8 листопада 2021, 13:51

Побудувати ''зелену завісу'' не вдасться: відповідь посольству України в США

Ніколи не зупиняйся ― ганьбись до кінця! Схоже, такий принцип для себе обрала нинішня влада.

Два тижні тому, за вказівкою Офісу президента, МЗС та посольство України в США намагалися перешкодити візиту нашої делегації народних депутатів в США. Хоча в результаті наша поїздка успішно відбулася (детальніше читайте про хід візиту за посиланням), на Банковій вирішили повторили уже апробовану схему і спробували зірвати офіційне відрядження делегації "Голосу". Про це "Голос" повідомив у своїй офіційній заяві.

Посольство України в США заявило, що не супроводжує і не організовує "приватні поїздки" і крім того, для забезпечення візиту за кордон потрібно залучити кошти з держбюджету. Проте я нагадаю, ми все організовували самі, про зустрічі домовлялися самостійно, а поїздка відбулася за наші власні кошти, ми не затребували жодної копійки від держави.

Водночас, пояснювати таку прискіпливість щодо візитів опозиції за кордон позицію наших владних структур делегували "експерта по всіх питаннях" Михайла Подоляка. Він заявив, що "ні Офіс президента, ні будь-хто інший у команді влади навіть гіпотетично не може бути зацікавлений у тому, щоб обмежувати будь-які поїздки опозиції куди-небудь. Навпаки, це тільки вигідніше, коли позиція держави доноситься різними голосами".

Якщо це все так, тоді чому влада ніяк не може чітко роз'яснити ту ситуацію, з якою зіштовхнулася наша делегація під час підготовки візиту до США?

Нагадую ще раз, по пунктах:

1. Ми готували нашу поїздку декілька місяців з групою депутатів з МФО "За демократичну Білорусь" та "Чиста енергія – здорове довкілля" (туди входять депутати з різних парламентських фракцій, окрім ОПЗЖ, а очолюю я). Там були представники "Слуг народу", "Голосу", "Батьківщини".

2. Ми офіційно повідомили про поїздку МЗС.

3. Делегація сама домовлялася про більшість зустрічей з нашими партнерами у США, але МЗС сприяло цій поїздці і відправило ноту для того, щоб нардепи отримали візи до США.

4. Труднощі почалися за 36 годин до вильоту у США. МЗС відкликало ноту і посольство США було вимушено скасувати візи більшості членів делегації. Виникає запитання: що, чи точніше хто, посприяв такій різкій зміні риторики наших дипломатів?

5. Після цього Посольство України в США почало зв'язуватися з усіма, з ким в нас були заплановані зустрічі, і скасовувати їх.

6. Посольство України в США перестало виходити з нами на зв'язок і скасувало зустріч навіть (!) з пані послом Маркаровою.

7. Ми разом з членами делегації, які вже мали візи, змогли приїхати до США. В результаті, зі всіх попередньо запланованих нами зустрічей не відбулася лише одна. Так, це зустріч з українським посольством!

8. Після розголосу цієї історії посольство почало маніпулювати і вигадувати смішні виправдання, які я згадував вище. Дуже шкода, що українське посольство займається не відстоюванням інтересів України, а відстоюванням інтересів Офісу Президента. Розчаровує, що пані посол Оксана Маркарова дійшла до такого.

9. Разом з тим, почалася атака і особисто на мене. НАЗК вирішили перевірити програму "Гончаренко рулить", яка вже майже два роки виходить на 5 каналі. Поки я був в Вашингтоні, прийшов лист, де вони повідомили про перевірку моєї декларації. Але більше за все їх зацікавила програма "Гончаренко рулить" і авто, на якому ми проводимо запис шоу. Дуже цікаво, що перевіряти взялися саме в той момент.

Як то кажуть, один раз ― випадковість, два рази ― співпадіння чи може все-таки закономірність? Якщо б йшлося про одиничний випадок, можна було б ще вигадувати якісь виправдання щодо "особливих обставин" нашої поїздки. Але зараз, коли таке відбулося вдруге, можна стверджувати, що влада намагається штучно обмежити право опозиції на роботу на користь держави і донесення своєї позиції за кордоном.

Даю пораду Банковій: навіщо вам ці напівміри? Можливо, одразу вже скасуйте безвіз, щоб опозиція ще в Європі бува не розповіла правду про Зеленського і його "успішне" правління? Але пам'ятайте, що як би Володимир Олександрович не вдавав з себе Брежнєва, побудувати "зелену завісу" не вдасться! Ми не дамо.

"Русский мир": стабильность в обмен на смерть

"Русский мир" убивает, это известно уже всем. Но кого же он уничтожает самым первым делом? Не "врагов", не "недружественные государства": в первую очередь, "русский мир" решетит того, кого оккупанты считают "своим"...

Почали з трьох гривень і зібрали 100+ тонн гуманітарки: чому будь-яка допомога на війні важлива

Сьогодні я розповім, чим і кому Гончаренко центри допомагають під час війни та як долучитися до наших волонтерських ініціатив. Понад рік тому я заснував мережу Гончаренко центрів, метою якої була доступна освіта для всіх у кожному куточку країни – це відкривало вікно можливостей для дітей, дорослих, літніх людей навіть у маленьких містах...

Дневник оккупанта, найденный в Тростянце: расстрел своих раненных, воровство и признание, что русские – фашисты.

Этот дневник оккупанта надо показывать везде, чтобы каждый увидел. Рашист размышляет о чем-то, потом будничным тоном пишет о награбленном. Ни раскаяния, ни переживаний...

Избирательный подход Германии: почему Берлин все еще идет на уступки России на фоне войны с Украиной?

Германия еще не закрыла для себя ХХ век, но она это может сделать сегодня. В немецких школах учат: в ХХ веке немецкий нацизм совершал преступления, за которые современное поколение немцев продолжает нести ответственность...

Чому Путін програв

Путін хотів загарбати всю Україну, але тепер намагається хоча б зберегти обличчя. Боротьба триває – але в цілому ми з вами вистояли! Треба дочавити ворога, що вже похитнувся...

Це не лише про Зеленського: чому Україна повинна відповісти на слова Путіна про "красавицу"

Звертаюсь до Зеленського, влади та їх прихильників. Слова Путіна – те, на що варто відповісти з усією жорсткістю. Диктатор з країни-агресора дуже хоче, аби Україна сама впала до його пазурів...