзії правлячого класу, які не витримують випробування дійсністю.

Інвентаризація ілюзій це стандартна процедура футурологічної рефлексії, яку варто виконувати час від часу, щоб не бути заскоченим форс-мажором безвиході.

Найбільша наша ілюзія сьогодні це спрощене розуміння можливості змін.

Нам здається, що змінити ситуацію і вийти з кризи в Україні можливо, якщо змінити біля влади поганих людей (ворогів, зрадників, здирників, корупціонерів, маніпуляторів).

Направду, соціальні зміни можливі за триєдиної умови – зміна масштабного бачення перспективи (візії, ідеології, теорії), зміна соціальної практики (інститутів, процедур, ритуалів), зміна людей при владі (професійних, моральних та мотиваційних вимог соціуму до публічних посад).

Тобто з ілюзією зміни людей пов'язані ще дві ілюзії – що можна використати наявні, зокрема в західних теоріях, бачення, концепти і теорії, і що можна використати наявні в Україні інститути для трансформації.

Ще одна ілюзія, що пов'язана з цією – спочатку ми змінимо людей, а потім будемо міняти інститути і бачення. Такого не буває, нема і не буде. Нові бачення і проекти нових інституційних змін мають бути у нових людей вже.

Якщо ми просто змінимо поганих людей на хороших, відсутність складного та інаваційного перспективного бачення і старі інститути швидко підлаштують нових людей під себе.

Підлаштування нових людей під стару систему буде відбуватися різними способами: виживання (створення прихованої атмосфери підозрілості та нетерпимості), відкритий саботаж, ізоляція, пряме звільнення – аж поки решта тих, хто залишиться, не буде вбудований в стару систему.

Люстрація це найпростіше, що взагалі можна зробити. Але якщо не буде змінено бачення перспективи, якщо не буде змінено політичну систему на рівні радикального перетворення кожного, навіть найдрібнішого, інституту, люстрація не просто нічого не дасть, вона призведе повернення старих людей під гаслами – "Ми ж вам говорили!"

Ми в принципі не можемо досягти жодних значимих результатів, допоки ми не змінили свої уявлення. В ситуації світової кризи жодна західна теорія не працює, бо якщо це було б не так, то Захід, особливо Європа, не рухався би так швидко у прірву, застій чи навіть деградацію.

Ми, українці, ходимо по колу більше 100 років, бо ми не хочемо скористатися власним мисленням та власними інноваціями. Ми живемо під мертвим гаслом "Не треба винаходити велосипед". Ми їздимо на цьому велосипеді в той час, коли всі вже пересіли не лише на машини з бензиновим, але навіть на машини з електродвигуном.

Нам потрібна теоретична революція і радикальна зміна політичної системи на таку, яка була б найскладнішою і найінаваційнішою в світі. Це означає прийняти інаваційну Конституцію, яка би вміщувала декілька десятків інавацій, включаючи відмову від держави, від інститутів Президента, Парламенту, можливо і Уряду, перехід до самоуправління, співволодіння спільним, інституалізацію стратегування, самостійних громад, договорних відносин часто навіть замість законів і т.д.

Друга ілюзія – в ситуації зовнішнього управління можна мати політично незалежну країну, розвивати незалежну економіку, мати власну творчу і складну сучасну культуру, мати рівноважну соціальну структуру суспільства.

Ми маємо пряме зовнішнє управління в НБУ вже багато років поспіль, ми маємо повністю залежну зовнішню політику, ми маємо викривлене і збочене уявлення про нібито неспроможність перемогти ворога у прямій війні.

Це критично хибна ілюзія. Не має принципового значення, від кого бути залежними – від Росії чи від США та Європи, що б там нам не говорили про те, що Захід кращий.

Справа навіть не в тому, що ми таким чином в руслі чужих стратегій – США чи Росії. Справа в тому, що в ситуації зовнішнього управління виникає цілий культурний комплекс субстратегій: установки на спрощення в політиці, стимулюються інтелектофобні рухи націоналізму, комуно-соціалізму та культурного імперіалізму, маргіналізація інтелекту та творчості, відмова від власних інновацій та інавацій і саботаж запозичених інновацій, меншовартість гіпоідентичності, інфантильна війна, гібридизація та дибілізація ЗМІ і т.д.

Вийти з ситуації зовнішнього управління можливо лише за рахунок принципово інакше влаштованого державного стратегічного управління. Стратегування на рівні світу та вселюдства з перспективи найближчих десятиліть і продукування радикальних соціальних інавацій – це те, на що потрібно просто відважитись. В ситуації зовнішнього управління Україну додеруть на шматки.

Третя ілюзія – можна припинити війну, що не закінчилася перемогою жодної зі сторін.

Війни не припиняються, війни або виграються, або програються. Компроміс у війні, що не виграна, можливий лише як тимчасовий, етапний і прогресуючий, тобто компроміс вестиме до ще більшого компромісу, компроміси зростатимуть і накопичуватимуться, допоки перемога сильнішої сторони над компромісною стороною не буде остаточною.

Є дві можливості для України виграти війну – 1) відвоювати свою територію традиційними засобами; 2) перетворити війну на той тип війни, в якій Україна може виграти, і виграти її. Мир у війні, яка не ведеться, можливий лише шляхом капітуляції.

Не можна звільняти полонених чи заручників, допоки війна не виграна. Звільняючи полонених чи заручників, ми стратегічно програємо. Всі українські політики, які працювали на звільнення полонених чи заручників, це вороги України. Нам зараз важко це усвідомити, бо ЗМІ промили нам мізки в напрямку, що люди важливіші, і полонених чи заручників треба звільняти, але люди всієї України ще важливіші в перспективі. Звільняючи полонених чи заручників, ми знищуємо позитивні перспективи решти українців.

Ніякі дипломатичні чи правові маневри не дозволять ані виграти війну, ані припинити її. Ніякі формати перемовин не працюють і не будуть працювати, допоки ми не будемо воювати в своєму вигідному нам типі війни. Якщо ворог осучаснив війну, то нам потрібно її ще більше осучаснити. Наприклад, запропонувати такий текст Конституції, щоб всі мешканці ТОТ ДЛО і Криму разом захотіли би в Україну. Війна конституційними засобами – це найкращий тип війни.

Четверта ілюзія, що реформи за чужими зразками в Україні взагалі можливі.

Україна не схожа на жодну країну світу, і вона в принципі не може ефективно проводити системні реформи за будь-якими зразками. Скористатися досвідом у локальних сферах, тобто локальні реформи – так. Проводити системні реформи за чужими зразками – ні. Україна може зберігатися лише в тому разі, якщо вона буде самостійно розробляти і впроваджувати власні інавації.

Реформи за чужими зразками ніколи нічого не дадуть Україні, окрім нових проблем та нового рівня збагачення привілейованого класу. Нам потрібні власнодум розроблені соціальні інавації – нова структура економіки, новий спосіб економічного потоково-мережевого управління, нова валюта, можливо набір крипто-валют зі взаємною конвертацією, радикальна демонополізація всього державного сектору та всієї інфраструктури, відрите виконання он-лайн державного бюджету, електронне декларування всіма публічними особами своїх статків та покарання за незаконне збагачення і т.д. Реформаторські мантри пора забути і почати хоча б з інновацій, а там і інавації підтягнуться.

П'ята ілюзія – можливо радикально знизити тарифи, знизити ціни та критично підвищити зарплати, радикально піднявши рівень життя в межах одного покоління українців.

Це не так, бо ми хочемо змінити функціонування економіки в рамках олігархічних та корупційних апетитів крупних бізнесменів та чиновників. Справа тут не лише у відсутності контролю, а в хибній мотивації – нехай менше їдять олігархи, нехай більше їдять прості громадяни. Це мотивація глухого кута.

Потрібна радикальна інновація – поява державного бюджету розвитку, тобто для початку 5-10% держбюджету має публічно направлятися на програми та проекти розвитку, з їх широким публічним обговоренням, з аргументацією, що саме ці програми та проекти слугують розвитку, тобто є такими, які розширюють перспективи, створюють нові можливості, посилюють Україну на рівень вищий, ніж сама економіка.

Окрім того, нам потрібне не просто оновлення інфраструктур, а інаваційні інфраструктури, знищення радянських монополізованих інфраструктур обленерго, облгазів, Укрзалізниці і т.д. Інаваційні інфраструктури – ось що потрібно Україні. Тобто, якщо сказати просто, то нам потрібно не просто знижувати тарифи, а змінити структуру тарифоутворення, не просто знижувати ціни, а змінити структуру ціноутворення.

Шоста ілюзія – що олігархів та корупцію можна перемогти через боротьбу з олігархами та корупцією самих олігархів та корупціонерів. Пробачте, але саме так виглядає ця ілюзія з узагальненої точки зору.

Це не просто ілюзія – це найбільше брехня привілейованого класу, яку коли-небудь втюхували населенню.

Олігархів та корупцію неможливо подолати жодними державними органами. Олігархи та корупція – наслідок монополізованої вертикально-інтегрованої економіки. Нинішня монополізована вертикально-інтегрована економіка в принципі не передбачає від'єднання олігархів від держави.

Потоково-мережева економіка, що вже збудована і фактично заміщує собою стару радянську економіку, створює свої органи – Глибинний Президент, Глибинний Парламент, Глибинний Уряд і т.д. Легалізація потоково-мережевої економіки означатиме зміну структури державного управління та її від'єднання від корпоративного управління.

Сьома ілюзія – гірше вже бути не може, бо у нас уже і так криза, війна, розпад країни, економічна рецесія, від'єднання і еміграція значної частини громадян.

Якщо не почати користуватися мисленням та інаваціями, може бути як завгодно гірше, ніж є зараз. Пам'ятайте, що у нас здебільшого ще поки є електрика, вода, опалення, побутові послуги та транспорт. І нам все ще є куди падати нижче.

Саме ці ілюзії поширює значна частина політиків. Саме ці ілюзії поширюють олігархічні ЗМІ. Навіть зміни ми плануємо архаїчним чином, а це значить, що ніяких змін не буде. Саме ці ілюзії знищують сьогодні Україну.

В своєму нинішньому стані і при збереженні чи навіть прогресуванні нинішніх процесів Україна приречена не просто на руйнацію, а ще і на ненависть всього світу, включно з ненавистю до України самих українців

Своїми ілюзіями зараз ми руйнуємо найдорожче, що взагалі є, – свою гідність і останню надію світу на радикальні інавації в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 94
Viktorio Vihr _ 23.07.2019 18:24
IP: 35.235.226.---
"my yih zdelayem!" – ce vje yde do cyogo duje hutko. Svyato peremogy vidsvyatkuvaly v nichnomu klubi. Urya!!!, narod krychv po hatah.
Сергей Турянин _ 22.07.2019 22:14
IP: 35.235.227.---
Jvan Jaro:
"інавація" від "інакше"
_ABM_ _ 19.07.2019 12:16
IP: 35.235.227.---
korowin:
Mike_Kharkov:
...)))
-...тут другое...
- Пшол нах откуда пришол (с) Трамп – потребовал убіраться нах всех кто не любіт амеріку...Трамп, пріді...!!!! освободі от панаєхавшіх харьковскіх нацменов...
Звісно, що я не Трамп, але зі своєї мальнької колокольні починаючі з 2014 також закликаю щоб всі, хто не любить Україну йшли наХ на ПаРашу.
Вибір цілком зрозумілий – або Європа-Америка, або Росія.
Хто ще цього не зрозумів повинен дуже швидко це усвідомити, бо до кінця своїх днів буде ходити в лаптях та з кокошником В голові.
korowin _ 18.07.2019 22:34
IP: 35.235.227.---
Mike_Kharkov:
прішол босс – і фсьо поставіл на свойо место.
так і с тобой будет...)))
Да не напрягайте так минстець-фантазию, тут другое – полет шмеля воспет, а полет мухи проклят. И очень многими.
Пшол нах откуда пришол (с) Трамп

в сша уже третій день греміт скандал не бившій со времьон Абрама Лінкольна.
Трамп заявіл шоб абізьяни убіралісь в Афріку.
абізьяни канешно все демократи.
очнувшісь от обморка демократи в кнессете пошлі в "атаку"
позавчера прінялі нічево не обязивающую резалюцію осуждающую расізм.
Трамп нею подтьорся, і вчера собрал 100 тисячноє раллі, где подвоїл свой расізм – потребовал убіраться нах всех кто не любіт амеріку.
деми снова в ступоре, не знают шо делать.
осуждать абізьян
ілі кляться в любві к амеріке
каторую абізьяни ненавідят.

Трамп, пріді...!!!!
освободі от панаєхавшіх харьковскіх нацменов...
Mike_Kharkov _ 18.07.2019 10:32
IP: 35.235.227.---
korowin:
Mike_Kharkov:

Так что, давайте мысли, бочками грузите, а какого цвета будут бочки не важно:) Сначала содержание, потом форма.
слиш, несчастьє ти наше, кніжку дочітай.
как попи Казлевіча охмурялі і почті охмурілі.
а прішол босс – і фсьо поставіл на свойо место. – без убежденія.
так і с тобой будет...)))
Да не напрягайте так минстець-фантазию, тут другое – полет шмеля воспет, а полет мухи проклят. И очень многими.
korowin _ 17.07.2019 22:34
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:

Так что, давайте мысли, бочками грузите, а какого цвета будут бочки не важно:) Сначала содержание, потом форма.
слиш, несчастьє ти наше, кніжку дочітай.
как попи Казлевіча охмурялі і почті охмурілі.
а прішол босс – і фсьо поставіл на свойо место. – без убежденія.
так і с тобой будет...)))
Mike_Kharkov _ 17.07.2019 22:04
IP: 35.235.226.---
Jvan Jaro:
Mike_Kharkov:
А ви завжди так збуджуєтеся, коли хтось про мову згадує?:)
Бачу, це у вас пунктик такий, зовсім несмішний...
Я не против как таковых мови, віри, армії. Я против политизации мови, віри, армії... И пытаюсь донести почему.Так понятно? У кота Леопольда тоже был пунктик – он хотел, чтобы все жили дружно.
А вы хотите, кстати, вместо ассимиляции законами сделать реальный вклад в язык, как это сделал Мулявин, Ивасюк, тот же Славко, пока не пошел в политики? а для этого нужно иметь что-то за душой, своё, собственное, не единообразное...
Так что, давайте мысли, бочками грузите, а какого цвета будут бочки не важно:) Сначала содержание, потом форма.
Jvan Jaro _ 17.07.2019 19:02
IP: 35.235.227.---
Mike_Kharkov:
А ви завжди так збуджуєтеся, коли хтось про мову згадує?:)
Бачу, це у вас пунктик такий, зовсім несмішний...
Jvan Jaro _ 17.07.2019 17:39
IP: 35.235.226.---
З усим практично згоден, єдине, з ліквідацією держави – це лютий перебір у нашій ситуації. Бо Московська держава тут швиденько займе нішу. Навіть архаїчна і нереформована.
І не зрозумів ще, що таке "інавація". Може хто зна?
_ABM_ _ 17.07.2019 17:21
IP: 35.235.227.---
Linkow Kelvin-Семижопов, воронежское 💩:...
Log Log:...
- Безграмотная скотина, выучи сначала РУССКИЙ язык, а потом пиши свою бредятину...тупая амёба.
Семижопов, читаю твою билиберду и отмечаю, что русскому языку приходит кирдык. Вы там на россии просто ненавидите свой язык, это очевидно.
В отличии от Log Log я тебе советую НЕ учить русский язык. Не надо, смысла нет тратить время. Для разговорного уровня большинства россиянцев вполне достаточно знать четыре базовых матюка – основы всей вашей разговорной речи. На ваш недолгий век вам хватит этих знаний. Остальным народам этот умирающий, искусственный язык вообще не нужен.
Как-то обходились мокшане с лексиконом в 94 слова (исторический факт) и далее для общения хватит вам несколько десятков слов. 😂😂😂😂
Log Log _ 17.07.2019 14:59
IP: 35.235.227.---
Linkow Kelvin – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области:
что бы
Безграмотная скотина, выучи сначала РУССКИЙ язык, а потом пиши свою бредятину.
Потомок гитлеровских оккупантов, не суй свой татаро-монгольский нос в Украину,
интересуйся своей страной.

Правда, тут в начале мая в Шереметьеве самолет сгорел, 41 человек погиб. Ну, так получилось... Неблагоприятное стечение обстоятельств. А в июне в результате наводнений в Восточной Сибири погибли не меньше 23 человек. Ну, погода подвела, внезапно всё произошло... Да и не ожидал никто, что воды так много будет. Всего не предусмотришь. В июле внезапно подводный секретный уникальный аппарат загорелся, и 14 человек погибли. Ну, так это армия и флот. И техника сложнейшая. Всё бывает, к сожалению.

Пошёл вон, тупая амёба.
Елена Величко _ 17.07.2019 14:10
IP: 35.235.227.---
ТАК ОТ з ПРИВОДУ БОРГУ.
Звільнити економіку – звільнити від данини та ДАТИ жити людям – ТРЕБА ЗВІЛЬНИТИ БЮДЖЕТ від таких кабальних сплат та НІКОЛИ не прив'язувати БЮДЖЕТ до кредитів кабальних та всіляких кредитів.
Для сплати боргу ХАЙ в кінці кінців попрацюють економісти, що "такі спеціалісти" ням-ням – 28+ років консультували, жували...Зробити ОКРЕМИЙ ФОНД сплати по кредитам та туди усю корупцію та інше,
ТА Й ХАЙ ЗАХІД допоможе або спише, зростає економіка – частинку туди...
В мене є персональна ідея ще.
Елена Величко _ 17.07.2019 14:04
IP: 35.235.227.---
С.Дацюк пише, що треба БЮДЖЕТ використовувати на розвиток – 5-10%. ТАК – так та ще раз так!
Саме для ЦЬОГО БЮДЖЕТ – для ЗП на якісне керування країною, на соціалку, на РОЗВИТОК...- ТОБТО ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА. А що зроблене?
МВФ "прибрало" собі БЮДЖЕТ за допомогою "нашої" влади, що не була ніякою нашою усі 28+ років – спочатку від незнань та дезорієнтації, – а вже потім зорієнтувалась – собі та хазяївам служити – все "пороблене" на державу вішати...
БЮДЖЕТ -то суспільне багатство ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА, й тому Я ПИСАЛА, що потрібно саме ЗУ про НЕВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТУ на сплату данини, бо БЮДЖЕТ – то САМИЙ ВЕЛИКИЙ ІНВЕСТОР.
Елена Величко _ 17.07.2019 13:57
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
"Далее, п. Елена.
А вам не приходило в голову, что оправдывать единообразие борьбой с криминалитетом уже поздно, т.к. криминалитет уже возглавил единообразие (олигархопатриотизм, я его так назвал). И единственным способом борьбы с ним остается борьба за "вольницу", т.е. права человека, свободы, равенство." (ваше высказывание). – ЧЕСТНО говоря – надоело постоянно бороться...- нам видно ЭТО специально и подсунули – олигархи "успешные, ОНИ ЗНАЮТ " – и так далее этот бред, который они продолжают на УЖЕ сотни миллиардов... НО я ж не про это, я ПИСАЛА не про однообразие,а про ТАКОЕ МНОГООБРАЗИЕ, которое собрать никак нельзя, ЧТОБЫ РАБОТА была нормальная и ЗАРПЛАТА ИЛИ ДОХОД – вот базовый ДОХОД внедряют – нам пудрят мозги и криминал развели, ЧТОБЫ ЗАРПЛАТУ НЕ ПЛАТИТЬ или ДОХОД для жизни СКОНФИГУРИРОВАТЬ – ТУПЕ БИДЛО КЕРУЄ за допомогою кримінала. ЧИ НЕ пора об'єднатись проти бидла, що нам вішає... та гірше – от про що я.
Breda _ 17.07.2019 13:44
IP: 35.235.226.---
. Не має принципового значення, від кого бути залежними – від Росії чи від США та Європи, що б там нам не говорили про те, що Захід кращий. (с)

...ну це ви і брякнули
Breda _ 17.07.2019 13:42
IP: 35.235.226.---
korowin:
єсть рабочая теорія шо в Дацюка не іллюзії а галюцінації.
...ахаха
Ivan Kaushan _ 17.07.2019 12:53
IP: 35.235.227.---
Спасибо – наверное лучшая статья на УП за этот год (ИМХО)
Віктор Іщук _ 17.07.2019 11:58
IP: 35.235.227.---
Якраз український олігархат є останньою умовою хоч якоїсь нашої незалежності (ще в античності під свободою розумілася власне економічна незалежність). Подивіться на сусідні країни, де немає т.зв. олігархів (або іншими словами національного капіталу) – вони фактично перебувають під зовнішнім керуванням.
Log Log _ 17.07.2019 11:44
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
Кстати, я конечно буду писать жалобу в Facebook с требованием изменить плагин т.о., чтобы при занесении пользователем плагина чьего-то аккаунта в черный список плагина исключить блокирование самого поста. Должен остаться пост (хоть и без текста) как это есть на самом Facebook, чтобы была возможность обжалования решения (к примеру, автора блога), ибо в противном случае это просто воровство постов и потакание цензуре. Считаю, что этот маленький вклад в укрепление прав человека будет нелишним:)
"Отвечайте нам, а то
Если вы не отзовётесь,
Мы напишем в "Спортлото". (С)
Petro Sydorchuk _ 17.07.2019 11:32
IP: 35.235.227.---
Чому у відомого філософа стільки граматичних помилок? Що за "інавації", коли треба писати "інновації"!
Mike_Kharkov _ 17.07.2019 11:31
IP: 35.235.226.---
Кстати, я конечно буду писать жалобу в Facebook с требованием изменить плагин т.о., чтобы при занесении пользователем плагина чьего-то аккаунта в черный список плагина исключить блокирование самого поста. Должен остаться пост (хоть и без текста) как это есть на самом Facebook, чтобы была возможность обжалования решения (к примеру, автора блога), ибо в противном случае это просто воровство постов и потакание цензуре. Считаю, что этот маленький вклад в укрепление прав человека будет нелишним:)
Log Log _ 17.07.2019 11:11
IP: 35.235.227.---
Mike_Kharkov:
А я и не жил:)
Я вам пример единообразия нынешнего приведу, для контраста. Здесь, на УП, в блогах для комментариев используется плагин Facebook, а п. Дацюк (большое ему спасибо) его не использует, благодаря чему только здесь я могу оставить коммент на УП. Остальное попросту закрыто, т.к. авторы пользуются черным списком плагина, нарушающим, кстати, принципы Facebook, ибо коммент исчезает бесследно.
Это сговор "единообразников"?:) криминал? или политцензура минстецят?
Хоч до стелі скачіть. КС вчора сказав, що Ваш Гепа дурень.
І всі його посіпаки (в тому числі і Ви) – ідіоти.
Mike_Kharkov _ 17.07.2019 11:07
IP: 35.235.227.---
Далее, п. Елена.
А вам не приходило в голову, что оправдывать единообразие борьбой с криминалитетом уже поздно, т.к. криминалитет уже возглавил единообразие (олигархопатриотизм, я его так назвал). И единственным способом борьбы с ним остается борьба за "вольницу", т.е. права человека, свободы, равенство.
Тут, на УП, мелькала статья ам. профессора, который написал золотые слова (их бы эпиграфом на УП и на деле) – чем более единообразно общество, тем менее оно способно к развитию.
И тому есть простое объяснение – развитие есть изменение, что возможно только через мутации. Если всех клонировать, то стоп развитие, нечем будет развиваться:)
Попробуйте поразмыслить без категорий "врагов народа", философски т.с...
Mike_Kharkov _ 17.07.2019 10:56
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
...На самом деле, одна из самых важных линий борьбы, – борьба с криминалом во всех сферах,
именно криминализация ВСЕГО. Это даже не тот криминал "классический" – который ужас был.
"Этот" – это УЖАС ПОСТОЯННЫЙ, втемную, когда человек ДАЖЕ НЕ ЗНАЕТ, что его используют...
Так что не надо, что вы в "вольнице" жили – не надо нам "вешать лапшу"...
А я и не жил:)
Я вам пример единообразия нынешнего приведу, для контраста. Здесь, на УП, в блогах для комментариев используется плагин Facebook, а п. Дацюк (большое ему спасибо) его не использует, благодаря чему только здесь я могу оставить коммент на УП. Остальное попросту закрыто, т.к. авторы пользуются черным списком плагина, нарушающим, кстати, принципы Facebook, ибо коммент исчезает бесследно.
Это сговор "единообразников"?:) криминал? или политцензура минстецят?
Андрій Малєєв _ 17.07.2019 09:14
IP: 35.235.227.---
Бомба-текст.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter