7 березня 2022, 08:08

ЯК ВЛАШТОВАНА НИНІШНЯ СВІТОВА ВІЙНА. Уявлення 12-го дня війни

В ситуації війни Росії та Білорусії з Україною вся міжнародна система постала в демонстративній прозорості і очевидності.

Якщо країни НАТО не хочуть ядерної війни, а противник погрожує ядерною зброєю, то решта озброєнь НАТО не працюють. Ядерна зброя б'є решту озброєнь.

Звернення до НАТО в ситуації війни з ядерною загрозою – це звернення в нікуди.

НАТО вже мертве. Там це ще не зрозуміли. А в Україні вже починають розуміти.

ООН в принципі не може працювати з ситуацією ядерного шантажу і ядерних загроз. ООН в принципі не може виключити ані з Ради Безпеки, ані з ООН Росію, яка порушила всі міжнародні принципи права, традиції війни, принципи людяності.

Звернення українців до ООН в ситуації війни це звернення в нікуди.

ООН вже мертва. Там це ще не зрозуміли. А в Україні починають розуміти.

Окремі східно-європейські країни, які обіцяли літаки Україні, швидко передумали (принаймні публічно), коли Путін їм прямо погрожував ядерним ударом. Тобто країни, навіть будучи в НАТО, не мають достатньо спроможності, щоб вистояти в ситуації ядерної загрози.

Перед ядерною загрозою державний суверенітет і членство в НАТО нічого не означають, якщо в країні немає власної ядерної зброї. Як власне і прогнозувалося: ядерний захист не є транзитивним, не поширюється на країни, які не є власниками ядерної зброї, хоч вони і можуть входити до НАТО.

Економічні санкції Заходу показали, що якщо їх вводити не до кінця, якщо залишати способи уникнення, то вони дієві лише в горизонті 3-4 місяців. Тобто у оперативній війні України з Росією міжнародні санкції вирішально спрацювати не зможуть. Міжнародні банківські структури все ще готові підтримувати обмежені стосунки з Росією нібито задля народу. Але залишивши можливості для народу, вони по суті залишили можливості для багатіїв вивести свої гроші з Росії.

Отже міжнародна фінансова система не здатна випрацьовувати власну послідовну політику санкцій, навіть під час війни продовжує діяти в довоєнних мотиваціях наживи.

Країни поділилися на більшість, яка підтримує Україну, та меншість, яка підтримує Росію. Серед меншості прикро бачити Грузію. Ображає ганебна позиція Китаю, який відбувається загальними закликами до миру, а по суті підтримує Росію. Така політика жодного відношення не має до декларованої ним установки на створення людства єдиної долі. По суті Китай сьогодні є мовчазним співучасником Росії.

Україна має негайно призупинити дипломатичні відносини з Китаєм.

Коли в ситуації санкцій проти Росії багаті росіяни почали виїжджати з країни, їм дозволили і дозволяють втекти, їх приймають повсюдно у світі, не чіпають їх сумнівні матеріальні заощадження. В той час як ці люди щонайперше несуть відповідальність за те, що відбувається в Росії. Країни, що надали притулок, не висувають звинувачень представникам російської еліти, які втекли на Захід під час санкцій.

Пролетарі, як того хотів Маркс, так і не об'єдналися, а от багатії всіх країн дуже добре об'єднуються, навіть якщо ці об'єднання аморальні і криваві.

Російська еліта втратила право вважатися елітою і претендувати на ставлення інших еліт до неї як до рівної серед рівних. Україна має закликати світ про ненадання притулку та про конфіскацію виведених матеріально-фінансових активів представників збіглої так званої російської еліти як таких, що не виконали свою управлінську функцію, незаконно та нелегітимно отримали свої статки, перетворили свій народ на світозлобну масу і довели світ до загрози ядерної війни.

Історичний проект "Русь" завершено. Росія як цивілізація зазнала повної політичної, соціальної, економічної, технологічної, культурної, духовної та психологічно-екзистенційної поразки. Росія втратила право називатися цивілізацією.

Водночас Росія поступово втрачає не лише ознаки цивілізації. Росія також поступово втрачає ознаки людяності. Бути країною поза міжнародними законами це ще не кінець падіння цивілізації. Кінець падіння цивілізації це втрата людської подоби її представниками.

Ситуація війни може призвести росіян до втрати права вважатися людьми, перетворення на звірів, до яких відповідно і будуть ставитися по всьому світу. Це може стати не питанням антиросійської пропаганди. Це може стати питанням виживання світу.

Найбільш вільними і відповідальними і такими, що можуть уникнути ядерної загрози, виявилися більшість західних корпорацій, які ввели корпоративні санкції проти Росії. Їх підтримка безцінна. Ті, хто відмовився ввести санкції проти Росії, стануть паріями, і все одно змушені будуть доєднатися до решти.

Корпорації діють набагато благородніше, ніж міжнародні інституції, держави та фінансові структури.

Ще більш відповідальними виявилися громади, громадські організації, окремі люди по цілому світу, ЗМІ та інші суспільні структури. Саме вони щонайперше підтримали Україну.

Люди та суспільні організації ефективніші та дієвіші під час війни, ніж будь-які інші структури.

Деімперіалізація проти денацифікації: нариси проти російського імперіалізму

Україна досі не має свого дискурсу перемоги. При цьому росія не просто просуває свій дискурс денацифікації у світі, але його навіть, хоч і в негативному контексті, використовують в Україні...

Що таке рашизм?

Рашизм став уже називним для політики, що проводить Росія з моменту розпаду СРСР. Що таке рашизм? Онтологія рашизму Рашизм суть англомовний варіант "росіянізму", вперше як термін вжитого Олександром Герценом у романі "Минуле і думи"...

Одинадцять фронтів

Спроба помислити війну як певні напрямки завзятої активності, гідної наполегливості та роботи задля перемоги. У війні можна виділити 11 фронтів...

Війна та прєдєли

Зазвичай війну розуміють як продовження політики іншими засобами до екзистенційних меж (великих руйнувань, масової загибелі) і отримання в результаті цього екзистенційних переваг – світу, який краще довоєнного, хоча б з точки зору однієї зі сторін...

Звернення до мислячих людей світу

Тарас Бебешко: Війна, що її підло розпочав агресор, показала інерційність і повільність практично всіх міжнародних інституцій, системи міжнародного права – сучасної архітектури світу загалом...

Вперед до після перемоги!

Сьогодні у більшості українців накопичилося безліч припущень, які свідчать про неадекватні стратегічні уявлення. У чому смисл війни Росії проти України? Не вказуваний в російській пропаганді смисл, не той, який ми проговорюємо в українській пропаганді, а дійсний? Чому ми думаємо, що українці можуть стояти на смерть за свій смисл війни, а росіяни не можуть стояти на смерть за свій смисл війни, хай би навіть Росії довелося зазнати повного краху чи знищити разом з собою весь світ? Чому ми думаємо, що воювати можна лише з високим моральним духом? Хіба смертельна агонія дає меншу мотивацію у війні, ніж високий моральний дух? Чому ми думаємо, шо допомога Заходу означає, що він зацікавлений у швидкій перемозі України? Що з того, яку допомогу нам надають і як це роблять, про це не свідчить? Україна опиняється у моделі війни не на виснаження, а на повне знищення: величезні руйнування та масові жертви українців в обмін на мінімально-достатні фінансування, гуманітарну допомогу та постачання зброї та боєприпасів з боку Заходу – і так довго, дуже довго...