21 вересня 2021, 11:20

Газ по 20 грн за куб. м. або як гроші на дешевий газ пішли на "Велике будівництво"

Одною з головних перемог України в 2014-2015 роках була перемога на енергетичному фронті. Країна, яка роками стояла на колінах і виторговувала псевдо-знижки на російський газ у Кремля, розплачувалась за них неодмінно власним суверенітетом.

Путін був шокований коли усвідомив, що втратив цей вплив, коли Україна перестала імпортувати газ Газпрому. Ще болісніше для нього була ситуація, коли Україна багато років входила в опалюваний сезон із повними сховищами газу, що означало спокійне проходження зими.

Зима 2021/2022 може стати Принципово інакшою.

Причина банальна. В гонитві за піаром влада вирішила освоїти гроші Нафтогаза на свої потреби. Перш за все "Велике Будівництво".

Навесні на рахунках держкомпанії було близько 50 млрд грн. Гігантська сума, яка гарантувала би відсутність проблем зимою, навіть за умови рекордних цін на газ і шантажу Газпрому.

Офіс хотів забрати ці гроші. Але тогочасний голова правління Коболєв відмовився віддавати. Як наслідок Коболєва змістили з порушення корпоративного законодавства і гроші забрали.

Зараз на рахунках Нафтогаза майже нуль. Фінансових звітів національної компанії ніхто не бачив з 2020 року.

Куди ж пішли 50 млрд державної компанії? Їх за вказівкою Офісу президента спрямували на встановлення табличок "Велике Будівництво Програма Президента Володимира Зеленського".

Куди мали піти ці гроші? Нафтогаз мав можливість укласти довгі контракти на півроку/рік і зафіксувати ціну покупки газу по 200 доларів. Сьогодні Нафтогаз змушений купувати газ за короткими контрактами – а їх ціна 900 доларів.

Реальні ціни на газ в Україні уже 29 грн за 1 куб. м. Скільки тепер змусять платити населення через те, що ім'я президента висить на табличках по всій країні?

Влада пообіцяла ціну 7,4 грн за куб. А хто покриє різницю між 29 грн і 7,4 грн? Нафтогаз. Але ж у Нафтогазу нема грошей. Тому взимку владі з високою вірогідністю доведеться перекласти ці тарифи на населення.

Чи готове населення платите по 20-25 грн за куб. м? Безумовно, ні. Якби газ було куплено навесні по 200 доларів – цього б не вимагалось. А так в листопаді потрібно буде підвищувати тариф, або ще є план "Б".

Він ще гірший. Владі доведеться накачувати величезними коштами Нафтогаз. Взяти їх можна виключно в бюджеті, виключно у нас з вами.

Нагадаю, що саме в цих схемах роздування збитків Нафтогазу до 2014 і точилась найбільша корупція в країні. Історія повертається в найгірших своїх проявах.

Підсумую. В результаті бажання фінансувати піар Зеленського гроші вкрадуть тричі. Вперше коли не купили газ на зиму по 200 доларів, а тепер купляють по 900. Вдруге – коли спустили всі гроші на Велике будівництво, яке веде обмежена група підрядників. Втретє – коли доведеться покривати захмарні збитки Нафтогазу.

За кожний з цих етапів заплатить простий українець: або безпосередню платіжкою, або своїми податками на освіту, оборону, медицину.

powered by lun.ua

Газ по 20 грн за куб. м. або як гроші на дешевий газ пішли на "Велике будівництво"

Одною з головних перемог України в 2014-2015 роках була перемога на енергетичному фронті. Країна, яка роками стояла на колінах і виторговувала псевдо-знижки на російський газ у Кремля, розплачувалась за них неодмінно власним суверенітетом...

Для чого нам статус основного союзника США поза НАТО?

Для чого нам статус основного союзника США поза НАТО? На інфографіці ви можете порівняти угоду, яку підписали у Вашингтоні кілька днів тому (Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства продовжує підписану у 2016 році) і реальні можливості, які надає статус MNNA...

Пан з Одеси. Про Олександра Ройтбурда

Когда говоришь Александр Ройтбурд, сразу хочется улыбнуться. Саша был полон жизни. Недаром сейчас все вспоминают его фирменный тост за дам, к которому он "шёл 30 лет"...

Открытое письмо Алексею Навальному

Здравствуйте, Алексей! Меня зовут Алексей Гончаренко, народный депутат Украины, член ПАСЕ. В первую очередь, я бы хотел выразить сожаления по поводу вашего нынешнего положения...

Незалежні працівники: законопроєкт, який допоможе економіці вийти з "тіні"

Однією з найбільших проблем для України була і залишається так звана "тіньова економіка". Держава втрачає надходження в бюджет, а люди втрачають можливості...

Перемога "ЄС" на місцевих виборах: як нам це вдалося

Минулого року, після президентських і парламентських виборів, багато хто збирався ставити хрест на політичній партії "Європейська солідарність"...