Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Відкритий лист

25 жовтня 2018, 18:47

Ректору Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академіку Національної академії наук України, доктору юридичних наук, професору В.Я.Тацію

Шановний Василю Яковичу!

Звернутися до Вас як науковець до науковця змусила прикра подія. Українському музиканту, громадському діячу Святославу Вакарчуку було відмовлено у проведенні заходу на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який Ви маєте честь очолювати.

Як повідомив сам Святослав Вакарчук, проведення заходу було завчасно погоджене, а відмова – неаргументована.

В умовах нинішньої політичної ситуації, зокрема наближення виборів Президента України, частиною суспільства цей факт було сприйнято як повернення до не кращих часів нашої історії. Часів, коли на догоду чи за прямої вказівки влади перед її політичними опонентами зачинялися двері інституцій, що за своєю сутністю та за законом мають бути незалежними й вільними.

Засвідчую, що зараз справді опозиційним політикам, зокрема й мені, закрито доступ до засобів масової інформації, що контролюються владою та олігархами, які підтримують нинішній режим. Зафіксовані непоодинокі випадки адміністративного тиску на членів партії "Громадянська позиція", спроби працівників правоохоронних органів зірвати партійні заходи.

Переконаний, що в умовах повзучої ревізії теперішніми можновладцями здобутків Революції Гідності українські університети мають неприступними фортецями стояти на захисті вільної думки, прав і свобод громадян. Цю позицію поділяють більшість наших науковців.

В Україні Вас знають як фахівця, який своє життя присвятив вихованню юридичної еліти країни, формуванню освітнього і правового поля Української держави. Щоб запобігти намаганням завдати репутаційної шкоди Вам і керованому Вами навчальному закладу, прошу оприлюднити Вашу особисту оцінку того, що сталося.

Якщо відмова Святославу Вакарчуку викликана наявним чи вірогідним тиском на керівництво університету з боку влади, то, прошу Вас, не мовчіть – відкрито повідомте про це громадськість.

Спільно ми захистимо виборені Українським народом права і свободи!

З повагою,

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент Національного університету "Києво-Могилянська Академія"

Анатолій Гриценко

powered by lun.ua
Коментарі — 26
Borys Baranovski _ 28.11.2018 22:42
IP: 46.98.72.---
Українці! Що ми шукаємо бліх? Гриценко – единий серед претендентів: не бізнесмен, не брехло и професійно і політично досвідчений...
Mike_Kharkov _ 30.10.2018 15:09
IP: 178.137.189.---
Log Log:
Mike_Kharkov:
но я вижу все 27 лет лишь монотонное угасание.
Как говорил в таких случаях один известный математик: "Это говорит не в Вашу пользу".
Математик говорил о категориях, а не о людях (если верить вам же в 7-ми летней давности версии).
А посему неплохо бы сосредоточиться на знании теории, а потом решать вопрос о пользе:), то бишь кому на Украине жить хорошо.
Mike_Kharkov _ 29.10.2018 21:25
IP: 35.235.227.---
Індра:
Mike_Kharkov:
...Я гадаю, що Простір наслав на нас тяжку хворобу, оскільки саме така хвороба дає можливість хворому перетворитися в якісно новий здоровий організм. А якщо організм не змініться для досягнення перемоги, він помре. І так виглядає, що 2019 рік є вирішальним. Україна виживе, якщо стане колективним організмом. Для цього політики повинні піти в народ, чути голоси і діяти в злагоді.
У меня другое представление – больного должен лечить врач, оытный, знающий врач. Нельзя врачу идти в народ и назначать лечение голосованием, согласитесь. Народ для выздоровления должен родить элиту, пусть она даже будет подкидышем. Всё-таки свет идет сверху.
У нас элиты нет, нет детей у народа. А что ждет бездетные семьи?
Хотелось бы разделить ваши надежды на 2019-й, но я вижу все 27 лет лишь монотонное угасание.
Індра _ 29.10.2018 20:08
IP: 94.76.81.---
Log Log:
Клоун є комічним виконавцем, який виконує стильові чи аналогічні типи фізичної комедії, часто в стилі мімі. Блазень є синонімом до дурень, телепень. А петька далеко не телепень, чи дурень. Чи не так?
Індра _ 29.10.2018 16:18
IP: 94.76.81.---
Mike_Kharkov:
Ви праві, що закони Всесвіту можуть нас дуже сильно-таки придавити. У д-ра Юрія Шилова є цікава книжка – Святині. В ній він оповідає, як за 20 років його археологічних розкопок в експедиціях загинули приблизно 30 учасників. Його зацікавив факт – чому? І він таки знайшов відповідь – треба працювати над своєю польовою компонентою аби не входити в протиріччя з законами Простору і вміти відчувати конкретну ситуацію аби не потрапити в скруту, а то й трагедію, чи вийти з неї, як то кажуть – сухим з води.
От чому нині так "ковбасить" Україну? Всяка гниль на самій горі і це ж ми її туди привели! Я гадаю, що Простір наслав на нас тяжку хворобу, оскільки саме така хвороба дає можливість хворому перетворитися в якісно новий здоровий організм. А якщо організм не змініться для досягнення перемоги, він помре. І так виглядає, що 2019 рік є вирішальним. Україна виживе, якщо стане колективним організмом. Для цього політики повинні піти в народ, чути голоси і діяти в злагоді.
Mike_Kharkov _ 29.10.2018 13:55
IP: 178.137.189.---
Індра:
Роль України в світі – повернути польову компоненту людству. Це єдине, що може стримувати людей від взаємної ворожнечі. Кожна особа є не тільки матеріальне створіння, але й польове. І польовим способом ми відчуваємо, як кажуть – шостим чуттям...
Вы счастливый человек:)
Довериться шестому чувству полностью? у этой сказки может быть непредсказуемый конец. Я не представляю себе механизма передачи этого шестого чувства всему человечеству, даже если здесь кто-то им в избытке обладает. Первое, что нас потребуют – явите чудо. И?
Нужно явить чудо локального масштаба, здесь, нет иного пути. Но. Подчинить материальный мир духовной силе здесь некому, мы сами в распаде и материального, и духовного. И мне кажется сейчас мы можем показать человечеству только то, как не надо, и объясняется это достаточно просто.
Законы Вселенной могут нас и уничтожить как слепую ветвь, на Бога надейся, а сам...
Індра _ 27.10.2018 20:20
IP: 94.76.81.---
От вже й Добродомову скількось мільйонів доларів підкинули, аби накивав п'ятами з об'єднання Гриценко-Добродомов. Чи не петьки-клоуна робота? Пане Гриценко, ану зробіть правильний хід бойовим конем у відповідь – об'єднайтесь з Терещенко і сприйяйте його перемозі на посаду президента. Його бачення України куди ширше, м'якше, лагідніше, неперервніше від давнини і перспективніше за ваше... А оскільки ви будете в об'єднанні – то й вам буде неабиякий виграш від того. І мені, пересічному українському рахману, також буде приємно побачити ваше об'єднання і врешті-решт відсвяткувати загально-українську перемогу в березні 2019 р. Покажіть, що ви справжій мислячий політик і достойний син неньки-України! УДАЧІ!!!
Індра _ 26.10.2018 23:04
IP: 94.76.81.---
ПРОДОВЖЕННЯ. Роль України в світі – повернути польову компоненту людству. Це єдине, що може стримувати людей від взаємної ворожнечі. Кожна особа є не тільки матеріальне створіння, але й польове. І польовим способом ми відчуваємо, як кажуть – шостим чуттям. От як визначити любов хлопця до дівчини? Як виміряти матеріальним приладом? Це польове таїнство. Рахмани були фахівці в веденні переговорів, бо покладались на Простір. Інші особи розуміли, що є сили які над людьми і треба настроювати себе на стан автопілоту – коли Простір сам веде людину в потрібному напрямку. А нині всі перейшли на самоуправління – ручне управління. Ніхто не звертає уваги на Простір і його закони. Вибудована наука – матеріалістична. В ній відсутня тонка матерія, не вивчає наука польову компоненту в живих істотах, бо немає теоретичної бази для цього. Тобто, для квантової фізики потрібна субмікроскопічна теорія, яка виводить природу речей з Простору, показує взаємодіє частинок і тіл з Простором.
Індра _ 26.10.2018 22:55
IP: 94.76.81.---
Mike_Kharkov:
Індра:
Сладкие мечты о благоденствии без власти и иерархии, о вечном изобилии. Это конечно по украински, но это все-таки коммунизм:) Как его можно вернуть во власть? ведь это же мираж, опиум, как нация.
Справа в тім, що треба вивчити як жило і як ставилося до Простору первинне суспільтво. Це було в Аратті, де не було рабства. Було 4 варни/верстви людей: рахмани (жерці, стратеги), кшатрії (старші адміністратори, старші воїни), вайшью (громадяни, які створюють добробут), шудри (нікчеми, які не визанютьоб'єктивних законів Простору). Рахмани визначали, кого з дітей до якого навчання залучати – хто стане рахманом, кто кшатрієм і т.д. Світосприйняття було образно-інтуїтивне. Треба було навчитися відчувати Простір, його закони – тобто, в суспільтві переважали екстрасенси. Нині після рабства, феодалтзму, капіталізму, соціалізму у нас логіко-аналітичне світосприйняття, суто матеріалістичне!!! Польова компонента відкинута.
Mike_Kharkov _ 26.10.2018 16:34
IP: 178.137.189.---
Індра:
...Висновок: до влади треба повертати рахманів
"У рахман же народ благочестив, и живут они совершенно без стяжания... обитают нагие у реки и всегда восхваляют Бога. У них нет ни четвероногих, ни земледелия ни железа, ни храмов... ни огня, ни золота... ни вина, ни едения мяса... ни царя, ни купли, ни продажи, ни распрей, ни драк, ни зависти... ни воровства, ни разбоя... они не стремятся к пресыщению, но насыщаются сладкой дождевой влагой и свободны от всяких болезней и тления, довольствуются небольшим количеством плодов и сладкой воды, и веруют искренно в Бога, и беспрестанно молятся".
.
Сладкие мечты о благоденствии без власти и иерархии, о вечном изобилии. Это конечно по украински, но это все-таки коммунизм:) Как его можно вернуть во власть? ведь это же мираж, опиум, как нация.
Валентина Лучникова _ 26.10.2018 15:58
IP: 188.163.52.---
К кому вы обращаетесь? Таций кондовый совок, а взятки в юрке конкурируют только с медом.
САНДРО _ 26.10.2018 14:55
IP: 176.115.103.---
Дмитро Дмитрук:
Саша Борисюк

Даремно ви зневажаєте ремарками шановного ІНДРИ.
Я, наприклад,завжди з вдячністю читаю його заувження.
Ну, якщо доля так зробила, що ми живемо в Україні, хочемоі спілкуватися и знати українську, то авжеж треба знати і використовувати іі правільно, а не так аби як.
Усі ми зрозуміли ідеї пана Гриценка, віддамо йому належне, але мабуть і Гриценко і Тимошенко і... хтотам ще у нас публічна людина, усі будут вдячні ІНДРІ за науку.
zmey-15 _ 26.10.2018 12:42
IP: 188.163.33.---
Не очкуй Славик. Толя порешает.
Taras Gamaliya _ 26.10.2018 10:41
IP: 35.235.227.---
Дмитро Дмитрук:
За мудрість і доброту_одна повага автору.
Ні, дві поваги – одна за мудрість, а друга за доброту.
Можна було б дати й третю – за відвагу, але чого нема, того нема.
Нестор Наливайко _ 26.10.2018 10:31
IP: 37.53.164.---
Дно в кубі!
Олександр Лагутін _ 26.10.2018 09:50
IP: 35.235.226.---
"наявним чи вірогідним тиском на керівництво університету з боку влади", – це гумор чи приховане глузування? І на мить не подумаю, що автор не знає що таке цей ректор і відкіля воно.
Дмитро Соколовський _ 26.10.2018 06:46
IP: 185.11.29.---
Нізачод) Якщо вже пан Гриценко стартує з "як науковець до науковця", то продовжувати слід було не "музиканту, громадському діячу", а "науковцю Святославу Вакарчуку": все таки Славік – теж у якомусь місці кандидат наук.
Ну й у трьох рядках переліку власних важливих посад, варто було ґрунтовніше натякнути на свої наукові здобутки. А то там – тільки "доцент", а доценти бувають усякі. "У меня друг – тоже учёный: за полчаса десятку так нарисует – от настоящей не отличишь!" (с)
Игорь Васильев _ 26.10.2018 05:26
IP: 77.121.122.---
В военной тактике главное хитрость и внезапность... Кандидат в президенты Гриценко решил наехать на кандидата в президенты Вакарчука. Далее будем читать кандидат в президенты "Непрходной полковник" наехал на "Шоумена". Непрходной по причине что на всех выборах Непрходной полковник не проходит. Его цель как офицера это тактика и действия. Ну а если сюда прибавить что полковнику помогает его жена, а она известная журналист, то полковнику очень легко выводить из игры своих конкурентов... Шоумен тоже не сидит просто так, у него конкурент Зеленский,
Ну поможем полковнику выбить из игры шоумена... Все знают что у шоумена отец раньше работал министром, а сам шоумен бы даже НАРОДНЫМ депутатом, но депутатом он был не долго, как он сказал – Это не мое...А теперь бывший кандидат, который был кандидатом два месяца решил стать президентом... Замашки так ничего себе)))) Как у Наполеона... Тем более шоумену помог папа, он его вписал в учебники по музыке и.т.д.
volk12 _ 25.10.2018 23:27
IP: 31.202.27.---
А Тацию нравятся более профессиональные выступления Луценка, Петренко и прочих высоких лиц, для которых он специально организовывает галла-форумы, а не какая самодеятельность Вакарчука. А о вкусах не спорят, тем более с Тацием.
Індра _ 25.10.2018 22:42
IP: 94.76.81.---
Саша Борисюк
До чого тут нарити на Гриценка? Він весь на долоні. Колись був останній з могікан (у Фенімора Купера), а нині в українського народу маємо останнього з любих друзів, який так і написав в своїй програмі, що жодного з великими грошима і маєтками не торкне і захистить їх спеціальним законом. А хто захистить годрість України – її науковців? Хто створить їм умови для плідної роботи? Чи знаєте ви, що до третини всіх світових винаходів здійснили українці або вихідці з України? А які умови для розвитку науки? Хто пропонує?? Ніхто взагалі!!! А з чого формують бюджети розвинуті держави? На 90% з податків власних транснаціональних компаній, які стартували з розробох своїх наковців (Сіменс, Самсунг і т.д.). А в Україні бюджет на 90% формують податки з громадян... За 27 років ви чули хоч від кого з політиків, що нам потрібно формувати транснаціональні компанії? Ні, не чули. Чому? Бо шудри на всіх посадах і так вже 100 років. Висновок: до влади треба повертати рахманів.
Саша Борисюк _ 25.10.2018 22:26
IP: 194.44.96.---
Індра:
Дякуємо за вашу клопітку працю на філологічній ниві, і це все що ви нарили на Гриценка?)) ну просто титанічна праця, монографія. Можете взяти булочку в нагороду, або медальку на груди прибити цвяшком)) Голвне щоб з філологічної точки зору правильно звучало))
Індра _ 25.10.2018 22:19
IP: 94.76.81.---
Дмитро Дмитрук:
Індра:
... С.Вакарчука,якому з незрозумілих причин відмовлено в виступі.
Причини цілком зрозумілі – ми продовжуємо жити в тоталітарній структурі де структура науки була сформована в кабінетах тов. Сталіна. На жаль, практично всі політики і наковці – це діти тої системи і вони нічого іншого не знають. От наука у нас – це кандидат, доктор, член, академік, президія академії, вища атестаційна комісія (видає дипломи). А де результати? Не передбачені... А от в Чехії чи Хорватії є лише одна наукова ступінь – доктор філософії в такій-то галузі і така й має бути структура науки в демократичному суспільстві, але ніхо не хоче саме так повертати науку на користь суспільтва. То чого чекати від тої ооби до якої написаний лист пана Гриценка? Та особа є призначена, а не обрана. Залежить від петьки-клойна на 100%. Тому висновок такий: який сенс в цьому листі пана автора до особи з залитими тоталітаризмом мізками??
Дмитро Дмитрук _ 25.10.2018 22:10
IP: 95.132.135.---
Індра:
Пані Індра,філологію демонструйте в навчальних закладах,а для народу головне_зміст статі і прояв поваги до С.Вакарчука,якому з незрозумілих причин відмовлено в виступі.
Індра _ 25.10.2018 21:29
IP: 94.76.81.---
Йдучи вперед і споглядаючи на майбутнє не можна ображати комуно-совком тих, кому пишете листа. Але пан автор саме так і вчинив – назвав добродія академіком, професором, доктором і по батькові... Суто по-українськи звернення мало виглядати так: Пане професоре Тацій, ... Добре хоч Вакарчука не звеличали по-московськи як Святослав Іванович.
Торкнемо трохи питань мови. От пан автор пише:...цей факт було сприйнято як повернення... Але українською має бути без "було". ПОЯСНЕННЯ: Олена Курило, Уваги до сучасної української літературної мови, Видавництво Соломії Павличко ОСНОВИ, Київ, 2008 [передрук з видання 1925 р.], стор. 53: "по-українськи не можна казати було зроблено, буде зроблено, а тільки зроблено...можна застосовувати пасивного дієприкметника у функції присудковій: це буде зроблене (а не це буде зроблено), він буде покараний (а не: його буде покарано)."
Микола Южний _ 25.10.2018 21:25
IP: 35.235.226.---
Пане Анатолію В.Я.Тацій він же комуніст, а комуністів як і дітей комуністів бувших не буває... подивись на морду Луценка і побачий в ній всю скорботу Українського народу...А хто такий Тацій не долюстрований комуніст, йому кашерний сказав той відповівє єть...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

6
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter