Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Навіщо нас залякують?

22 червня 2016, 13:37

Останніми днями в Україні і Європі розгорнули істеричну медійну кампанію, мовляв, Путін от-от розпочне широкомасштабну війну проти Європи. Тему швидкої війни континентального масштабу насторожено-перелякано коментують політики, дипломати, експерти. В дискусію включилася і військова розвідка України, яка нібито теж фіксує ознаки стратегічного розгортання російської армії з можливим швидким наступом на Європу.

Агресивність і безбашенність Путіна не викликає сумнівів, загроза з боку Росії існуватиме завжди, до протидії цій загрозі Європі (Україні насамперед) готуватися треба постійно і наполегливо. Але...

Ніякого стратегічного розгортання російської армії чи інших ознак, які би свідчили про імовірний наступ Путіна на Європу ближчим часом – зараз немає. Підстав/причин, щоб залякувати 700 мільйонів людей континентальною війною, яка нібито розпочнеться сьогодні-завтра – так само немає.

Навіщо це робиться? Кому вигідно, щоб заляканою була Європа і заляканою була Україна? Кому і навіщо це потрібно саме зараз?

Моя відповідь: прагматично-цинічно зараз це вигідно всім (крім народу України) – Путіну, Порошенку, Обамі, Олланду, Меркель, Штайнмайєру... Аби на фоні людського і депутатського страху проштовхнути імплементацію отого гнилого Мінського пакету через Верховну Раду, провести на окупованих територіях які-небудь/будь-які вибори, усіх чохом амністувати й перекласти фінансовий тягар за зруйноване/знищене на Київ, під контролем якого вже точно не буде Криму і фактично не буде окупованого Росією Донбасу.

Я не буваю на Банковій, не присутній під час телефонних розмов Порошенка з Путіним, не фіксую поїздок Медведчука та інших довірених осіб за маршрутом Банкова-Кремль-Банкова, але маю тверде відчуття, що Порошенко з Путіним уже домовилися. Домовилися за посередництва і під тиском з боку західних партнерів, які стомилися від України і від санкцій, бояться конфліктувати з Путіним і хотіли би піти на свої власні вибори у спокої. Навіть ціною здачі інтересів України.

Диявол зазвичай у деталях, тож протягом двох тижнів, поки Рада збереться на фінальні липневі засідання, деталі домовленостей ще будуть узгоджуватися. Слідкуйте, хто в цей період приїде до Порошенка і до Путіна – і Вам багато чого проясниться.

Але головне – слідкуйте за порядком денним і голосуваннями ВР у липні. Через доступні Вам канали впливайте на позицію депутатів. Щоб вони не піддалися загальному психозу, не дозволили Путіну зруйнувати/федералізувати країну, не зганьбили себе голосуванням фактично за акт капітуляції.

Буде війна і кров, якщо не оберете Порошенка в першому турі – ту аморальну кампанію залякування ми з Вами не забули, і чим вона завершилася бачимо. То була істерія вітчизняного масштабу, зараз – континентального, але суть ідентична. Тож зберігаймо спокій і розум.

‪#‎НетОсобомуСтатусуДонбасса‬

powered by lun.ua
Коментарі — 100
spitfire _ 29.06.2016 02:37
IP: 104.155.76.---
було б цікаво спостерігати "велику континентальну війну" між країною-постачальником сировинних ресурсів, існування якої залежить від успішного продажу нафти, газу, металів, тощо, та її ж найбільшим клієнтом-споживачем тих самих commodities, тобто європейським блоком країн НАТО.

як саме це буде виглядати? російська артилерія та авіація будуть бомбардувати територію України, за винятком газопроводу до Європи? Меркель буде телефонувати Путіну із проханням пожвавити постачання нафти, бо німецькі танки Leopard нема чим заправляти? Путін буде просити Олланда своєчасно перерахувати через американський SWIFT гроші, щоб вчасно заплатити зарплатню своїм військовим, інакше вони полишать свою марудну справу і почнуть грабувати Воронєж?

панове, ЄС, США та Росія є взаємодоповнюючими складовими глобального устрою, хоча на публіку грають дурненьку виставу та імітують щось на кшталт ненависті.
достатньо переглянути youtube-канал NASA, щоб переконатись, що Росія – найкращий друг США.
SARA21 _ 28.06.2016 21:11
IP: 91.226.4.---
Pixel:
А кого морочите пане ви???Мені здається що ви і морочити не вмієте.
SARA21 _ 28.06.2016 21:07
IP: 91.226.4.---
sabora: Гриценко пише відкрито,а тхір скривається під ніком.
Logic2009 _ 23.06.2016 22:37
IP: 94.179.114.---
Гур Эмир:
Хай навіть так, але і коли ПТУшник відкриє щось з історії – дивись його порозуміння з нами стане значно легшим...
У мене враження, що він книжок не читає.
Він копіпаст, а коли щось від себе, то навіть в імені помилився і про Савченко написав,
що вона "наводчится".
Владимир Беспалов _ 23.06.2016 22:26
IP: 176.36.100.---
Nadya Bombushkar:
Правильнi речi каже А.Гриценко! Порошенко – ворог Украïни! Порошенка- геть вiд влади!
Сам он не уйдёт – даже не сомневайтесь:-)
Только вперед ногами.
Nadya Bombushkar _ 23.06.2016 21:04
IP: 213.174.21.---
Правильнi речi каже А.Гриценко! Порошенко – ворог Украïни! Порошенка- геть вiд влади!
Logic2009 _ 23.06.2016 16:15
IP: 91.196.177.---
Гур Эмир:
... Як і уся справжня російська інтелигенція.
Ця особа далека від інтелекту як Владивосток від Москви.
Лексикон видає максимум ПТУшника.
Spirito _ 23.06.2016 13:50
IP: 93.72.102.---
2. (яка не узгоджується із задекларованим ними "повну повагу суверенітетуі тер.ц... -
особливий статус ОРДЛО – це конфедерація,а Крим окупований і його питання
не ввели в поле переговорного процесу нормадського формату)
без припинення бойових дій РФ проти України.)
Spirito _ 23.06.2016 13:43
IP: 93.72.102.---
із Декларації Президентів...на підтримку Комплексу заходів...
...Вони також підтримують тристоронні переговори між ЄС,Україною і Росією
для вироблення практичного рішення питань,які викликають стурбованість Росії,
в зв"язку з виконанням Угоди про Глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між
Україною і ЄС.,
віддані ідеї створення спільного гуманітарного і економічного простору від
Атлантики до Тихого океану...-
(Чи буде "простір" і коли/який – ніхто не знає.
Але Україну вже принесли в жертву.
То що вони створюють,коли референдум в Нідерландах блокує асоціацію,
а парламент Франції пропонує змінити підхід до санкційного питання стосовно РФ?
Президент РФ жодного дня не виконував "повну повагу суверенітету і територіальної
цілісності України".
"вони твердо переконані в безальтернативності виключно (!) мирного врегулювання" -
не виконують і президент Франції і канцлер Німеччини -бо вимагають від Києва
політичну частину
mihaylenco _ 23.06.2016 12:10
IP: 46.201.12.---
Miki2
Геннадий Грозный: – ШТАТНИЙ РОСІЙСЬКИЙ ТРОЛЬ. ПРАЦЮЄ ПІД РІЗНИМИ НІКАМИ.

Та всі їх знають. А як можна влаштуватися на роботу тролем. Тільки я вилизувати не вмію.
Logic2009 _ 23.06.2016 12:05
IP: 91.196.177.---
hontar:
Президент України Петро Порошенко не буде зустрічатися в середу, 22 червня, з помічником державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторією Нуланд.
===========================
Заступник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд і старші керівники управлінь Ради національної безпеки США Чарльз Купчан і Селест Волендер 22 червня зустрілися з президентом України Петром Порошенком в Києві.
========================================
Сосіть далі, шановний.
mihaylenco _ 23.06.2016 11:29
IP: 46.201.12.---
Vladimir Vladimir
Зачем Гриценко нас запугивает? решил нас проинформировать,что Президент Порошенко либо сбрендил,либо... Потому что только полный идиот и политический самоубийца может не просто совершать,а даже планировать,те шаги,которые ему приписывает пан ДОЦЕНТ!

Все ви правильно написали. Крім одного. Гриценко не приписує. Гриценко в тисячу перший раз акцентує увагу громадськості. Все, про що пише Гриценко, вимагають мінські змовники на чолі з путіним. І порошенко вже рік нагинає верховну зраду, аби вона протягла через голосування зміни до конституції. А для початку закон про вибори. Особливий статус донбасу вже проголосували. І він війну припинив? Він путіна зупинив?

Гриценко дуже толерантно пише. Треба вимагати, щоб зрада всі оті зрадницькі постанови, та закони щодо донбасу, котрі суперечать національним інтересам СКАСУВАЛА. А новий прийняти один – щодо референдуму на предмет виключення окупованих територій зі складу держави Україна.
doktor35 _ 23.06.2016 11:24
IP: 104.155.77.---
Роман Шевченко:
Толік збирається знову стати на лижи? Чи просто роздмухує вітер?
Просто мутить воду щоб рибку спіймати
Vladimir Vladimir _ 23.06.2016 10:56
IP: 77.122.86.---
Зачем Гриценко нас запугивает?Если я правильно понимаю,Автор решил нас проинформировать,что Президент Порошенко либо сбрендил,либо решил не баллотироваться на второй срок!Потому что только полный идиот и политический самоубийца может не просто совершать,а даже планировать,те шаги,которые ему приписывает пан ДОЦЕНТ!
Сергей Папков _ 23.06.2016 10:45
IP: 93.73.27.---
Україна вже втратила Крим і частину Донбасу, кожного дня на сході гинуть українські громадяни – війна вже прийшла в Україну, в т.ч. і економічним зубожінням. То чим ще можна налякати українців?
Навпаки це Порошенкові треба проявити ініціативу і трохи полякати Європу із США, що навіть за відсутності дієвої підтримки з їхнього боку в нас все одно не залишиться іншого шляху, як битися самотужки. І тоді Україна вимушена буде провести ПОВНУ мобілізацію чоловічого і жіночого (а чому б ні – за прикладом вічно воюючого Ізраїлю), довівши чисельність армії мільйонів до п'яти), а також подумати про відновлення ядерного статусу. А ось тоді вже дійсно велика війна в Європі стане не зворотньою і точно нікому не вдасться відсидітися в кущах. Історія вчить, що умиротворення агресора ніколи ні до чого доброго не призводило. Агресора треба не умиротворювати, а стримувати в максимально жорсткий спосіб.
Роман Шевченко _ 23.06.2016 09:14
IP: 193.161.12.---
Толік збирається знову стати на лижи? Чи просто роздмухує вітер?
Татьяна Ника _ 23.06.2016 09:10
IP: 37.73.235.---
Каким образом можно повлиять на депутатов? Такого продажного, безмозглого, безответственного состава Рады не было. А ответ ясен всем-рыба портится с головы. То, что избранный президент далеко не трудоголик для страны Украина, было понятно с первого его рабочего дня- когда прислуга зашевелилась в хоромах после 8-ми утра, а коронованный прибыл на службу к полудню. Очень жаль ребят, которые сейчас на передовой рискуют своими жизнями каждый день и которых мы теряем из-за бездарной политики наших руководителей. Это и президент, и КМ, и ВР. Как можно на них повлиять, ведь они все заражены общей болезнью-нажива и власть.
mihaylenco _ 23.06.2016 08:00
IP: 46.201.12.---
Гур Эмир
Геннадий Грозный _ Колись, в серпні 1970 р. я...

І як ото ти пам'ятаєш, що воно було саме в серпні?
mihaylenco _ 23.06.2016 07:55
IP: 46.201.12.---
Гур Эмир
Ось тільки рівень життя українців та грузин був вищий, ніж в росіян. Гопники, або що?

Так у них же нічого на городі нє растєть. Скотина, та птахи, якщо не годувати, то дохнуть. Паркан підладнати, пофарбувати, бур'ян коло двору викосити – а зачєм? Вони ж не грузини, й не хахли, щоб на городі горба гнути, біля скотини возитися, у дворі колупатися. Тоді на бражку й дивитися не захочеш. Та й ніколи поглянути буде!
Pavlo Koma _ 23.06.2016 01:33
IP: 92.112.213.---
В Україні четвертий місяць поспіль зростає промвиробництво.
А радіо Ера цілеспрямовано і постійно майже відкритим текстом нагнітає напругу в Україні. Вони відкрито діють проти Уряду і Президента, на користь зовнішніх ворогів Держави, під час війни і окупації Путіна, під маркою економічних вимог, щоб повернути старих професійних злодіїв із регіоналів комуністів, на їх високі посади.
На радіо Ера потрібно постійно і цілодобово виступати державним чиновникам, щоб роз'яснити слухачам політику Держави. Чому і як веде себе Президент, Уряд, Народ України, Середній клас, під час війни і окупації зовнішнього агресора. А не то, жди біди.
Вони завуальовано, але наполегливо і постійно лякають Народ України різними сташилками пропаганди Геббельса і постійно закликають Народ до внутрішнього конфлікту, проти нинішньої влади, через надумані економічні негаразди. Від радіо Ера більше зла, ніж користі, хоч воно україномовне.
Працюють завуальовано на користь агресора, під час війни і окупації
hontar _ 22.06.2016 23:04
IP: 107.178.214.---
Юля Тимошенко сьогодні приймає поздоровлення.
Мадам "Хі-Хі" повніттю випрвдано.
Університет Реддінгена, Англія, опублікував результати довгорічних досліджувань хіхікання.
Хіхіканням страждають не тільки діти, але і багато дорослих.
Хіхікання дуже корисне для розвитку головного мозку і дихальної системи.
Вчені рекомендують кілька хвилин хіхікання кожної години для дітей.
Для дорослих рекомендації відсутні...
Деталі на сайті ВВСі.
hontar _ 22.06.2016 22:41
IP: 146.148.112.---
Logic2009:
hontar:
Панове.
А як вписується в ваші аналізи відмова Вальцмана зустрітися з Нуланд.?
в плані "тверде відчуття, що Порошенко з Путіним уже домовилися."
Новину висосав з двадцять першого пальця Путлера?
Продовжуй.
Президент України Петро Порошенко не буде зустрічатися в середу, 22 червня, з помічником державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторією Нуланд.

Про це повідомили в прес-службі президента України, передає Інтерфакс-Україна.

"У графіку президента зустріч з Вікторією Нуланд не запланована", – повідомили в АП в середу.
Logic2009 _ 22.06.2016 22:37
IP: 94.179.83.---
hontar:
Панове.
А як вписується в ваші аналізи відмова Вальцмана зустрітися з Нуланд.?
в плані "тверде відчуття, що Порошенко з Путіним уже домовилися."
Новину висосав з двадцять першого пальця Путлера?
Продовжуй.
Logic2009 _ 22.06.2016 22:35
IP: 94.179.83.---
Геннадий Грозный:
Это скорее всего вспышка холеры", – заявил в эксклюзивном интервью "МК" известный вирусолог, директор НИИ Вирусологии им. Ивановского, академик РАН Дмитрий ЛЬВОВ.
Семижопов, этот человек в Измаиле не был.
Надо понимать, что он делал вывод на основании анализа поноса
из твоего рта.
Срочно лечись.
hontar _ 22.06.2016 22:34
IP: 104.155.75.---
Панове.
А як вписується в ваші аналізи відмова Вальцмана зустрітися з Нуланд.?
в плані "тверде відчуття, що Порошенко з Путіним уже домовилися."
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter