Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Ця загроза – небезпечніша ніж навіть війна

18 квітня 2017, 15:49

270 вчителів, у тч 167 – вищої категорії, 26 – І категорії, 47 – ІІ категорії та 30 спеціалістів, пройшли тестування на основі минулорічного ЗНО для школярів.

Лише 49 (18%) вчителів вищої категорії отримали 10-12 балів, що дає право школярам безперешкодно обрати спеціальність і претендувати на держзамовлення. Решта вчителів, у тч 118 – ВИЩОЇ категорії, свій (учнівський) тест провалили: 150 отримали 7-9 балів, 67 – 4-6 балів, четверо – 1-3 бали. Загальний середній бал – 7,9.

Це проблема не Буковини, де провели тестування вчителів – це загроза загальнодержавного характеру. Як на мене, вона небезпечніша ніж навіть війна. Без перебільшення.

Замість сліпого мавпування і горе-новацій на кшталт переходу на 12-річне навчання, школі потрібна дійсно рішуча й ефективна реформа. Від перегляду змісту навчальних планів і програм, методик навчання, оновлення матеріально-технічної бази шкіл – до суттєвого підвищення рівня оплати праці вчителів у поєднанні з жорсткими вимогами до якості їхнього навчання наших з Вами дітей. Не атестат школа повинна давати – знання і світогляд, плюс інтерес і поклик до нових знань, з яким людина далі йтиме через усе своє доросле життя.

powered by lun.ua
Коментарі — 146
Mikolaj Kren _ 19.04.2017 17:47
IP: 95.132.151.---
:
Anatol Zubenko:
:
mihaylenco:
- Как тебе будет ни обидно, но если твой ребёнок в чём то талант, то ты тут не причём и радуйся, что родился у тебя не дебил, а то бы ты тут скакал перед ним с книжками, а он их все бы искурил.
Как ты, в свое время...
– Он вас ещё не затрахал своей дочерью отличницей, по моему он просто уже лапшу на уши всем вешает.
...да Павлік Морозов,не всм у цьому світі пощастило з-родітєлямі і учітєлямі- як тобі.
mihaylenco _ 19.04.2017 17:35
IP: 93.171.77.---
Сергій Олексійович Бут...
... я дуже радий, пане mihaylenco, що в Вас така донька і відверто Вам заздрю... Свого меншого сина я виховував з 10 до 16 років сам, і, назважаючи на величезні зусилля, зміг лише "дотягти" його до банального ПТУ і вивчити на електрозварювальника...

Сергію! З 10 років починати займатися дитиною – занадто пізно. З іншого боку – зовсім не пізно. Десь Ви щось робили не так. Але навіть електрозварювальник – величезний резерв для вдосконалення. Чим би не займалася людина, головне, щоб вона робила це якнайкраще. Треба досягати максимальної майстерності. А там вже і гроші, й найголовніше – задоволення самореалізації прийдуть самі. Бажаю з онуками не впустити такої можливості. Слід день і ніч думати над тим, як заробити в дитини абсолютний авторитет, а потім, які знайти слова, щоб переконати дитину в потрібних речах. Інколи такі слова доводиться шукати місяцями.
Anatol Zubenko _ 19.04.2017 17:34
IP: 94.153.158.---
:
mihaylenco:
- Как тебе будет ни обидно, но если твой ребёнок в чём то талант, то ты тут не причём и радуйся, что родился у тебя не дебил, а то бы ты тут скакал перед ним с книжками, а он их все бы искурил.
Как ты, в свое время...
mihaylenco _ 19.04.2017 17:16
IP: 93.171.77.---
Сергій Олексійович Бут _
Виховати гарну, моральну, українську людину – це велика батьківська проблем та задача... А чотири мови та математика – то є талант дитини...

Українська, англійська, німецька, ватна – ось які чотири мови. Одна рідна, три іноземні. Щодо таланту. Не переварюю слова "талант", особливо у вустах рідних батьків. Колись казали, що талант, це праця помножена на працю. Так, здібності є. Але вони є в дуже багатьох людей. Розвинути їх, ось де питання. На мою думку, найголовніше – мотивація. Знайти такі слова, щоб учень сам захотів навчатися. І починати це треба з того моменту, коли дитина почала розуміти слова. Вона що не вміла розмовляти, а вже запитувала, що батько робить. Мати відповідала "читає", "пише", "рахує". Вдома має панувати культ вчення, та якоїсь праці. Тоді для дитин це й буде найголовніше. Коли було три роки, я, вже дядько під 40 пішов навчатися. Щоб було з кого приклад брати.
Сергій Олексійович Бут _ 19.04.2017 16:30
IP: 176.112.1.---
mihaylenco:
Я – один з найуспішніших батьків в Україні...
... я дуже радий, пане mihaylenco, що в Вас така донька і відверто Вам заздрю... Свого меншого сина я виховував з 10 до 16 років сам, і, назважаючи на величезні зусилля, зміг лише "дотягти" його до банального ПТУ і вивчити на електрозварювальника... Ну, то таке... Я в цьому конкретному Вашому випадку вважаю, що такий результат, це – в першу, другу... і двадцять другу чергу – наслідок обдарованості і талановитості Вашої доньки... А – в двадцять третю чергу – наслідок ваших батьківськи зусиль... Виховати гарну, моральну, українську людину – це велика батьківська проблем та задача... А чотири мови та математика – то є талант дитини...
Mikolaj Kren _ 19.04.2017 16:08
IP: 95.132.151.---
2...це вже в старших класх,дитина бачить\відчуває,що в цому світі,шось не зовсім так,як їм розка
зували в школі і,буває,звертається з запитаннями до батьків,але культурні фантоми закладені в
початкових класах,на рівні підсвідомості-залишаються в людині на все життя.
Тут...гм,КРАПКА. "Середовище спілкування",в тому або ін.вигляді,назавжди вплетене в структуру індивіда І, вони,ті початкові культурні феномени,стагуть єдиним критерієм,на основі якогого,конкрет
на особа прийматиме ті або ін...рішення.
Таким чином віддаючи дитину в школу,ми віддаємо своє майбутнє в руки вчителя,котрий вчить і вихо
вує...тих самих,що потім;нараховують пенсії,і вчителям також,з котрих потім стаються; президенти, і
міністри,зокрема освіти, судді і прокурори,нардепи і менти...
і нові покоління вчителів,виховані тими ж наставниками,що свого часу теж навчалися у своїх вчителів.
Mikolaj Kren _ 19.04.2017 16:03
IP: 95.132.151.---
1 Безумовно вірно заначає Бурдьйо на школі як на основному закладі з підтримки існуючого порядку.
Бо шкільна програма,затверджена керівництвом держави,моделює пануючу с-му цінн.
Нижче я приводив міркування Бісмарка про конкуренцію культурних капіталів на по лях війни-де школа,наряду з ін.соціальними інститутами виховання,*коли такі є*, -зокрема-церква-.
Саме школа є найбюджетнішим,для якнайширшого загалу соціуму,джерелом де його,культурний капітал,може здобути конкретний соціальний індивід,таким чином і конкретний вчитель є тим най
першим порадником в житті дитини,що беззастережно вірить вчителю,в питаннях "великого життя",
(де сім*я,на перших порах соціалізації,не має такої компетенції,як вчитель)...
Сергій Олексійович Бут _ 19.04.2017 15:47
IP: 176.112.1.---
...ну що скажеш... Тема блогу актуальна, без сумніву... Тільки подана в дещо сенсаційному ракурсі... Так, ніби автор "відкрив Америку"... Звичайно... І оплачувати працю вчителів потрібно не гірше, ніж це робилося в царській Росії... І підготовці вчителів треба приділяти належну увагу... І відбір у педвузи треба робити, в першу чергу, виходячи з критеріію наявності педагогічної обдарованності... Все це так... Все це очевидні речі... Але ж... для цього потрібно мати не тільки розуміння важливості цього питання... Для цього... потрібен належний бюджет і більш масштабна економіка... А ми, ті можливості які мала Країна в 91-му, бездарно згаяли, вибравши недолугого Кучму спочатку прем*єром, а потім ще й президентом... І – ті можливості перетворились в мільярдні статким декількох олігархів... А освіта та інші соц.сфери залишились "з носом"...
Yaroslav Yurkiv _ 19.04.2017 14:10
IP: 35.189.192.---
-Vesna-:
От в цьому і весь Гриценко – хитренький провокатор в кущах.
========
Палковнік береться за будь-який "гуж", хоча насправді – "маломуж":)
mihaylenco _ 19.04.2017 13:45
IP: 93.171.77.---
-Vesna-
Що симптоматично – що (завдяки Гриценку) – всі кинулися в бік вчительских вад... а не самих тестів ЗНО.

Ага. Замість того, аби добряче промити кісточки Гриценкові, коментатори обговорюють недоліки школи, та вчителів.
-Vesna- _ 19.04.2017 13:17
IP: 130.211.100.---
Тобто – можна резюмувати тільки такий висновок:
що ви хочете від учнів на ЗНО – якщо ЗНО не проходять вчителі.
Локація проблеми – в управлінні МінОсвіти і всх тих страхопудних місцевих освітянських організаціях на місцях, набитих незрозуміло ким.

PS після кричущого скандалу з підручником "Cімейні цінності", де відводилася жінці роль прислуги і якого незрозумілого хитросдєланого придатку... питань до п. Гниневич більше немає.
-Vesna- _ 19.04.2017 13:10
IP: 35.189.192.---
Що симптоматично – що (завдяки Гриценку) – всі кинулися в бік вчительских вад... а не самих тестів ЗНО.
От в цьому і весь Гриценко – хитренький провокатор в кущах.
Чи зазернути в самі тести... і втропати, що знання порядок і перебіг фракцій синтезу бензину потрібно вчителю української – як знання тонкощів морфології хімику.

Пару років назад – вчителі англійської (!) не могла в повні здати тести ЗНО з англійської – так неоднозначно і непрофесійно вони були складені.
Logic2009 _ 19.04.2017 13:02
IP: 91.196.177.---
-Vesna-:
Я не зрозуміла з посилання – вчителів тестували по всіх зазначених предметах чи власних профільних?
Якщо по власних профільних (в чому я сумніваюсь) – то це біда і прямий привід для звільнення.
Я взагалі не зрозумів про які бали мова. Підозрюю про шкільні (максимум 12).
У ЗНО інша система, там максимум 200.
І про предмети нічого навіть по тій зсилці.
Мені здається, що вимагати від вчителя математики знаннь хімії
на рівні вище середнього не потрібно.
Yaroslav Yurkiv _ 19.04.2017 12:03
IP: 104.199.51.---
mihaylenco:
Yaroslav Yurkiv
Не кожний той Вчитель, хто з дипломом, так само, як і Лікар, Інженер, Вчений...
Але Диплом без вчителя – це жахливіше, аніж без лікаря, інженера, вченого..., бо усі вони походять саме з Вчителя.
Отже, завдання суспільства та держави зробити професію Вчителя найпрестижнішою та найдорожчою!

Мені здається, що Вчитель – це покликання. Коли людина отримує найбільшу насолоду від того, що її учні досягають успіхів. Так само, як Інженер, Лікар, Вчений, Тренер, Митець.
Двірник – це теж покликання... поганого вчителя:)
Anatol Zubenko _ 19.04.2017 11:58
IP: 94.153.158.---
:
Anatol Zubenko:
:
Anatol Zubenko:
Где ж они сейчас воюют, в сырых землянках!?
mihaylenco:
Anatol Zubenko
Завидую вам. Моим балбесам лишь бы воевать...

Ось і Ви заздрите... А вони що, дорослі?
Да, и слава богу, уже все дома...
Они же у тебя уже большие должны быть, добровольцами пошли что ли!?
Ага, и привезли пару кацапов...
mihaylenco _ 19.04.2017 11:47
IP: 93.171.74.---
Anatol Zubenko
Ось і Ви заздрите... А вони що, дорослі?
Да, и слава богу, уже все дома...

Ну, якщо вже дорослі, то питання, хто кого має вчити. Але батьківські поради не старіють ніколи. Ти вже прожив на кілька десятків років більше, не пропав, не згинув, а це означає, що маєш право на поради.
Anatol Zubenko _ 19.04.2017 11:42
IP: 94.153.158.---
:
Anatol Zubenko:
Где ж они сейчас воюют, в сырых землянках!?
mihaylenco:
Anatol Zubenko
Завидую вам. Моим балбесам лишь бы воевать...

Ось і Ви заздрите... А вони що, дорослі?
Да, и слава богу, уже все дома...
mihaylenco _ 19.04.2017 11:33
IP: 93.171.74.---
Не атестат школа повинна давати – знання і світогляд, плюс інтерес і поклик до нових знань, з яким людина далі йтиме через усе своє доросле життя.

Який поклик матиме дитина, на 90% залежить від сім'ї. Від того, яка вдома панує атмосфера. Якщо батьки головним вважають розваги – то й дитина так вважатиме. Якщо праця – то й дитина так вважатиме. Якщо хитрість – то й дитина такою буде. Якщо бабло – то й дитина так само вважатиме.

Байдужість, Зневага, Зневіра, Ледарство, Насилля, – якщо вдома присутні ці настрої, то неможливо мотивувати дитину. А якщо вони панують, то ніякі вчителі не допоможуть.
mihaylenco _ 19.04.2017 11:26
IP: 93.171.74.---
-Vesna-
Я не зрозуміла з посилання – вчителів тестували по всіх зазначених предметах чи власних профільних?

Як би там не було, результати просто нищівні. Якщо з усіх предметів – то вчителі вкрай обмежені, й авторитетом не можуть користуватися. А якщо з профільних – повна профнепридатність.
mihaylenco _ 19.04.2017 11:14
IP: 93.171.74.---
Ватники лізуть в дискусію. Вони дітей не виховують, і не навчають. Такої потреби немає. В них є путін у тілівізорі.
mihaylenco _ 19.04.2017 11:09
IP: 93.171.74.---
Anatol Zubenko
Завидую вам. Моим балбесам лишь бы воевать...

Ось і Ви заздрите... А вони що, дорослі?
mihaylenco _ 19.04.2017 11:07
IP: 93.171.74.---
Yaroslav Yurkiv
Пропоную Вас назначити ГОЛОВНИМ ВЧИТЕЛЕМ УКРАЇНИ, але без пихи.

Не вийде. Пиха нікуди не дінеться, а робота з людьми мені протипоказана. Якщо відкинути іронію, і комусь цікаві поради, то можу поділитися.
Anatol Zubenko _ 19.04.2017 11:07
IP: 94.153.158.---
mihaylenco:
Я – один з найуспішніших батьків в Україні. Моя донька – неодноразовий переможець міських, обласних, всеукраїнськи конкурсів, та олімпіад з математики, точних наук, вільно володіє чтирьма мовами. Я дуже цим пишаюся.

Але моя пиха дуже страждає. Жодного разу мене ніхто не запитав, як же воно виходить, що ваша донька досягла такого рівня? Ніхто – ні знайомі, ні вчителі, ні чиновники з відділів освіти, ні мер. Ніхто! всі вважають, що це успіхи винятково дитини, та гімназії. Таке враження, що переконані, наче нам просто з дитиною поталанило (повезло). Що так карта лягла. Якось проходить повз увагу, що десятки тисяч учнів області також навчаються в не менш гарних школах, в не менш гарних вчителів.

Втішаюся з того, що при такому підході, моя донька й надалі буде поза конкуренцією з цими тисячами в навчанні, а надалі – й у житті.
Завидую вам. Моим балбесам лишь бы воевать...
mihaylenco _ 19.04.2017 11:04
IP: 93.171.74.---
Переконаний, що навчати слід батьків. Абсолютна більшість не має уяви, що слід робити з дітьми. Тільки команда, в складі батьків, та вчителів, здатна дати дитині пристойну освіту. Самі вчителі, чи батьки, цю задачу не вирішать. Ото треба відкривати школу для батьків. Хоч би одну годину на тиждень. Протягом всього навчання дитини в школі.
mihaylenco _ 19.04.2017 10:58
IP: 93.171.74.---
Yaroslav Yurkiv
Не кожний той Вчитель, хто з дипломом, так само, як і Лікар, Інженер, Вчений...
Але Диплом без вчителя – це жахливіше, аніж без лікаря, інженера, вченого..., бо усі вони походять саме з Вчителя.
Отже, завдання суспільства та держави зробити професію Вчителя найпрестижнішою та найдорожчою!

Мені здається, що Вчитель – це покликання. Коли людина отримує найбільшу насолоду від того, що її учні досягають успіхів. Так само, як Інженер, Лікар, Вчений, Тренер, Митець.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter