Ганс-Юрґен Гаймзьот Посол Німеччини в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), з 2008 р. по 2012 р. - Посол Німеччини в Україні

Німеччина у футбольній лихоманці

15 травня 2012, 11:34

Фінальна гра на кубок Федерації футболу Німеччини у Берліні, яку я мав можливість спостерігати в рамках свого перебування у Німеччині, стала хвилюючим святом і заспівом до тижнів німецької футболоманії. Вражаюча перемога чемпіона Німеччини клубу "Боруссія" (Дортмунд) з рахунком 5:2 в матчі проти команди "Баварія" (Мюнхен), яка вже звикла перемагати, сама по собі стала особливою футбольною подією. Матч став також зачином до фінальної гри Ліги Чемпіонів між футбольними клубами Баварія (Мюнхен) та Челсі (Лондон), що відбудеться 19 травня у Мюнхені. Зустріч у Мюнхені, як і матч у Берліні, вочевидь, стане новою висотою не лише у спортивному відношенні, а й з точки зору настроїв і атмосфери.

Чемпіонат Європи з футболу в Україні та Польщі, в якому німецька збірна з 9 червня буде грати спочатку у Львові, а згодом у Харкові, був би відмінним продовженням того захвату, який часто охоплює німецьких вболівальників впродовж літніх місяців. Хто з нас не згадує добрим словом чемпіонат світу з футболу 2006 року у Німеччині. З прицілом на чемпіонат Європи німецькі магазини – навіть у найменших містах заповнені "товарами для фанів", щоб забезпечити палку підтримку своєї команди. Тут подумали про все: від патріотизму і до "патіотизму". Зараз німецькі газети і телебачення повідомляють також про різні маршрути, що ведуть до України автобусами, залізницею або автомобілем.

Проте заголовки повідомлень з України минулих тижнів затьмарюють погляд, спрямований вперед, назустріч чемпіонату Європи. Звичайний німецький фанат футболу воліє розділяти спорт і політику, але й бачить також, що все має свою межу. Залишається сподіватися, що і в Україні усвідомлять цю межу і усунуть перешкоди, які не лише завдають тривалої шкоди іміджу України, а й можуть призвести до того, що шанси, які випливають для України з такого футбольного свята як чемпіонат Європи, можуть бути згаяні. Тут вкрай необхідні дії на найвищому рівні. В іншому разі знову будуть казати: Україна ніколи не упускає шансу втратити шанс.

powered by lun.ua
Коментарі — 22
Михайло Антонишин _ 16.05.2012 20:23
IP: 178.137.88.---
Ну, лікуватимуть ЮВТ в "Шаріте"... Полікують. Потім знову привезуть в Качанівську колонію.
Sergii _ 16.05.2012 19:40
IP: 93.126.72.---
Знаете, г-н Цибулько, Вы совершенно правы – нам не нужны не патриотичные лекции. Конечно, история бывает или нужная или неправильная. Ну не мог быть Шухевич немецким офицером, он и не был коллаборационистом – просто любил в немецкой форме фотографироваться. Ну не могла УПА (б) вырезать 60 т. гражданского польского населения на Волыни, поляки сами себя вырезали из-за неосторожного обращения с вилками и ножами. И конечно УПА (б) не могла не хуже НКВД расстреливать "своих" мельниковцев, они просто напились и вместе со штабом Бульбы-Боровца и его женой наложили на себя руки (правда в разное время, но это и не важно). Только одно непонятно, откуда такая дерьмовая карма у нашей страны Украины...
a_sudi_kto _ 15.05.2012 16:14
IP: 93.127.97.---
Olga Kharkiv:
a_sudi_kto:
Я задала вам ПРОСТІ запитання: Olga Kharkiv _ 15.05.2012 15:05. Замість ПРОСТИХ відповідей на них ви написали якийсь флуд. Просто дайте відповіді, чесні прості без ДЕМОГОГІЇ. Хай пан посол почитеє. Може вони у своїх германіях бачуть нашу дійсність викривлено. То допоможіть. Інакще получається так, що все про що я писала – ПРАВДА.
Вы о "чистоте" партийной, религиозной, национальной?
Я ж не знаю, хто и кого призначав и так ли важно, кто и кого и куда? Вы знаетэ, – а я вам повынэн вирыты. А цэ нэ важлыво, хто кого и як прызначав, по каким рекомендательным письмам и словам. по каким своим личным мотивам. У меня всё просто: кто б ты ни был (коммунист. рыгоанал, патриот, католик, индус. иудей), лишь бы умел думать головой и делать результат. Но мой результат – материален, а у политиков – демагогия. Меркель – враг Украины, Тимошенко – воровка, газ должен быть халявным, Янукович – бог, евро – хорошо, а два – лучше.
Olga Kharkiv _ 15.05.2012 15:57
IP: 193.33.203.---
a_sudi_kto:
Я задала вам ПРОСТІ запитання: Olga Kharkiv _ 15.05.2012 15:05. Замість ПРОСТИХ відповідей на них ви написали якийсь флуд. Просто дайте відповіді, чесні прості без ДЕМОГОГІЇ. Хай пан посол почитеє. Може вони у своїх германіях бачуть нашу дійсність викривлено. То допоможіть. Інакще получається так, що все про що я писала – ПРАВДА.
a_sudi_kto _ 15.05.2012 15:18
IP: 93.127.97.---
Olga Kharkiv:
a_sudi_kto:
Я розумію ваш стьоб, але у мене до вас питання. Хіба не Тимошенко лаштувала потай Януковича у Президенти БЕЗ ВИБОРІВ під пильним оком Медведчука-Путіна Якщо я -радянський демагог, за вашим визначенням, то тоді ЩО ТО БУЛО?
Добре розумію вашу демагогію, і не важливо, на чию користь – велкоукраїнську чи великоруську, бо загально відомо, що не россіяне і не українці є більшими великороссами чи великоукраїнцями.
Меркель сидит на месте Гитлера, Гитлер сидит на месте Бисмарка, Сталин сидит на месте императора, император сидит в местах не столь отдаленных да еще и расстрелян вместе с семьей.

Отсюда, естественный вывод: Советский (преемник российского) тоталитаризм освободил человека от химеры совести. Почему? И объяснять не надо.
Теперь последыши "всесокрушающего учения" рулят корытом. Вот и всё. Вот и вся философия жизни – демагогия. И клянусь, я не святой и не монах, но газ, религия, партия – это пустой звук.
Olga Kharkiv _ 15.05.2012 15:05
IP: 193.33.203.---
a_sudi_kto:
Я розумію ваш стьоб, але у мене до вас питання. Хіба не Тимошенко лаштувала потай Януковича у Президенти БЕЗ ВИБОРІВ під пильним оком Медведчука-Путіна, з переносом виборів до ВР на невизначений строк? Чи може ТАКІ дії чинити політик-демократ? Формувати владну систему ПІД СЕБЕ, без ЖОДНОГО спілкування з власним народом? Хіба не Тимошенко призначила КОМУНІСТКУ керувати Держархівом і по суті створила спільно з комуністами і пр більшість, яка приймала АНТИУКРАЇНСЬКІ закони, як то про держслужбу з обов"язковим знанням рос.мови? Якщо я -радянський демагог, за вашим визначенням, то тоді ЩО ТО БУЛО?
Olga Kharkiv _ 15.05.2012 14:53
IP: 193.33.203.---
Пане посол, якщо Ви вже завели собі блог на УП, то хоча б читайте те що пишуть Вам у відповідь на Ваші дописи. Я звичайна людина і не належу до ЖОДНОЇ партії, моя партія це НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА УКРАЇНА. І я не хочу втрачати цю Державу. Але дії Вашої країни і Ваших сателітів мене дуже турбують. Я НЕ ХОЧУ, що б пані Тимошенко сиділа і тільки тому, що суд який її засудив був суцільним ФАРСОМ, але до цього фарсу долучились і влада і сама обвинувачена. Ці дві сторони борються лише за АБСОЛЮТНУ владу, що б потім робити тільки те що їм заманеться без жодного контролю зі сторони і в цій боротьбі вони знищують мою Державу, а Ви їм у цьому допомогаєте.
Ну і останнє, пане посол, розмістіть будьласка у своєму блозі матеріали, які б показувалине одназначну і тверду реакцію Вашої країни на дії Путіна, ну хоча б недавні. Мені здається, що справи з правами людини в Росії просто жахливі, навіть у порівнянні з Україною Януковича. Чи передбачає Німеччина бойкотувати олімпіаду у Сочі?
a_sudi_kto _ 15.05.2012 14:33
IP: 93.127.97.---
Olga Kharkiv:
Шановний пане посол, звичайно, наша влада – не демократична, не ліберальна. Але ж і та людина, за яку так переймається Ваша країна також не є демократом. Вона також ЗНИЩУВАЛА своїх опонентів, коли ті заважали їй стати владним монополістом. Вона робила це звичайно більш витончино, більш гламурно, ніж діє зараз влада, але РЕЗУЛЬТАТ тих діян був такий самий: зникнення з політичного життя опонентів, зачистка виборчого поля для себе одної. Хіба такі методи можна назвати ДЕМОКРАТИЧНИМИ, пане посол, з огляду на ЄВРОПЕЙСЬКІ стандарти,
-------------------
Абсолютно правы! Это Тимошенко замордовала тюрьмами и садизмом Януковича и, особенно, пахаря и производителя моральных и материальных ценностей Симоненко. Поэтому они и получились уродами. Чо уж, Тимошенко виновата. Мы поняли ход вашей советской демагогии: два сапога в одном валенке, то есть; "самолет – плохо, вертолет – плохо, лучше – олени".
Olga Kharkiv _ 15.05.2012 14:26
IP: 193.33.203.---
ПРОДОВЖЕННЯ Складається враження, що випусти зараз Янукович Тимошенко з в"язниці, Ви будете задоволені і відразу знімете всі свої претензії до влади. Демократія у нас знов "запанує", "свобода слова" буде бити джерелом, а суди і прокуратура стануть миттєво найсправедливішими у світі. Бо, вибачте, може я погано читаю, але я не чула від критиків України вимоги зміни системи влади в цілому, що могло б не тільки звільнити Тимошенко, якщо вона дійсно невинна (хоча на мою думку, якби Ваша Меркель підписала такий "переможний" контракт з Газпромом, вона б не встигла доїхати до Берліна, як там вже порушили про неї справу за підозру у корупції) а й тисячі простих людей у яких не має ні грошей ні таких впливових захисників як у пані Юлії. Яка Ваша ціль, пане посол, привести Тимошенко до влади? А ДАЛІ? Тимошенко там вже була, і що вона змінила в країні? НІЧОГО. Напротязі усього часу вона тільки те і робила, що домовлялась з ПР. Тоді вони НЕ БУЛИ ні бандитами, ні диктаторами.
Olga Kharkiv _ 15.05.2012 14:14
IP: 193.33.203.---
Шановний пане посол, звичайно, наша влада – не демократична, не ліберальна. Але ж і та людина, за яку так переймається Ваша країна також не є демократом. Вона також ЗНИЩУВАЛА своїх опонентів, коли ті заважали їй стати владним монополістом. Вона робила це звичайно більш витончино, більш гламурно, ніж діє зараз влада, але РЕЗУЛЬТАТ тих діян був такий самий: зникнення з політичного життя опонентів, зачистка виборчого поля для себе одної. Хіба такі методи можна назвати ДЕМОКРАТИЧНИМИ, пане посол, з огляду на ЄВРОПЕЙСЬКІ стандарти, які, я маю надію, СПОВІДУЄ Ваша країна? Чому тоді Ви мовчали? Чому Ви мовчали, коли Янукович формував свою більшість "тушками", в порушення нашої Конституції? Ви дозволили Януковичу НЕХТУВАТИ законами України, то чому ви зараз обурюєтесь? Він все це робить з ВАШОГО ДОЗВОЛУ. Дозволивши порушити Основний Закон ВИ спровокували лавину подальших порушень. І Вас це не хвилювало, до того моменту, коли ці порушення не зачіпили ОДНУ ЄДИНУ особу.
a_sudi_kto _ 15.05.2012 13:24
IP: 93.127.97.---
Наглым и бездарным Цыбульке и Ко политологов и макулатурщиков, у которых желудок бурлит возмущенным разумом, – наш пролетарский и крестьянских привет от бывших советских инженеров.

Тупая демагогия "цыбулек" о двойных стандартах, которая всегда имела печальный успех в рамках "железного занавеса" – в упадке! Спасайте демагогию! Отечество в опасности! Двойные стандарты комуно-донецкой (советской) пропаганды мы испытали сполна на собственной шкуре: "цель в целях, задачи в задачах, имидж в имидже"...
Цели формируются на разных уровнях предписаний, научности... и в действительности выражают не всобщие нужды и закономерности, а лишь политические предубеждения определнных слоев... Что и наблюдаем сейчас во всём махровом цвете демагогии. Не надо трогать нас за наш патриотизм – не впечатляет демагогия тупой национал-донецкой быдлоэлиты.
Янукович, отдай нам своего стукачка на съедение! Мы тоже кушать хотим!
Traveller _ 15.05.2012 13:14
IP: 95.132.145.---
Володимир Цибулько:
Залишається сподіватися що після всіх заяв котрі наробив німецький істеблішмент на адресу України його ексцеленція посол Гаймзьот швидко покине територію України разом з останнім уболівальником, і сюди приїде більш компетентна особа, котра не бавитиметься в лекції про визвольну боротьбу українців як колаборацію з його фашистськими земляками.
Если Цыбулька против, значит посол должен обязательно остаться.
a_sudi_kto _ 15.05.2012 12:42
IP: 93.127.97.---
Istorichka9:
1112 _ 15.05.2012 11:57 -----И сделать это могут только украинцы и русские без подстрекателей галичан

Зустрів галичайника – приладнав на гілляку.
Люба моє партайгєноссе, то ви вже згодні поробити тиждень-третій-дестяий у "совецькому свинрнику", а потім день-другий – у німецькому? А потім порівняєте, чий "дым впереди паровоза слаще дыма отечества". Или всё по-прежнему, по-ленински, мечтаете о коммунизме для рабочих, крестьян и ИТР и "буржуазных ценностях" для себя?
fin2012 _ 15.05.2012 12:32
IP: 46.118.194.---
1112:
а сербам выдвигали требования выдать Милошевича, затем Караджича, своих героев... нет предела наглости у евроскотов!
Судя по обилию тем и неспособности сосредоточиться на чем-то конкретным, этот поток графоманства есть просто говнопад во время недержание в короткой кишке. И ясно, что проплаченный и ясно кем.
fin2012 _ 15.05.2012 12:26
IP: 46.118.194.---
1112:
Как только ВФ повернётся одним большим местом к Западу, а лицом к России, так у эуропэйцев и пропадёт всякое желание унижать Украину. А пока хуторяне на всех перекрёстках орут о эуропэйском выборе Украины, так романо-германцы и будут продолжать вытирать ноги об Украину.
Правильно. Киев это хутор. И в нем хуторяне. Пусть Янукович поворачивается к России. Его там Путин с потрохами сожрет и не подавится. Ахметовские и Фирташевские болванки и химикаты после того, как эуропейцы перестанут брать на х. кому будут нужны. Потому как в России и своих хватает, а Китай и Индия наладили уже свой выпуск. Так что разъяренные Ахметов и Фирташ начнут пинать ногами твоего межигорского борова как последнюю сви-ю.
Володимир Цибулько _ 15.05.2012 12:17
IP: 93.74.72.---
Залишається сподіватися що після всіх заяв котрі наробив німецький істеблішмент на адресу України його ексцеленція посол Гаймзьот швидко покине територію України разом з останнім уболівальником, і сюди приїде більш компетентна особа, котра не бавитиметься в лекції про визвольну боротьбу українців як колаборацію з його фашистськими земляками.
a_sudi_kto _ 15.05.2012 12:06
IP: 93.127.97.---
1112:
объединение РБ-Украина-Россия. И сделать это могут только украинцы и русские без подстрекателей галичан.
"Вдруг Россия оказалась не церковной, не царской, не крестьянской, – и не выпивочной, не ухарской: а в белых перчатках и с книжкой "Вестника Европы" под мышкой. Это необыкновенное и почти вселенское чудо совершил просто русский болтун.
Русь молчалива и застенчива, и говорить почти что не умеет: на этом просторе и разгулялся русский болтун" – 1911 год.

Враг Украины – селянин с лопатой на 0,6 га. Сто лет всё тот же враг. Враг Украины – рабочий, который сто лет кувалдой всё так же закручивает гайки. Сто лет всё тот же враг. И т.д и т.п.
Враг Украины – болтун, мягко говоря, который ищет дупу своему языку, потому что кушать хочется. Никто и нигде не любит этих даунов. А в России их гораздо и ннесоизмиримо больше, чем в Украине. Нам не надо увеличивать плотность даунов на квадратный гектар.
hot80022 _ 15.05.2012 12:04
IP: 213.238.8.---
1112:
Каждому с чувством собственного достоинства ясно, что противопоставить европейскому жантажу и унижениям можно и необходимо только объединение РБ-Украина-Россия. И сделать это могут только украинцы и русские без подстрекателей галичан.
Хочу в Галичанську державу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fin2012 _ 15.05.2012 12:04
IP: 46.118.194.---
1112:
Каждому с чувством собственного достоинства ясно, что противопоставить европейскому жантажу и унижениям можно и необходимо только объединение РБ-Украина-Россия. И сделать это могут только украинцы и русские без подстрекателей галичан.
За себя говори, а не за каждого. Таких каждых, кто был в Европе, видел как там люди живут и хотят жить как они в Украине больше половины. И даже горники покупают именно там недвижимость, учат детей, держат в банках деньги, и ездят туда отдыхать и лечиться.
fin2012 _ 15.05.2012 11:50
IP: 46.118.194.---
1112:
Якщо "Тимошенко скоро буде на волі...", Януковичу ніколи не стати президентом на другий термін. І він це чудово розуміє! А те, що ЄС задню дала... Так ніхто і не думав далі слів до справи переходити! Адже вони не такі вже й тупі – прекрасно розуміють хто є Тимошенко і іже з ними... Це була проба на міцність Україну – піддалися б загрозам – розтоптали б!
Не кажи гоп пока не перескочешь. Евро закончится и все высокопоставленные гопники будут заблокированы в Украине. Наверняка.
Tvladrat _ 15.05.2012 11:49
IP: 193.93.184.---
Какие заголовки? Тимошенко покушала? Тимошенко попила сока? У Тимошенко прыщик?
a_sudi_kto _ 15.05.2012 11:40
IP: 93.127.97.---
Странно, но футбол убивает пресловутый патриотизм. Болеешь за "своих" – и вдруг на поле появляются волшебные бразильцы – и ты уже бразилец, или появляются летучие голландцы – и ты уже голландец.
Вот и весь футболизм. Футбол – враг патриотизма. Только никому не надо об этом говорить, а то наши местные национал-донецкие патриоты очень обидятся и обвинят футбол в фашизме.
Україна та Європа1085 Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter