Сергій Дацюк Філософ

ПРИЙМАТИ ДОЛЮ СПОКІЙНО ТА ГІДНО

19 лютого 2020, 09:24

Після правдивого означення стратегії України найменш емоційна реакція це роздратування. А взагалі-то правильна реакція це гнів та лють. Але гнів та лють виводять зі стану рівноваги і блокують розум. Тому лише медитація і післямедитаційне мислення з рефлексією може дозволити розуміти, що відбувається.

Давайте почитаємо останню Стратегію національної безпеки і оборони України, що запропонована Президенту з боку РНБО: "Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері нацбезпеки: стримування (розвиток оборонних та безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України), стійкість (здатність суспільства й держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища та дотримуватися сталого функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх уразливостей), взаємодія (розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з НАТО, ЄС та США)."

Вперше так точно сформулювана пасивність і безпорадність України у вигляді недіяльністних установок. Можливо це найувейніший у-вей з усіх відомих у-веїв.

"Стримування" це не точне означення реальної політики України. Стримування зазвичай існує по всьому масштабу діяльності супротивника. Наприклад, ядерне стримування, стримування на морі, стримування в повітрі, стримування сухопутне. З усього цього ми можемо хіба що стримувати сухопутну агресію, та й то в дуже вузьких рамках на дуже невеликому театрі військових дій. Україна не має можливості задіяти ядерне, повітряне, морське стримування.

Водночас гібридна війна в принципі не долається стримуванням, тому що при цьому військові дії неявні, агресія прихована. Якщо на Донбасі ми маємо агресію Росії у вигляді заколот-війни, то Крим та Азовське море Росія в України просто "віджала". Тобто "віджимання" це дії з наростаючим тиском, який жодного разу не переходить у відкриту агресію. Проти "віджимання" "стримування" не працює через відсутність традицій контртиску. Проти віджимання працює лише асиметричне "віджимання", коли потім здійснюється обмін "віджатого" на "віджате". А коли немає арсеналу для свого "віджимання" чи рішучості та мужності на таке "віджимання", то асиметрії не виходить.

Отже правильна назва такої стратегії не "стримування", а "реакція". Тобто ми реагуємо лише на те, що бачимо і коли лише бачимо. Причому це "реакція-з-запізненням": поки ми намагаємося повернути втрачене, ворог непомітно для нас забирає щось наступне, як було з Азовським морем (добре, що на картах належність морів не позначається).

Тобто "стримування" переноситься у віртуальний простір. Наприклад, Україна воює за те, аби Крим на всіх картах світу був українським, аби всі текстові плани щодо кінця війни були лише на нашу користь. Замість того, аби заборонити ворожу пропаганду на телебаченні і просто закрити телеканали, що працюють на ворожий дискурс чи на розкол країни, ми намагаємося прийняти закон про відповідальність журналістів за фейки. Мабуть це стримування, але у віртуальності – "віртуальне стримування".

"Стійкість" це абсолютно неадекватне слово. Під час революції та війни потрібна не адаптація, а зміни. Україна знаходиться в стані безперервної кризи з 2013 року, що супроводжується революцією, контрреволюцією, війною, реформами та стихійними структурними змінами на всіх рівнях. При цьому "стійкість" принципово неможлива.

Установка на адаптацію до зовнішніх змін середовища, до сталого функціонування означає принципову неможливість розвитку України. Це також означає принципову неможливість протистояти світовій кризі, яка насувається на Україну також. Адже криза виникає через неможливість адаптації до змін наявними засобами. А зміна засобів означає нестійкість.

Сьогодні в Україні ми маємо повну дисфункцію Президента, Парламенту, Уряду, РНБО, судів і громадянського суспільства. Дисфункція робить неможливим стійкість функціонування, бо відновлення функціонування означало би нестійкість і перетворення. Функціонування та розвиток це принципово різні речі. Вони навіть інституційно різні. Уряд завжди має займатися функціонуванням. Але мають бути інститути, які здатні здійснювати стратегії, програми та проекти розвитку, і це не має бути Уряд, скоріше щось при Президенті.

Тобто установка на стійкість в ситуації революції, кризи, війни це установка на "заморозку дисфункції".

"Взаємодія як розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з НАТО, ЄС та США" це просто приховування іншого, більш точного, терміну – "зовнішнє управління". Просто в цьому визначенні не вказано, що це нерівна взаємодія, адже наші партнери дають фінансові ресурси, диктують норми та закони, втручаються в цільове управління, змушують за це віддавати стратегічні ресурси (як от земля), стратегічні підприємства, інфраструктури і т.д.

Отже, якщо перекласти на нормальну мову, то стратегія України така: "віртуальне стримування" з "заморозкою дисфункції держави" в ситуації "зовнішнього управління".

Дивлячись на останні місяці, хочеться запитати – хто кращий: малокомпетентні патріоти чи некомпетентні компрадори? Можливо, краще жахливий кінець, ніж жах без кінця. В цьому контексті некомпетентні компрадори можливо і краще, бо швидше наближають кінець.

Ми нічого не можемо зробити, тому що в Україні інтелектофобія стала нормою, тому що привілейований клас знаходиться в повній дезорієнтації і не розуміє, що відбувається в Україні і в світі, тому що громадянське суспільство знищено телевізійною медіа-пропагандою та нав'язаним викривленим порядком денним.

Компрадори, російські імперці, націонал-патріоти і технократи роздирають Україну на шматки не лише територіально, а і по функціональних фрагментах. Функціональна фрагментація так само погана, як і територіальна.

Україна вмирає. Підсвідомо це розуміє більшість. Свідомо це розуміє меншість. Причому багато хто на цьому намагається заробити.

Я прийняв це важко. Якщо така наша доля, то її потрібно сприймати спокійно та гідно. Я вже давно живу в світі, в якому нинішньої України немає. Я будую Україну після війни, після світової кризи, після повного знищення демократії та після руйнування цілісності країни.

Лише для простаків гідність це бажання помсти за приниження і образу. Така гідність непевна, скороминуча і лихотворча. Найпевніша гідність є віднесення себе до чогось більшого, вічнішого, кращого, позитивнішого, зрештою, трансцендентнішого, ніж ти сам. В кризі гідно бути глибинно інноваційним. В дезорієнтації гідно бути інакшим.

Інакші смисли є, їх не може не бути.

А коли немає цих смислів в телебаченні чи в публічній політиці, їх потрібно шукати деінде.

powered by lun.ua
Коментарі — 78
_ABM_ _ 24.02.2020 15:09
IP: 77.222.153.---
Mike_Kharkov:
Vol:
- Нет плохих народов! Есть плохие власти.
-...Нельзя говорить что... плохой... Подрастет – научится...
Зеленский хороший, Зеленский научится... 😀🤔
Mike_Kharkov _ 24.02.2020 13:05
IP: 134.249.228.---
Vol:
Нет плохих народов! Есть плохие власти.
"Плохой" – это слегка метафизичный термин:), от него мало пользы.
Нельзя говорить что первоклашка плохой, а десятиклассник хороший, только потому что тот мало еще знает и умеет. Тут есть еще несколько важных переменных, в том числе время и место (обстоятельства, начальные условия).
Подобные рассуждения применимы и к народам, кто в пятом классе, кто в первом. Подрастет – научится. Если будет толчок, будут хорошие учителя, способные сформулировать начальную точку А, и желаемую точку Б в границах физической реализуемости.
Vol _ 24.02.2020 11:55
IP: 31.40.110.---
Нет плохих народов! Есть плохие власти.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук, автор публикации "Предназначение человечества и его реализация" blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Mike_Kharkov _ 21.02.2020 21:59
IP: 188.163.49.---
А что, собственно, изменилось? Минимум 300 лет оседлости население находится во внешнем управлении. И за то, чтобы его не трогали платит процент от заработанного, само властью не интересуясь. Что изменилось? Какая "Украина" умирает? Умирает наше представление о том, что мы сами способны управлять собой. Ничего в этом удивительного нет – все развитые страны совершили скачек из этого состояния, вытянули сами себя за волосы из болота феодализма авторитарно, сверху, и давно. С тех пор многое изменилось, и нужно еще доказать возможно ли такое сейчас. И как. Хотя примеры есть.
А если этножлобство умирает, так и бог с ним. Но нет, на нем еще можно заработать, и зарабатывают на невежестве "патриотов". Вот это и печально – деньги работают против народа. Как говорится, ничего личного.
И все потому, что народ так и научился учиться, так уж сложилось, и незачем было учиться и некому учить.
Vasyl Petriv _ 20.02.2020 21:15
IP: 47.192.145.---
Можливо я "не доганяю", але за великою кількістю термінології важко вловити суть.
Це чергова апокаліптична "страшилка", чи що? – Ми такого пережили безліч.
Думаю, що вже вистачить співати надгробне, якщо за собою, то ваше право.
Високопатріотичне протирання штанів і витрата чорнил нам не допоможуть.
Закусіть зуби і розпочинайте день із молитви і конкретної праці і так день у день допоки не побачите результату.
Працювати бажано мовчки!
_ABM_ _ 20.02.2020 17:57
IP: 77.222.153.---
Данил🚽 Романов💩 💨, погоняло Шелудивый, проживает в Воронежской обл., село Верхняя Хава, ул. Собачьего ящика, образование 8 кл., сторож школьной котельной:
Шелудивый идиот, иди на) 👑 (вою ПаРашу
_ABM_ _ 20.02.2020 17:55
IP: 77.222.153.---
"Найпевніша гідність є віднесення себе до чогось більшого, вічнішого, кращого, позитивнішого, зрештою, трансцендентнішого, ніж ти сам" (С).
Історичний і ментальний водорозділ між Україною та Росією відбувся. Кров полилась між Україною і Росією.
Як не трагично, але це відкрило нове бачення на природу Росії і України. Відповідно повинна бути і нова філософія спрямована на розбудову власної держави. Україна була до нас і буде після нас, але сьогодні саме від нас залежить її майбутнє. Тому почитайте самі себе, підніміть голову і позитивно мисліть про Більше, Вічне і Краще, бо мені вже навіть вас трошки шкода...
Log Log _ 20.02.2020 14:38
IP: 91.196.178.---
Модератори, допоки будете спати, а якийсь пихатий совок буде писати:
"местный модер – Потомок полицая с сытой мордой". (Троицкий Матвей)?
_ABM_ _ 20.02.2020 14:35
IP: 77.222.153.---
iip:
-..."Поскоблите русского и вы найдете татарина". – Жозеф де Местр, посланник Сардинии (1753 – 1821 гг.)
Принаймі татарин визнає себе татарином і цього не стидається. А ця бидломаса під загальною назвою "русский" навіть не розуміє, що відмовилась від свого коріння, своєї мови, своєї національності... Це на голову не налазить!!!
iip _ 20.02.2020 13:28
IP: 31.40.110.---
"С другими европейскими народами можно достигать цели человеколюбивыми способами, а с русским – не так... Я имею дело не с людьми, а с животными, которых хочу переделать в людей." Петр I

"Жалкая нация, нация рабов, снизу доверху все сплошь рабы". – Н. Г. Чернышевский, публицист, революционер.

"Русский народ нам нужен лишь как навоз истории... Россия наш враг. Она населена злыми бесхвостыми обезьянами, которых почему-то называют людьми... Нет ничего бездарней и лицемерней, чем русский мужик". Лев Давидович Бронштейн (Троцкий)

"Русские сгнили, не успев созреть". – Дени Дидро, французский философ

"У чистокровных русских взгляд ящерицы, и интеллектуально они имеют мало общего с европейцами... Они больше походят на скотов-варваров, недостойных общения с европейскими народами". – Жюль Мишле, французский историк

"Поскоблите русского и вы найдете татарина". – Жозеф де Местр, посланник Сардинии (1753 – 1821 гг.)
iip _ 20.02.2020 11:52
IP: 31.40.110.---
"Русские опьянены рабством до потери сознания... Честолюбивы, самодовольны, хвастливы... Не оригинальны, ибо лишены творческих дарований и природного ума... Хитры и ленивы, способны трудиться только за высокое вознаграждение, а не так как в Европе – для блага других... Трусливы, и если они бесстрашны в бою, то только потому, что по невежеству своему верят обману начальства, что, погибнув, через три дня воскреснут и окажутся дома... Народ живет в вечном страхе; и всем в России и всегда правит страх... Русские лживы и коварны, ибо все их достоинства на самом деле есть результат притворства и обмана... Все вежливы друг с другом, но здесь вежливость есть не что иное, как искусство взаимно скрывать тот двойной страх, который каждый испытывает и внушает... Прославленное гостеприимство московитов тоже превратилось в чрезвычайно тонкую политику, она состоит в том, чтобы как можно больше угодить гостям, затратив как можно меньше искренности..." – Маркиз де Кюстин, французский писатель.
iip _ 20.02.2020 11:49
IP: 31.40.110.---
"Я считаю, что традиционная покорность и саморазрушение русской рабской ментальности является формой мазохизма. Русские чрезмерно склонны к самовредительству, самопоражению, самоуничижению или самопожертвованию – то есть к поведению, которое характеризуется как мазохистское". – Даниэл Ранкур-Лаферрьер, американский историк
_ABM_ _ 20.02.2020 11:41
IP: 77.222.153.---
Данил🚽 Романов💩 💨, погоняло Шелудивый, проживает в Воронежской обл., село Верхняя Хава, ул. Собачьего ящика, образование 8 кл., сторож школьной котельной:
-... сформировался в Речи Посполитой, ... на бывших окраинах русской земли.
Окраиной Руси был Воронеж куда и сбежали из Мокши твои пра-прародители.
Славянские племена, из которых образовались народы, действительно имеют много общего. Это славянские народы, которые сохранили свой язык, культуру, традиции. А у вас, там на России, были свои племена – Мокша, Ирзя и т.д., Но это не славянские племена. И это очевидно. Причем вас никто не унижает и не попрекает. А в том, что вы потеряли свою историю славяне не виноваты. Ты понял, Шелудивый?
Mike Olexandriv _ 20.02.2020 11:39
IP: 185.138.230.---
Романов Данил:
Если бы не верил, не писал. В Вашей стране тоже нелегкие времена, Данил. Будем надеяться, что Россия их переживет и станет страной, которая на первое место ставит благополучие своих граждан, а не имперские амбиции
iip _ 20.02.2020 11:27
IP: 31.40.110.---
Романов Данил:
Все вывезенные украинцы с Китая здоровы. Чего не скажеш о безвести пропаших гражданах России. Родственники вывезенных в неизвестном направлении эвакуированных граждан России продолжают направлять запросы а госю органы России, но ответа пока нет.
Фифаил – не знаеш, не трынди::::)))))))
Mike Olexandriv _ 20.02.2020 11:08
IP: 185.138.230.---
"Україна вмирає"
Україна вмирає не вперше. Але ще не вмерла. І відродиться, як це було вже десятки разів. І ми переживемо ці тяжкі часи і станемо сильніше. І знайдемо "інакші смисли". Так буде, пане філософ. Просто вірте в це
iip _ 20.02.2020 11:00
IP: 31.40.110.---
"Вся Россия – страна каких-то жадных и ленивых людей: они ужасно много едят, пьют, любят спать днем и во сне храпят. Женятся они для порядка в доме, а любовниц заводят для престижа в обществе. Психология у них – собачья: бьют их – они тихонько повизгивают и прячутся по своим конурам, ласкают – они ложатся на спину, лапки кверху и виляют хвостиками..." – Антон Павлович Чехов в беседе с Максимом Горьким
iip _ 20.02.2020 10:44
IP: 31.40.110.---
"Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем ка цап. Рождённый в нацистской стране, вскормленный пропагандой нацизма, – этот ублюдок никогда не станет Человеком. У его страны нет друзей – либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой ка цап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни собственного народа. Воистину: ка цапы – звери. Лютые, кровожадные, но... смертные". – А. Солженицин
Log Log _ 20.02.2020 10:36
IP: 128.124.188.---
Романов Данил – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
что бы
Действительно Хи-Хи-Хи, недоумок на шестом десятке не может отличить
"ЧТОБЫ" от "ЧТО БЫ".
Гори со стыда, слабоумный идиот.
Пытаешься унижать украинцев, а ярче подсвечиваешь безграмотность и умственную отсталость.
Log Log _ 20.02.2020 10:31
IP: 128.124.188.---
Романов Данил – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
и наедятся, что Америка.
Безграмотный копипастер, ты же кричал, что у нас голод, а пишешь НАЕДЯТСЯ.
Амёба, ты за полсотни лет не выучил родной язык.
Умственно отсталый, не пытайся изобразить из себя украинца, твой IPпоказывает Ростелеком.
Ты наелся бреда Соловьёва, но слабоумие не позволяет изобразить это
на РУССКОМ языке, и пишешь на своём "новоязе".
Молчу о содержании – бред четырёхлетнего ребёнка.
iip _ 20.02.2020 10:18
IP: 31.40.110.---
Романов Данил:
Перевод...есть болеем... весомая.
Ау, придурки фсб-шные!
Программка-ботик глючит, как голова плешивого окурка Пу.
iip _ 20.02.2020 10:10
IP: 31.40.110.---
Романов Данил:
Гибридная война не российское изобретение...
Конечно не российское. Куда вам – дебилам мокшанским – до такого додуматься.
Всё слизано у китайцев, которым россияне сегодня задницу вилизывают.
"Ключевые элементы доктрины Герасимова, основанные на исторических корнях предыдущей российской военной доктрины, а также очень похожи с положениями китайской доктрины "неограниченной войны", опубликованной в 1999 году. Доктрина Герасимова может рассматриваться как переосмысление в реалиях XXI века хорошо известной концепции нетрадиционных боевых действий, в современной российской военной терминологии получили название "нелинейных". В рамках этих представлений основной целью "нелинейных боевых действий" является достижение нужных стратегических и геополитических результатов с помощью широкого инструментария невоенных методов и средств: явной и тайной дипломатии, экономического давления, завоевания симпатий местного населения и т.д."
iip _ 20.02.2020 08:54
IP: 31.40.110.---
Игорь Анатолиевич:
iip:
А причём тут русские к монголам? Русские это не монголы и никогда с ними не были связаны – от слова вообще. А вся беда русских в том, что они не знают своей истории, а знают только кремлёвскую пропаганду. Учись, мракобес.
Игорёк – иди в жопу и не приставай.
Игорь Анатолиевич _ 20.02.2020 07:57
IP: 93.73.215.---
iip:
А причём тут русские к монголам? Русские это не монголы и никогда с ними не были связаны – от слова вообще. А вся беда русских в том, что они не знают своей истории, а знают только кремлёвскую пропаганду. Учись, мракобес.
Игорь Анатолиевич _ 20.02.2020 07:54
IP: 93.73.215.---
Дацюк кремлёвский грантоед – этого урода как и шария нужно казнить за измену Родины.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter