Ілько Кучерів Громадський діяч, журналіст, продюсер, євроатлантист

ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ. До 20 річниці завершення Холодної війни і становлення Народного Руху України

22 липня 2009, 15:26

Цього року виповнюється 20 річниця завершення Холодної війни. Це стало найвидатнішою подією епохи, в якій ми живемо. Громадська думка і стремління людей до свободи змінили світ. Він став більш досконалим і демократичним.

Зміни, що стартували з горбачовської перестройки і Бранденбурзького спічу Роналда Рейгана, призвели – несподівано для більшості – до падіння "Залізної завіси". До влади прийшла Солідарність у Польщі, відбулася Оксамитова революція в Чехословаччині, впала Берлінська стіна. Країни соціалістичного табору по черзі звільнялися "братерського" гніту Радянського Союзу.

Для України ця епоха перемін увінчалася становленням української держави. До цього багато поколінь українців були одним із найбільших у світі бездержавних народів. Демократичні зрушення в Україні, діяльність Народного руху стали суттєвим чинником становлення нового світового порядку. Внесок Народного Руху у ці процеси не менший, ніж, скажімо, Солідарності чи Саюдіса.У своїй знаменитій промові у Берліні біля Бранденбурзьких воріт, які розділяли Східний і Західний Берлін, Р.Рейган 12 червня 1987 року закликав лідера СРСР Михайла Горбачова зруйнувати Берлінську стіну і відкрити Бранденбурзькі ворота. Рейган наголосив тоді, що німецьке питання залишатиметься невирішеним доти, доки німці будуть розділені. Німці об'єдналися. Розв'язано питання і для багатьох країн Центральної Європи, які набувши членства в ЄС і НАТО, дістали й захищене та гарантоване майбутнє.

Державою з непевним майбутнім лишається Україна.

Виступ Р.Рейгана біля Бранденбурзьких воріт http://www.youtube.com/watch?v=YtYdjbpBk6A

Якщо хочете поговорити на цю тему, приходьте на круглий стіл "За нашу і вашу свободу!", який відбудеться у четвер, 23 липня 2009 р., від 17.00 до 19.00у приміщенні книгарні "Є" у Києві (вул. Лисенка, 3, ст. м. "Золоті ворота").

У ньому візьмуть участь:

Богдан Горинь – учасник дисидентського руху, Народний депутат України 1-го та 2-го скликань, перший голова Львівської обласної організації Української Гельсінської Спілки

В'ячеслав Брюховецький – почесний президент Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Ольга Гнатюк – радник з питань культури Посольства Республіки Польща

Олексій Гарань – професор Школи політичної аналітики Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Віталій Довгич – головний редактор часопису "ЄвроАтлантика"

Вахтанг Кіпіані – журналіст

Ілько Кучерів – директор Фонду "Демократичні ініціативи"

Модератор – Юрій Макаров – Шеф-редактор тижневика "Український тиждень"

Основні питання до розгляду:

- вироблення української позиції щодо революційних подій кінця 20-століття

- 20-річчя завершення холодної війни на пострадянському та постсоціалістичному просторі – нова історична доба

- 20-ть років від часу створення Народного руху України й початку суспільних зрушень в Україні

Коментарі — 124
Politexpert _ 26.07.2009 12:19
IP: 95.133.83.---
РУХ до Чорновола і після – це небо й земля! Всілякі костенки, поровські і іже з ними розтягнули національно-демократичні сили, потураючи владі! Саме в цьому причина повзучого захвату влади неукраїнськими олігархами. Колишні нацдеми, частина з яких досі в парламенті або на теплих місцях (мовчан, драч, яворівський і т.п.), свого часу заявляли про себе лише лозунгами, не цікавлячись ні економікою, ні приватизацією, ні фінансовими потоками! Вони профукали Уукраїну, маючи тоді колосальну підтримку в суспільстві. Тепер поїзд пішов.
Як не прикро, праві ті, хто каже: СПАСИБІ РУХУ ЗА РОЗРУХУ. Його двяльність протязом останніх років зводилась до наступного: закликів до комуністів на кшталт "дайте нам поерувати" і до плакання, що ми ніколи (!) не були при владі.
Саме РУХи не змогли примусити свого лідера (НСНУ) Ющенка зробити україну україннською.
Вся відповідальність за нинішню ситуацію в державі лягає на тих заїжджених "зайців", які вважають себе націонал-демократами!
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 22:50
IP: 92.112.36.---
И-н _ 24.07.2009 22:17
"Естественно США – стопроцентное демократическое государство. Поэтому там белые запрещали"
Всё, слив засчитан. Попутного вам ветра.
И-н _ 24.07.2009 22:17
IP: 95.135.10.---
Андрей-с-Востока "Но всё относительно, и по сравнению с СССР в США действительно свобода и демократия" В прошлом посте была рсставлена ловушка. Естественно США – стопроцентное демократическое государство. Поэтому там белые запрещали своим детям не только учиться но и ездить в одном транспорте, а Мартин Лютер Кинг, поднявший голос против, получил пулю от руководителей своего самого демократичного государства. Естественно СССР – не демократическое государство, и поэтому оно было в высшей степени гуманистическим. Задача запретить одному человеку использовать другого в качесвте скота успешно реализовалась! Итак РФ и Украина – абсолютно демократические страны, отсюда и снижение уровня жизни, сокращение продолжительности жизни, наркомания, проституция, инфляция и безработица, растление, падение морали и т.д. и т.п. Почему в США жизнь удалась, станет ясно, если узнать, где печатается мировая валюта и устанавливаются котировки всех фондов и цены товаров. Но США нам никогда не стать.

.
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 21:32
IP: 92.112.36.---
Историчка:
Тю, историчка, не знал, что вы такие сайты посещаете. Вы бы хоть пощадили меня – дали бы ссылку с примерами на женщинах:)
Историчка _ 24.07.2009 21:23
IP: 91.124.217.---
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 18:58 ----------Ну мы же с вами не дикие европейцы, и гениталии вываливать не будем, правда же?:)

Нет, неправда:
http://www.proza.com.ua/opinions/hate_dick_poetry.shtml
Историчка _ 24.07.2009 21:06
IP: 91.124.217.---
bmi _ 24.07.2009 14:27 -----------А мо, ви розкажете про розвиток хвундаментальної науки в Гішпанії...

На Канарах начал работу крупнейший в мире телескоп
24 июля 2009 | 18:28
Сегодня на Канарских островах состоялась церемония открытия крупнейшего в мире телескопа для видимого и инфракрасного света. В торжествах принял участие король Испании Хуан Карлос.
Испанские ученые призывали правительство построить достойный этой страны телескоп с конца 1980-х годов. Проект на 90% финансировался Испанией. Остальные средства были выделены Мексикой и Университетом Флориды (США).
http://podrobnosti.ua/technologies/2009/07/24/617869.html
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 20:03
IP: 92.112.36.---
И-н _ 24.07.2009 19:25
Нет, не успешно. Но разве кто-то говорит, что Украина должна превратиться в США?:) Абсурд какой-то.
Речь идёт о перенятии только хорошего опыта. И не у США, а у Европы.
Евроатлантизм тоже включает в себя много нужного нам опыта свободного демократического общества, где эффективно решаются проблемы коррупции и правосудия, где мы можем получить военную поддержку и новые технологии.
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 19:58
IP: 92.112.36.---
И-н:
"если это непосредство переместилось под крышу западных демократических ценностей?"
Никто не заставляет нас перенимать плохое.

"Просто меньше петь про демократию и свободу"
Между прочим, не надо привязываться к США. Мы не американский, а вроде как европейский народ.
А отчего вы так боитесь слов "демократия" и "свобода"? Конечно, если абсолютизировать эти понятия, сделать из них фетиш, то можно показать их несостоятельность в западных странах. Но всё относительно, и по сравнению с СССР в США действительно свобода и демократия.

"От этого США не перестанет быть примером успешного мощного государства"
Опять вы измеряете успешность государства размерами военной побрякушки. Можно ли считать успешным государство, в котором 48 млн человек не имеют медстраховки, и это фактически лишает их возможности получить медпомощь? Успешно ли оно, если правительство признаёт такую тупость среди студентов, что без импорта китайцев и индусов их научно-технический потенциал сдохнет?
И-н _ 24.07.2009 19:25
IP: 95.135.10.---
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 18:58 Не надо увиливать.Что помешает человеку прилюдно продемонстрировать непотребство, если это непосредство переместилось под крышу западных демократических ценностей? Ваша молодежная ошибка заключается в том, что для того, чтобы "не сдать свою позицию" вы (в смысле вы все) начинаете нести пургу, заклинания и опостылевшие мантры. Да не пострадает ваш евроатлантизм, если вы пару раз скажите что т.н. демократия в США заключается в представленнии обществу (баранам по Оруэллу) очередного фигляра, который будет 4 часа в день изображать главного, а в остальное время (16 часов) не мешать компетентным людям делат свою работу. Замечу – из одного и того же муравейника. От этого США не перестанет быть примером успешного мощного государства, к которому прильнуть под крыло составляет честь и смысл существования не одного десятка "элит". Просто меньше петь про демократию и свободу. Которых там нет по определению. Иначе не вышло бы успешное государство.
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 18:58
IP: 92.112.36.---
И-н _ 24.07.2009 18:20
"В приличном демократическом обществе человек, вываливший прилюдно гениталии, является лидером топ-новостей"
Ну мы же с вами не дикие европейцы, и гениталии вываливать не будем, правда же?:)
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 18:54
IP: 92.112.36.---
И-н _ 24.07.2009 18:20
"Поэтому готов не заметить достаточно серьезное оскорбление"
В этом вся прелесть интернет-общения. Я могу сказать всё, что о вас думаю, и вы тоже можете. А то, что вы считаете анонимность в общении нарушением морали, выдаёт в вас, пардон, стукача.

"на западе стучат на соседа за брошенный окурок,"
Так это же совсем-совсем другое дело. Вот представьте. Я плачу местные налоги, за счёт которых подметается тротуар, по которому я хожу. И вздруг какой-то... бросает на него окурок – почему бы мне не пожаловаться в милицию, которая тоже работает на мои налоги?

"у нас не позвонят, даже будучи свидетелем преступления."
Тяжёлая наследственность советских времён, видимо...
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 18:47
IP: 92.112.36.---
bmi:
"Чи зможе наш герой-ліберал-дємакрат огранічіть патрєблєніє пива"
Это камень в мой либеральный огород?:)
Совершенно очевидно, что независимо от политических взглядов владельцу пивзавода остановиться не захочется. Но так ведь либерализм – это же целая общественная система, а не воля одного человека. Следовательно, для того и нужен парламент, гражданские объединения и просто небезразличная общественность, чтобы ограничить гипотетического пивного магната и защитить от него молодёжь.
И тут мы снова возвращаемся к тому, что в Украине нет сознательного гражданского общества, делегирующего адекватных представителей во власть.
Так что же теперь – восстановить систему тоталитарного контроля, похоронив тем самым надежды как на гражданское общество, так и на достойный уровень жизни? Я против.
И-н _ 24.07.2009 18:20
IP: 95.135.10.---
Андрей-с-Востока _ 23.07.2009 22:02 В приличном тоталитарном обществе, человек получивший оскорбление отстаивает доброе имя на дуэли, а женщина, которую скомпрометировали, бросается под поезд. В приличном демократическом обществе человек, вываливший прилюдно гениталии, является лидером топ-новостей, а флэш-моб по одновременному испражнению в центре города непременно заносится в книгу рекордов. Поэтому готов не заметить достаточно серьезное оскорбление, исходя из достаточной условности морали в интернетобщении. Анонимность, в принципе, – уже нарушение морали. Поэтому на западе стучат на соседа за брошенный окурок, а у нас не позвонят, даже будучи свидетелем преступления. Не прогибаться перед системой при малейшей возможности – это большой резерв, пока не разбуженный. Иначе терпели бы люди блямкающее пупырчатое существо из телеэкранов?
bmi _ 24.07.2009 18:12
IP: 195.24.131.---
Андрей-с-Востока:
Один із аспектів проблеми мені виглядає так...Розумний, прогресивний, демократ, ліберал..., (вдома – тиран), "крупний бізнєсмєн"- його бізнес ПИВО!!! Чим більше випускається продається пиво – тим свобіднішим є наш герой...Але чим більше п"є молодь пива – тим менше є кому загружать комп"ютєр, коллайдер...Надіюсь, що були моменти, коли ви пили пиво..., а чи багато чого вам хотілось зробить,після того як з задоволенням, з друзями попили пива...А якщо ще більше пива, і з ранку до ночі...Ви може і не уявляєте як це, та ми ж можемо це побачити (многа піва),поглянувши у вікно, на вулицю, у двор дома сваєго... Чи зможе наш герой-ліберал-дємакрат огранічіть патрєблєніє пива, для формірованія крітічєской масси молодьожі, способной і желающеєй гриздь граніт..., загружать калайдєр..., та взагалі, чи підуть дуже розумні в аспірантуру, займатись чістаю наукою...Наприклад -історією...
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 17:53
IP: 92.112.36.---
bmi _ 24.07.2009 17:47
"По-друге, якщо уважно придивитися до Историчкі, те видне, що вона уболіває за Україною"
Хе-хе-хе:) Только её больше устраивает советская Украина.
bmi _ 24.07.2009 17:47
IP: 195.24.131.---
шо б небуло так, шо тіко нєгатів пра історічку, ось знайшов, під ніком Слобода таке ________-:По-друге, якщо уважно придивитися до Историчкі, те видне, що вона уболіває за Україною. Можна сперечатися про зміст повідомлень, але смисл її висловлень полягає в неприйнятті нинішньої системи влади, яка руйнує країну. "............
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 17:30
IP: 92.112.36.---
Историчка _ 24.07.2009 16:51
"Уважаемый Андрей-с-Востока, кому вы нужны в кооперации с пустыми руками?"
Не с пустыми, а с деньгами для науки.
Ну на суперкомпьютер денег в Украине хватит, главное, чтобы мозгов хватало – чем его загружать.

bmi _ 24.07.2009 16:46
Тут, на блоге, кроме меня и Исторички, к сожалению, нет любителей фундаментальных наук...:)
bmi _ 24.07.2009 17:14
IP: 195.24.131.---
Историчка:
нужно иметь аргументы за душой, а не излагать свои "девичьи мечты". – Так що ж конкретно ви маєте на увазі?...Які аргументи...Чи мо, для вас аргумєнти – це дія...Канкрєтна... Тіпа, долга нє разгаваріваєт..., зразу по пиці...А Манілав – нє ваш гєрой...
bmi _ 24.07.2009 17:07
IP: 195.24.131.---
Историчка:
тьотєнька, вєдітє сєбя прілічнєй...От ніяк не міг зрозуміти, чому у спілкуванні з вами на УП, багато коментів,, направлених вам, рясніли таким як -" " калоша ", " ваняєшь", "апахмєлись ", " памойся " і т. п., а ви в свою чергу домагалісь..., або ж просто трєбовалі от адной бутилькі до цілого ящику, навіть не барматухі – а кон"яку... При цьому, в кращому разі, ви коментавали, пєрєдразнівалі тих хто писав коменти, (а не статті, чи блоги), і якраз так таки спєціхвічєскі...На все маєте право, війна є війна...Та от, як і всим здоровим людям, неприємно бути в прілічнам місті і тут хтось "пастаянна портіт воздух), нє лєчіт свой мєтєарізм... Вибачаюсь перед читачами блогу...
Историчка _ 24.07.2009 16:59
IP: 193.239.180.---
bmi _ 24.07.2009 16:46 ---------І мені зрозуміле ваше прагнення обговорити на блозі з такою темою, шляхи розвитку країни...На жаль, як на мій погляд, подібне неможливе з такими як історічка-фізічка – па апрєдєлєнію...

Уважаемое bmi, чтобы "обговорювати", нужно иметь аргументы за душой, а не излагать свои "девичьи мечты".
Историчка _ 24.07.2009 16:51
IP: 193.239.180.---
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 16:09 -------Кстати, фундаментальную науку нужно по возможности развивать в кооперации с другими государствами, что касается практических исследований. Ну а с теоретическими, сами понимаете, проще.

Уважаемый Андрей-с-Востока, кому вы нужны в кооперации с пустыми руками? Да и теоретикам суперкомпьютеры и Grid.
bmi _ 24.07.2009 16:46
IP: 195.24.131.---
Андрей-с-Востока: Ви, як мені видється, праві...І мені зрозуміле ваше прагнення обговорити на блозі з такою темою, шляхи розвитку країни...На жаль, як на мій погляд, подібне неможливе з такими як історічка-фізічка – па апрєдєлєнію...Окрім цинічного, зневажливого коментаря від ушєдшєй епохі, вєчна нєдавольнай, обєспакоєннай і сєкскомплєксамі і своєю неповноцінністю осабью...Тож не тільки по суті питань фінансування науки в цілому, а й стосовно інших сторін нашого буття – не буде вам ні об"ьєктівнасті, ні підримки...
Историчка _ 24.07.2009 16:46
IP: 193.239.180.---
bmi _ 24.07.2009 16:04

Уважаемое bmi, глядя на то, что Вы выдавливаете из себя в комментах, начинаю подозревать, что несмотря на предупреждение Вы все таки попали под мою "ж... (дупу) ". Подумайте сами, куда можно дальше "абгадіть" Ваши опусы?
Андрей-с-Востока _ 24.07.2009 16:09
IP: 92.112.36.---
Историчка:
"Зачем народу нужны кварки и глюоны?"
Речь идёт о том, чтобы не финансировать фундаментальную науку в ущерб уровню жизни. В стране ещё не решены наиболее насущные проблемы.
Кстати, фундаментальную науку нужно по возможности развивать в кооперации с другими государствами, что касается практических исследований. Ну а с теоретическими, сами понимаете, проще.
bmi _ 24.07.2009 16:04
IP: 195.24.131.---
Историчка _ 24.07.2009 15:00 Вибачте, що мій комент може бути не зовсім корректним...Та постійне привертання уваги Іторічкі до фізіалагічєскіх асобєннастєй єйо ягадіц (наголошувала на агромних размєрах сваєй ж... (дупи), яка може накрити і мене...),інші подібні речі, зараз про виробництво, та прімінєніє фаллоімітатаров___ ("...боюсь, что "пальчік", которым Вас "сдєлі", был "ножікам вистраган".) ___, вказує на специфічність цього "асколка " савєцкай імпєріі, ярчайшєго прєдставітєля 5 колони в Україні, який намагється відкоментувати, абгадіть, все що пишуть на УП і її пачємута нє банять...
ONLINE
Корупція1097 Уряд реформ307 Україна та Європа917 Aтака Путіна1112 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте