Кирило Куликов

Чого би мала навчити українських політиків перемога Обами

05 листопада 2008, 16:02

Або чому сенатор Клінтон не очолила Демократичну партію ("послідовну")?

Наприкінці літа міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та я у відвідали на офіційне запрошення Національний конвент Демократичної партії США, на якому визначали свого кандидата на посаду Президента.

Українські засоби масової інформації багато розповідали про той святочний захід: про те, що відбувалося на сцені і за лаштунками. Та на головне, як завжди, уваги не звернули.На з'їзді, серед делегатів, які мов сонце в малій краплині води, віддзеркалювали сучасну Америку, домінували три настрої: так далі жити не можна, країна потребує радикальних змін; перемогти можна лише у тому випадку, якщо всі, навіть найпринциповіші ВНУТРІШНЬОПАРТІЙНІ суперечки відійдуть на десятий план; доля країни, доля народу, доля світу важать набагато більше, ніж розбіжності в поглядах між сенатором Клінтон та сенатором Обамою.

Долю президентських перегонів визначила не тільки харизма Барака Обами. Долю президентських перегонів визначив не тільки найбільший виборчий фонд, який вдалося зібрати демократам. Долю президентських перегонів визначили не тільки 700 польових штабів "синього" кандидата, розгорнуті по всій країні. Долю президентських перегонів визначили всі демократи всіх США – від безумовних лідерів партії до рядових її симпатиків. Це вони – кожен ОСОБИСТО – переконували співгромадян віддати свої голоси за ЄДИНОГО кандидата від їх партії. Серед інших це робила і сенатор Клінтон.

Вона, нагадаю, розпочала перегони маючи більш ніж 30% перевагу над своїм головним конкурентом. Попри виснажливу, напружену, гостру багатомісячну полеміку із колегою по Сенату, колишня Перша Леді ПЕРШОЮ – в оточенні тисячної юрби журналістів – заявила у Денвері: сенатор Обама – єдиний кандидат від нашої політичної сили, всі сили – на перемогу Обами!

Обама виграв. І ми щиро вітаємо його з історичною перемогою! Ми щиро захоплені його першою заявою, заявою переможця: "я хочу

керувати всіма американцями, я прошу всіх, хто не голосував за мене, допомогти мені створити нове суспільство, суспільство НАДІЇ ТА ПРАВОСУДДЯ".

Його почули. Одним з перших – Джон МакКейн, який сповістив про таке: країна повинна об'єднатися навколо обраного Президента.

А тепер уявімо щось подібне у нас. Як в такій ситуації поводили б себе наші політики? Вчинили би просто: або організували би партійний розкол, або створили би аналогічну за назвою "об'єднану" ("радикальну", "помірковану" й т.п.) Демократичну партію, або просто приєдналися до вчорашніх конкурентів під гаслами "захисту національних інтересів", або зробили щось подібне, не менш "послідовне", наприклад, погодилися би хоч на якусь посаду у виконавчій вертикалі влади. Але за будь-яких умов вилили б на голову вчорашніх друзів і "побратимів" декалітри обов'язкових у нас помиїв.

Приклад Барака Обами засвідчив всьому світові: попри все, попри будь-які обставини, попри будь-які кризи, попри будь-які економічні чи соціальні негаразди можна і потрібно понад усе шанувати себе, свою родину, свою Батьківщину, своїх співгромадян.

Обама переміг Макейна із рахунком 54% проти 46%. Саме з цим рахунком чотири роки тому Віктор Ющенко переміг Вітора Януковича. Але, на відміну від української, американська перемога не розділила країну навпіл. Вона стала перемогою всіх, кому дорогі реальні демократичні цінності.

Барак Хуссейн Обама переміг під гаслом: "Ми потребуємо змін". Під цим гаслом нещодавно перемогли і ми – восени 2004 р. Якщо змін потребують Сполучені Штати, то, Боже милий, як їх потребує наша Отчина!

Але головна перемога Барака Обама – це перемога над собою. Чи здатні на це українські політики? Відповідь за нами.

powered by lun.ua
Коментарі — 10
Politexpert _ 06.11.2008 00:23
IP: 77.121.202.---
Пан Куликов вірно підмітив принципову відмінність американських виборів від українських. Там вибори об"єднують націю, у нас – навпаки (((.
А щодо мови... видно через економічну кризу в редакції УП немає літредактора (((
true _ 06.11.2008 00:03
IP: 93.74.170.---
Хочу зазначити, що українська мова буде поступово зникати з ужитку. З дуже простої причини. Ті, хто спілкуються українською, не хочуть, щоб в їх присутності спілкувалися поганою українською. Вони кажуть, краще вже давайте російською. Приклад постінга godo дуже яскравий. Ті, хто спілкуються російською ніколи не скажуть, давайте краще вже українською, а то ваша російська дуже погана. Ні – по перше це невічливо, а по-друге мені приємно, що зі мною намагаються спілкуватись моєю мовою. Ось саме цей психологічний феномен врешті-решт призведе до повного зникнення української мови (а не яка не "русифікація")
godo _ 05.11.2008 20:55
IP: 93.73.153.---
Друже Куликов! Пишить краще російською, ніж жахливою українською
Флинт _ 05.11.2008 17:40
IP: 217.87.64.---
Владу из Харькова. Все превосходно знают, кто куда перебежал. Все видели меморандумы-универсалы, все видят объятия с"перевоспитавшимися" лидерами ОПГ. Не нужно делать вид, что вся страна, 95 процентов народа, идет не в ногу. Лучше лишний раз промолчать, если у Вас не сдельщина.
Vlad_iz_Kharkova _ 05.11.2008 17:19
IP: 195.26.93.---
Да, а еще сенаторы-республиканцы не перебегали в демократическую партию т.к. ее лидер – имел большие щансы избраться. Так чтоберите пример и перевоспитывайтесь.
БартСімпсон _ 05.11.2008 17:05
IP: 77.91.130.---
Стаття у нього – як завжди...
Chortopoloh _ 05.11.2008 16:48
IP: 80.93.122.---
Таваріщ Куликов, не треба пафосу. Ви з Луценком вже все сказали, на щастя. Вразивши усіх дефіцитом інтелекту і совісті.
Carrier _ 05.11.2008 16:45
IP: 89.162.188.---
И финал у Обамы будет такой же, как у Ющенко...
kiever_mu _ 05.11.2008 16:39
IP: 194.106.208.---
Обама переміг лише на виборах. Немає ніяких підстав сьогодні йому дтфірамби співати.
MVD_ _ 05.11.2008 16:33
IP: 93.74.168.---
Начал читать, но... не осилил:)
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter