12 грудня 2016, 12:46

Держава фінансує правопорушників

Я вже неодноразово писав про ганебно несправедливе ставлнення держави до відшкодування витрат громадян на правову (за зміненою Конституцією – правничу, хто його тепер розбере) допомогу.

Кому цікаво, може почитати тут.

Або тут.

Якщо коротко, громадяни у випадку порушення їх законних прав та інтересів звертаються до адвокатів, платять гонорар. Суди постановляють рішення на користь, але жертви правопорушень все одно залишаються у збитку, оскільки держава цинічно, нахабно і несправедливо обмежує розмір відшкодування їх витрат на правову допомогу.

Так, відшкодjвується лише гонорар адвоката за участь у судових засіданнях під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Витрати клієнта на оплату годин копіткої роботи адвоката з підготовки до справи держава залишає невідшкодованими, дбайливо оберігаючи інтереси правопорушника.

Такий підхід не можна вважати неочікуваним, адже держава в особі наших славнозвісних чиновників серед порушників законних прав та інтересів власних громадян займає чільне місце.

В той час, як у цивілізованому світі адвоката сторони, що виграла, оплачує правопорушник, що програв справу, в Україні тягар оплати юридичних послуг залишається на плечах сторони, що і так постраждала від порушення своїх прав.

Більше того, "удосконалюючи" систему безоплатної правової допомоги, українське чиновництво розширює фінансування правопорушників за бюджетний кошт.

Замість того, щоб забезпечувати відшкодування витрат на допомогу адвоката у цивільних і адміністративних справах, в Україні запроваджується надання такої допомоги "безоплатно", насправді – за гроші платників податків.

Що цікаво, держава оплачуватиме не тільки участь адвокатів, що надають безоплатну вторинну правову допомогу (БПВД) у судових засіданнях, але і побачення з клієнтом, попередній аналіз справи, підготовку позовної заяви, підготовку інших процесуальних документів.

Словом, все, що відповідно до несправедливого закону не буде відшкодовано правопорушником.

А тут пишуть, протягом 2017 року планується пілотування моделі офісів громадського захисту в межах окремих регіонів, коли адвокатам, які надають БВПД належної якості, буде запропонована повна зайнятість, робоче місце, обладнане сучасною комп'ютерною та організаційною технікою, автомобільний транспорт, витратні матеріали, засоби зв'язку та приміщення для конфіденційних побачень з клієнтами за рахунок коштів державного бюджету.

Я не буду говорити, наскільки незалежним є адвокат у якого, робоче місце, автомобіль, комп'ютер і навіть засоби зв'язку оплачені державою.

Я питаю, чому витрати на адвоката має оплачувати не порушник закону, а платники податків?

Ракетний менеджмент Президента Зеленського

Хто про що, а я все про 5-6 менеджерів. Президент Володимир Зеленський розповів, що росіяни зуміли знищити Трипільську ТЕС, оскільки в тому регіоні закінчились ракети для її захисту...

Як я знівелював інститут президента і чому Зеленський не має інформації про 5-6 менеджерів

А ось і мотиви, що ними керувався Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду головуючого судді – Смоковича М. І...

Суд на спецзв'язку

Державне бюро розслідувань відоме своїми маніпуляціями і фальсифікаціями практично у всіх сферах своєї діяльності. Зокрема, чиновники з ДБР дуже полюбляють віртуально мандрувати Україною заради того, щоб вирішувати питання у не у тих судах де клопотання ДБР мають вирішуватися згідно закону, а у найбільш зручних у конкретний момент...

Позов про 5-6 менеджерів Зеленського. Відмовлено повністю.

Щойно Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду повністю відмовив у задоволенні позову про 5-6 менеджерів Зеленського...

Мудрість Президента Зеленського

Розумні речі говорив Президент України в інтервʼю CBS News. Треба розвивати економіку, підприємства, ринкова економіка повинна бути....

Портнов і рот прокурора

Підсанкційний Андрій Портнов, як відомо, має безліч талантів. Головний з тих талантів, а саме майстерність "судового рєшали" (court fixer), у свій час оцінив уряд США...