Владислав Каськів

З чого починати створення об'єднаної партії?

05 серпня 2007, 12:15

Позавчора партії блоку НУ-НС на своїх з'їздах підтримали рішення про утворення єдиної політичної партії. З подібною ініціативою ГП "ПОРА" зверталася до Президента України ще 25 червня (http://pora.org.ua/content/view/4144/1/), тому, продовжуючи тему створення об'єднаної ліберально-патріотичної партії, пропоную декілька тез про принципи, на яких має створюватись єдина політична партія.
Насамперед хочу зауважити, що процес об'єднання в єдину партію не варто здійснювати лише заради самого процесу. У першу чергу, партії, які планують утворити єдину політичну силу, повинні розробити план подальших дій – стратегію розвитку країни – і об'єднуватись лише задля її реалізації.

Хоч формально процес об'єднання вже розпочався, проте, ще до початку підготовчих процедур для об'єднання в єдину партію, необхідно визначити місію майбутньої партії. На моє переконання, вона має полягати у втіленні радикальних економічних реформ, які стануть основою національного прориву – створення в Україні найліберальнішого економічного середовища в Європі.
Створення об'єднаної партії повинно відбуватися лише після погодження між усіма учасниками цього процесу ідеологічних принципів, програмових засад, місії та Статуту.
На мою думку, не варто обмежувати ініціативу вступу до об'єднаної партії лише підписантами Декларації об'єднання демократичних сил. Єдину партію варто формувати шляхом об'єднання демократичних партій, громадських організацій та окремих осіб, які виявлять таке бажання.
Сам процес створення нової партії необхідно здійснювати шляхом відкритих установчих зборів партійних організацій, або через об'єднання організацій по всій вертикалі, з чітким квотним представництвом усіх учасників об'єднання у керівних органах різного рівня.

Пропоную вашій увазі декілька зауваг щодо формування об'єднаної ліберально-патріотичної політичної партії.
Процес створення об'єднаної партії розпочинається із створення Оргкомітету з числа представників політичних партій-учасників об'єднавчого процесу. До завершення підготовки базових консенсусних рішень Оргкомітет має неформальний статус. До його складу входять лише голови партій або уповноважені ними особи.

Оргкомітет приймає базові рішення:
• узгоджує процедуру формування об'єднаної партії;
• формує ідеологічну концепцію партії на основі ліберально-патріотичних цінностей;
• визнає пріоритетом партії створення та реалізацію "Плану радикальних реформ";
• створює проект Програми майбутньої партії;
• створює проект Статуту майбутньої партії;
• формує план та завдання партії на середньостроковий період (до 2015 року);
• чітко регламентує інститут членства на основі окремого Положення.
Всі рішення Оргкомітету приймаються виключно консенсусом.

Процес формування партії:
- процедура формування об'єднаної партії не передбачає проміжних етапів (створення конфедерацій тощо);
- об'єднана партія створюється, починаючи з районного рівня, за процедурою, визначеною Оргкомітетом, виключно шляхом проведення відкритих об'єднавчих (установчих) зборів або за квотним принципом;
- участь у районних об'єднавчих (установчих) зборах приймають всі без виключення зацікавлені члени партій-учасниць та громадяни;
- об'єднавчі (установчі) збори проходять на основі базових рішень прийнятих Оргкомітетом;
- схема формування партії: проведення об'єднавчих (установчих) зборів райорганізацій – створення облорганізацій – проведення З'їзду – формування Центральної Ради партії – формуваня Політради партії – вибори Голови Політради партії.

Умови формування об'єднаної партії:
- партія визначає головним пріоритетом своєї діяльності реалізацію Плану радикальних реформ, які вона розробляє та втілює шляхом реалізації влади;
- участь у роботі Оргкомітету до завершення прийняття базових рішень беруть голови партій, або уповноважені ними особи;
- головний керівний орган партії – колективний (Політрада) з обмеженою кількістю учасників до 15 осіб.
- Лідер партії обирається Політрадою, виконує представницькі функції та є координатором лідерської групи (перший серед рівних);
- об'єднавчий З'їзд партії проводиться на основі визначених Оргкомітетом документів;
- протягом місяця після проведення об'єднаного (установчого) З'їзду партії всі партії-учасники процесу саморозпускаються;
- партія виступає за жорстку модель виконавчої влади, очолювану Президентом України;
- партія, базуючись на визначеній ідеологічній концепції, виступає за прийняття нової редакції Конституції України та не підтримує реформу старої Конституції;
- може бути створена тимчасова (на 3 роки) Рада Старійшин, куди можуть увійти керівники нині діючих партій та авторитетні у суспільстві люди. РС може накладати "вето" на рішення Політради партії більшістю голосів;
- керівництво всіх партійних підрозділів обираються прямим поіменним (не списковим) голосуванням на партійних зібраннях відповідного рівня;
- об'єднавчий З'їзд партії приймає назву партії (навіть якщо залишиться стара);

Конфлікт інтересів
- керівники районних та обласних організацій та голова політради партії не можуть одночасно бути керівниками державних виконавчих органів влади;
- керівники обласних організацій партії не можуть бути членами Політради партії;
- керівники фракцій не можуть бути керівниками відповідних партійних організацій;
- рішення парторганізацій відповідного рівня є обов'язковими для виконання депутатськими фракціями та їх членами;
- представницькі органи парторганізацій не можуть складатися більш ніж на 50% з числа депутатів рад відповідного рівня;
- об'єднана партія може бути правоприємницею всіх партій-учасників об'єднання;

P.S. запропонований документ не є офіційною позицією ГП "ПОРА", не проходив формальних процедур та обговорення в рамках партії.

powered by lun.ua
Коментарі — 105
Ariel _ 24.03.2008 22:45
IP: 92.112.167.---
фигня какая то
Ros2007 _ 10.12.2007 18:46
IP: 213.133.164.---
Каськів завтра прийде і проголосує!
avov _ 28.11.2007 20:38
IP: 212.1.71.---
Пане Каськів від Вас таке враження – що Ви політично безвідповідальна людина, політичний провокатор та політична повія. Так саме як і від більшості ваших нунсівських політичних колег (політичних калік), і чому це таке враження? Ви не поясните. Останнім часом таке враження у 90 % людей яких я знаю, та просто людей на вулиці. Ага мабуть ми всі упередженні. Ага у вас (політичних калік) у запасі є такий чудовий план який всіх нас колись у далекому майбутьному зробить щасливими. Ага.
Без сліз та соплів, учасник Майдану (або по вашому лох з майдану). Дуже надіюсь (Дай Боже) вже незабаром не чути прізвищ Єханурових, Каськівих, Безсмертних, Ющенків, Плющів, Оніщуків, Петьовок, Кролів, Балогів, Костенків, Матвієнків та іншого вашого смороду. Олександр
maliar _ 11.09.2007 20:15
IP: 213.133.167.---
Владислав! Для чого це написано? Ліберальні цінності не є обєднуючими для учасників президентського блоку. Луценко – лівий, навітьякщо за посаду голови партії змінить свої публічні погляди, то точно не на ліберальні. Кириленко і Наша Україна, тим більше УНП і НРУ – усі асоціюють себе із консерватизмом і в європейському контексті позиціонують себе поруч із Європейською народною партєю (консерватори). Кармазін, Стретович і Матвієнко – лібералізмом не пахне. Навіть спільно з Катеринчуком, який не заявляв про свою ідеологію, переконати інших стати лібералами – дуже наівна утопія.
Тому, можна припустити, що це написано не для пропонування реальних обєднуючих цінностей, відходу від ідеологічних штампів, а навпаки, щоби оголосити свої принципи, наслідування яких унеможливить Вашу участь у обєднавчому процесі, що є передумовою для потрапляння в список НУНС.
Спростуйте це припущення. Бо якщо це так, те це буде яскравою ілюстрацією до закидів на Вашу адресу щодо корисливості, хитрості і нещирості у відносинах із партнерами.
Ingul _ 10.09.2007 15:20
IP: 70.55.252.---
PanAlik, не знаю про що йдеться, але найбільше зраджують саме ті, кого до себе найближче допускаєш. В історії багато прикладів.

Якщо Ви вже написали "ВЛАД не міг бути не вкурсі", то краще опишіть ситуацію і дайте докази Вашої правоти щодо Влада Каськіва.
PanAlik _ 10.09.2007 00:47
IP: 81.23.24.---
Подивимось що буде співати Владик найближчим часом. Після подій навколо Сумського протоколу який сфабрикував Салатенко і як він його здасть (Семена) говорячи що ніхто нічого не знавпро цей випадок. Брехня це добре було відомо Шивляку і Тарану та і ВЛАД не міг бути не вкурсі
Ingul _ 05.09.2007 15:08
IP: 70.55.252.---
Влад, на длинную дорогу ступаешь. Создание партии снизу вверх, а не сверху вниз – это новое для украинской политики. Сотни политтехнологий испробованы, а эта нет! Начинай! Будь идеологом! С Сергеем Грабовским на кофе чаще ходи.
Именно в украинской истории есть отличный прецедент – структура козацких формирований. Используй эту историческую параллель. Посмотри как Черновецкий выиграл выборы. Сорок подчинённых у каждого из сорока подчинённых и вперёд по домам, по дворам, стучаться в души и сердца людей думающих.
Может и хорошо, что тебе дали возможность быть вне процесса выборов-2007. Сможешь посмотреть на цирк с трибуны. Твой выход позже, бери уроки риторики.
вермутЪ _ 30.08.2007 12:37
IP: 193.239.180.---
Очевидно, что создание партии нужно начинать с изготовления левой печати. И второго оригинала уставных бумажек.
Alex_r _ 28.08.2007 20:20
IP: 193.93.184.---
28.08.2007 19:52___ Focker
И я не удивлюсь, если Каськив потеряет место в списке НУ-НС. Слишком много однопартийцев жаждут крови.

Да, ЦВК его исключила из списков НУНС.
Focker _ 28.08.2007 20:03
IP: 91.124.24.---
И последнее. Такие как Влад не пропадают. Хлопец уникален своей непотопляемостью. И, что немаловажно, политику творят преимущественно такие люди. Кстати, последнее решение ЦИК выводит его из состава НУ-НС. Смотрите за тем, как себя поведет Влад. Прежде всего перед людьми, которые приобрели у него квоту ПОРЫ в блоке.
Focker _ 28.08.2007 19:58
IP: 91.124.24.---
Без Каськива точно не было бы Гражданской партии ПОРА. Но в то же время, с Каьскивым у нее нет будущего. СЛияние с участниками НУ-НС приведет к тому, что основной актив ПОРЫ останется не удел. Смотрите теорию создания акционерных обществ. Миноритарии всегда оказываются, по выражению тренера омского ГАЗМЯСАА, в...опе.
Focker _ 28.08.2007 19:52
IP: 91.124.24.---
Знаю Влада непосредственно. Восхищаюсь цинизмом этого человека и последовательным воплощением ценностей Макиавелли. ЕПарнишка сделал состояние в Фонде Возрождение и умножил его за период оранжевой революции. Бренд ПОРА, созданный в свое время нынешними стейкхолдерами Опоры он использовал для собственного продвижения. Сейчас он сдал свою партию за возможность стать нардепом. Конфликт внутри партии – следствие этого кидка. И я не удивлюсь, если Каськив потеряет место в списке НУ-НС. Слишком много однопартийцев жаждут крови.
Армагедон _ 27.08.2007 14:27
IP: 194.44.247.---
Доречі, вато мені додати, що, к приклад, у Миколаївському р-ні у команді Каськів є такі люди, як Ясеницький – колишній керівник ДАІ, Ярош – керівник культури... ну і так далі... Такщо, про такого кросавчега НСНУ варто б було подумати...
Армагедон _ 27.08.2007 14:24
IP: 194.44.247.---
І хто б це говорив... пан Каськів, який вирішив стати лідером і створив свою партію, в яку набрав всю кучмівську (зокрема людей Сала, ну львів'яни вкурсі) еліту, яка правила балом за часів Медведчука. Та... якщо Луценко з Кереленком не очстять себе від таких як Каськів... то туго їм прийдеться далі!
qopakl _ 21.08.2007 20:54
IP: 82.207.11.---
Якщо цікавить весь розклад – qazqa@i.ua, але я не думаю, що у вас є якась цікавість до низових організацій, їх роботи, їх рейтингів та й взвгалі дискредитації української ідеї зокрема, то на що це я час витрачаю?
qopakl _ 21.08.2007 20:49
IP: 82.207.11.---
С. Кікотю
Знаю достеменно, що Пора не проводить ніякої ні партійної, ні виховної, ні селекційної роботи на місцях, так що не треба "ля"!
Конкретність: У місті Богуславі Київської області Пору очолює Валерій Ляшенко – активіст, якого ще пошукати – депутат, підприємець, розповсюджувач лотерей, голова якоїсь спілки, і т.д, і т.п
Як депутат, відзначився боротьбою не на життя – на смерть за банно-пральний комбінат, який раніше особисто арендував, сплачуючи місцевому ЖЕКу аж 120 грн. щомісяця, та й ті боргував. Втративши цю власність (вона пішла з аукціону всього за 640 000 грн., але таки продали через всі перепони могутнього супротиву), замутив в міськраді виділення зем. ділянки під ресторан собі-коханому на березі річки на центральній площі міста. Ледве депкорпус міста і голова відбились від могутнього натиску, але вони таки домоглись виставити дві великі палатки типу "Чернігів" за підтримки голови райдержадміністрації (той ще фрукт), який, очолюючи місцевих "демократів" поставив Ляшенка керівником виборчого штабу блоку "Наша Україна. Щоб сказати, що місто в шоці – це нічого не сказати. Ви можете впевнитись – сьогодня палатки стоять без жодного дозволу жодної із служб, не дивлячись на супротив, міської ради, районної ради та громади – бо там ні туалетів, ні прибиральниць і це в центрі, майже під пам"ятником Леніну, який сьогодні, видно, охороняє вашу "пору". То чорти б вас забрали з вашими кадрами, та щоб без нас, без участі депутатів, бо в нас з г...м ніхто не
Timotey _ 21.08.2007 15:02
IP: 195.10.210.---
Нічого доброго про Влада не чув ні від кого. А нову партію потрібно починати без таких, як він. Це точно.
p_y _ 21.08.2007 09:16
IP: 195.34.74.---
Щось Каськів писати припинив... Пиши, Влад, а то останнім часом анекдоти друкують несмішні, а так хочеться посміятись!!!!
musik _ 19.08.2007 21:51
IP: 194.50.85.---
Очень жаль, что и молодые политики думают,что народ нужен и умеет только жрать и рожать. Надо идти на выборы и проголосовать так, что 99,9% будет "Против всех". Хоть один раз показать,что мы народ.
Депутатик _ 18.08.2007 12:41
IP: 193.138.247.---
Господин Каськив, хочу высказать Вам в глаза несколько своих замечаний. Ваши выступления напоминают мне бормотание Кравчука, пенсионера, который. чтобы не скучать и не плесневеть дома, ходит в политику развеяться, мозги прветрить. язык размять. Но, это – Кравчук, он своё отжил, не очень славно, но отжил. Он – пройденный этап,и нам с ним не жить дальше. Вы же – молодой. начинающий политик!!! Откуда такой страх, скованность, услужливая осторожность в глазах, словах, действиях??? Что Вас так напугало, сломало? Зачем вы такой нам нужны? Что внятного и чёткого вы сказали и сделали за последний год-два? Вы полушёпотом, боязливо ёжась, уговариваете политиков помириться, поучаете, как надо строить коалиции и союзы... Что Вы об этом знаете? Делайте то, чего от вас ждёт народ – берите властные, воровские элиты за горло, требуйте от них исполнения законов. защищайте беспомощных граждан, а не тусуйтесь в высших политических кругах с умным видом и полнейшим отсутствием результата!!!! Берите пример с Юли!!! Она – зажигает! Она дарит надежду и вселяет уверенность! За ней хочется идти и с ней не страшно проиграть!! Это – харизма. Позаботьтесь о своей харизме. Не заражайте своих сторонников усталостью и аппатией!!!Дерзайте, у вас всё получится. Если не будете по-жлобски мечтать и жить только жаждой наживы, будете богаче всех и материально, и духовно. Ваши современники будут гордиться вами, потомки будут вспоминать Вас с уважением. Ахметову это не грозит, Колесникову, Балоге – тоже!!! Удачи
Борислав _ 17.08.2007 18:52
IP: 77.122.36.---
Люди добрі!
Чесні і нечесні!
Якщо ви такі великі патріоти – запропонуйте себе, свої неперевершені, досконалі ідеї і вас, безперечно, зрозуміють!!!!!!!!
Що ж ви?! Чинити як покидьки, негідники, мілкі інтригани, несамодостатні, злобиві і т.д... Вважаєте, що обливши брудом когось (в даному випадку людину, яка вам у чомусь не вгодила) заслужите собі похвалу...
Так не роблять люди...просто не роблять.
... Виходить, що у нас дійсно розпинають кращих.
almulla _ 17.08.2007 18:31
IP: 91.124.252.---
Предательство!!! Везде предательство!!! Пора сдохла вслед за президентом!!! И все теперь воняют... Один со Зваричем, другие с Бродским и все нехорошо пахнут... Наверное в Киеве очень много дерьма... Все ЗАМАЗАЛИСЬ!!!
Темний _ 17.08.2007 04:40
IP: 77.122.55.---
Просто жах!!!!!!!!!!!! Чесно кажучи, зайшов сюди випадково. Дивує одне. Скільки можна говорити стільки про НІЩО? Каськів давно нікому не цікавий. Не здивуюсь коли його і з партію виженуть, і з блоку. Хоча...... Яке їхало, таке й здибало. Той же Луценко, Мартиненко та інші негідники. А ми ж виходили на Майдан щоб було краще.... Прикро! Хоча...... Навіть поразки чогось то навчають. Як на мене – необхідно викинути на смітник усіх, хто хоч раз побував депутатом, а разом з ними мілких карєристів типа Каськіва. Оце справжня люстрація! Чого і вам бажаю.......
освіта вища _ 16.08.2007 11:23
IP: 193.172.25.---
У нас ще один Профффесор! У Каськова вища освіта? Звідки?

Зі списку НУ-НС:
"31. Каськів Владислав Володимирович – 1973 року народження, член Громадянської партії "ПОРА", освіта вища, голова правління громадської організації "Інститут політичного розвитку", проживає в Києві"
Станіслав, Бердянськ _ 13.08.2007 17:49
IP: 91.124.30.---
Принципово нового нічого не можу додати. Багато вже тут панство зазначило.
Я не буду говорити, чи поганий Каськів, чи ні, але він багато зробив корисного для ПОРИ. Тож всім людям властиво помилятися, я не думаю, що він "поховає" ПОРУ. Після виборів побачимо, що там буде. Крім того незабаром місцеві баталії почнуться, тож далі буде...
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter