21 вересня 2021, 11:20

Газ по 20 грн за куб. м. або як гроші на дешевий газ пішли на "Велике будівництво"

Одною з головних перемог України в 2014-2015 роках була перемога на енергетичному фронті. Країна, яка роками стояла на колінах і виторговувала псевдо-знижки на російський газ у Кремля, розплачувалась за них неодмінно власним суверенітетом.

Путін був шокований коли усвідомив, що втратив цей вплив, коли Україна перестала імпортувати газ Газпрому. Ще болісніше для нього була ситуація, коли Україна багато років входила в опалюваний сезон із повними сховищами газу, що означало спокійне проходження зими.

Зима 2021/2022 може стати Принципово інакшою.

Причина банальна. В гонитві за піаром влада вирішила освоїти гроші Нафтогаза на свої потреби. Перш за все "Велике Будівництво".

Навесні на рахунках держкомпанії було близько 50 млрд грн. Гігантська сума, яка гарантувала би відсутність проблем зимою, навіть за умови рекордних цін на газ і шантажу Газпрому.

Офіс хотів забрати ці гроші. Але тогочасний голова правління Коболєв відмовився віддавати. Як наслідок Коболєва змістили з порушення корпоративного законодавства і гроші забрали.

Зараз на рахунках Нафтогаза майже нуль. Фінансових звітів національної компанії ніхто не бачив з 2020 року.

Куди ж пішли 50 млрд державної компанії? Їх за вказівкою Офісу президента спрямували на встановлення табличок "Велике Будівництво Програма Президента Володимира Зеленського".

Куди мали піти ці гроші? Нафтогаз мав можливість укласти довгі контракти на півроку/рік і зафіксувати ціну покупки газу по 200 доларів. Сьогодні Нафтогаз змушений купувати газ за короткими контрактами – а їх ціна 900 доларів.

Реальні ціни на газ в Україні уже 29 грн за 1 куб. м. Скільки тепер змусять платити населення через те, що ім'я президента висить на табличках по всій країні?

Влада пообіцяла ціну 7,4 грн за куб. А хто покриє різницю між 29 грн і 7,4 грн? Нафтогаз. Але ж у Нафтогазу нема грошей. Тому взимку владі з високою вірогідністю доведеться перекласти ці тарифи на населення.

Чи готове населення платите по 20-25 грн за куб. м? Безумовно, ні. Якби газ було куплено навесні по 200 доларів – цього б не вимагалось. А так в листопаді потрібно буде підвищувати тариф, або ще є план "Б".

Він ще гірший. Владі доведеться накачувати величезними коштами Нафтогаз. Взяти їх можна виключно в бюджеті, виключно у нас з вами.

Нагадаю, що саме в цих схемах роздування збитків Нафтогазу до 2014 і точилась найбільша корупція в країні. Історія повертається в найгірших своїх проявах.

Підсумую. В результаті бажання фінансувати піар Зеленського гроші вкрадуть тричі. Вперше коли не купили газ на зиму по 200 доларів, а тепер купляють по 900. Вдруге – коли спустили всі гроші на Велике будівництво, яке веде обмежена група підрядників. Втретє – коли доведеться покривати захмарні збитки Нафтогазу.

За кожний з цих етапів заплатить простий українець: або безпосередню платіжкою, або своїми податками на освіту, оборону, медицину.

Поставити все на Україну: Єдине раціональне рішення для США (відповідь на едіторіал Нью-Йорк таймс)

Памʼятаєте жахливий едіторіал Нью-Йорк таймс де було написано, що Байден має чітко дати сигнал Україні про те, що підтримка США буде обмеженою та натиснути на Україну, щоб вона почала домовлятись з росією...

Порушення РФ Конвенції про геноцид в Україні: незалежний правовий аналіз New Lines Institute

Вийшов звіт New Lines Institute: росію де-факто звинуватили в геноциді. Чому це надзвичайно важливо? Бо зараз саме до таких експертів дослухаються як жителі західних країн, так і їх влада...

Від Кіссенджера до Німеччини та Ізраїля або чому Україну не поважають і що з цим робити?

Якщо вдуматись в слова Кіссінджера, то це чисто про неповагу до України та українців. І цих кісенджерів багато. Вони всюди: то якийсь сербский діяч заявить щось, то італійський, то ще якийсь...

"Русский мир": стабильность в обмен на смерть

"Русский мир" убивает, это известно уже всем. Но кого же он уничтожает самым первым делом? Не "врагов", не "недружественные государства": в первую очередь, "русский мир" решетит того, кого оккупанты считают "своим"...

Почали з трьох гривень і зібрали 100+ тонн гуманітарки: чому будь-яка допомога на війні важлива

Сьогодні я розповім, чим і кому Гончаренко центри допомагають під час війни та як долучитися до наших волонтерських ініціатив. Понад рік тому я заснував мережу Гончаренко центрів, метою якої була доступна освіта для всіх у кожному куточку країни – це відкривало вікно можливостей для дітей, дорослих, літніх людей навіть у маленьких містах...

Дневник оккупанта, найденный в Тростянце: расстрел своих раненных, воровство и признание, что русские – фашисты.

Этот дневник оккупанта надо показывать везде, чтобы каждый увидел. Рашист размышляет о чем-то, потом будничным тоном пишет о награбленном. Ни раскаяния, ни переживаний...