Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

''Русский стандарт'' на украинский манер?

05 грудня 2012, 10:04

Президент Путін підписав антикорупційний Закон. Риторика прес-релізу жорстка. Корупціонери – міністри, депутати, чиновники – мають злякатися. Згідно задуму. Насправді ж – повна профанація, імітація боротьби. Калька з антикорупційних (а по суті, корупційних) потуг Януковича зразка 2010 року. Той випадок, коли Росія мавпує Україну, на два роки із запізненням. Нечасто трапляється:)

Тепер по суті.

Питання: Чому президенти, прем'єри, міністри, депутати, губернатори, мери – бідні (згідно декларацій), а їхні діти – стрімко рухаються догори у рейтингах Forbes і за короткий термін із мільйонерів стають мультимільйонерами, а глибше копнути, то й мільярдерами – і ніяке антикорупційне сито тих фактів, як порушення Закону, не фіксує?

Відповідь: Тому що антикорупційний Закон України, а відтепер і Росії, НЕ ВИМАГАЄ від батьків-посадовців декларувати доходи і витрати ДОРОСЛИХ дітей. Чиновник звітує лише про неповнолітніх (РФ), або дітей, які живуть разом з батьками (Україна).

Ще одне питання: пам'ятаєте, як у червні 2009 року Верховна Рада прийняла дійсно антикорупційний Закон, який вимагав від чиновника декларувати доходи і витрати УСІХ членів родини? Я за нього теж голосував. Закон той мав вступити в дію з 2010 року. Не вступив...

Тому і ще одне питання: А чому той антикорупційний Закон, напрацьований за європейськими стандартами, за участю експертів GRECO, не вступив у дію з січня 2010-го?

Відповідь: Бо виникли форс-мажорні обставини – Президентом обрали Януковича, "пришел гегемон и все пошло прахом". Янукович одразу ж розіграв триходову комбінацію. Провів її швидко й успішно. Для Сім'ї та ще кількох сімей – більш ніж успішно.

1) Закон від червня 2009 року – спочатку на три місяці було відтерміновано, потім – повністю скасовано.

2) Прийнято новий Закон, в якому ВЖЕ НЕМАЄ норми про декларування доходів і витрат УСІХ членів родини, обмежилися малими дітьми.

3) А щоб ніхто більше не морочив голови зі своїми антикорупційними ініціативами, Конституційний суд забив останнього цвяха: такої норми – в Законі бути не повинно в принципі, ніколи. За визначенням. Бо це, мовляв, суперечить Конституції, обмежує права людини.

Уточнення: КС у своєму вердикті попіклувався про непорушення прав не тих 46 мільйонів, кого корупціонери обкрадають – Суд подбав про права "діток" чиновників, які за рахунок мільйонів збагачуються. Щоб їхніми статками не мав права цікавився ніхто!

І ще одне питання, риторичне: В демократичних країнах світу, де дійсно борються з корупцією, вимога для чиновника звітувати за всіх членів родини – не порушує їхніх Конституцій, то що ж то за Конституція така в Україні, якщо корупціонера вона не підпускає до рентгену на прозорість? Чи, може, то не з Конституцією, а з країною не складається?

А Росія потішила... Через два роки повторила гамбіт Януковича. Але не зупинилася, далі пішла: якщо в Україні чиновник декларує купівлю на суму понад 150 тисяч гривень, то в Росії – понад доходи усієї родини чиновника аж за три роки. Різницю відчули?

Що тепер – хід Януковича? Посилаючись на досвід Росії (ну її, ту Європу), теж підняти "планку" зі 150 тис. грн. – до трирічного доходу родини. Щоб декларації українських чиновників у частині витрат – взагалі були пустими...

Думаю, Вам тепер ще більше зрозуміло, чому у виборчу програму опозиції (антикорупційний блок) було включено три важливих положення: декларування чиновником витрат УСІХ членів родини; люстрація чиновників, починаючи з прокурорів і суддів; ліквідація продажного Конституційного суду.

Так само ясно, що для реалізації цих положень опозиції треба стати більшістю (владою) – меншість рішень не приймає...

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua

powered by lun.ua
Коментарі — 27
Теодор _ 05.12.2012 21:07
IP: 178.94.52.---
(" А чому той антикорупційний Закон, напрацьований за європейськими стандартами, за участю експертів GRECO, не вступив у дію з січня 2010-го?
Відповідь: Бо виникли форс-мажорні обставини – Президентом обрали Януковича, ...")
- Януковича обрали 06 лютого 2010 р., а Закон про протидію корупції не набрав чинності, вважаю, тому, що "папєрєднікі" не були (у масі своїй...) зацікавлені щоб він коли-небудь набрав чинність...
dyadya kolya _ 05.12.2012 18:10
IP: 31.12.223.---
cris:
Черговий тихий "пук" від опозиції. Ну не відповідають витрати чиновника його доходам і що з цього? Його будуть гризти докори сумління?))))
Поки не буде прийнято закон "Про непрямі методи визначення доходів", який дозволить визначати доходи чиновників по їх витратам, і якщо вони не відповідають задекларованим- притягати до кримінальної відповідальності, це буде профанація боротьби з корупцією.
А судді хто? Хто буде визначати доходи? Є підозра, що ці люди будуть брати хабарі нємєряно. Корупція, як іржа, вона залишила мізерно мало незаплямованих-від влади до контролерів усіх рівнів, які беруть, а тих що дають тьма. Україну може врятувати тільки жорстока диктатура з усім арсеналом каральних заходів. Може китайці допоможуть? У них є досвід боротьби з корупцією за допомогою вибіркових публічних розстрілів корупціонерів.
Biтя _ 05.12.2012 18:08
IP: 178.95.175.---
Наше сучасне Українське телебачення перетворюється на сміття і об'їдки з чужого столу.
Медіа працюють для вигоди власників і можновладців, рейдерів, нечесних політиків, медіа власників сусідніх держав, що платять.
Суспільне телебачення провалене.
В ефірі панує російське засилля, пропаганда насильства, алкоголізму, скритого расизму, аморальної поведінки, нетерпимості, заперечення Українських демократичних цінностей сім'ї, відсутність толерантності.
Ігнорування мови і культури корінного народу на суспільно значимих каналах.
Фальш, спотворення вибору народу, облуда і обман панують в Українському медіа просторі.
Запущений механізм постійного поглиблення медіа віртуального беззаконня на Українському ТВ ефірі.
Поглиблення фальшу для народу поставлене політиками на конвеєр.
Куди сховається від медіа віртуального фальшизму?
Amiran _ 05.12.2012 17:05
IP: 95.215.112.---
Можна так зрозуміти що сам Анатолій Степанович усі свої прибутки у власній Декларації вказує? Ага, ага. Щось не віриться. Декларацію пана Гриценка не читав, але щось здається, що згідно з декларацією він так само бідній як і решта депутатів.

P.S. До речі Анатолій Степанович, як там справа зі складанням депутатських мандатів депутатами від Об'єднаної Опозиції? Сподіваюсь Ви особисто вже написали Заяву про складання з себе повноважень народного депутата?
budjk _ 05.12.2012 13:43
IP: 46.247.199.---
mali:

КАЛО Форнійський вигнанець в США, западенець з десятками ніків, вже чесно написав би (а ти пишеш на 3 мовах), кого підтримуєш? Не бійся і не парся. Чесно промов, хто так тісно став на хвіст, що нявкаєш на усіх, хоча бачив, Кличка підтримуєш.
donboss _ 05.12.2012 13:18
IP: 193.106.201.---
GEIGER:
Huala:
GEIGER:
Ідея публікування статків усіх членів сімей не невірна за суттю, тільки що це дасть? Наприклад, усім відомо, що старший інфант "гаранта", саша-стоматолог за декілька років став володарем найбільшого банку України. Усім відомо, що син пахлоазарова отримував державні гроші для власного бізнесу, має шикарну нерухомість у Відні. І що? Вибрали депутатом. Кажуть, це тому, що ми "бізнесмени від Бога". Із інформацією проблем нема. Є проблема із адекватною реакцією суспільства.
Ніхто за них не голосував. Вони нахабно собі все намалювали.
На сході дійсно за них голосують. "Бо нові тролейбуси пустили", "бо дорогу побудували", "щоб світло не відключили".
Не-а!Они их просто классно кинули: hi (точка) dn (точка) ua/index.php?option=com_content&view=article&id=28803:-lr-&catid=53:regions&Itemid=149
donboss _ 05.12.2012 13:10
IP: 193.106.201.---
Alex300Alex:
Уважаемый БОТ! Гриценко выгнал Кредисова из МО 05.04.2006. ГО (еще не партия!) "Громадянська позиція"була створена 11 грудня 2008 року. Ну никак не мог Кредисов финанасировать ГП.Вы уж если гоните "чернуху", то гоните не такую хоть примитивную
cris _ 05.12.2012 12:38
IP: 91.124.91.---
Черговий тихий "пук" від опозиції. Ну не відповідають витрати чиновника його доходам і що з цього? Його будуть гризти докори сумління?))))
Поки не буде прийнято закон "Про непрямі методи визначення доходів", який дозволить визначати доходи чиновників по їх витратам, і якщо вони не відповідають задекларованим- притягати до кримінальної відповідальності, це буде профанація боротьби з корупцією.
wasdas _ 05.12.2012 12:28
IP: 194.29.60.---
Не любить Бог Всемогутній беззаконня, підступу, несправедливості, безкарності і інші подібні речі, а тому й проводить Свої СПРАВЕДЛИВІ суди в наш час над кожним у свій час: кому нагорода – дає нагороду, кому покарання – покарання дає і влаштовує.

А тепер по суті:
Підступне вигородження своїх і себе з-під відповідальності за вкрадене призводить до невидимого покарання на їхніх дітях – шкода і смерті мажорів, а також несприйняття їх суспільством і бажання їм зробити зло...
KOMP _ 05.12.2012 12:10
IP: 193.238.153.---
Судя по активности ботов-провокаторов ПРушные коррупционеры реально боятся и ненавидят Гриценко!
Правда Alex300Alex?
anno_domini _ 05.12.2012 11:53
IP: 109.106.20.---
Візьміть ще в додаток любе міністерство, скільки при ньому розгалужень усяких організацій, підрозділів. Як Ви думаєте, чим вони займаються? Якщо в Норвегії голова міста і мер, і суддя, і адвокат, і законодатель – ніяких надбудов адміністрацій, організацій-трестів, далі йдуть люди, які працюють і все. Таку систему, яка вибудована у нас, ніяка економіка не потягне. Одного посадять, а над ним і під ним (корупціонером) тисячі таких же самих, яких вирощувала діюча система.
kpa _ 05.12.2012 11:52
IP: 89.252.10.---
Тримайтеся пане Гриценко. Скільки ботів на вас кидається з всілякими розводками. "Мочать" значить бояться. Поки що ви все більш менш вірно робите. На жаль в ОО ще багато бариг та всілякої гнилі, яка має нахабство ображатися що, бач, народ їм не вірить. Подивимось як покаже себе Свобода, я думаю в суспільстві великий запит на політиків, які користуються довірою виборців і дотримуються принципів, але сповідають справді демократичну ідеологію.
GEIGER _ 05.12.2012 11:39
IP: 194.55.63.---
Huala:
GEIGER:
Ідея публікування статків усіх членів сімей не невірна за суттю, тільки що це дасть? Наприклад, усім відомо, що старший інфант "гаранта", саша-стоматолог за декілька років став володарем найбільшого банку України. Усім відомо, що син пахлоазарова отримував державні гроші для власного бізнесу, має шикарну нерухомість у Відні. І що? Вибрали депутатом. Кажуть, це тому, що ми "бізнесмени від Бога". Із інформацією проблем нема. Є проблема із адекватною реакцією суспільства.
Ніхто за них не голосував. Вони нахабно собі все намалювали.
На сході дійсно за них голосують. "Бо нові тролейбуси пустили", "бо дорогу побудували", "щоб світло не відключили".
Alex300Alex _ 05.12.2012 11:19
IP: 109.254.49.---
Хотелось бы знать правду... Откуда у самого Гриценко столько собственности...Хотя, "в своем интервью Кредисов (зам. министра обороны) фактически обвинил своего бывшего шефа в этой самой коррупции: мол, передавал ежемесячно Гриценко по 25 тысяч долларов на содержание его партии "Гражданская позиция" и на личные потребности самого тогдашнего министра обороны. Привожу цитату в русском переводе с информационного портала "Украньюс" ("Украинские новыны")

"Я достаточно долго финансировал личные потребности гражданина по имени Анатолий Степанович Гриценко, ежемесячно выплачивая ему около 25 тысяч долларов. Часть этих денег шла на развитие партии "Гражданская позиция". Однажды он мне сказал: я не могу зарабатывать деньги, но как политик должен ездить на хороших машинах, иметь уборщиц, охранников. Как правило, такие функции у "белых и пушистых" на публике политиков выполняют люди с экономическими функциями. Их выполнял я: давал пакеты, не спрашивая, на что они идут".
de _ 05.12.2012 11:16
IP: 178.219.84.---
Декларирования недостаточно, надо ещё и сажать, если чиновник доход из зарплаты обосновать не может.
mali _ 05.12.2012 11:10
IP: 85.24.188.---
межа до и после:
а что это за язык вы из Белоруссии или это ты Николай Янович?
.
учі олбанскій, дружок...
межа до и после _ 05.12.2012 11:00
IP: 109.86.127.---
mali:
падонок Гріцацуй.
займісь сваїм прямим дєлом – абароной.
ти жє глава камітєта. зарплата 300 тищ.
скока в бюджєтє видєлєно на абарону.
вон Іранскіє хакєри тока шо спі3ділі втарой дрон.

bit.ly/TH6Szv

супєрсєкрєтний зємлю пронікающій радар размєром с каробку для обуві.
гдє наші дрони?

ржунімагу
пєрвий бил на Windows XP
етот навєрна на Vista
а что это за язык вы из Белоруссии или это ты Николай Янович?
mali _ 05.12.2012 10:56
IP: 96.44.189.---
падонок Гріцацуй.
займісь сваїм прямим дєлом – абароной.
ти жє глава камітєта. зарплата 300 тищ.
скока в бюджєтє видєлєно на абарону.
вон Іранскіє хакєри тока шо спі3ділі втарой дрон.

bit.ly/TH6Szv

супєрсєкрєтний зємлю пронікающій радар размєром с каробку для обуві.
гдє наші дрони?

ржунімагу
пєрвий бил на Windows XP
етот навєрна на Vista
Huala _ 05.12.2012 10:46
IP: 130.180.213.---
GEIGER:
Ідея публікування статків усіх членів сімей не невірна за суттю, тільки що це дасть? Наприклад, усім відомо, що старший інфант "гаранта", саша-стоматолог за декілька років став володарем найбільшого банку України. Усім відомо, що син пахлоазарова отримував державні гроші для власного бізнесу, має шикарну нерухомість у Відні. І що? Вибрали депутатом. Кажуть, це тому, що ми "бізнесмени від Бога". Із інформацією проблем нема. Є проблема із адекватною реакцією суспільства.
Ніхто за них не голосував. Вони нахабно собі все намалювали.
alemale _ 05.12.2012 10:43
IP: 213.169.93.---
Всё так сложно, всё так запутанно,
Но разбираться некогда, брат.
Наш дурдом голосует за Путина
Наш дурдом будет Путину рад.
GEIGER _ 05.12.2012 10:39
IP: 194.55.63.---
Ідея публікування статків усіх членів сімей не невірна за суттю, тільки що це дасть? Наприклад, усім відомо, що старший інфант "гаранта", саша-стоматолог за декілька років став володарем найбільшого банку України. Усім відомо, що син пахлоазарова отримував державні гроші для власного бізнесу, має шикарну нерухомість у Відні. І що? Вибрали депутатом. Кажуть, це тому, що ми "бізнесмени від Бога". Із інформацією проблем нема. Є проблема із адекватною реакцією суспільства.
lorr _ 05.12.2012 10:33
IP: 176.8.34.---
Гриценко медленно, но верно из уважаемого политика превращается в реального "пэршого нэпрохидного".

Не зря говорят: С кем поведешься – того и наберешься. Вы, Анатолий Степанович, уже превратились в дешевого балабола, чьи слова не стОят ржавой копейки.
"Каждый мнит себя стратегом, видя бой со стороны" – сказал один грузинский поэт. Это он про вас сказал.
А когда несколько лет назад вы были в этом бою – вы НЕ СДЕЛАЛИ НИ КУЯ.
И поэтому обсуждать действия Путина вам не к лицу. Где вы, а где Путин... Перед ним реальные проблемы, а перед вами цель – По КИЗДЕТЬ. Чувствуете разницу?
Тьфу на вас...
mg41 _ 05.12.2012 10:29
IP: 95.132.165.---
Анатолію Степановичу і іншим опозиціонерам потрібно записати і зберегти свої гарні ідеї відносно вдосконалення механізмів нашого контролю над владою, щоб їх впровадити в життя при першій же нагоді. Бо ті нагоди, що вже були в минулому, втрачені. Зараз влада – чисте пугало городнє, тільки лінивий її не критикує...
Huala _ 05.12.2012 10:23
IP: 130.180.213.---
Це вірно,"меншість рішень не приймає..."
А щоб стати більшістю потрібно вміти захищати голоси виборців, котри віддали за вас відсотків 70 їх.
Але ж вам влада зараз не потрібна. Краще почекаемо коли криза минує, правда? А банда тим часом дограбує країну остаточно. Загравання з владою закінчится для опозиції плачевно!
Russkojazychny _ 05.12.2012 10:23
IP: 213.227.203.---
An-tali-ya:
Не пойму – Гриценко цікавий аналітик та публіцист, чи відповідальний політик?? коли вже від розумних статей на УП він перейде до конкретних дій в реальній українській політиці??... писати як він й журналісти можуть, нехай державотворенням займеться!
Разве можно быть ТАКОМУ ТУПОМУ!!!! А разве эти публикации – не конкретные действия? или работа – только с молотком и зубилом, Или у AN-tali-ya только одна извилина:-)))
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter