Тарас Кузьо Науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин (ЦТВ) Школи фундаментальних міжнародних досліджень (ШФМД) при Університеті Джонса Гопкінса.

Чия це інфляція?

19 лютого 2008, 03:35

В умовах будь-якої демократії цілком природною політичною стратегією опозиції є використання кожної нагоди покритикувати уряд. Блок Юлії Тимошенко та її уряд підтримують прийняття закону про опозицію та надання опозиції таких державних важелів, які б дозволили їй здійснювати ревізію дій уряду. Натомість, Антикризова коаліція 2006-2007, більшість у якій складала Партія Регіонів, ні разу не зробила спроби прийняти закон про опозицію.Критика в ідеалі повинна бути обґрунтованою і правдивою. Окрім того, критику не повинна здійснювати опозиція, яка наскрізь просякла подвійними стандартами.

Звинувачення у популізмі, які постійно висуваються Партією Регіонів на адресу уряду Тимошенко, є яскравим того прикладом. Термін "популізм" став більш багатозначним і охоплює сукупність ідеологій лівоцентриського і правоцентриського характеру. Саме тому використовувати його треба з особливою обережністю.

Та дефініція популізму, якою послуговується Партія Регіонів, щоб заплямувати уряд Тимошенко та Блок Юлії Тимошенко, якнайкраще пасує до самої Партії Регіонів як до однієї з найбільш популістських партій в Україні. Підтвердженням цього можуть бути чотири наведені нижче приклади.

По-перше, Партія Регіонів більше нагадує загальнодоступний фронт, ніж політичну партію. Як загальнодоступний фронт вона об'єднує в еклектичну суміш більйонерів-олігархів, колишніх керівників організованих злочинних угрупувань, діячів профспілок, колишніх "червоних директорів", а в дійсності бізнесменів, та колишніх комуністів.

По-друге, уряд Віктора Януковича є поплічником економічного протекціонізму. У 2004 році саме цей уряд протиставився передачі "Криворіжсталі" закордонним власникам, мотивуючи це тим, що стратегічно важливі підприємства України повинні знаходитися в українських руках. У 2005 р. Партія Регіонів критикувала купівлю "Криворіжсталі" закордонними інвесторами, після того як підприємство було виставлене на продаж у рамках реприватизації, здійснюваної урядом Тимошенко.

По-третє, обидва уряди Януковича – 2002-2004 та 2006-2007 років – підтримували широкомасштабний контроль над цінами у енергетичному секторі та квотами на експорт пшениці. Контроль над цінами в енергетичному секторі завдав збитків іноземним інвесторам і змусив британську компанію Cardinal Resources залишити український ринок.

По-четверте, обидва уряди Януковича допровадили до найвищого за останні чотири роки рівня інфляції. У 2004 та 2007 роках річний рівень інфляції складав відповідно 12.3 та 16.6 процентів. Для порівняння, рівень інфляції у період правління двох помаранчевих урядів – у 2005 (Тимошенко) і у 2006 (Єханурова) – був відповідно 10.3 та 11.6 процентів.

У постпомаранчеву революційну епоху, коли Україна постає як молода демократична держава, обов'язком українських політиків є відмежувати себе від Кучмівської доби, коли вони говорили одне, підписували інше, а робили третє. Проте, судячи з економічної та фіскальної політики, яку здійснював свого часу уряд Януковича, та зі стратегії підтримки членства в НАТО за часів Кучми та блокування його сьогодні, складним викликом для спадкоємців ідеології Кучмівського режиму виявилася необхідність змінитися, навіть коли їм на допомогу приходять американські радники.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Banderlog _ 19.02.2008 09:32
IP: 194.44.242.---
Основна проблема України – це те, що всі так звані політичні партії однакові за своїми характеристиками: це зборище хапуг, бандюків і покидьків, які заради збереження своїх бізнес -інтересів готові батька-матір продати, а не те що увійти у будь яку "партію".
Народ в масі своїй мати дозріти до розуміння необхідності створення політичної сили з зовсім іншими характеристиками, цілями і завданнями. Коли це станеться і чи станеться взагалі – невідомо. Але без цього ми будемо скніти до повнісінької деградації як держава, народ і нація.
pvipvi _ 19.02.2008 09:26
IP: 77.52.136.---
Для мадам Истерички...
В инфляции конкретно виноваты
проффессор Янукович и дурак Пахло (Азаров)...
Историчка _ 19.02.2008 08:53
IP: 91.124.216.---
Вина за инфляцию лежит в первую очередь на Ющенко.
клопідогрель _ 19.02.2008 08:35
IP: 194.24.162.---
Отримав просто задоволення від статті, звичайно РЕСПЕКТ.
Я з дозволу автора продовжую. Вище викладені позиції засвідчують, що Регіони не мають ніякого відношення до правих і до лібералізму, як це привижається видатному аналітику- соціялісту Волзі.
Факт економічного протекціонізму є беззаперечний, що абсолюно не узгоджується з ліберальними принципами. Іншими словами лібералом може називатися той, хто знаходиться в полі постійної прозорої конкуренції, в основу котрої покладені чіткі і цивілізовані правила, і в кожну хвилину готовий поступитися місцем найсильнішиму.
Факт контролю над цінами, а саме авторський почерк регіонів, також немає нічого спільного з лібералізмом, навіть лівим.
Справедливости заради треба відмітити, що все, що сказано за регіони, можна спрямувати й на адресу БЮТ та НУНС.
Всіх їх об"єднує прагення в уникненні чесної і прозорої конкуренції, прагнення до монополії, неповага до свободи іншої людини та її потреб на самореалізацію, запит на рабську працю (за їжу та одяг) і її активне підтримання.
Херсонець _ 19.02.2008 06:57
IP: 77.239.190.---
Шановний пане Кузьо, а скажіть людям, які читають ваші опуси на вашому блозі і в УП: сама ідея позачергових виборів та їх проведення у 2007 році сприяли інфляції чи ні? І хто був основним ініціатором їх проведення?
ONLINE
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter