Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МІНКУЛЬТ ПРОТИ МОВИ

08 квітня 2017, 13:36

Панове! Ніколи не мала ілюзій щодо україноцентричної спрямованости Міністерства культури на чолі з п. Нищуком. Найодіознішим його набутком є сплоджений квазізакон "Про державну мову" N5670 начебто від "громадськости", а насправді здиригований чинною антиукраїнською медведчуківською владою. Цей закон "гідний" замінник мовного закону Путіна, названого від Ківалова-Колесніченка, інакше – його бездоганне продовження! І ось черговий випад від мінкульту: відмова виділити кошти для оплати оренди театру імени Івана Франка під час урочистого закриття XVIІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика 16 травня 2017 року. НАГОЛОШУ: це найважливіша МОВНА подія року, що є показовим ЧИНОМ розвитку та утвердження нашої мови як Української Держави, а не дешевий піяр навколомінкультівських симуляторів-"захисників" мови. До такого не додумувалася навіть влада Януковича. Як Голова наглядової ради Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика висловлюю своє обурення і зневагу позиції мінкульту та подаю ВІДКРИТИЙ ЛИСТ видатного письменника Михайла Слабошпицького й основного ЛОКОМОТИВА цієї грандіозної за змістом та охопленням МОВНОЇ ПОДІЇ. Нашої МОВИ не спинити!

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

міністру культури України

Євгенові Нищуку

Шановний пане Міністре!

Мене вкрай здивувала і збентежила відмова Міністерства виділити кошти для оплати оренди театру імені Івана Франка при врочистостях з приводу закриття XVIІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика 16 травня. У Положенні про Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за N643/15334 зазначено, що "Організаторами Конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів. До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються Міністерство культури і туризму України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство оборони України, Національна академія наук України, представники творчих спілок, громадських та освітянських організацій, світової української діаспори".

Міністерство виконувало свій обов'язок, сплачуючи оренду театру для цього заходу, в якому неоднораз брали участь президенти держави, голови Верховної Ради та інші високопосадовці. Навіть у часи президентства Віктора Януковича ми мали від Міністерства підтримку нашого проекту.

До Вашого відома даю таку довідку. Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика – найбільший і найрезонансніший проект в Україні і діаспорі за всі роки нашої незалежності. В ньому беруть участь мільйони школярів, студентів, учнів профтехучилищ та курсантів навчальних закладів Міністерства оборони, світова українська діаспора. Не випадково на сцені театру поряд із прапорами України стоять прапори кількадесяти держав (тих, де також відбувається наш мовний марафон). Вашим експертам, які вирішують, котрі проекти профінансувати, а котрі зігнорувати, також корисно б це знати. Бо в мене виникає питання, де вони живуть, що вони знають про проблеми національного будівництва і катастрофічний стан державної мови в Українській державі і чи може дійти до їхнього розуміння те, що наш проект спрямований на піднесення соціального престижу державної мови в Українській державі, а, отже, й на виховання патріотизму. Ви, вибачте, як неофіт на міністерській посаді, можете цього не розуміти, але Вам мали б підказати Ваші дорадники, що з державного бюджету Міністерству виділяють цільово кошти "на підтримку української мови". Куди діває їх Міністерство? Не хочеться так думати, але ловлю себе на підозрі, що у Вашому Міністерстві владарює її величність корупція, бо у Вас є "свої" і "не свої". І до "не своїх" віднесено нас із нашим націєтворчим проектом. Сприймаю ігнорування Міністерством нашого патріотичного проекту як тривожний симптом: у Міністерстві культури немає жодного натяку на якісь національні сентименти, і при цьому хочу запитати, чи це справді Міністерство культури України і чи Ви дійсно український міністр? Чи, як актор, тільки граєте його роль?

З повагою,

Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, 

виконавчий директор 

Ліги українських меценатів,

голова Координаційної ради

Міжнародного конкурсу 

з української мови ім. П. Яцика,

лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка

powered by lun.ua
Коментарі — 62
Ua Gall _ 08.04.2017 19:40
IP: 91.200.113.---
Петро Федоряка:
И дураку понятно, что Ирину Дмитриевну не устроит любой проект закона про мову, в котором не будет написано о том, что русский язык запрещен на всей территории Украины, а его употребление уголовнонаказуемо.
Любой язык -на досуге,
Только мова на госслужбе!
Так конституция гласит-
Иначе это сепаратизм,
А для Масквы удобный повод,
О чём пример Крыма говорит
ЗаШибись!
Ua Gall _ 08.04.2017 19:37
IP: 91.200.113.---
Andrey Kononenko:
Ua Gall:
Украина,больше не плошай?
Как с мовой в Крыму поступили
Так и ты с языком поступай!
Ты дотрынделся до того, что призываешь сделать русский язык вторым государственным:) [/QUOTE

Балда,а зачем тебе втарой русский?Шобы жить и гаВарить по-русски,а по-украински токо пониМать его об.
ЗашИбись!
Петро Федоряка _ 08.04.2017 19:35
IP: 35.184.197.---
И дураку понятно, что Ирину Дмитриевну не устроит любой проект закона про мову, в котором не будет написано о том, что русский язык запрещен на всей территории Украины, а его употребление уголовнонаказуемо.
Andrey Kononenko _ 08.04.2017 19:28
IP: 188.163.73.---
Ua Gall:
Украина,больше не плошай?
Как с мовой в Крыму поступили
Так и ты с языком поступай!
Ты дотрынделся до того, что призываешь сделать русский язык вторым государственным:)
Николай Чаварга _ 08.04.2017 19:26
IP: 188.163.73.---
Продовжую. Пани Дужаслабошпицький і Дужеслабофаріон, подивіться передачі "Посміхніться! – вам це личить!", і вже через півгодини ви разів 20 почуєте дауноподібне душороздираючі заклинання "Посміхніться..." і скоро зловите себе на відчутті, що мова наша створена дебілами і для дебілів... Я впевнений, що це добре продуманий прийом, і ви там відчуєте слабо приховану роботу ЄкВаРцЕаЙп-ів.

Але і в дзеркало не забудьте подивитися – то ми "курили", аж раптом стали "палити", то "закривали-відкривали" двері, а то стали "зачиняти-відчиняти", то ходили по "обочині дороги", а стали ходити по "узбіччю", то лікувалися в "госпіталі", а стали лікуватися в "шпиталі", то були "водіями", аж раптом стали "кермувальниками з правами водія". Так от, пані Фаріон, українська мова, а з нею і весь український народ, не мають ЖОДНОЇ перспективи з такими "шпиталізаторами-паліями", як ви, з такими патрійотами, як тягнибок, каськів, чи депутатенятко з 6-ма каденціями, з такими, як ви особисто...
Ua Gall _ 08.04.2017 19:21
IP: 91.200.113.---
Алексей Дворецков:
Ірино, я голосував за Свободу, але чому ваш міністр оборони Тенюх здав Крим, ваш Генпрокурор Махніцький нікого не посадив, ваші міністри Швайка, Мохник і Сич 9 місяців нічого не робили на своїх посадах? За які заслуги я маю знов голосувать за Свободу?
Слышишь,колорадос,скоко тебе гаВарить,шо у нас не партий много,а токо названий много.
А партий у нас всего ТРИ;
1.Еврейская -самая большая с немеряным баблом;
2.Русская -за которой стоит Масква;
3.И "СВОБОДА" -самая маленькая украинская партия.
И вот кады власть будет полностью в украинских руках,а не отдельные министры, тогда можно будет
спрашивать у нас-ПОЧЕМУ, -усёк?

Украина,больше не плошай?
Как с мовой в Крыму поступили
Так и ты с языком поступай!
lohik _ 08.04.2017 19:18
IP: 46.118.141.---
Алексей Дворецков:
Ірино, я голосував за Свободу, але чому ваш міністр оборони Тенюх здав Крим, ваш Генпрокурор Махніцький нікого не посадив, ваші міністри Швайка, Мохник і Сич 9 місяців нічого не робили на своїх посадах? За які заслуги я маю знов голосувать за Свободу?
Крим здав не Тенюх, а Янукович...І його Міністри, запрошені з РФ для розвалу Арміі та силових структур...А також не треба було Криму надавати статус Автономіі і залишати воєнну базу ЧФ РФ в Севастополі...
Andrey Kononenko _ 08.04.2017 19:14
IP: 188.163.73.---
Николай Чаварга:
в Україні вже не українське, а скоро і земля стане чужою?
То есть если земля принадлежит Ахметову, то она ваша, а если бы земля принадлежала Биллу Гейтсу, то была бы чужой.
Николай Чаварга _ 08.04.2017 18:59
IP: 188.163.73.---
Пани Дужеслабошпицький і Дужеслабофаріон, на одному із ненаших вже ТБ-каналів крутять передачу, яка за задумом має бути популярною (бо смішні епізоди), називається "Посміхніться" – вам це личить!" Так от, там один з акторів користується "українською мовою" у варіанті, яким користуються ДУЖЕСЛАБОУМНІ українці. Гугнявим голосом дебіла там озвучують коментарі до епізодів, але це підсвідомо проектується на весь український народ, на нашу культуру, мову і інтелект загалом – на все українське. Очевидно, що ви не розумієте, ким і для чого це робиться, бо якби розуміли, то не мовчали б. Я так думаю.

А причина дуже проста, якщо ви читали Протоколи і Настанови, – в кожній країні треба зламати Дух автохтонів, а інші змиряться, і утвориться сіра маса, яка цікавиться пивом, футболом, боксом, сяк-так сексом і російськомовною розважухою. Може вже зрозумієте, чому хлопців із Добробатів судять, а Мегазлодії відсилають гроші в офшори?
Николай Чаварга _ 08.04.2017 18:35
IP: 188.163.73.---
Цитата: *** ловлю себе на підозрі, що у Вашому Міністерстві владарює її величність корупція, бо у Вас є "свої" і "не свої". І до "не своїх" віднесено нас із нашим націєтворчим проектом. Сприймаю ігнорування Міністерством нашого патріотичного проекту як тривожний симптом.***

- Пане ДУЖЕСЛАБОШПИЦЬКИЙ, ви і досі не зрозуміли, в чиїх руках ЗМІ, банки, заводи, а скоро буде і Земля? Невже не пам'ятаєте, як ваші рухуї віддали в чужі руки ЗМІ, а ті потім через вже не наші ЗМІ повалили Кравчука, і пішло-поїхало "приватизування"? Ну, по-правді, так ви дуже-дуже вже ДУЖЕСЛАБОШПИЦЬКИЙ, якщо цього не розумієте, а виглядає так, що справді не розумієте. Нахріна нам українська мова, якщо все в Україні вже не українське, а скоро і земля стане чужою?

Чи ви із свого стільця не бачите серіалу, в якому ДУЖЕПРИДУРОК Віталька, і його така ж ПРИДУРКУВАТА мама, розмовляють псевдоукраїнською, а всі позитивні герої – добірною російською? До вас не доходитиь, що творять власники колись наших ЗМІ?
Алексей Дворецков _ 08.04.2017 16:12
IP: 104.155.92.---
Ірино, я голосував за Свободу, але чому ваш міністр оборони Тенюх здав Крим, ваш Генпрокурор Махніцький нікого не посадив, ваші міністри Швайка, Мохник і Сич 9 місяців нічого не робили на своїх посадах? За які заслуги я маю знов голосувать за Свободу?
Andrey Kononenko _ 08.04.2017 14:31
IP: 188.163.73.---
Сегодня день языковых ущемлений. Русскому языку заблокировали диктант, украинскому языку не продлили аренду театра.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter