14 березня 2024, 15:55

Влада відповідає Європарламенту

Провладні медіа радісно повідомили: "Суд у Львові відмовив Порошенку у виплаті компенсації за скасоване закордонне відрядження".

Насправді ж Львівський окружний адміністративний суд відмовився визнавати очевидну незаконність запровадженої владою ганебної практики перешкоджання закордонним поїздкам опозиційних народних депутатів.

Нагадаємо, відповідно до статті 26 Закону "Про статус народного депутата України", конституційні права і свободи народного депутата не можуть бути обмежені в умовах воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Ніхто не має права перешкоджати поїздкам народних депутатів як по Україні, так і за кордон.

Чому суд знехтував цією простою і ясною нормою закону ми ще побачимо у мотивувальній частині рішення після її проголошення.

Проте вже ясно: це рішення і є відповіддю влади на пункт Резолюції Європарламенту щодо підтримки України, в якому йдеться про неприпустимість "вибіркового обмеження політичної діяльності обраних народних депутатів, зокрема тих, хто представляє опозицію".

Влада відповіла як завжди нахабно і цинічно, щоб всім стало ясно: власний політичний і матеріальний інтерес для теперішнього українського керівництва куди важливіший за верховенство права і перспективу приєднання України до ЄС.

Саме тому владі потрібні такі безцінні кадри як Татаров та Портнов.

Після такого рішення у Стефанчука, Корнієнка і їх начальства може початися "запаморочення від успіхів", що призведе до ще більш масштабного порушення законів. Але не слід забувати, що цивілізований світ все бачить, і ціну рішенням, на кшталт вчорашнього, знає.

І тому не варто дивуватися зменшенню міжнародної підтримки.

Знову ж таки, панам Стефанчуку і Корнієнку, які, можливо, вже налаштувалися повністю заблокувати діяльність опозиції, не варто забувати: це рішення – не кінець історії.

Перша справа щодо непропуску Петра Порошенка через кордон у травні 2022 року завершилася відмовами судів першої та апеляційної інстанцій. Верховний Суд у жовтні 2023 року ці рішення скасував і направив справу на новий розгляд. Вже у січні 2024-го Львівський окружний адміністративний суд, відмовившись бодай викликати нас в судове засідання, знову відмовив у позові. Це рішення ми знову оскаржили і, звісно ж, готові знову доводити свою правоту у Верховному Суді.

Зрештою, Європейський суд з прав людини теж нікуди не подівся...

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ракетний менеджмент Президента Зеленського

Хто про що, а я все про 5-6 менеджерів. Президент Володимир Зеленський розповів, що росіяни зуміли знищити Трипільську ТЕС, оскільки в тому регіоні закінчились ракети для її захисту...

Як я знівелював інститут президента і чому Зеленський не має інформації про 5-6 менеджерів

А ось і мотиви, що ними керувався Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду головуючого судді – Смоковича М. І...

Суд на спецзв'язку

Державне бюро розслідувань відоме своїми маніпуляціями і фальсифікаціями практично у всіх сферах своєї діяльності. Зокрема, чиновники з ДБР дуже полюбляють віртуально мандрувати Україною заради того, щоб вирішувати питання у не у тих судах де клопотання ДБР мають вирішуватися згідно закону, а у найбільш зручних у конкретний момент...

Позов про 5-6 менеджерів Зеленського. Відмовлено повністю.

Щойно Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду повністю відмовив у задоволенні позову про 5-6 менеджерів Зеленського...

Мудрість Президента Зеленського

Розумні речі говорив Президент України в інтервʼю CBS News. Треба розвивати економіку, підприємства, ринкова економіка повинна бути....

Портнов і рот прокурора

Підсанкційний Андрій Портнов, як відомо, має безліч талантів. Головний з тих талантів, а саме майстерність "судового рєшали" (court fixer), у свій час оцінив уряд США...