Ганс-Юрґен Гаймзьот Посол Німеччини в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), з 2008 р. по 2012 р. - Посол Німеччини в Україні

Німеччина у футбольній лихоманці II

21 травня 2012, 15:57

Чи після п'янкого збудження завжди наступає похмілля? Насамперед після такої болісної поразки, якої зазнала Баварія у грі проти Челсі? При цьому цей матч ще раз підкреслив старі премудрості: в кінцевому підсумку чинність мають лише голи, хай навіть забиті з пенальті.

І все-таки вирішальним було те, що ми отримали змогу насолодитися захоплюючим вечором з висококласним футболом, з швидкою, професійною грою найвищої якості. Все це викликало бажання, щоб було ще більше. Навіть якщо підсилення "Баварії" в особі українського футболіста не змогло посприяти перемозі: Тимощук довів свою багатогранність та свою здатність стати також і в ролі центрального захисника козирним гравцем команди.

Той, хто бачив п'ять опублікованих фотографій учасників саміту "Великої вісімки" на момент спостереження ними виконання пенальті – Камерон у торжествуючій позі, Обама захоплений, Меркель скептична, Баррозу напружений, у Медведєва в очах здивування ентузіазмом його колег -, той уяснив собі, що об'єднуюча функція футболу сягає аж у найвищі політичні верхівки.

А тепер щодо Чемпіонату Європи: ще не запізно зробити з нього футбольне свято. Правильні політичні сигнали з боку української сторони могли б деполітизувати Чемпіонат. Мужні рішення, відхід від мантри "ми все робимо правильно". Також і відхід від позбавленої довіри формально-юридичної аргументації (я вже нерідко запитував: чому не досить часто звучить критика з приводу того, що з формально-юридичної точки зору навряд чи хоча б один закон ухвалено конституційно, адже Конституція вимагає для цього особистої присутності). І якщо "в останню хвилину" ще будуть зроблені правильні пропозиції щодо матеріально доступних польотів і місць проживання, то свято могло б розпочатися.

А інакше? А інакше може статися так, що наприкінці буде одне лишень похмілля без п'янкого збудження.

Коментарі —
Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте