Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Закон про смерть державного статусу української мови N5670

17 березня 2017, 15:02

Панове! Наводжу лише кричущі статті з мовного законопроєкту N5670, що логічно продовжує закон Ківалова-Колесніченка. Тому й кричать так голосно про нього, абсолютно замовчуючи ще два глибоких закони 5556 і 5669. Саме законопроєкт N5670 втілює в життя московсько-медведчуківську ідеологему "Єдина країна – Єдіная страна" і найпоказовіше про це свідчить Ст. 1, пункт 2, що практично скопійована зі Статті 6. "Державна мова України" із закону Ківалова-Колесніченка, пункт 3: "Обов'язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи іншій сфері не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на територіях поширення".

Стаття 1. Українська мова – єдина державна мова в Україні

2. Статус української мови як єдиної державної мови не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин. (Себто повне утвердження мов національних меншин у супротиві до державної мови, що для окозамилювання названа у статті "єдиною державною мовою". Саме це положення є наскрізною шизопсихоглосною ідеєю закону, що насправді за медведчуківсько-порошенківськими і садовістськими планами має зреалізувати гасло "єдина країна – єдіная страна").

Стаття 2. Сфера дії Закону.

2. Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. (Себто зумисне виведення державної мови з приватної сфери, що є ірраціональною основою утвердження державної мови).

Стаття 20. Державна мова у сфері телебачення та радіомовлення

6. З метою задоволення потреб національних меншин, іноземної аудиторії чи з освітньою метою телерадіоорганізації можуть здійснювати мовлення іншими мовами. Сумарна тривалість іншомовних телерадіопрограм і передач не може перевищувати для загальнонаціональних мовників – 10% від часу добового мовлення, для регіональних та місцевих мовників – 20% від часу добового мовлення, а для суб'єктів державного іномовлення України – 60% від часу добового мовлення. (Себто подальша мовна шизофренія в інформпросторі, що руйнує підсвідомість, особливо на рівні змушеного перемикання мовних кодів).

Стаття 21. Державна мова в друкованих засобах масової інформації

2. За бажанням засновника друкованого засобу масової інформації він може видаватися також у двох чи більше мовних версіях, одна з яких – державною мовою. При цьому обсяг, зміст, періодичність версій іншими мовами мають відповідати обсягу, змісту, періодичності версії державною мовою, а тираж української мовної версії має становити не менше 50% сукупного тиражу всіх мовних версій цього друкованого засобу масової інформації. (Себто свідомий курс на паралельне існування інших мов, що обмежуватимуть поле державної мови).

Стаття 22. Державна мова у книговиданні та книгорозповсюдженні

2. На розсуд авторів, видавців книжкове видання може видаватися поряд з державною мовою іншими мовами. При цьому текст, обсяг, зовнішній вигляд книжкового видання іншою мовою має відповідати тексту, обсягу, зовнішньому вигляду книжкового видання державною мовою. Кількість таких мовних версій книжкового видання не обмежена, при цьому тираж книжкового видання державною мовою має перевищувати тираж цього книжкового видання, виданого будь-якою іншою мовою.

5. Книжкові видання державною мовою мають постійно становити не менше 50% назв книжкових видань від загальної кількості назв книжкових видань в кожній книгарні, іншому закладі, що здійснює книгорозповсюдження, окрім книгарень, які розповсюджують книжкові видання виключно книги офіційними мовами Європейського Союзу. (Себто будь-який корисний ідіот законно зможе вимагати у будь-якій книгарні, де тепер, до прикладу, продають ВИНЯТКОВО українськомовні книжки, мати в продажу ОКУПАНТОМОВНУ літературу).Стаття 23. Державна мова в сфері електронних інформаційних систем


6. Інтернет-представництва (в тому числі, інтернет-сайти, сторінки в соціальних мережах тощо) органів державної влади, підприємств, установ та організацій державної та комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також приватних підприємств що реалізовують товари та послуги в Україні, виконуються державною мовою. Поряд з версією інтернет-представництв (в тому числі, інтернет-сайтів, сторінок в соціальних мережах тощо), виконаних державною мовою, можуть також існувати версії іншими мовами. Версія українською мовою завантажується за замовчуванням та має не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії. (Себто яскрава демонстрація вторинности державної мови і випинання чужомовних пріоритетів в електронних інформсистемах та утвердження права на чужу мову).

Стаття 24. Державна мова в сфері інформації для загального ознайомлення

1. Інформація для загального ознайомлення (в тому числі оголошення, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша текстова, візуальна та звукова інформація) подається державною мовою та може дублюватися іншими мовами. (Себто демонстративна диверсія проти державної мови в найширшій сфері комунікації).

Стаття 26. Державна мова в сфері обслуговування споживачів

2. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін. (Себто утвердження абсолютної необов'язковости державної мови у сфері сервісу, що є щоденним мовним буттям).

Стаття 29. Державна мова в сфері охорони здоров'я

1. Мовою охорони здоров'я, медичної допомоги та медичного обслуговування є державна мова.

2. На прохання особи, яка звертається по отримання медичної допомоги чи медичного обслуговування, її персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін. (Себто утвердження необов'язковости державної мови у царині здоров'я-життя).

Стаття 32. Державна мова у сфері транспорту

3. Мовою обслуговування пасажирів на транспорті є державна мова. На прохання пасажира його індивідуальне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для сторін. (Себто абсолютне заперечення самого статусу державної мови, що передбачає передусім обов'язок застосування державної мови, а не способи її замінити!).Стаття 34. Мова звернень до громадських об'єднань, політичних партій та юридичних осіб приватного права


2. Зареєстровані в Україні громадські об'єднання, політичні партії та юридичних осіб приватного права можуть також брати до розгляду звернення іншими мовами. (Себто показове усунення державної мови з суспільно-політичного життя).

І цю базгранину ці малороси під керівництвом, очевидно, що медведчука, називають "Закон України Про державну мову"! Насправді – це закон про смерть державного статусу української мови.

"Доборолась Україна / До самого краю. / Гірше ляха свої діти / Її розпинають [...] Просвітити, кажуть, хочуть / Материні очі / Современними огнями".

Окремо про освітню статтю 17 дивись: НЕБЕЗПЕЧНО!!!! ПРО ЛІБЕРАЛЬНО-МОВНІ ОБГОРТКИ ''мовного'' законопроєкту N5670

Ірина Фаріон, доктор філологічних наук, професор

powered by lun.ua
Коментарі — 81
Любомир Черняховский _ 18.03.2017 20:08
IP: 46.200.195.---
Karl Jadan:
Русскіє – це чиї чи коториє?
Любомир Черняховский _ 18.03.2017 20:07
IP: 46.200.195.---
Karl Jadan:
Твої пісцятелі – це Парханов й Прєлєплін.)))))))
Ua Gall _ 18.03.2017 20:02
IP: 178.212.99.---
Олег Зуб:
Karl Jadan:

Поправка; кругозор,интернет-журнал.
Масква ни за кем
Не будет плакать,
Потому что ей
На всех накакать,
Что на своих,
Что на чужих...
Балда,а зачем мясник Петров подорвал раненых сов.бойцов?Видать шобы не попали в плен и не стали предателями.
ЗашИбись!

Украина,больше не плошай!
Как с мовой в Крыму поступили
Так и ты с язычком поступай!
Ua Gall _ 18.03.2017 19:54
IP: 178.212.99.---
Олег Зуб:
Karl Jadan:
18 Марта – Международный крымский день! С праздником вас украинцы!!!!!
Пренебрижение к другим национальностям и их языку или их отрицание -это и есть оголтелый истинно русский,кровославный фашизм.

Балада,а за шо Севастополю дали героя аж токо в 1965-ом?За предательство генерала Петрова,за сдачу армии немцам...
"...Битва за Севастополь закончилась поражением.Город оставили.Вместе с жителями и армией.
Эвакуации не было.Генерал Петров с партактивом и драгоценностями из банка часом позже уплыл на подлодке В Новороссийск,За этот час он успел отдать указание о взрыве пещер Икермана.Там находился огромный подземный госпиталь,где наших раненых лежало 20 тыс.человек.Взрыв слышали все.
Взорвали хлебозавод,детсад...Почти стотысячная группировка войск осталась на милость врагу.Все попавших в плен потом объявили предателями."
В.Астафьев,Кругозор,интернет-газета,март "17,!8.03.2017
ХайльПутлер!
Yaroslav Yurkiv _ 18.03.2017 18:27
IP: 130.211.103.---
Любомир Черняховский:
Karl Jadan:
...усскій – потрібен.
раптом щось на ногу впаде...))))))))
Тоненько...)))))
Yaroslav Yurkiv _ 18.03.2017 18:25
IP: 130.211.103.---
Karl Jadan:
Yaroslav Yurkiv:
Karl Jadan:
Служба безопасности Украины открыла уголовное дело в отношении бывшего мэра Ужгорода Сергея Ратушняка за его пренебрежительное отношение к украинскому языку, которое он распространял в Facebook.
По данным Подоляк, Ратушняк на странице размещал пост, где он называл украинский язык "хрюканьем и рвотой".
Якщо це правда, то в свинарник запхати вас обох, щоби відчули різницю!
– Ты только здесь на мове пишешь, а в остальном говоришь и общаешься с людьми на русском.
В астальном я глухонімий!
Любомир Черняховский _ 18.03.2017 18:25
IP: 46.200.195.---
Karl Jadan:
...усскій – потрібен.
раптом щось на ногу впаде...))))))))
Yaroslav Yurkiv _ 18.03.2017 17:07
IP: 130.211.68.---
Karl Jadan:
Служба безопасности Украины открыла уголовное дело в отношении бывшего мэра Ужгорода Сергея Ратушняка за его пренебрежительное отношение к украинскому языку, которое он распространял в Facebook.
По данным Подоляк, Ратушняк на странице размещал пост, где он называл украинский язык "хрюканьем и рвотой".
Якщо це правда, то в свинарник запхати вас обох, щоби відчули різницю!
Yaroslav Yurkiv _ 18.03.2017 11:45
IP: 146.148.121.---
Олег Зуб:
Yaroslav Yurkiv:
]Панімаю, десь на Низах?
А тобі дописи суржиком супруга пише?
****

На Антиподах! А те, що ви, галичани звете суржиком – і є справжня українська мова, якою тут розмовляють з діда-прадіда. Це вам не ополяченга гвара...
Там би і зостався, бо там твій справжній єзик.
Моя українська, сподіваюся, достатньо добра, хоча, як я вже зазначав, в мене за плечима півстоліття адіночєства серед кацапів.
І якщо я інколи вживаю якісь іноземні словосполучення, то тільки для таких, як ти, щоби краще панімалі:)
Yaroslav Yurkiv _ 18.03.2017 11:13
IP: 104.199.6.---
:
Yaroslav Yurkiv:
Karl Jadan:
Andrey Kononenko:
Я даже думаю, что правильный закон о языках (который сплотит общество) поможет отбить российскую агрессию и существенно приблизит день возмездия.
Для возмездия нужна ракета, но на Украине нет таких учёных, есть только мойщики эвропейских жоп и чистильщики польских свинарников.
Україна має такі ракети, навіть, балістичні, правда, не має відповідної начинки, але має достатньо цьвоків.
Убогий, що ти маєш. Минулий рік тобі сотні раз кричали у вухо, що військові заводи стоять через те, що не принято закон про конфіскацію грошей Януковича. Не те що нового озброєння немає, а цілий 2016 рік не ремонтували навіть стару радянську техніку.
Я хоч НІК маю, а ти – лише дві дзюрки, як запердоленко, і не посипай дупу попелом, воювати є чим, як каже Головнокомандувач.
Yaroslav Yurkiv _ 18.03.2017 09:59
IP: 146.148.121.---
Karl Jadan:
Andrey Kononenko:
Я даже думаю, что правильный закон о языках (который сплотит общество) поможет отбить российскую агрессию и существенно приблизит день возмездия.
Для возмездия нужна ракета, но на Украине нет таких учёных, есть только мойщики эвропейских жоп и чистильщики польских свинарников.
Україна має такі ракети, навіть, балістичні, правда, не має відповідної начинки, але має достатньо цьвоків.
Andrey Kononenko _ 17.03.2017 22:08
IP: 188.163.73.---
Я даже думаю, что правильный закон о языках (который сплотит общество) поможет отбить российскую агрессию и существенно приблизит день возмездия.
Валентин Укропчик _ 17.03.2017 21:27
IP: 35.187.35.---
Панове, подавать,обсуждать,принимать любые законы, ухудшающие условия жизни простого гражданина во время войны и нищающего населения-большая ошибка или провокация-преступление. Не будіть лихо, поки воно тихо. Сначала накормите всех, а не только себя, добейтесь мира и поднимите экономику страны до уровня 2013... Перестаньте бодаться с россией-она нам не по зубам и есть у нас союзник-Запад, которому очень надоели кремлевские "подвиги" и он мягко поставит "героев" на место... Надо набраться терпения и продолжать реформы, которые нам нужны для выживания, а Западу, чтобы он убедился-Украина способна избавиться от криминальной власти и с ней можно жить в одном европейском Союзе! Жить по европейским законам, а не по бандитским понятиям, которые так любят в Кремле последние 100 лет и навязывают всему миру.
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 21:22
IP: 130.211.68.---
Олег Зуб:
Yaroslav Yurkiv:
Олег Зуб:
Интересно: супруга говорит, что в 70 е в Харьковских вузах всех, кто приехал из других республик и кто не учил украинский в школе – заставляли его учить четыре семестра подряд... Не ожидал!
І що вивчили?
А ви с супругай?
Она-выучила в школе. А я учился не в СССР.
Панімаю, десь на Низах?
А тобі дописи суржиком супруга пише?
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 21:03
IP: 35.187.26.---
Кирюха Корженко:
если п Фарион, заговорит на русском, я буду лепетать по английски.
Всё что угодно, только ничего общего с этими товарисчами.
Нахер їй твій рускій, а тим більше, твій англійський?
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 20:59
IP: 35.187.35.---
Олег Зуб:
Интересно: супруга говорит, что в 70 е в Харьковских вузах всех, кто приехал из других республик и кто не учил украинский в школе – заставляли его учить четыре семестра подряд... Не ожидал!
І що вивчили?
А ви с супругай?
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 20:57
IP: 146.148.121.---
Олег Зуб:
А знают ли Фарион с Юркивым, что в Крыму сейчас три госъязыка – русский, украинский и кырымлы? Вот клятые оккупанты...:))
Але усі чомусь балтают?:)
Andrey Kononenko _ 17.03.2017 20:16
IP: 188.163.73.---
Anatol Zubenko:
Поймите наконец, что все, что сейчас вам кажется злом, обернется в будущем добром!
все, что сейчас мне кажется злом, обернется гибелью Украины.
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 19:05
IP: 104.199.59.---
Shtaller Sergey:
Yaroslav Yurkiv:
Це сленг!! Переводиться – як без башки!! Dude тут ні при чому
Андерстенд.
Ось я і питаю,, хто є ху?
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 18:24
IP: 35.187.35.---
Shtaller Sergey:
Yaroslav Yurkiv:
Chick on sy!!
Chick or Dude?
Anatol Zubenko _ 17.03.2017 18:09
IP: 94.153.158.---
Andrey Kononenko:
Anatol Zubenko:
Andrey Kononenko:
Этот законопроект состоит из дебильных формулировок, придуманных для того, чтобы скрыть истинные его намерения. Лучше бы прозвучала правда, которую трусливые депутаты боятся сказать, и эту правду мы оформили бы в виде законопроекта, чтобы всё было честно, прозрачно и никакой недосказанности.
А истинные намерения должны тоже быть прописаны, а именно-Украина в течении жизни одного поколения должна стать украиноязычной страной! Стала же Прага чешскоговорящей, хотя до независимости была полностью немецкоговорящей...
Это намерения части общества. Их не разделяет всё общество.
А когда и где все общество было-за? Может быть в Польше, или России? Поймите наконец, что все, что сейчас вам кажется злом, обернется в будущем добром! И будет действительно единая страна...
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 17:35
IP: 35.187.34.---
Andrey Kononenko:
Саме законопроєкт N5670 втілює в життя московсько-медведчуківську ідеологему "Єдина країна – Єдіная страна"
-
Миссис Фарион, а вы против единой страны, что ли? Хватит раскалывать Украину.
Єдина країна – це Ненька-Україна.
Єдіная страна – це Мать-єйо-Рассєя.
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 17:31
IP: 35.187.34.---
Andrey Kononenko:
Этот законопроект состоит из дебильных формулировок, придуманных для того, чтобы скрыть истинные его намерения. Лучше бы прозвучала правда, которую трусливые депутаты боятся сказать, и эту правду мы оформили бы в виде законопроекта, чтобы всё было честно, прозрачно и никакой недосказанности.
Підтримую абсолютно!
Закон має бути простий, як дишло, і складатися з одного речення:
"В усіх без винятку царинах суспільного життя вживається виключно Державна Мова, в приватному житті – кому яка до вподоби."
Andrey Kononenko _ 17.03.2017 17:24
IP: 188.163.73.---
Anatol Zubenko:
Andrey Kononenko:
Этот законопроект состоит из дебильных формулировок, придуманных для того, чтобы скрыть истинные его намерения. Лучше бы прозвучала правда, которую трусливые депутаты боятся сказать, и эту правду мы оформили бы в виде законопроекта, чтобы всё было честно, прозрачно и никакой недосказанности.
А истинные намерения должны тоже быть прописаны, а именно-Украина в течении жизни одного поколения должна стать украиноязычной страной! Стала же Прага чешскоговорящей, хотя до независимости была полностью немецкоговорящей...
Это намерения части общества. Их не разделяет всё общество.
Anatol Zubenko _ 17.03.2017 17:00
IP: 130.211.68.---
Andrey Kononenko:
Этот законопроект состоит из дебильных формулировок, придуманных для того, чтобы скрыть истинные его намерения. Лучше бы прозвучала правда, которую трусливые депутаты боятся сказать, и эту правду мы оформили бы в виде законопроекта, чтобы всё было честно, прозрачно и никакой недосказанности.
А истинные намерения должны тоже быть прописаны, а именно-Украина в течении жизни одного поколения должна стать украиноязычной страной! Стала же Прага чешскоговорящей, хотя до независимости была полностью немецкоговорящей...
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter