Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

У пошуках "золотого батону"

26 лютого 2015, 07:47

Як з'ясувалося, у кримінальній справі щодо передачі права власності на урочище "Межигір'я" питання про повідомлення підозри біглому екс-президентові Януковичу ще досі... не вирішили!

Кричущий випадок із поверненням родині екс-міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка майже двох мільйонів доларів готівкою отримав хвилю не менш резонансних фактів.

Услід за слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва Підпалим В.В., котрий зняв арешт із рахунків Сергія Арбузова (лише розголос активістів не дозволив представникам одіозного екс-віце-прем'єра забрати 200 млн. грн.), а до того тишком-нишком, 5 липня 2014 року, виніс ухвалу, якою зняв арешт та повернув майже два мільйони доларів, вилучених під час обшуку за місцем проживання його сестри Симонової Л.В., з'явилися не менш вражаючі факти (без) діяльності слідчих Генпрокуратури за головування усуненого з посади Віталія Яреми.

Тоді слідчі прокуратури не подали на таке рішення судді протесту, а сама Генпрокуратура не забила на сполох, хоча факт незаконного походження цієї готівки був очевидним. Майже два мільйони доларів були спаковані у валізи, поруч знайшли підроблені податкові накладні, котрі начебто свідчили про те, що ця готівка – дохід від підприємницької діяльності, з якого сплачено податки. Промовистим був і знайдений тут же авіаквиток до Туреччини на ім'я чоловіка сестри Присяжнюка – Вадима Симонова (він же – колишній перший заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України). Звідки у чиновника такі кошти – питання вочевидь риторичне...

Після з'ясування цього факту наш парламентський комітет з питань запобігання та протидії корупції вирішив поцікавитися долею майна, грошей та цінностей, арештованих в рамках розслідування кримінальних проваджень щодо інших, не менш одіозних представників режиму Януковича. Нагадаю, усі вони проходять по "важкій" кримінальній справі, передбаченій ч. 5 ст. 191 КК України ("привласнення, розтрата майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах"). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

З'ясувалося, що на чималу кількість нерухомого майна і активів Пшонки, Януковича, Ставицього, Присяжнюка, Захарченка та інших протягом майже року не було накладено арешту (!), що дозволило змінити їх власників ще... восени? І це при тому, що журналісти та громадські активісти надали конкретні матеріали ще у березні-квітні минулого року. Наприклад переоформлення Артемом Пшонкою власної квартири ціною у майже у 1 млн. дол. на донецького юриста, яке відбулося 12 вересня минулого року!

Ще 22 березня 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький оголосив, що в результаті обшуку помешкань екс-міністра палива та енергетики Едуарда Ставицького було вилучено майже 50 кг золота у злитках, близько 5 млн. дол. готівкою, мішки з діамантами і коштовностями і 16 дорогих годинників (за попередніми даними їх оціночна вартість становить кілька мільйонів доларів). Ці вражаючі кадри з обшуку в квартирі Ставицького тоді побачила уся країна. А згодом стало відомо, що одна з квартир, яка належала Ставицькому, була переоформлена на іншу юридичну особу.

Загалом, після порушення кримінальної справи Генпрокуратура заарештувала п'ять (!) маєтків екс-міністра. Проте частину власності його родина дивним чином, уже під час слідчих дій, змогла безперешкодно переоформити. Наприклад, будинок у Печерську районі м. Києва, за адресою вул. Дубенська, 14, ще до жовтня минулого року знаходився у власності тещі Ставицького – Валентини Ушакової. Його вартість – мільйон євро. Слідчі пояснюють свої дії тим, що теща Ставицького "не є стороною кримінального провадження чи особою, яка несе цивільну відповідальність за завдану екс-міністром шкоду". Але не пояснюють, з яких доходів вона придбала маєток! Як результат, вже у жовтні право власності на цей будинок перейшло кіпрській компанії "Magavenia Investments", яку пов'язують із родиною Януковича. На цю ж компанію нещодавно переписали і ТОВ "Актив капітал груп", яким раніше володіла В.Ушакова. Директором "Актив капітал груп" і досі лишається Анатолій Ставицький – батько екс-міністра.

Така ж доля і у офісного центру на вул. Шота Руставелі у Києві. Вартість однієї кімнати в цьому будинку перевищує 300 тисяч доларів, а їх там – кілька десятків на кожному поверсі. Колишній власник будівлі Олена Ставицька – дружина Едуарда Ставицького. У кінці минулого року вона успішно передала право власності черговій кіпрській компанії. І знову жодної реакції на це від правоохоронців. Банально мабуть запитувати, чому родичам фігурантів найгучніших корупційних справ режиму Януковича дали так легко вивести "з-під слідства" награбоване майно?...

Чому підозри цілому ряду фігурантів санкційного списку, наприклад Юрію Іванющенку (встановлено факт розкрадання кіотських грошей), було висунуто лише в кінці 2014 р.? Як могло трапитися так, що провадження по цих статтях почалися лише в грудні?

"Пшонка В.П. – оголошено про підозру 22.12.2014 (розкрадання держ. коштів на суму понад 60 млн. грн... при здійсненні будівництва приміщення Генпрокуратури, матеріали направлені для оголошення в міжнародний розшук). Пшонка А.В. – оголошено про підозру 29.12.2014 (розкрадання держ. коштів на суму понад 60 млн. грн... при будівництві Генпрокуратури, разом із Пшонкою В.П.). Клименко О.В. – оголошено про підозру 22 грудня 2014 (вчинення розкрадання держ. коштів на 615 млн грн). Портнов А.В. - оголошено про підозру 29.12.2014 (розкрадання коштів на суму 120 тис. грн). Клюєв А.П. - оголошено про підозру 23.12.2014 (розкрадання держ. коштів на суму 170 млн. грн. з заводу напівпровідників). Для прикладу, Центр протидії корупції звернувся в ГПУ з заявою про цей злочин ще 16 квітня 2014 р.! Янукович О.В. – оголошено про підозру 23.12.2014 (розкрадання державних коштів – відшкодування податку на додану вартість по справі МАКО-холдингу. По цьому епізоду за зверненням Центру протидії корупції МВС разом з Генпрокуратурою працювали ще з 3 березня 2014 р.!) " – з виступу першого заступника Генпрокурора Олега Заліска на засідання комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції від 14.01.2015 р. (провадження теж були в грудні розпочаті або перекваліфіковані) .

Кульмінацією нашого дослідження стали відомості Генпрокуратури, отримані на депутатське звернення. Виявляється, у справі передачі права власності на урочище "Межигір'я" до сумнозвісного ТОВ "Танталіт" питання про повідомлення підозри біглому господарю цього символу корупції Віктору Януковичу ще й досі... вирішується!

Чому не має подання у ВРУ щодо позбавлення депутатської недоторканості Сергія Клюєва, ще донедавна формального власника "Межигір'я"?! З нетерпінням чекаємо відповіді (а ще краще відповідного подання) від Віктора Шокіна.

У пошуках арештованого майна екс-чиновників часів Януковича, зараз скерували депутатське звернення новому Генпрокурору В. Шокіну з проханням надати детальну інформацію, де зараз знаходяться виявлені у будинках В. Януковича та В. Пшонки предмети розкоші, зокрема "легендарний" двокілограмовий "золотий батон", котрий став символом колишньої влади. Не здивуюся, що і його могли повернути родичам, наприклад, коханки екс-президента Любові Полежай. А раптом якийсь суддя визначив, що ця річ належить саме їй? Адже сьогоднішню локацію "золотого батону", як і про місце знаходження інших речей з особняків колишніх можновладців, офіційних відомостей немає. Нагадаю, що окрім цінностей у "Хонці" виявили вартісну колекцію вин, два автопарки з автомобілями, вартістю від 100 000 до 800 000 дол. за кожен. Та багато чого іншого.

Ми маємо з'ясувати, які слідчі дії були вчинені щодо цього майна, яке викликало такий публічний резонанс. Яка юридична доля цього майна, коштів, нерухомості, де зараз перебувають ці активи, який їх правовий статус. Яке походження цього майна та грошей, чи намагались підозрювані, їх родичі якимось чином легалізувати це майно чи передати у власність третім особам.

Хто понесе відповідальність за сприяння у поверненні коштів та переоформленні майна високопоставлених корупціонерів часів минулого режиму. І чи є в ГПУ узагалі план повернення цього майна та коштів народові України, у якого все це було вкрадено в особливо цинічний спосіб? А це вже тест для пана Шокіна! Особисто я оцінюватиму його роботу за перших сто днів перебування на посаді саме за результатами цих розслідувань.

Дмитро Добродомов, секретар Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат Україниpowered by lun.ua
Коментарі — 38
Василь Шийка _ 01.03.2015 10:51
IP: 77.52.157.---
Надія Захарчук:
капець, а чому не порушуєте питання про відповідальність бувших 1-х осіб: Махніцького та Яреми, "за злочинну бездіяльність", таке враження, що як ті пиявки, просто відпадають, коли пузо розперло, а далі спокійне життя та споглядання на сірих мурах-українців
no comments.
Процитую Руслану Лижичко "По-моэму,чувак, нас кинули". А ще хочуть закон прийняти, щоб владу не критукували.
Надія Захарчук _ 28.02.2015 13:07
IP: 91.206.4.---
капець, а чому не порушуєте питання про відповідальність бувших 1-х осіб: Махніцького та Яреми, "за злочинну бездіяльність", таке враження, що як ті пиявки, просто відпадають, коли пузо розперло, а далі спокійне життя та споглядання на сірих мурах-українців
Юрий Наш _ 27.02.2015 14:32
IP: 46.203.79.---
господа,ваши "обсуждения" тех или иных новостей совершенно ничего не изменят
все всё знают,только толку от этого ноль
вангую,даже эти немногие площадки для обсуждений будут исчезать,а с введением военного положения и вовсе закроются
Коммуникация совершенно бесполезна сама по себе,ну может вам станет легче,если выговоритесь,напишете всю правду матку ггггг))))
Только это не остановит ежедневные смерти,загон назад,в стойло восставших негодяев,с точки зрения тех,кто против нас воюет и это не только пукин
Это со стороны выглядит как бред сивой кобылы,одни и те же, по сути,ежедневные "новости" и такие же унылые и однотипные комментарии к ним
Вас просто приучают к мысли,что изменить ничего не выйдет,так и будете жить в насквозь коррумпированном авторитарном государстве
И я вам скажу,те,кто внушает вам такую парадигму,недалеки от истины
Максимум один фашизм заменит другой,вот и все
Демократия в принципе невозможна,если нет ее основы,а у нас ее нет и вряд ли будет
Юрий Воронов _ 27.02.2015 11:28
IP: 74.125.18.---
З приводу побиття аваковським н'ю-"Беркутом" "Фiнансового майдану" бiля Нацбанку...

Розрізнені бунти з-за конкретних мерзот Влади – практично безглузді і лише зміцнюють владу мерзотників. Вже неодноразово був казав, що перше й головне, що потрібно збагнути українцям – це що влада в країні як була, так і залишається досi в руках зрадників, агентів Старої площі. І щоб вивести націю із цієї пастки необхідно будувати незалежну демократичну і патріотичну опозицію, структури якої спиратимуться на органи самодіяльного громадянського представництва "на ґрунті". Інакше – чергова національна катастрофа, 3-я Руїна.
Сергей Бут _ 27.02.2015 10:09
IP: 94.179.109.---
Adam Viter:
"Народу України потрібно перемогти зовнішнього ворога" – для цього народ України повинен навчитись виділяти з свого складу свою дійсну еліту. У мене є механізм, як це робити...
Сергей Бут _ 27.02.2015 10:04
IP: 94.179.109.---
Alex777:
Що означє фраза – "НЕ ГОДУЙТЕ ТРОЛІВ!"???
Adam Viter _ 27.02.2015 00:10
IP: 46.200.19.---
На економічному фронті гібридної війни Путіна – Кирила перемагає Державу Гонтарева із російськими банками в Україні. Вони заробили стільки, скільки хотіли. Кому війна, а кому мати рідна.
Народу України потрібно перемогти зовнішнього ворога. А Він – Народ в цей час змушений масово скуповуватись, щоб зберегти вартість гривни в товарі, і толерувати фінансових шахраїв усіх рівнів.
Як позитив потрібно відмітити те, що в Україні громадянське суспільство Украни, виключно своїми силами, зупинило зовнішнього ворога і перемагає найбільш могутній у світі тоталітарний режим фашизму Путіна.
Пробудження громадянського суспільства в Україні сьогодні дуже звужує можливості корупції можновладців.
Adam Viter _ 26.02.2015 23:51
IP: 46.200.19.---
На економічному фронті гібридної війни Путіна – Кирила нас перемогла Гонтарева із російськими банками в Україні. Заробили стільки хтіли. Кому війна, а кому мати рідна.
Народу України потрібно перемогти зовнішнього ворога. А Ві в цей час змушений масово скуповуватись, щоб зберегти гривну в товарі, і толерувати фінансових шахраїв усіх рівнів.
Alex777 _ 26.02.2015 23:50
IP: 74.125.181.---
Рекомендую почитати:
goo.gl /PmVhu4 (пробіл прибрати!), goo.gl /uTYl2i (пробіл прибрати!) і ще:
goo.gl /8FQECr (пробіл прибрати!).
Тут цілодобово чергують кілька людей з "бригади" (наприклад, harza, Иван Дмитриев, Александр Пратт, Игорь Валентинович, Huhl Siarhey, Евгений Курский, Олег Василиев, Александр Артёмов, Александр Алексеенко, taksist, Golden Force, Иван49 та інші), які одночасно скавучать в багатьох темах.
Вони виступають "експертами" в усіх сферах: починаючи від внутрішньоукраїнських питань і закінчуючи глобальними геополітичними проблемами.
Раніше вони працювали на УНІАНі під ніками "old grumbler", "Воффка", "Игорь Станиславович", "Панасюк", "НКВД СССР", "Судоплатов", "Стас", "Геля" та ін. Зараз також працюють "Укр.правді", "цензор.нет", "versii.com", "ТСН.юа", "Газета.юа" та інших інформаційних укр.ресурсах. За кожен коментар отримують гроші.
НЕ ГОДУЙТЕ ТРОЛІВ!
ІГНОРУЙТЕ ЇХ!
Юрий Харьковчанин _ 26.02.2015 23:49
IP: 5.45.255.---
Все вопросы к Яреме и Печерскому суду которые вместе прикрывали преступников хоронили уголовные дела против сепаратистов и организаторов террора на Донбассе.
Теодор Дяків _ 26.02.2015 23:22
IP: 92.112.164.---
Була така передача на телеканалі ЗІК "Народний контроль". Іі гасло було "Заставимо владу працювати чесно!"... Заставили? Ага...
А ще була така передача грізна, "Люстрація" називалася... "Налюстрували" тих корупціонерів, аж страх...!
- Ще раз переконуюся – правильно робив, що відмовлявся брати участь в цьому цирку... А ось зміна системи влади нікого не цікавить... Хіба що народ, людей, але при чому тут вони?! Ми ж з корупцією боремося!!!
Switlana _ 26.02.2015 22:10
IP: 95.133.127.---
Шукайте може знайдете сокирку під лавкою. Смішно і сумно.
Switlana _ 26.02.2015 22:10
IP: 95.133.127.---
Шукайте може знайдете сокирку під лавкою. Смішно і сумно.
Юрій Неживий _ 26.02.2015 22:09
IP: 46.202.12.---
сказати пане Добродомов хто ділив – ну хто по дачам бігав -чиї люди – в пешу чергу я бачив там людей Наливайченка – пару його сотників гордо фігурувли на багатьох каналах в перші дні – потім все стихло – бо почало інтенсивно розтягуватись по кишеням ще і Авакова Махніцького та інших.
Вам наведу такий приклад мусорських "чеснот" -всі знають а ніхто не реагує бо злодії -беркутята Авакова -з ровенського умвс зникло наприклад 80 тисяч долларі та 135 кг янтарю і нікого не посадили – бо му*са*рів поганих ніхто не садить – щоби зона незасмерділась мабуть. Злодії пане Добродомов нагорі біля Вас поряд з Вами – Ви їх постійно бачите і за них Ви самі голосували.
Микола Биков _ 26.02.2015 22:01
IP: 141.138.106.---
Олексій Захаров
Свежая Новость. Украинские Партизаны (Тени) напали на Русские Войска и помстились за
Мариуполь, Волноваху. Боевики в Шоке./

Путлероботы, заспидовавшись от воровских душонок Путлера и Бандюковича, используют
их лживое нутро для провокаций и засылки спида в компьютеры.
Miki2 _ 26.02.2015 20:36
IP: 93.74.187.---
Дмитро Ремиженко:
Дмитре Євгеновичу, це дуже добре, що Ви доносите до суспільства ці кричущі факти. Добре, що Ви звертаєтесь до Генпрокуратури. Але це нічого не дасть. Ви ж не вважаєте, що суддя Підпалий з власної примхи зняв арешт з рахунків Арбузова? Підпалий – така ж "шістка", як і Кіреєв, якому, до речі, також дозволили чкурнути за межі країни. Не вважаєте також, що слідчі Генпрокуратури самотужки посприяли махінаціям з майном згаданих фігурантів. Без відома, а то й вказівок начальства. А далі цей ланцюжок тягнеться до самого Яреми. Ну а Ярема міг це зробити без благословення Президента? Того самого Президента, чиєю "квотою" є Генпрокурор. Та якби Ярема зробив це за спиною Президента, він був би не у відставці, а на лаві підсудних. І так не лише у судах та прокуратурі, а й в усій Системі.

Висновок – сходи треба підмітати згори.
Саме так.
Алексей Св _ 26.02.2015 20:17
IP: 109.205.254.---
Ну, если даже столь высокопоставленный "Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції" не понимает, что в любой стране любое следствие должно руководствоваться законом, а текущим пониманием "справедливости", – беда с такой Верховной Радой (в частности) и с элитой – в целом.
Хотя, что-то мне подсказывает, что дураков там особо нет. А вот конъюнктурщиков – масса...
Vitor Severjanin _ 26.02.2015 18:43
IP: 74.125.18.---
Всё это большая фигня.
Олег Швидун _ 26.02.2015 16:12
IP: 109.86.127.---
Oleg Trigub:
Олег Швидун:
Oleg Trigub:
"Ще 22 березня 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький оголосив, що в результаті обшуку помешкань екс-міністра палива та енергетики Едуарда Ставицького було вилучено майже 50 кг золота у злитках, близько 5 млн. дол. готівкою, мішки з діамантами і коштовностями і 16 дорогих годинників (за попередніми даними їх оціночна вартість становить кілька мільйонів доларів)."

так у кого сейчас это золото?
у прокуроров дома и других уважаемых людях...а что?
====
а часы?)
вот тут сложнея...все часы были именные на крышке было написано любимому Эдуарду от коллектива...николая степанавича и так далее, пришлось прокурорам их водителям отдать...ну и другим люмпенам...
Oleg Trigub _ 26.02.2015 15:58
IP: 74.125.18.---
Олег Швидун:
Oleg Trigub:
"Ще 22 березня 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький оголосив, що в результаті обшуку помешкань екс-міністра палива та енергетики Едуарда Ставицького було вилучено майже 50 кг золота у злитках, близько 5 млн. дол. готівкою, мішки з діамантами і коштовностями і 16 дорогих годинників (за попередніми даними їх оціночна вартість становить кілька мільйонів доларів)."

так у кого сейчас это золото?
у прокуроров дома и других уважаемых людях...а что?
====
а часы?)
Kos_tya _ 26.02.2015 15:44
IP: 95.158.38.---
А що, Яремі вже все пробачено? Тільки порахувати скільки коштів вже встигли вивести з-під контролю правоохоронців бандюки за його каденції. А бюджет то голий. Нам кажуть треба затягувати паски. Але разом з пасками треба й зашморг затягнути на шиї Яреми. Тоді це справедливо.
Олег Швидун _ 26.02.2015 15:35
IP: 109.86.127.---
Oleg Trigub:
"Ще 22 березня 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький оголосив, що в результаті обшуку помешкань екс-міністра палива та енергетики Едуарда Ставицького було вилучено майже 50 кг золота у злитках, близько 5 млн. дол. готівкою, мішки з діамантами і коштовностями і 16 дорогих годинників (за попередніми даними їх оціночна вартість становить кілька мільйонів доларів)."

так у кого сейчас это золото?
у прокуроров дома и других уважаемых людях...а что?
Дмитро Ремиженко _ 26.02.2015 15:27
IP: 195.245.221.---
Дмитре Євгеновичу, це дуже добре, що Ви доносите до суспільства ці кричущі факти. Добре, що Ви звертаєтесь до Генпрокуратури. Але це нічого не дасть. Ви ж не вважаєте, що суддя Підпалий з власної примхи зняв арешт з рахунків Арбузова? Підпалий – така ж "шістка", як і Кіреєв, якому, до речі, також дозволили чкурнути за межі країни. Не вважаєте також, що слідчі Генпрокуратури самотужки посприяли махінаціям з майном згаданих фігурантів. Без відома, а то й вказівок начальства. А далі цей ланцюжок тягнеться до самого Яреми. Ну а Ярема міг це зробити без благословення Президента? Того самого Президента, чиєю "квотою" є Генпрокурор. Та якби Ярема зробив це за спиною Президента, він був би не у відставці, а на лаві підсудних. І так не лише у судах та прокуратурі, а й в усій Системі.

Висновок – сходи треба підмітати згори.

А стосовно "золотого батона", то я Вам писав у ФБ, що цей "батон" давно вже порізали на "Французькі булочки".
dengidengi _ 26.02.2015 14:34
IP: 46.98.88.---
Тю, А, шо? Там еще что-то осталось? Разве не все разграбили во время революции? Не переписали майно на новых властныков? Ну, тогда у нас еще есть перспективы и никакой МВФ нам не нужен. Помнится Батькивщина всю дорогу пела: "заберить Межгирья. всем пенсионерам пенсии можно будет увеличить" Че-то, не дождались пенсионеры...
Олексій Захаров _ 26.02.2015 14:26
IP: 46.119.158.---
Свежая Новость. Украинские Партизаны (Тени) напали на Русские Войска и помстились за
Мариуполь, Волноваху. Боевики в Шоке.

Для перевода введите в браузере без пробелов

vk. cc/3h5zhs
ONLINE
Зеленський31 Уряд реформ407 Корупція1350 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter