Богдан Гаврилишин Громадський діяч, Президент Фонду Богдана Гаврилишина

День молоді: свято чи виклик?

01 липня 2015, 10:40

Ми щойно відзначили День молоді. Сподіваюся, що активна молодь відсвяткувала цей день весело для себе та корисно для України. Україна вас потребує!

Через некомпетентність і нечесність багатьох членів попередніх влад Україна опинилася у дуже скрутному становищі: політичному, економічному, соціальному та екологічному. Агресія Росії погіршила це становище. Де-факто ми знаходимося у стані війни з Російською Федерацією. Це дещо обмежує теперішню владу у швидкому та ефективному проведенні усіх необхідних реформ.

Незважаючи на теперішній стан, Україна має великий потенціал. У нас є плодючі землі, усі інші потрібні ресурси та висока якість людського капіталу. Щоб використати цей потенціал, необхідно трансформувати Україну, структуру влади, економічну систему, соціальну та екологічну політику.

Пригадую, як у 1948 році на конференції Світової асамблеї молоді у штаті Нью-Йорк Елеонора Рузвельт сказала наступне: "Young people! Everything in this world is for you to change" (Молоді люди, усе в цьому світі повинні змінювати ви). Я був на наступній конференції Світової асамблеї молоді, що проходила у 1952 році у місті Дакар, Сенегал, як представник Канади, на той час навіть не будучи її громадянином.

Присутніми були делегати 75 держав. Колонії не могли мати своїх делегацій. Проте ми запросили до Асамблеї декількох чорношкірих представників із прилеглих французьких колоній як гостей конференції, а не офіційних делегатів. Вони одразу виступили з заявою про прагнення їхніх територій до незалежності.

Зі 150 делегатів організатори обрали 15, надали нам літак і провідника, який через 10 років став першим президентом Кот-д'Івуару. Ми побували у всіх головних містах французьких колоній (Абіджан, Бамако тощо). Губернатори демонстрували нам нещодавно збудовані школи та шпиталі, а вечорами молоді чорношкірі активісти показували нам свої бідні помешкання і смердючі відкриті канали, постійно повторюючи про прагнення колоній до незалежності. Після цієї поїздки я читав лекцію у Торонто, передбачаючи, що усі колонії Африки стануть незалежними через одне покоління. Я помилявся, оскільки це сталося вже за 10 років. Саме тоді я вперше зрозумів, що молоді студенти, випускники, активісти є ключовою рушійною силою для зміни стану та владних структур суспільств.

Перед нашою активною молоддю стоїть серйозний виклик і водночас чудова можливість: трансформувати Україну у повноцінно ефективну державу, де пануватимуть повна політична свобода, економічний добробут усього населення, соціальна справедливість в освіті, охороні здоров'я, пенсійному забезпеченні, а також симбіоз/ співжиття з біосферою/ навколишнім середовищем. Саме для цього існує програма "Молодь змінить Україну", в межах якої групи молодих людей вивчають досвід кількох ефективних країн і обирають необхідні складові архітектури майбутнього політичного, економічного, соціального та екологічного розвитку України.

powered by lun.ua
Коментарі — 2
trakt _ 01.07.2015 11:56
IP: 95.132.186.---
Між іншим, у нашого близькосхідного емігранта Черновецького уже була молода команда, з якою він трансформував Київ.
trakt _ 01.07.2015 11:31
IP: 95.132.186.---
Губернатори демонстрували нам нещодавно збудовані школи та шпиталі, а вечорами молоді чорношкірі активісти показували нам свої бідні помешкання
=
Ну і як, вигнавши білих губернаторів, молоді чорношкірі активісти трансформували колонії у повноцінно ефективні держави, де панує повна політична свобода, економічний добробут усього населення, соціальна справедливість в освіті, охороні здоров'я, пенсійному забезпеченні, а також симбіоз/ співжиття з біосферою/ навколишнім середовищем?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter