Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Наша команда робить ставку не на кредити – на інвестиції!

01 жовтня 2018, 14:30

1. Саме інвестиції, внутрішні й зовнішні, піднімуть нашу економіку. І на цій основі, не популістично, а реалістично, ми будемо підвищувати життєві стандарти й вирішувати важливі соціальні проблеми.

2. Бездумна політика запозичень уже поставила Україну на межу дефолту по зовнішнім зобов'язанням. І стратегічно, і тактично. Щоб уникнути технічного дефолту на початку вересня, довелося брати нові "короткі" валютні кредити на півроку під понад 9%!

3. Обсяг боргів сам по собі плюс вкрай невигідна угода про реструктуризацію (2015р.) унеможливлюють потужне економічне зростання темпами, які дійсно піднімуть Україну на якісно новий рівень розвитку. Бо чим більше зростатимемо у відсотках ВВП, тим більше треба платити кредиторам – так записано в тій угоді, по суті злочинній проти України. А ще є хибна практика залучення під гарантії Уряду так званих "пов'язаних" кредитів – це коли нам не кошти надають, а їхні товари і їхні послуги в рахунок кредиту, зберігаючи таким чином їхні і руйнуючи наші виробництва з робочими місцями.

4. Цей шлях – в нікуди. Він руйнівний для нашої країни і для нашої економіки. Наша команда пропонує інший шлях, з опорою не на кредити – на інвестиції.

5. Голосні заяви Порошенка про нібито вже "інвестиційний бум" в Україні, завдяки "успіху його реформ", є абсолютно неадекватними. Можна заявляти що завгодно, але економіку, цифри і числа – не обманеш. Офіційна статистика іноземних інвестицій в Україну: перше півріччя цього року – залучено $1,3 млрд (перше півріччя 2017 – $0,7 млрд, перше півріччя 2016 – $2,8 млрд). Інвестиції на рівні 1% ВВП – це "інвестиційний бум"? Зарахування до іноземних інвестицій "технічних" операцій філій російських банків по переведенню боргів у капітал – це теж "інвестиційний бум"? Це неадекват.

6. Наша команда продовжить співпрацю з МВФ (зараз без цього Україні заблоковано доступ до інших зовнішніх фінансових ресурсів), але продовжить з однією метою – щоб ця співпраця з МВФ завершилася якомога швидше і щоб надалі Україна спиралася на власні ресурси й залучала ззовні не кредити – саме інвестиції.

7. Наша команда переконає зовнішніх кредиторів у необхідності коригування угоди про реструктуризацію боргів на користь стійкого економічного зростання України. Попередні консультації ми проводимо вже зараз, не чекаючи завершення виборів, бо це вкрай важливо для країни.

8. Наша команда створить сприятливі умови для залучення зовнішніх інвестицій:

- надійний захист права власності (справедливий суд, захищені реєстри власності на сучасних технологіях, недопущення рейдерства);

- демонополізація і рівні умови для підприємництва;

- спрощення реєстраційних і дозвільних процедур, в тч при підключенні нових виробництв до мереж;

- позбавлення силових структур, СБУ насамперед, права втручатися в економічні процеси, повна ліквідація податкової поліції і створення несилової служби фінансових розслідувань;

- пріоритетний розвиток інфраструктури.

9. Наша команда створить сприятливі умови для залучення внутрішніх інвестицій. Для цього буде додатково забезпечено:

- проведення амністії/легалізації грошових коштів/нерухомості громадян, під довіру до нової влади і її гарантію непритягнення до кримінальної відповідальності за приховування джерел набуття власності, з декларуванням до кінцевого власника/бенефіціара;

- надійний ефективний контроль держави за діяльністю банківських установ, у поєднанні з надійним захистом прав кредиторів;

- захист майнових прав громадян через відновлення монополії держави на застосування сили.

10. Ці вкрай важливі завдання може вирішити лише команда, яка поєднує професійність і досвід, не використовує посади для власного збагачення і якій довіряють люди. Таку команду і формуємо.

powered by lun.ua
Коментарі — 40
lohik _ 06.10.2018 12:52
IP: 188.163.32.---
Yuriy Vologjaninov:
Для всіх противсіхів Ющенка та хронічних юлененависників типу Александра І підходять всі підряд, крім Тимошенко...
Yuriy Vologjaninov _ 04.10.2018 09:30
IP: 31.40.110.---
Александр 1 _ 01.10.2018 17:21:
"Найкраще варіант, як що на другий термін знов виберуть президентом Порошенко"

Для кого "Найкраще"? Для Порошенко и его титушек? Как-то "Александр 1", который давно и неустанно освещает угодный ему и ему подобным лик Петра 5-го.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Anatol Zubenko _ 02.10.2018 19:41
IP: 94.153.158.---
Grenader45:
...і цей пан ще когось звинувачує у популізмі??! При цьому – сам собі видається надзвичайно переконливим. Ну і своїй "команді", напевне...
Хоча на фоні більшості кандидатів у прези, треба віддати належне, Анатолій дивиться пристойно. Що ще раз підкреслює загальний рівень "соіскатєлєй".
Боже збережи Україну!
При такій владі навіть Симненко буде виглядати пристойно...
Anatol Zubenko _ 02.10.2018 19:35
IP: 94.153.158.---
Сергей Папков:
Кредити також мають право на існування, але якщо б вони витрачалися не на поповнення запасів НБУ чи виплату попередніх кредитів (тобто проїдання), а на створення нових виробництв, придбання обладнання і технологій.
Чому б нам не запозичити досвід виробничого прориву "південно-східних тигрів", Китаю, Ізраїлю, того ж СРСР – всі ці країни намагалися максимально виробляти необхідну продукцію в себе, не гребуючи попервах навіть "тупим копіюванням" закордонних зразків (так, за цим варіантом продукцію не можна експортувати, але для внутрішнього вжитку варіант цілком прийнятний)?
Я взагалі не розумію, чому кредити бере держава? Ми що, мало платим податків? Кредити повинні брати суб"єкти господарювання...
Сергей Папков _ 02.10.2018 11:23
IP: 35.235.227.---
Popov Petro:
Инвестиции от Гриценко!!!

По вовкиному мосту пустили грузовое движение!
Крым стал полностью независим от Украины.
После того как миллион жителей Украины посетили летом Крым, тысячи украинцев решили перебраться на этот прекрасный полуостров на постоянное место жительства, что бы не умереть в полной нищите вместе с майдановцами и бендеровцами.
Людині на будь-якій певній території треба не лише просто жити, а й ще чимось заробляти собі на життя. І раніше більшість кримчан жили лише з обслуговування туристів влітку та ще з ведення сільського господарства, а дже жодних серйозних виробництв там немає (і навряд чи колись будуть). Зараз обидва ці варіанти зайнятості місцевого населення згорнулися через брак туристів та води сільського господарства. То що ж там будуть робити ті росіяни, які ризикнуть в Крим переїхати?
Сергей Папков _ 02.10.2018 10:56
IP: 35.235.227.---
Кредити також мають право на існування, але якщо б вони витрачалися не на поповнення запасів НБУ чи виплату попередніх кредитів (тобто проїдання), а на створення нових виробництв, придбання обладнання і технологій.
Чому б нам не запозичити досвід виробничого прориву "південно-східних тигрів", Китаю, Ізраїлю, того ж СРСР – всі ці країни намагалися максимально виробляти необхідну продукцію в себе, не гребуючи попервах навіть "тупим копіюванням" закордонних зразків (так, за цим варіантом продукцію не можна експортувати, але для внутрішнього вжитку варіант цілком прийнятний)?
Vl Kov _ 02.10.2018 10:47
IP: 35.235.226.---
Я думав, що у Гриценка з головою все нормально, поки він не сказав, що Балога є його спільником.
Volodymyr_R _ 02.10.2018 02:55
IP: 195.114.136.---
До А.С.Гриценка увага коментаторів підвищена, тих, хто його підтримує і тих, хто підтримує його опонентів. Особливо лякаються представники нинішньої порошенківської команди, різні уколови, палії, луценки..., бо їм багато що урветься від теперішнього безтурботного і процвітаючого життя...
volodymyr45 _ 01.10.2018 23:32
IP: 35.235.226.---
Гриценко був є і помре балаболом.За всю свою "політичну кар'єру".Абсолютно нічого толкового не зробив. І як полковник повний ноль. На війну його не затягнеш,коли на початку в добробатах воювали вчителі, айтішніки і навіть оперний співак з світовим ім'ям загинув. "Полковник"в Раді штани протерав. Аж на п'ятому році війни згадав що, він "професійний"військовий і готовий допомогти України в чорну годину. В нього навіть амбіцій не має, тупо рвется до корита. В одному не сумніваюсь,що проведе фінансову амністію і не допустить до кримінальної відповідальності всіх хто встиг грошенят "підзаробити"Педро хоч розуму хватило, не афішувати свої наміри, він це просто робить без реклами. А "полковник" маякає (не переживайте пацани, гроші не пропадуть.підтримайте мене і все буде добре. Ну трохи поділитесь зі мною і моєю "командою",але не багато,я ж не Саакашвілі,що не тільки відібрати, а ще й посадити хоче за розкрадання " В Толіка і його "команди"ліберальніші погляди на такі речі...
Александр Мудрый _ 01.10.2018 22:20
IP: 94.244.158.---
Неопределенность в высказываниях всегда порождает сомнение.Пора бы Гриценко или его политтехнологам усвоить эту прописную истину.Что значит "наша команда"?Это однопартийцы?Или это единомышленники?Или это просто фраза с помощью которой автор хочет подчеркнуть свою политическую значимость?Конкретного ответа на этот закономерный вопрос автор в данной публикации не дает.А неопределенность,как я уже писал, порождает сомнение.А сомнение может породить недоверие. Ну и по сути.Все политики старой формации привыкли опереровать лозунгами,при это не утруждая себя в более детальной их расшифровке (как это было в былые времена).Вот и Гриценко туда-же.Очень хочется понять,как можно быть уверенным,что "Наша команда переконає зовнішних кредіторів..."А где весомый аргумент,позволяющий поверить в это?И таких вот вопросов можно задать автору не один.И пока возникают подобные вопросы сложно сказать-:"Гриценко это политик новой формации или же лишь пытающийся симитировать свою новизну?"
Андрій Дерипаска _ 01.10.2018 21:19
IP: 35.235.227.---
Гриценко другий по всіх опитуваннях. Майємо підтримати чесну людину. Лише полковник нам потрібен під час війни. Гриценко чи клани – вибір за вами!
lohik _ 01.10.2018 21:05
IP: 188.163.32.---
Petro Popov: Опять ник поменял?...
Брись в паРашу на свои сайтьі, Взадов – Запердоленко!...
Семен Ивангородский _ 01.10.2018 20:19
IP: 195.211.142.---
Анатолію Гриценко вкрай потрібна підтримка усіх порядних людей країни, а не панічні розмови про те, дійде він до другого туру, чи не дійде. Я вважаю, що такі партії, як Рух нових сил, Демальянс, Самопоміч повинніі підтримати єдиного кандидата демократичних сил. Свою позицію пора вже висловити таким поважним в Україні людям як Степан Хмара, Семен Глузман, Святослав Вакарчук, Михаїл Саакашвілі, Егор Соболев, Сергій Лещенко, Руслана, Сергій Фурса. Якщо ми об'єднаємось – то переможемо. Якщо ні – то будемо ще п'ять років кричати: "Банду геть!"
Grenader45 _ 01.10.2018 20:02
IP: 77.123.80.---
...і цей пан ще когось звинувачує у популізмі??! При цьому – сам собі видається надзвичайно переконливим. Ну і своїй "команді", напевне...
Хоча на фоні більшості кандидатів у прези, треба віддати належне, Анатолій дивиться пристойно. Що ще раз підкреслює загальний рівень "соіскатєлєй".
Боже збережи Україну!
Dmitry Nikolaevich _ 01.10.2018 19:59
IP: 35.235.227.---
Почему политик, который 10 лет "готовил" Украину к войне с росией досих пор что то говорит еще
Volodymyr_R _ 01.10.2018 19:30
IP: 195.114.138.---
Шановні! Команду Гриценко може назвати не раніше офіційного висунення і затвердження кандидатом в президенти. Команда буде інтелектуально могутня, високої моралі і відповідальності за долю держави і народне благополуччя!
Volodymyr_R _ 01.10.2018 19:24
IP: 195.114.138.---
Висновки А.С.Гриценка виключно обгрунтовані, які бісять підлабузницьку команду чинного президента і на нього подібних інших політичних банкрутів
Bullettooth _ 01.10.2018 19:09
IP: 35.235.227.---
Те, що ви написали: i) більшості не зрозуміло ii) у того, кому зрозуміло, не викликає довіри, бо демонополізація з амністією капіталів і гарантії непритягнення до відповідальності – це і нашим і вашим, а про інвестиції казали всі і завжди, а дійсно нове – це співпраця з мвф, але без кредитів; iii) ті, кому зрозуміло і у кого викликає довіру і так у вашій команді)
Коротше, ви знову завалите кампанію й залишитесь непрохідним.
Nikolay Konovalov _ 01.10.2018 18:40
IP: 188.230.34.---
Шановний Анатолій Гриценко, все що ви пишете гарно, красиво і правильно, але я ніколи не чув про членів вашої команди. Хто ці люди, що будуть це все виконувати, чим вони відзначились в українському суспільстві? політиці, економіці, інших сферах? Переконайте мене, що ви зможете це зробити,
lohik _ 01.10.2018 18:40
IP: 188.163.32.---
Дмитро Дмитрук:
Єдиний політик,якому потрібно довіряти і,який гідний очолити державу!!!
А чому ви так вважаєте?...
lohik _ 01.10.2018 18:38
IP: 188.163.32.---
Хай би Гриценко спочатку опублікував список своєі команди
Микола Тищенко _ 01.10.2018 17:39
IP: 35.235.226.---
Проблема одна: як під кредити, так і під інвестиції треба щось робити. А з цим у нас – непонятки...
Александр 1 _ 01.10.2018 17:21
IP: 188.163.12.---
- Те що інвестиції краще за запозичення – це і їжаку зрозуміло. Проблема не в тому, що владі більш до вподоби запозичення, а в тому, що важко одержати інвестиції в країну, яка воює. Дивно, що вони взагалі йдуть в Україну.
- Як ви створите справедливі суди? Ви про це нічого не писали.
- Як Ви будете приймати необхідні закони, як що у Вас немає і не буде більшості в ВР?
- Про амністію капіталів Ви даремно написали. Не можна перед виборами казати те, що народу не зрозуміло.

Найкраще варіант, як що на другий термін знов виберуть президентом Порошенко, а Гриценко і ВО Свобода заведуть в парламент потужні фракції.
doktor35 _ 01.10.2018 17:18
IP: 194.44.123.---
Було би чудово якщо б пан Гриценко наприкінці додав,що борг України в розмірі 47, 5 мільярда доларів він погасить з власних заощаджень.
Oleksii Gurieiev _ 01.10.2018 17:09
IP: 37.73.22.---
Mike_Kharkov:
Как вы деньги вернёте с офшоров. У нас в Украине весь бизнес в офшоров. Или я не прав?
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

5
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter