16 грудня 2013, 04:49

Зруйнувати більшість

Відставка Януковича напряму пов'язана з характером Євромайдану. Щоб вона стала реальністю, Майдан потрібно зробити плацдармом для наступу: фізичного, інтелектуального та політичного.

Тримати оборону – помилкове рішення. Після успіхів у захисті Євромайдану необхідно знову грати першим номером. Пікетування Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів треба відновити. Перелік об'єктів – суттєво розширити.

Вулиця та її динаміка – фундамент для розвитку успіху. Втратити її означає програти.

Євромайдан має поширювати нові смисли. "Банду геть!" та "Юлі волю!" збуджують усе меншу кількість людей, утім і далі активно використовуються парламентською опозицією. В цей час сотні інтелектуалів продукують нові ідеї, розробляють нові й нові сценарії їх втілення. Однак, між ними та Штабом національного спротиву – прірва. Сьогодні на Майдані існує два різних світи. З'єднати їх вже не вийде, але прокласти місток ще можна.

Політичний наступ сьогодні – курс на руйнування більшості. Зруйнована більшість означатиме для Януковича не просто втрату політичної підтримки. Зруйнована більшість – вибитий з-під його ніг ґрунт. Те, що так довго міцно тримало ніжки його президентського крісла, вмить посунеться. Питання прощання з Януковичем буде остаточно вирішено.

Більшість в сьогоднішньому парламенті – контрольовані олігархами групи. Утримуючи зараз більшість, вони розділяють з Януковичем відповідальність за криваві побиття, застосування сили до мирних протестувальників, фабрикацію кримінальних справ та рішення судів про арешти невинних. Вони мають зробити вибір. Наше ж завдання – допомогти не помилитися.

Тиск вулиці та світу посадить їх за стіл переговорів. Не треба боятися цього. Якщо вони погоджуються, що в Україні після Януковича не буде олігархів, а буде великий бізнес – вони наші союзники. У них великі ризики, втім у нас вони точно не менші.

Банки, підприємства, офіси та приватні помешкання тих, хто тримає більшість – наші мішені. Пікетування, роз'яснювальна робота з їх працівниками, бойкотування їх товарів та послуг – наші завдання.

Чим може допомогти цивілізований світ? Персональними санкціями. Перспектива втратити частину своїх капіталів, працювати, відпочивати, вчити своїх дітей в країнах третього світу швидко змусить українських олігархів вдатися до порівняння ризиків. Перші проекти відповідних рішень, зареєстровані в Конгресі США, парламентах європейських країн додадуть їм оперативності та впевненості в своєму виборі.

Парламентська опозиція має ухвалити рішення про єдиного кандидата й запропонувати нову конфігурацію в парламенті. Відставка Азарова в жодному разі не може вважатися перемогою. Справжній тактичний успіх – нова більшість.

До роботи!

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...