29 квітня 2012, 17:39

Бій за Україну

В суботу провели у Запоріжжі партійний з'їзд. Було понад п'ять сотень делегатів з усієї України, багато гостей. Отримали теплі листи від партнерів по опозиції – ФЗ, БЮТ, НРУ, НУ, від наших європейських партнерів, зокрема, ХДС Німеччини. Мені було приємно бачити у залі переважно молоді обличчя, бо серед наших партійців багато активних людей до 45 років. Зараз як ніколи важливо, аби відбулася зміна політичної еліти, оновлення української політики.

Ось деякі тези з мого виступу на з'їзді. Думаю, що тим, хто слідкує за діяльністю УДАРу, може бути цікаво.

***

Дорогі однодумці!

Ми зібралися тут, щоб змінити ситуацію в країні. Ми створили нову політичну силу, яка здобула свою першу перемогу на місцевих виборах. І сьогодні щодня своєю позицією ми доводимо виборцям, що виконання нашої програми і наших обіцянок – наш головний пріоритет.

Партія УДАР – це правоцентристська сила, яка відстоює права і гідність людини, демократію і європейський шлях розвитку, реальне місцеве самоврядування. Сьогодні наша партія – вже третя за підтримкою людей політична сила в Україні.

За неї готові голосувати щонайменше 10% тих, хто візьме участь у виборах.

Але мусимо пам'ятати, що це – не тільки рейтинг довіри. Це – рейтинг відповідальності кожного з нас. Ми не маємо права підвести людей. Ми зобов'язані продемонструвати той новий стандарт політики, якого чекають люди.Символічно, що цей важливий для партії з'їзд ми проводимо у Запоріжжі. Це легендарна земля, на якій жили та яку захищали вільні люди, які над усе цінували свободу, честь і гідність. Це якості, яких бракує сучасній українській політиці. Ми маємо повернути ці чесноти в усі сфери суспільного життя. До того ж, з цієї землі не раз в Україну приходив порятунок, коли вже було втрачено останню надію. Саме тому звідси, з цієї землі, я оголошую: Ми починаємо бій за Україну!

Це – бій проти всеохопної системи корупції, яка стримує розвиток країни і веде до бідності. Ми зруйнуємо систему, де в суді не знаходять справедливість, а змагаються, хто дасть більший хабар. Де бізнес обдирається податками і поборами "контролюючих служб", а зібрані гроші йдуть не в бюджет, а у кишеню чиновників. Де більшість громадян живе у злиднях. Де беззаконня і бездарність влади покривається круговою порукою. Де вбивць відпускають, а опозиціонерів саджають за грати!

Уже двадцять років українці чекають, коли відбудеться український Шанс, коли буде сформульовано і здійснено українську Мрію. Чимало громадян зневірилися і розчарувалися в політиці і політиках. Але сьогодні я звертаюсь до кожного громадянина України: ми з вами не маємо права бути байдужими! Переможцями ми можемо стати тільки самі. Ми не маємо права залишити нашим дітям у спадок лише розповіді про те, що ми хотіли, але не змогли, мріяли, але, на жаль, втратили шанс.

Я знаю добре: перемоги без боротьби не буває. Для перемоги потрібні три речі: воля, розуміння шляху і надійна, потужна команда. Нині моя мрія, а також мрія кожного з нас – це європейська, цивілізована Україна. Україна, що буде лідером за рівнем життя людей і можливостями для розвитку.Ви пам'ятаєте, як формувалась програма нашої партії: ми вели відкриту дискусію, із залученням найкращих фахівців громадянського суспільства. Зараз на цій же основі ми формуємо конкретний план дій: першочергові кроки, які ми будемо робити в парламенті.

Я ще раз нагадую наші пріоритети:

- забезпечити гідність людини, гарантувати захист її прав і свобод;

- поставити владу під контроль громади;

- зробити правосуддя чесним;

- створити економіку рівних можливостей;

- домогтися конкурентоспроможності країни.

Наше завдання – дати можливість людям жити і працювати, займатися улюбленою справою, підтримати їх у цьому. Тому в першу чергу ми повинні підтримувати постійний діалог із суспільством.

Ми вимушені фактично сформувати судову і правоохоронну систему заново. Ми проведемо незалежну перевірку суддів і службовців на відповідність посадам. Ми вимагаємо створення повноцінного суду присяжних, які обмежать корумпованість суддів.

Громадські організації матимуть право дієвого контролю за правоохоронними органами.

Ми передамо повноваження і бюджетні кошти для їх реалізації на місцевий рівень. Ми домагаємось того, щоби кошти планувалися та розподілялися громадою і органами самоврядування.

Сучасна система соціальної підтримки буде простою, зрозумілою для користувачів, прозорою для платників податків та доступною для усіх громадян. Ми запровадимо механізми, поширені в цивілізованих країнах, щоби бізнесу було вигідно фінансувати освітні, медичні, наукові та культурні проекти. Щоби освіта і охорона здоров'я були якісними і доступними кожному громадянину. Щоби українська мова і культура розвивалися і були знаними в світі. Щоби ми знову пишалися досягненнями наших науковців.

Разом із нашими колегами у опозиції ми вимагатимемо відновлення справедливості. Має бути покінчено з вибірковим правосуддям, яке панує в Україні. Політичні в'язні мають вийти на свободу!

На основі цих програмних засад ми готові об'єднуватися в парламенті з іншими опозиційними силами і працювати для реалізації цих програм. Ми розраховуємо, що наші колеги з опозиційних партій під час З'їзду об'єднаної опозиції 12 травня підтримають ці пропозиції, направлені на досягнення Україною цивілізованих стандартів добробуту і розвитку.Я переконаний,що найважливішим елементом успіху є команда. Реформи мають робити енергійні, професійні, і головне – порядні люди. Таких ми будемо делегувати до парламенту України на майбутніх виборах. Критерії моральності і професійності, командності і стійкості проти тиску і спокус застосовуються до всіх без винятку наших кандидатів. Ці критерії ми визначили для себе обов'язковими ще наприкінці минулого року. Ми враховуємо в цьому питанні думку громадянського суспільства. Ми підпишемо з Громадським рухом "Чесно" Угоду про співпрацю, що наочно засвідчує врахування їхніх критеріїв при визначенні кандидатів.

Хочу також наголосити: висунення нами кандидатів не буде видачею "квитка щастя". Навпаки, це – ознака відповідальності кожного. Відповідальності з великої літери. Хочу, щоб кожен знав: депутатський мандат – це не перепустка у депутатський буфет! Це мандат служіння Україні. І нам потрібно повернути авторитет парламенту і депутатам!

Але вибори – це тільки перший раунд бою. Далі – відстоювання нашої позиції у кропіткій роботі.

Якою є наша стратегія на виборах? Немає сумніву: ми будемо міняти владу. Демократичні опозиційні сили повинні отримати більшість у парламенті. Це дасть нам шанс почати реальні зміни на краще. Я ще раз хочу наголосити: УДАР іде на вибори окремим партійним списком. Адже ми не можемо дозволити собі втратити жодного голосу. У парламенті ми об'єднаємось із іншими опозиційними силами. Навіть якщо опозиція і буде в меншості, альянсів з Партією регіонів і її сателітами не буде ніколи.

Я звертаюсь до наших колег з опозиційних сил. Давайте спільно проведемо опитування громадської думки. Нехай виборці і тільки виборці у кожному окрузі самі визначать, хто з опозиційних кандидатів має найбільше шансів представляти їх у парламенті. Іншим критично важливим завданням є захистити наш вибір. Ми пропонували нашим колегам у опозиції створити спільний Центр для захисту голосів. Ми стверджуємо, що захищатимемо голоси не тільки виборців партії, але й голоси виборців опозиційних політичних сил.

Я звертаюсь до кожного громадянина. Не будьте байдужими. Говоріть вголос про всі випадки порушень, підкуп, фальсифікації. Прийдіть на вибори, не дайте забрати ваше право обирати! Я звертаюсь до молоді. Голосувати – це дуже відповідальна справа. Бо вибори без молоді можуть відбутися. Але вибір буде не на користь майбутнього. Не дозвольте цьому статися. Не зрадьте свій шанс змінити країну.

Дорогі однодумці! Нас з вами чекає бій, який ми повинні виграти. Для цього нам важливий кожен голос і підтримка кожного громадянина.

Загроза сміттєвого колапсу не відступила

Усі пам'ятають сміттєвий колапс у Львові і велику хвилю публікацій у ЗМІ щодо проблем утилізації відходів в Україні загалом. Тоді, коли після трагедії на сміттєзвалищі, Львів "потопав" у смітті, активісти, експерти, чиновники жваво обговорювали тему поводження з твердими побутовими відходами, говорили про варіанти системного вирішення проблеми...

Євробачення-2017: Жодні ігрища не варті репутації країни

Чи може стати успішною країна і втілити всі необхідні для цього зміни, якщо рішення навіть щодо культурних подій ухвалюють "під килимом", " під столом", словом, тихо, довго і непрозоро...

Соловьям-популистам посвящается...

Когда страна остро и давно нуждается в реформах, противостоит внешней агрессии, когда необходимо сломать систему, которая отчаянно сопротивляется, разве можно воплотить изменения только бесконечно рассуждая о том, что и как нужно делать? Ответ очевиден...

Человек с большим сердцем

Он учил ключевым вещам, которые помогают мне в жизни – только в борьбе можно одержать победу. Нужно уметь ставить перед собой цель и достигать ее...

Євроінтеграція. Момент істини

Президент Янукович і його політична сила, схоже, увірували в принцип "ми будемо жити вічно". Бо керуються саме ним. Інакше як можна розцінювати події минулого тижня і початку цього? Все, що відбувалося в парламенті і поза ним? Українська влада виконала свій фірмовий фокус "розведення кошенят" навіть з місією Європарламенту, продемонструвавши Коксу і Кваснєвському, вже відкрито і зухвало, своє небажання звільняти Юлію Тимошенко...

Чому ми не йдемо до Президента

Представники "УДАРу" не підуть на Банкову в Адміністрацію Президента. І це принципова позиція. Історія питання така: За три роки свого президентства Віктор Янукович жодного разу не виступив у парламенті зі своїм щорічним посланням, не відповів на запитання депутатів...