Іван Крулько Народний депутат України

Земельне ''поле чудес''

21 квітня 2017, 20:56

Уже з наступного року влада хоче "пустити з молотка" українську сільськогосподарську землю. Більше того, вона прописала це в умовах Меморандуму із МВФ. Кому, як і за скільки? – поки що це питання з багатьма невідомими.

Долю ринку має визначити народ


Відкриття земельного ринку зараз, в умовах війни, тотальної бідності населення та високого рівня корупції, нагадує "поле чудес" з казки "Золотий ключик", коли Буратіно вирішив "посіяти" монетки за порадою Кота Базиліо і лисиці Аліси у надії помножити свої гроші, а в результаті лишився ні з чим. Його просто обікрали.Аби так само не сталось із народом України, якому згідно Конституції, належить українська земля, ВО "Батьківщина" підтримала народну ініціативу з проведення Всеукраїнського референдуму щодо продовження існуючої заборони на продаж земель сільгосппризначення і передала в ЦВК відповідну заяву.Якщо народ проголосує на референдумі "за" заборону продажу, це абсолютно не значить, що люди не зможуть продати свої паї та реалізувати своє право власності на землю. Зможуть!

Але лише через механізм викупу у громадян землі за справедливою ціною через державний банк чи агентство, як це роблять Канада, Ізраїль, Німеччина, Франція тощо (законопроект N5476, автор – Юлія Тимошенко).

Це дозволить нашій державі стати потужним гравцем на ринку землі і заробляти на довгостроковій оренді, виявляти ефективних власників. А головне – консолідувати землі, а не "розбазарити" їх.Адже для України земля – це як нафта для Саудівської Аравії. Це питання продовольчої безпеки та національного багатства. Це годувальниця і наш стратегічний і безцінний ресурс, який більше ніде не виробляється. Більше того, це один із головних козирів України у геополітиці. Адже світ потребує збільшення виробництва продовольства. А тому втратити землю через відкриття ринку – це все одно, що втратити державу.

"Дика" приватизація-2


У сьогоднішніх умовах вільний обіг с/г земель – це помилкове рішення. Повне відкриття ринку і безсистемний продаж гектарів зараз, з одного боку, стане клондайком для кількох олігархічних сімей, великого бізнесу, а з іншого, повним розчаруванням для нації і українців-власників паїв. Бо це майже та сама "дика" приватизація 90-их. Але з гіршими наслідками для країни!

Тотальний продаж землі не лише не збагатить українців, а й позбавить перспектив розвитку Україну та наступні покоління. Її банально скуплять за 500-1000 доларів за гектар (при ціні у світі – 7-70 тисяч доларів), різного роду фонди (private equity funds або vulture funds), компанії з Саудівської Аравії, Японії, Китаю, Індії, Лівії, Кореї, Єгипту, транснаціональні компанії, або компанії, афільовані з ними, олігархи, громадяни з подвійним громадянством, а також підставні особи. Вони добре розуміють, що іншого шансу, ніж зараз, придбати безцінний ресурс з великим дисконтом в умовах війни – не буде.Тим більше такої землі! В Україні – 25% (!) світового запасу чорноземів. Хтось купуватиме для продажу, хтось для здачі в оренду, а хтось і для виробництва агропродукції та експорту за кордон... Щоправда, сировини, а не готової продукції, як це вже роблять більшість агрохолдингів, які вже сьогодні обробляють шосту частину земель в Україні і внаслідок діяльності яких, з мапи України щороку зникає близько 30 сіл. Крім того, погіршується якість ґрунтів та стан екології.До речі, Бразилія наразі "лікується" від тих самих хвороб, породжених "латифундіями". Націоналізує, або викуповує землю, і на порожньому місці створює села, поселення по 300 сімей, фермерські господарства. Лише за 5 років (з 1995 по 2000 рр.) вона націоналізувала та викупила 15 млн га і створила з нуля 285 тисяч фермерських господарств. Як то кажуть, від чого пішла країна – до того й повернулась. І на це держава виділяє шалені кошти. Лише на створення фермерських кооперативів щороку йде близько мільярда доларів.Україна має виправляти раніше допущені помилки, а не ускладнювати можливість їх вирішення.
А тому має не лише провести земельний референдум і на ньому народним голосуванням визначити долю землі, а й закрити всі наявні прогалини у цій сфері (заповнити кадастр, провести інвентаризацію і розмежування державних, комунальних та приватних с/г земель тощо). Бо коли тисячі гектарів у тіні, владі, міжнародним корпораціям, рейдерам легко "каламутити" воду і заробляти втиху на землі, вижимаючи з неї всі соки. А також треба подбати про розвиток мережі сімейних ферм, що займатимуться вирощуванням, переробкою і збутом виробленої продукції, дбатимуть про сільські території та даватимуть роботу собі, своїм сім'ям та односельчанам.

Загрузка...
Коментарі — 62
Виктор Савченко _ 23.04.2017 16:05
IP: 35.187.25.---
Олександр Перший:
не думав що ви такий дрімучий совок.
створювалось людиною кажете?тобото земля,під забудову чи ведення особистого селянського господарства,яка вільно продається і купується,створювалась людиною виходить?так?конкретний приклад.коли села розширювались,а колись таке було,людям на полях давали ділянки.городи.і ось ці землі спокійно продаються.а поряд,в на сантиметрах,на цьому ж полі,така ж сама земля,але вже пай,не можна продавати.бо це торгівля батьківщиною.так виходить.і причому тут повітря наприклад?
і в розвинутих країнах,де давним давно вільно продається земля,в тому числі іноземцям.все прекрасно розвивається і ніхто не кричить про торгівлю батьківщиною.тільки в нас недобиті комуняки і совки верещать про якусь торгівлю батьківщиною. думайте трохи головою!!!
lohik _ 23.04.2017 15:55
IP: 46.133.36.---
Тотальні субсидіі, які мають 90% населення – це не ознака процвітання держави...Це ознака бідності населення краіни, де кілька олігархічних родин, які приватизували всю енергетику, як пилесоси, витягують кошти та набивають своі кишені за енергоносіі, які вони продають населенню...А держава повинна гасити неплатоспроможність населення і апетити олігархату (ахмєтки, бєні, піні, фірта та інших "любих друзів". синів Сіону) субсидіями з бюджету...Беручи для цього кредити в МВФ, сідаючи у боргьову прірву...
Ruslan Aleksandrov _ 23.04.2017 15:43
IP: 77.52.100.---
Alexander Vasilevsky:
Дайте право селянам продавати і купувати землю, а на державних 35% будуйте свій комунізм. Селяни вам тільки подякують.
а що, селяни на сьогодення віддають свої паї комусь безкоштовно?
Чи ви думаете, якщо зараз хтось віддав свої паї в аренду а через півроку настане базарь землі, то арендодавець зараз же розірве аренду та побіжить галасуючи "Каму тавар, хароший тавар – свежая земля! Налетай, нескупись – приобретай живописьніепаля"?
А хо йому віддасть так сразу? Замордують судами та загрузять штрафами так, що віддасть і паї безоплати тай ще хату "за края" заберуть...
Наівніе якись мальшікі...Таке відчуття, що радетелі за ринок з перечсічних мешкають десь у,Німеччині чи де там ще де земля торгуеться як товар.
Олександр Перший _ 23.04.2017 15:27
IP: 188.163.12.---
lohik:
А які та чим вам конкретно не подобаються решту поглядів Тимошенко?.
Це довго пояснювати саме вам. Наприклад, як пояснити, що обіцянка Януковича вдвічі підняти пенсії під час економічної кризи – погана? Чи те, що заяви ЮВТ про втричі безпідставно підняті тарифи на газ – це маніпуляції цифрами. Ні, вам цього не пояснити, тому що ви ВІРИТЕ, а не аналізуєте.
Олександр Перший _ 23.04.2017 15:22
IP: 188.163.12.---
Виктор Савченко:
Як що землю можна зробити товаром, то чому не зробити товаром морське узбережжя, ріки, озера, повітря?
Товаром може бути лише те, що створювалось людиною. Звісно, є виключення з цього правила, наприклад ліс чи нафта. Але ліс можна поновити, нафту замінити іншими джерелами енергії. Землю ніхто не створював і вона належить всім поколінням людей, яку на неї жили, живуть і будуть жити. Тому моя точка зору: землею, як і батьківщиною, не торгують, бо можна втратити назавжди.
Цікаво, що б вам особисто дало введення права торгувати земельними ділянками с/г призначення? Крім того, що народились би земельні олігархи.

Інша питання – право на користування, яке може бути товаром. Це можна обговорювати.
Виктор Савченко _ 23.04.2017 13:38
IP: 104.155.87.---
Олександр Перший:
знаєте колись при совку ми вважали лєніна Богом,західні країни-ворожими буржуазними,НАТО-агресивним імперіалістичним блоком,а заводи,фабрики і землю-загальнонаціональним соціалистичним добром.пройшло більш чверті століття і наші майже всі погляди,крім останнього,змінилися навпаки.лєнін-негідник (хоча і він дозволяв селянам вільно купувати і продавати СВОЮ ЗЕМЛЮ!),Захід і НАТО (хоча і це багато хто не сприймає) -наші друзі.Заводи і фабрики можна продавати навіть іноземцям (і є чимало успішних прикладів).нажаль залишився єдиний пережиток-"совка головного мозку"-заборона продавати селянам СВОЮ підкреслюю ЗЕМЛЮ!можливо пройде кілька поколінь і нарешті прийде розуміння що земля при цивілізованому підході цілком може бути товаром.як у всьому цивілізованому світі.нажаль зволікання з цим грає проти України-села вимирають і занепадають.а землю за копійки орендують в основному великі агрохолдінги,які належать самі знаєте кому!
lohik _ 23.04.2017 13:30
IP: 46.118.141.---
Зараз круті виписуються зі своіх особняків і багатометражних квартир, залишають там прописаними своіх бідних родичів і також мають субсидіі...Ніхто ж не провіряє помешкань, хто і скіьки людей там фактично проживає...Тому субсидіі задовільняють і заможне населення, яке іх також одержує...Але чи бюджет видержить всіх "субсидантів"?...
lohik _ 23.04.2017 13:21
IP: 46.118.141.---
Олександр Перший:
lohik:
Тимошенко як кістка в горлі всім нашим олігархам і крутим Президентам, крім Кравчука...Але чому вам?...Ви також крутий з іхнього оточення?...
Мова ж не про Тимошенко, а про її погляди. Не треба бажане видавати за дійсне. Вона була категорично проти субсидій? Була. Все крапка. Далі – ваші фантазії.
Щодо її поглядів відносно продажу земель сільськогосподарського призначення, то я її позицію у цьому питанні поділяю.
А які та чим вам конкретно не подобаються решту поглядів Тимошенко?.
lohik _ 23.04.2017 13:19
IP: 46.118.141.---
Олександр Перший:
lohik:
Тимошенко як кістка в горлі всім нашим олігархам і крутим Президентам, крім Кравчука...Але чому вам?...Ви також крутий з іхнього оточення?...
Мова ж не про Тимошенко, а про її погляди. Не треба бажане видавати за дійсне. Вона була категорично проти субсидій? Була. Все крапка. Далі – ваші фантазії.
Щодо її поглядів відносно продажу земель сільськогосподарського призначення, то я її позицію у цьому питанні поділяю.
А які та чим вам конкретно не подобаються решту поглядів Тимошенко?.
lohik _ 23.04.2017 13:12
IP: 46.118.141.---
Олександр Перший:
lohik:
Тимошенко як кістка в горлі всім нашим олігархам і крутим Президентам, крім Кравчука...Але чому вам?...Ви також крутий з іхнього оточення?...
Мова ж не про Тимошенко, а про її погляди. Не треба бажане видавати за дійсне. Вона була категорично проти субсидій? Була. Все крапка. Далі – ваші фантазії.
Щодо її поглядів відносно продажу земель сільськогосподарського призначення, то я її позицію у цьому питанні поділяю.
Тимошенко була проти завищених тарифів...Влада під тиском. була змушена компенсувати іх суссидіями...Які з держбюджету йдуть в кишені олігархів...І не стимулюють субсизадіяне неплатиздатне населення економити енергоносіі...
lohik _ 23.04.2017 13:06
IP: 35.189.192.---
Олександр Перший:
lohik:
Тимошенко як кістка в горлі всім нашим олігархам і крутим Президентам, крім Кравчука...Але чому вам?...Ви також крутий з іхнього оточення?...
Мова ж не про Тимошенко, а про її погляди. Не треба бажане видавати за дійсне. Вона була категорично проти субсидій? Була. Все крапка. Далі – ваші фантазії.
Щодо її поглядів відносно продажу земель сільськогосподарського призначення, то я її позицію у цьому питанні поділяю.
Ттсошгк
Виктор Савченко _ 23.04.2017 12:42
IP: 146.148.24.---
Олександр Перший:
lohik:
Тимошенко як кістка в горлі всім нашим олігархам і крутим Президентам, крім Кравчука...Але чому вам?...Ви також крутий з іхнього оточення?...
Мова ж не про Тимошенко, а про її погляди. Не треба бажане видавати за дійсне. Вона була категорично проти субсидій? Була. Все крапка. Далі – ваші фантазії.
Щодо її поглядів відносно продажу земель сільськогосподарського призначення, то я її позицію у цьому питанні поділяю.
я був про Вас кращої думки.в Ви виявились типовим "совком".
Alexander Vasilevsky _ 23.04.2017 11:46
IP: 93.74.205.---
Дайте право селянам продавати і купувати землю, а на державних 35% будуйте свій комунізм. Селяни вам тільки подякують.
Олександр Перший _ 23.04.2017 11:26
IP: 188.163.12.---
lohik:
Тимошенко як кістка в горлі всім нашим олігархам і крутим Президентам, крім Кравчука...Але чому вам?...Ви також крутий з іхнього оточення?...
Мова ж не про Тимошенко, а про її погляди. Не треба бажане видавати за дійсне. Вона була категорично проти субсидій? Була. Все крапка. Далі – ваші фантазії.
Щодо її поглядів відносно продажу земель сільськогосподарського призначення, то я її позицію у цьому питанні поділяю.
lohik _ 23.04.2017 10:10
IP: 46.118.141.---
Юлія Тимошенко – єдиний справжній чоловік в украінській політиці...Недарма іі фото за гратами стало символом Майдану...Але чомусь зараз цей історичний факт фотохроніки зник і не показується з екранів олігархічних телеканалів...І від чого б це?...
lohik _ 23.04.2017 10:00
IP: 46.118.141.---
Александр 1:
lohik:
Уряд прийняв рішення про субсидіі під тиском...
Якби Тимошенко не почала кричати за завищені тарифи, дюлю з маком ти би мав, а не субсидіі...
Це неправда. Навпаки, Тимошенко криком кричала проти субсидій, які "принижують громадян" і за її словами, є субсидіями олігархів. Тож не повторюйте маячню.
Тимошенко як кістка в горлі всім нашим олігархам і крутим Президентам, крім Кравчука...Але чому вам?...Ви також крутий з іхнього оточення?...
Николай Чаварга _ 22.04.2017 22:52
IP: 188.163.73.---
, ВО "Батьківщина" підтримала народну ініціативу з проведення Всеукраїнського референдуму щодо продовження існуючої заборони на продаж земель сільгосппризначення і передала в ЦВК відповідну заяву.

- Ух ти!!! – продовження заборони...оце патріотизм!

Івін Крутько:
Тотальний продаж землі не лише не збагатить українців, а й позбавить перспектив розвитку Україну та наступні покоління. Її банально скуплять за 500-1000 доларів


- Ага, розумієте, що "продаж не збагатить українців..." але за "продовження заборони"... Кого розводите, пан Крутько?

А вам, і вашій сучці, зазорно провести в Конституцію статтю:
1) Продажа землі в приватні руки заборонена, окрім присадибних і придачнних участків.
2) Агітація за продаж Землі і надр карається кримінальним кодексом.

То не ви уже 5 разів пи_діли перед виборами, що як тільки прийдете до влади, то першим ділом поставите зняття недоторканності? Вам відшибло пам'ять, чи то просте крультійство?
Andriy Rozhylo _ 22.04.2017 22:36
IP: 46.133.228.---
СГ щемлю успішно можна купити і зараз в обхід мораторію. Для цього ж купа схем. Хто хотів давно скупив і продовжує скупляти. Мораторій просто тримає низьку ціну землі, от тому й не скасований, а не навпаки, як описав автор.
Ruslan Aleksandrov _ 22.04.2017 22:35
IP: 77.52.55.---
Не ховайте ваші грошики по банках і кутах,
Несіть ваші грошики – інакше буде біда.
І опівночі ваші грошики зарийте в землю там,
І опівночі ваші грошики зарийте в землю, де?
Зарийте в землю, де...

Чи не гори, чи не яри і не ліс,
Чи не океан без дна і берегів,
А поле, поле, поле, поле Чудес,
А поле, поле, поле, поле Чудес,
Поле чудес в Країні Дурнів.
Крекс-Пекс-фекс...
Виктор Савченко _ 22.04.2017 22:07
IP: 46.211.127.---
руслан49:
Повністю з Вами згоден.а ще варто зазначити що в Польщі земля вільно продається іноземцям.
А щодо України то у нас перефразуючи відомий вислів Гоголя дві біди-"совки" і дороги!
руслан49 _ 22.04.2017 13:24
IP: 37.52.18.---
Якщо на плакаті написано, що вартість одного гектара землі в Польші 10000 доларів, то ми повинні розуміти, як до цього дійшло. В тому числі через ринок землі. Тенденцію підвищення цін на ринку сільськогосподарських ґрунтів спостерігали від початку структурних змін, особливо після 2004 р., коли Польща вступила в Європейський Союз, а рільники почали отримувати доплати. В 1992 р. за 1 га державних ґрунтів у середньому платили тільки 500 злотих. Напередодні вступу у 2003 р. державні ґрунти вартували 3,7 тис. злотих/га, а вже у 2013 р. ціна на них становила 22 тис. злотих/га. Середня ціна приватних польських сільськогосподарських земель у 2015 р. становила 38,6 тис. злотих/га і була вища за ціну державних земель майже на 9 тис. злотих. Один долар коштує 4 злотих.
Александр 1 _ 22.04.2017 13:02
IP: 188.163.12.---
lohik:
Уряд прийняв рішення про субсидіі під тиском...
Якби Тимошенко не почала кричати за завищені тарифи, дюлю з маком ти би мав, а не субсидіі...
Це неправда. Навпаки, Тимошенко криком кричала проти субсидій, які "принижують громадян" і за її словами, є субсидіями олігархів. Тож не повторюйте маячню.
руслан49 _ 22.04.2017 12:45
IP: 37.52.18.---
lohik:
Когда все кошти за тепло отдашь, то на колбасу совсем мало у тебя останется, а когда лишишься работы, как миллионы безработных на Украине, то поедешь в Россию на заработки, что бы семья твоя с голода не сдохла.
Ну ти ідіот. Ти все вже знаєш. Я за отоплення квартири за березень заплатив 100 грн, хоча нараховано 700 грн. 600 грн субсидія.
Уряд прийняв рішення про субсидіі під тиском...
Якби Тимошенко не почала кричати за завищені тарифи, дюлю з маком ти би мав, а не субсидіі...
Я читав, що Тимошенко сотворила все сущеє в Україні і що від неї іде благодать на вісім сторін. І ще вверх і вниз.
lohik _ 22.04.2017 12:13
IP: 46.118.141.---
руслан49:
:
руслан49:
:
руслан49:
У тебя в голове от майдана и голода полная каша.
Ты постоянно хочешь стремишься переврать историю и опорочить своих же предков.
- ну жили бы лучше, кто вам не давал!?
Ідіот. Ти ще будеш вказувати, що мені їсти. По харчуванню і одежі я ні в чому собі не відказую. І моя сім'я також. І дивлюся, що навколо мене ще заможніші люди.
Когда все кошти за тепло отдашь, то на колбасу совсем мало у тебя останется, а когда лишишься работы, как миллионы безработных на Украине, то поедешь в Россию на заработки, что бы семья твоя с голода не сдохла.
Ну ти ідіот. Ти все вже знаєш. Я за отоплення квартири за березень заплатив 100 грн, хоча нараховано 700 грн. 600 грн субсидія.
Уряд прийняв рішення про субсидіі під тиском...
Якби Тимошенко не почала кричати за завищені тарифи, дюлю з маком ти би мав, а не субсидіі...
руслан49 _ 22.04.2017 12:08
IP: 37.52.18.---
:

Когда все кошти за тепло отдашь, то на колбасу совсем мало у тебя останется, а когда лишишься работы, как миллионы безработных на Украине, то поедешь в Россию на заработки, что бы семья твоя с голода не сдохла.
Ну ти ідіот. Ти все вже знаєш. Я за отоплення квартири за березень заплатив 100 грн, хоча нараховано 700 грн. 600 грн субсидія.
=========
отопление стоит 32 грв/кв.м. у тебя квартира 21 кв. м.?
Включайте мозги у Великій Кацапії. На вході в багатоквартирний будинок встановлений тепловий лічильник. Скільки подали тепла, стільки і платимо. А в березні було майже в два рази менше, чим в січні.
Україна та Європа903 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте