3 березня 2016, 12:50

Злочин без покарання: державу пограбували на мільярди, а винних... нема

У Німеччині Президент пішов у відставку через будинок у кредит, а для Яценюка навіть вкрадені 8 мільярдів – не привід звільнити своє крісло.

Знання іноземних мов, кілька показових перельотів економ-класом, гучні заяви про євроінтеграцію, на жаль, не роблять нашого прем'єра "європейцем". Так можна було би говорити лише у випадку, якби рік тому топ-новини, перші шпальти газет вийшли із заголовком на кшталт: "Яценюк подав у відставку! Уряд звинувачують у розкраданні 7,6 млрд гривень!"


Якщо бути відвертим, то влада псує людей не лише в Україні, і сказати, що Європа стерильна від корупції – перебільшення. Але... Будь-яка, навіть просто ПІДОЗРА про причетність до корупції в Європі, автоматично стає підставою для відставки: якщо у політика є совість і самоповага – добровільної. Врешті і масштаби корупції через реальну, а не фіктивну, відповідальність перед законом, виборцем, геть інші.

Думаю, всі ще пам'ятають історію "корумпованого" Президента Німеччини Крістіана Вульфа, який у 2012 році подав у відставку через (українські "Межигір'я" і "Конча-Заспи" нервово "відпочивають" у куточку) одноповерховий будинок, оформлений у кредит (!!!) за відсотком трохи нижчим від середнього.

Або ж на початку лютого цього року Генпрокурор Румунії Тіберіу Ніту написав заяву про відставку через звинувачення... у незаконному використанні супровідного кортежу (пане Шокін, ви ще і досі сидите у своєму кріслі і не згоріли від сорому?).

А у червні торік через закиди в корупції у Польщі у відставку одночасно подали спікер польського сейму Радослав Сікорський, Міністр охорони здоров'я Бартош Арлукович, Міністр спорту Анджей Бернат і Міністр держказни Влодимерж Карпінський. Того ж літа залишив посаду прем'єр-міністр Молдови Кирило Габуріч: прокуратура поставила під сумнів справжність його шкільного атестату. Нагадаю, що Молдова, як і Україна, є Асоційованими членами ЄС. Та, вочевидь, наші сусіди значно швидше засвоюють європейські уроки.

До чого це все? Рівно рік тому у березні екс-глава ДФІ Микола Гордієнко публічно озвучив скандальні факти корупційних схем на держпідприємствах, які тягнуться ще з часів Януковича-Азарова і успішно прижилися в уряді Яценюка.

За словами Гордієнка, ревізії ДФІ у 2014 році виявили на ДП – серед яких такі "монстри" як "Укразалізниця", "Енергоатом", "Укртрансгаз", "Укрпошта" та інші – зловживання на 7,6 мільярдів гривень (а, це між іншим, 1,5 річного бюджету такого міста-мільйонника як Львів)!!!

Якою була реакція очільника Кабміну на пряме звинувачення як і його, так і його "команди"? Звільнення, але... самого Миколи Гордієнка! Окрім нього більше нікому не вказали на двері. Не кажучи вже проте, що Прем'єр, який сповідує європейські цінності, був зобов'язаний взяти відповідальність за безлад на себе!

До речі, Антикорупційний комітет недаремно вимагав у ВРУ створити ТСК, бо підозрювали: без контролю розслідування зійде на "ні". Урешті ТСК так і не створили, а слідство... ГПУ заявила про відкриття 12 кримінальних проваджень за фактами, озвученими Гордієнком. Та чи стали ми свідками гучних і масових затримань (наприклад, у січні в Іспанії лише упродовж дня "загриміли" 24 чиновники-корупціонери) , публічних судових засідань?

З усіх 12-ти справ до суду доведена лише одна: провадження щодо обвинувачення щодо колишнього першого заступника голови Нацбанку пана Приходька та екс-голови правління ПАТ "Аграрний фонд" пана Кірюка.



Провадження за фактами зловживання службовим становищем та розкрадання бюджетних коштів службовими особами Кабінету Міністрів України (тобто Яценюка & Co), що завдало збитків державі у особливо великих розмірах за рішенням слідчого 13.08.2015 року було тишком-нишком закрито.



Що ж до інших справ, ми отримали черговий саботаж розслідувань злочинів за участі топ-посадовців.



Зараз для мене особисто є очевидним, що ані при нинішній ГПУ із "невідомо чи звільненим Шокіним", ані при "псевдоєвропейському" Яценюку про реальну антикорупційну боротьбу, а не її імітування, не варто і мріяти. Чинні ГПУ-МВС-Уряд – це звичайна бандитська спайка, що прийшла грабувати і прикривати злочини один одного.

Відтак наразі ще є сподівання на новостворене НАБУ, яке (якщо прагне показати, що не є черговою антикорупційною ширмою) має довести відкриті справи до логічного завершення.

Окрім того, Верховна Рада та Президент ще можуть проявити здоровий глузд, і показати на справах, а не на словах "відданість європейським цінностям". Логічним і очікуваним кроком має стати капітуляція Уряду, який не лише обкрадає країну, але й знецінює принципи та ідеї, за які люди віддали життя.

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Громадський рух "Народний контроль"

Дмитро Добродомов

Уряд ''Народної довіри''

Політична платформа партій демократичної опозиції покаже майбутніх міністрів ще до виборів. "Народний контроль" та "Громадянська позиція" ухвалили важливе рішення: створити спільну політичну платформу "Народної довіри" для партій демократичної опозиції...

''Народний контроль'' вимагає дострокових президентських та парламентських виборів

Лише одночасні дострокові вибори президента України та народних депутатів до Верховної Ради зможуть зняти напругу у суспільстві та стабілізувати ситуацію в країні...

''Народний контроль'' пропонує скоротити кількість нардепів та забирати мандати в депутатів-прогульників

Ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300, забирати мандат в нардепа, який прогуляв понад 50% засідань сесії, а також обмежити перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд...

Демократична опозиція має висунути єдиного кандидата в президенти

Наступного року має пройти праймеріз серед кандидатів від партій демократичної опозиції, переможець якого стане об'єднаним кандидатом у президенти...

НАЗК фальшує результати перевірок декларацій: ДОВЕДЕНО СУДОМ

Сьогодні Печерський суд м. Києва не знайшов складу правопорушення в абсолютно фейкових звинуваченнях НАЗК щодо прочитаної мною лекції. НАЗК склало на мене протокол через прочитану лекцію, за яку я отримав гонорар, сплатив усі податки та чемно вказав це у декларації...

''Народний контроль'' пропонує обирати нардепів максимум на два терміни

Ми виступаємо за обмеження перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд та скорочення кількості депутатів у Верховній Раді з 450 до 300...