Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Відкритий лист

25 жовтня 2018, 18:47

Ректору Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академіку Національної академії наук України, доктору юридичних наук, професору В.Я.Тацію

Шановний Василю Яковичу!

Звернутися до Вас як науковець до науковця змусила прикра подія. Українському музиканту, громадському діячу Святославу Вакарчуку було відмовлено у проведенні заходу на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який Ви маєте честь очолювати.

Як повідомив сам Святослав Вакарчук, проведення заходу було завчасно погоджене, а відмова – неаргументована.

В умовах нинішньої політичної ситуації, зокрема наближення виборів Президента України, частиною суспільства цей факт було сприйнято як повернення до не кращих часів нашої історії. Часів, коли на догоду чи за прямої вказівки влади перед її політичними опонентами зачинялися двері інституцій, що за своєю сутністю та за законом мають бути незалежними й вільними.

Засвідчую, що зараз справді опозиційним політикам, зокрема й мені, закрито доступ до засобів масової інформації, що контролюються владою та олігархами, які підтримують нинішній режим. Зафіксовані непоодинокі випадки адміністративного тиску на членів партії "Громадянська позиція", спроби працівників правоохоронних органів зірвати партійні заходи.

Переконаний, що в умовах повзучої ревізії теперішніми можновладцями здобутків Революції Гідності українські університети мають неприступними фортецями стояти на захисті вільної думки, прав і свобод громадян. Цю позицію поділяють більшість наших науковців.

В Україні Вас знають як фахівця, який своє життя присвятив вихованню юридичної еліти країни, формуванню освітнього і правового поля Української держави. Щоб запобігти намаганням завдати репутаційної шкоди Вам і керованому Вами навчальному закладу, прошу оприлюднити Вашу особисту оцінку того, що сталося.

Якщо відмова Святославу Вакарчуку викликана наявним чи вірогідним тиском на керівництво університету з боку влади, то, прошу Вас, не мовчіть – відкрито повідомте про це громадськість.

Спільно ми захистимо виборені Українським народом права і свободи!

З повагою,

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент Національного університету "Києво-Могилянська Академія"

Анатолій Гриценко

powered by lun.ua
Коментарі — 26
Дмитро Дмитрук _ 25.10.2018 20:38
IP: 95.132.135.---
За мудрість і доброту_одна повага автору.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter