Тарас Кузьо Науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин (ЦТВ) Школи фундаментальних міжнародних досліджень (ШФМД) при Університеті Джонса Гопкінса.

В українських виборах Росія підтримує Януковича

31 січня 2010, 17:47

Висвітлення українських виборів 2010 року російськими медіа завжди зосереджувалося навколо "забігу на двох" між Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко. Під час першого етапу виборчої кампанії (жовтень – листопад 2009 року) російські ЗМІ не надавали комусь переваги, але під час другого етапу вони та правляча партія "Единая Россия" рішуче підтримали Віктора Януковича (російський "Перший канал", НТВ: 19, 24, 27 жовтня та 12, 16, 22 листопада).Схвалення Януковича з боку Росії відображається й у російських опитуваннях громадської думки. Опитування російського Фонду "Громадська думка" показало, що 53% росіян переконані, що наступним президентом України буде обраний Янукович, і лише 14% вважають, що переможе Тимошенко (Київ-Пост, 28 січня). Також 47% росіян вірять, що відносини з Україною покращаться, якщо буде обраний Янукович, в той час як лише 8% вважають так само, якщо оберуть Тимошенко.

Під час першого етапу виборчої кампанії російські медіа залишалися нейтральними щодо Тимошенко, але висміювали її через проявлену нею турботу про свій імідж. Дискримінація за ознакою статі яскраво проявилася тоді, коли російські ЗМІ насміхалися із її схильності зосереджуватися на тому, що зазвичай вважається тривіальними питаннями та цікавим лише для жінок (коли чоловіки, переважно, переймаються більш "істотними питаннями").

Впродовж виборчої кампанії питання гендеру не обговорювалося в якості проблеми і в українських ЗМІ, і тому неясно, наскільки вагому роль відіграє питання статі при проявах неприязного ставлення до Тимошенко. Але було б нерозумно применшувати роль гендеру як фактору в пострадянському просторі із домінуванням чоловіків, в якому Тимошенко є абсолютно унікальною жінкою-політиком.

Під час епідемії грипу та переговорів про газопостачання з прем'єр-міністром Володимиром Путіним російські ЗМІ змінювали свій намішливо-глузуючий тон щодо Тимошенко на такий, як щодо особи, яка є прагматиком у бажанні співпрацювати з Росією щодо питань енергетики, і такий розвиток подій схвально був сприйнятий Москвою та Брюсселем після зимових газових криз 2006 та 2009 років. Перший канал (22 листопада) показав її як успішне відкриття українсько-російських відносин у галузі енергетики, а взаємовідносини між Путіним та Тимошенко – як крок вперед у порівнянні із тим, чого досяг президент Ющенко.

Видимість ненависті, яку Москва демонструвала по відношенню до Ющенка – є лицемірством, оскільки це заперечується тим фактом, що саме Тимошенко була ключовим гравцем під час Помаранчевої революції 2004 року, яку прагнула зупинити Москва. Тимошенко сповідує та підтримує багато принципів та цінностей Майдану у процесі виборів 2010 року, і користується підтримкою з боку рок-зірок, щоб відродити відчуття Майдану 2004 року, де також була музика та святково-урочистий настрій постійно протестуючих впродовж 17 днів за зимової погоди.

Російські ЗМІ завжди подавали Януковича як "проросійського". Партія регіонів, ним очолювана, має угоду про співпрацю з партією "Единая Россия" ще з 2005 року. Янукович брав участь у минулорічному партійному з'їзді "Единой России", який відбувся 21 листопада, де він підтвердив головну обіцянку кампанії, що тільки він зможе відновити добрі взаємини між Україною та Росією. Леонід Кучма у 1994 році будував свою кампанію на такій самій платформі, але Кучма у багатьох питаннях завжди був менш проросійським, ніж Янукович.

Російські ЗМІ подають Януковича в авторитетному світлі, приділяючи основну увагу його добре організованій кампанії проведення зустрічей по всій Україні, де натовпи людей вітають його. Російські медіа більш схильні до надання більшої авторитетності політичним пропозиціям Януковича, ніж Тимошенко.

Януковича подали як лідера виборчих перегонів та як найбільш ймовірного нового президента, як це відображено у російських опитуваннях громадської думки. Але, надаючи йому перевагу, схвалення з боку російських ЗМІ та партії "Единая Россия" було більш обмеженим у порівнянні із 2004 роком, коли Путін двічі приїздив до України, щоб надати публічну підтримку Януковичу, і коли російські політтехнологи працювали на передвиборчу кампанію Януковича.

Під час другого етапу виборчої кампанії російські ЗМІ перемістилися до набагато сприятливіших тверджень про Януковича, московського фаворита, який розгладився як найбільш "проросійський" кандидат. Москва розглядає Януковича як добросусідського політика, зручного для Москви у таких питаннях як підтримка незалежності Південної Осетії і Абхазії, та щодо членства України в Договорі колективної безпеки СНД та у Єдиному економічному та митному просторі. Тимошенко, з іншого боку, все частіше замальовується російськими ЗМІ у негативному світлі, або просто ними ігнорується.

Янукович напередодні першого туру перетворився на улюбленого кандидата російського державного "Першого каналу", де його показали в 11 із 13 репортажів та у 10 програмах ток-шоу. У всіх випадках він подавався як лідер та найймовірніший переможець. Ці зміни у напрямку до вихваляння Януковича відбувалися паралельно із зростанням відображення Партії регіонів як позитивної політичної сили та Януковича як рішучого лідера, який може "взяти ситуацію у свої руки і навести порядок в країні" (російський "Перший канал", 30 грудня).

У цих репортажах також показали довгі кліпи про візит до України Патріарха Російської православної церкви Кирила у липні 2009 року, коли його супроводжував Янукович, який отримав патріарше благословення за те, що підтримує Російську православну церкву. Янукович не підтримує автокефальність Української православної церкви на відміну від трьох попередніх українських президентів – Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка.

Російські ЗМІ подали просто райдужну картинку того, як Янукович підтримує пропозицію президента Дмитрія Мєдвєдєва щодо створення нової архітектури європейської безпеки та щодо членства України у Єдиному економічному просторі та митному союзі. Медіа також підтримали Януковича як такого, хто має більше можливостей впроваджувати проросійську політику та хто може відмовитися від членства України в НАТО, зробити базування Чорноморського флоту у Севастополі постійним, створити газовий консорціум із російським домінуванням, повернути корумпованого газового посередника РосУкрЕнерго та надати російській мові статусу державної – це всі ті політики, які не буде впроваджувати Тимошенко, але буде здійснювати Янукович, і які більш привабливі для інтересів Росії (російський "Перший канал", 10, 12 січня).

Під час останнього етапу першого туру кампанії російські ЗМІ в основному ігнорували Тимошенко, натомість фокусуючись на Януковичі та Сергієві Тигіпку, якого подавали у більш вигідному світлі. Щодо них протиставляли Тимошенко через її підтримку Помаранчевої революції 2004 року, в той час як Янукович та Тигіпко були у антипомаранчево-антиющенковій команді (російський "Перший канал", НТВ, 10, 12 січня).

Напередодні першого туру російські ЗМІ висвітлювали Януковича та Тигіпка як "проросійських" кандидатів, які найбільше відповідають інтересам Росії, аніж Тимошенко. Тимошенко або ж ігнорували, або висміювали, і лише поодиноко російські медіа сприятливо писали про її прагматизм у відносинах в енергетичній сфері.

Янукович, на відміну від Тимошенко, розглядається Москвою як той, хто буде кращим і більш надійним партнером для Росії, в той час як Тимошенко вважається "непередбачуваною" та забрудненою Помаранчевою революцією (російський "Перший канал", 21 січня). Ток-шоу "Судите сами" на російському "Першому каналі", на якому були присутні російські та українські політики й експерти, послалося на В'ячеслава Ніконова, який підтримує Януковича, оскільки, як він сказав: "Я думаю, що є певні переваги. Прем'єр-міністр Володимир Путін заявив, що партія "Единая Россия" задоволена тісною співпрацею з Партією регіонів, і тому співпраця з її лідером буде більш простою".

Це пояснюється тим, як підтверджує Ніконов: "Вони (Янукович-Путін) мають однакове мислення. Вони можуть досягати домовленостей. Наявна, наприклад, готовність вирішити питання про статус російської мови". На додаток Ніконов стверджує, Янукович має тісні зв'язки з великим бізнесом, близьким до Росії. Інші російські політологи наголосили на тому, що Янукович підтримує надання російській мові статусу другої державної.

Тимошенко під час програми подавалася як така, хто швидше за все буде наслідувати Ющенка та стане "маріонеткою Заходу". Москві не подобається Тимошенко, оскільки вона виступає проти того, щоб російська стала державною мовою, і для них вона є "антиросійською у серці", як це видно із її "антиросійської" статті із заголовком "Стримування Росії", надрукованої у 2007 році в журналі "Foreign Affairs". Член партії "Единая Россия" та кремлівський політтехнолог Сергій Марков сказав: "Існує загроза, що Юлія Тимошенко не буде висловлювати волю народу, а стане маріонеткою зовнішніх сил, які використовують Україну як інструмент для завдання шкоди Росії".

Наприкінці ток-шоу "Судите сами" його ведучий Максим Шевченко сказав, що він сподівається, що український народ буде обирати президента, "який зробить Україну максимально дружньою та близькою Росії", явно рекомендуючи підтримати Януковича, який буде лояльною проросійською маріонеткою. На противагу цьому, російські ЗМІ та політики про Тимошенко не говорять як про того, хто б міг виконувати волю Москви.

Викладений вище аналіз заперечує просто сміхотворні закиди Ющенка, що Тимошенко і Янукович є дуже подібними "московськими проектами", і що через це під час другого туру виборці не повинні голосувати за жодного з них. Якщо західноукраїнські виборці дослухаються до аргументів Ющенка, то оберуть Януковича. Нерозумні та лицемірні аргументи Ющенка про два московські проекти не доведені фактами, що підтверджується підтримкою Януковича російськими ЗМІ, політиками та громадською думкою і який є навіть більш проросійським, ніж був Кучма.

Ющенкова "юлефобія" показує, якою мірою все його президентство було більше переповнене особистими інтересами понад проблемами політичної ваги та національних інтересів України.

'Russia Backs Yanukovych in Ukraine's 2010 Elections',

Eurasia Daily Monitor, January 29, 2010-Volume 7, Issue 20

http://www.jamestown.org/programs/edm/

powered by lun.ua
Коментарі — 254
murzikmurzik _ 31.01.2010 20:01
IP: 217.20.172.---
Галкінд:
То есть, чтобы стать президентом, претенденту нужно получить 50%
плюс один голос...
.
Неверно. Это старый закон. Читайте новый – там сказано "при повторном голосовании, когда есть два кандидата...тот, кто наберет больше голосов".
.
Надоели уже креативные идеи от штабов Януковича, "к признать выборы недействительными".
Галкінд _ 31.01.2010 19:58
IP: 188.115.132.---
несостоявшимися и ЦИК в определенные законом сроки назначит новые выборы,
в которых так близко стоявшие к цели лидеры принимать участие уже не будут иметь права.
В итоге придет волна новых лиц в политике, чего украинцы уже давно ожидают.
львів-750 _ 31.01.2010 19:58
IP: 195.211.159.---
murzikmurzik:

С него давно пора снять штаты. Это обычный агент ПР, прикрываясь маской патриота, НЕНАВИДИТ ВСЕ УКРАИНСКОЕ.
___ Ну що ж – я тренуюся: а раптом Юляся презом стане, а відомо, що коли хамелеон приходить до влади, оточення змінює забарвлення.

P.S. А коли я легінси ношу – то також штанами можна вважати – і як тоді з пристойністю- при Тимошенко вона вже буде не потрібна?
ТаняД _ 31.01.2010 19:57
IP: 95.115.251.---
murzikmurzik:
Львів 750-753 повторяет "про одинаковость" как мантру, потому что ОН РАБОТАЕТ В ЛЬВОВСКОМ ШТАБЕ ПАРТИИ РЕГИОНОВ.
С него давно пора снять штаты. Это обычный агент ПР, прикрываясь маской патриота, НЕНАВИДИТ ВСЕ УКРАИНСКОЕ.
Чушь. Мы все здесь уже так хорошо знакомы, что могу пари держать, что эта самая Львов – женщина и патриотка. Никакого сомнения в этом нет. Её симпатии к Ющенко я категорически не разделяю, но все-таки ты, кошка, врешь.

А если ты, кошечка, врешь в таких непринципиальных вещах, значит врешь и в главном.

Голосуйте против ЮВТ и юлеботов!
Галкінд _ 31.01.2010 19:56
IP: 188.115.132.---
Лев Брентовский. Фраза.ру

Судя по некоторым признакам, Кремль снова поторопился,
и демаршевая задержка приезда российского посла в
Украине через пару недель покажется глупым пижонством.
Скорее всего, Зурабову придется работать совсем не с тем (или той)
президентом Украины, на которых россияне рассчитывали.
Ни Янукович, ни Тимошенко президентом не станут.

Они как черт ладана боятся одного -
чтобы украинский избиратель не узнал, что у него
осталось право реального выбора в условиях,
когда по крайней мере для 30% избирателей выбора не
осталось.
Речь идет о статье 84, часть трется Закона Украины
о выборах президента: "у день виборів Президентом України
стає кандидат, який одержав на виборах більше
половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні
{Частина третя статті 84 в редакції Закону N 1616-VІ (1616-17) від 21.08.2009}.
То есть, чтобы стать президентом, претенденту нужно получить 50%
Галкінд _ 31.01.2010 19:53
IP: 188.115.132.---
Галкінд:
То есть, чтобы стать президентом, претенденту нужно получить 50%
плюс один голос. Эти-то пятьдесят процентов усиленно выдают за
отмененную как минимум половинную явку избирателей.

Избирателю навязывается мысль – голосуй хоть против обеих кандидатов – все равно половины голосов не наберешь, и тем самым заставить избирателя голосовать либо за Януковича, либо за Тимошенко.

А набирать-то и не надо!

Допустим, за Януковича во втором туре проголосует 48,9% избирателей, за Тимошенко – 48,1%. Около половины процента составят оказавшиеся в урне испорченные или недействительные бюллетени (без печати избирательного участка, или без подписи члена комиссии, с неопределенной "позначкой", что не дает возможность установить волеизъявление избирателя, с карикатурами, матюками и кукишами и т. д.).
Имеем – 48,9 + 48,1 + 0,5 = 97,5%.
Остальные, то есть 2,5 %, поданные с отметкой "Не поддерживаю обоих кандидатов" окажутся судьбоносными для Украины – выборы будут признаны не
Canada56 _ 31.01.2010 19:52
IP: 99.233.90.---
львів-750:
львів-750:
Canada56:
Ви ж, зазвичай, галасуєте емоційно, по-бабськи, вибачте на слові.

___ Хто б говорив про "гАласування" по-бабськи...
Ось ваша Юляся "гАласує" і тоді коли голосує, і тоді, коли по телевізорі, і коли "все пропало" – один суцільний гАлас.
А я так...тихенько коменти строчу, мовчки навіть, бо музику слухаю.
Воно й видно, що музуку слухаєте...Тому й усі Ваші коменти такі примітивні та поверхові. A Юляся, вона не наша – вона ВAШA, а от Кузьо – наш.
Nick_M _ 31.01.2010 19:52
IP: 77.121.19.---
Eretik:
igor_vt _ .
Рекетёры первичного накопления капитала плевать хотели на судьбу Украины
________________________________________
А кто сказал, что их интересует чья то судьба? Их интересует их бизнес. Их бизнес-интересы не совпадают с интересами Кремля. Он хозяева "грязных" производств: металлургии и агрохимии, такие производства есть и в России, рынок продажи -общий. Поэтому задавить конкурента Москва хочет. А Юля им поможет, не за бесплатно, конечно.
Но у Вас же совем другой вид бизнеса. Чем Ваши политические симпатии обусловлены?
Давно не появлялись. Как всегда интересно комментируете. Хотя такой взгляд всегда существовал. Недаром Ющенко отыграл свою роль технического кандидата Януковича. Патриот же украинских бизнесовых интересов и Украины.
фригат _ 31.01.2010 19:51
IP: 77.122.218.---
В России много чего происходит, что не отвечает интересам Украины. Но нам самим решать и выбирать свою судьбу.
львів-750 _ 31.01.2010 19:51
IP: 195.211.159.---
Canada56:
Принаймі думаючим людям у вільному світі (не обовязково українського походження) ця різниця цілком очевидна. Чи це українська короткозорість, чи фатальна зарозумілість? До речі, "Кузя" цілком нормальний науковець, відомий політолог в академічному світі, з усіма потрібними дипломами і т.д. Це насправді.
___ А що ж він мусолить і мусолить...
Певно, зарозумілий жлоб – думає, що українці живуть у невільному світі і не бачать "очевидної" різниці.
Галкінд _ 31.01.2010 19:51
IP: 188.115.132.---
5. Сам Ющенко вылил призвал голосовать "против всех"
І правильно робить.Украину: не третий тур, а новые выборы Президента

Судя по некоторым признакам, Кремль снова поторопился,
и демаршевая задержка приезда российского посла в
Украине через пару недель покажется глупым пижонством.
Скорее всего, Зурабову придется работать совсем не с тем (или той)
президентом Украины, на которых россияне рассчитывали.

Ни Янукович, ни Тимошенко президентом не станут.

Они как черт ладана боятся одного -
чтобы украинский избиратель не узнал, что у него
осталось право реального выбора в условиях,
когда по крайней мере для 30% избирателей выбора не
осталось.
Речь идет о статье 84, часть трется Закона Украины
о выборах президента: "у день виборів Президентом України
стає кандидат, який одержав на виборах більше
половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні
{Частина третя статті 84 в редакції Закону N 1616-VІ (1616-17) від 21.08.2009}.
То есть
Stefan1926 _ 31.01.2010 19:49
IP: 94.75.121.---
На мою думку трохи задовга стаття,треба було єї трохи скоротити.
murzikmurzik _ 31.01.2010 19:48
IP: 217.20.172.---
Canada56:
львів-750:
Принаймі думаючим людям у вільному світі (не обовязково українського походження) ця різниця цілком очевидна. Чи це українська короткозорість, чи фатальна зарозумілість? До речі, "Кузя" цілком нормальний науковець, відомий політолог в академічному світі, з усіма потрібними дипломами і т.д. Це насправді.
.
Львів 750-753 повторяет "про одинаковость" как мантру, потому что ОН РАБОТАЕТ В ЛЬВОВСКОМ ШТАБЕ ПАРТИИ РЕГИОНОВ.
С него давно пора снять штаты. Это обычный агент ПР, прикрываясь маской патриота, НЕНАВИДИТ ВСЕ УКРАИНСКОЕ.
ocheret _ 31.01.2010 19:46
IP: 85.214.73.---
А на похоранах України буде лунати:
"Гей, наливайте повнії чари,
Щоб гірких сліз не лилося,
Знов наша доля нас відцуралась,
Знову на Схід подамося...
І з приспівом:
Гуляй Росія, гуляй Європа-
Була Украйна- зосталась... опа!
Спитаєте, можливо, а чому сааме Ющенко і Янукович? А тому, що перший з них більше всього любить пасіку, а другий- грати в гольф  А це їм залишать...
Скажете, що це лише мої фантазії? Ні, на жаль.
І, можливо, що саме в такій "українській" перспективі полягає дійсний смисл захвату Росією Абхазії і Південної Осетії, а також беззастережна підтримка ПР цих дій Росії, як і засудження їх Ющенком, що не менш показово.
ocheret _ 31.01.2010 19:45
IP: 85.214.73.---
І з цього боку Янукович- дійсно ніякий не проросійський кандидат. Він- кандидат великого олігархічного капіталу, якибм був, до речі, і Ющенко.
Так що суверенне "рабство", яке очікує на простих українців при Януковичу, затьмарить у сотні разів "рабство радянське".
Але ж не може бути, щоб Янукович не був промосковским політиком хтось може сказати. І він буде правий. А в чому ж тоді може бути інтерес Москви, і не тільки Москви, до Януковича? А ось у чому, як видається. На нього Москвою, і не тільки нею, покладена "місія" розділити, точніше знищити, Україну! Тобто довершити те, що почав Ющенко. Галичину, яка зрозуміла, що вона майже чужа решті України, віддати собі самій, що може означати, а може й ні, - Європі, а решту України- Росії. Скажіть, які після цього етнічні і глобально-політичні проблеми в Східній Європі залишаться невирішеними? Ніяких!
ocheret _ 31.01.2010 19:45
IP: 85.214.73.---
На превеликий жаль схоже, що все простіше і мерзенніше.
Бо дуже схоже на те, що за домовленістю Ющенка з Януковичем стоїть домовленість донецької олігамафії і української повоєнної діаспори з-за океану. Дони, схоже, дадуть діаспорянам в "кормление" Галичину, а собі візьмуть все інше. Якщо це так, то все стає гранично ясним і нічого апелювати до чиїхось розуму, свідомості чи совісті. Бо у тих, хто потрапив за океан і там розбагатів, характерним є відношення до простого уукраїнського люду, як до холопів, бидла. Бо іншого відношення вони не знали, бо цьому навчились у поляків, їхньої шляхти, якій завидували і місце якої бажали зайняти. І хіба не таке саме "барське" відношення до народу демонструє весь час Ющенко?
Ну а для донів і їх посіпак прості люди давно і однозначно є "казлами і рабами".
Лакмусовий папірець на спорідненість Ющенка і донів- відношення до дійсно великого поета і мученика- Василя Стуса. Це не їх герой!
murzikmurzik _ 31.01.2010 19:43
IP: 217.20.172.---
львів-750:
Львів 750-753 опять запел песню "Все они одинаковые". Наконец-то открыта тайна Львовского штаба Партии Регионов, где работает Львів 750-753.

"Розповсюджена у пресі заява від об'єднання національно-патріотичних сил Львівщини має викривлений зміст і не відповідає дійсності. Про це сьогодні, 29 січня під час прес-конференції у Львові заявила одна з підписантів заяви, голова Львівського обласного відділу Союзу Українок Ольга Пастушенко.-Битву за збереження національної ідеї на наступні п'ять років у першому турі не вдалося виграти. Але це не означає, що українці мають втратити глузд, і привести до влади Віктора Януковича. Адже позиція "моя хата скраю" глибоко суперечить свідомій громадянській позиції", – заявляє Пастушенко, яка повідомила що відкликає свій підпис під закликом до виборців не підтримувати жодного кандидата.

http://www.intv.ua/article/185120/
http://www.intv.ua/article/185120/
Canada56 _ 31.01.2010 19:43
IP: 99.233.90.---
львів-750:
львів-750:

Canada56:
львів-750:
львів-750:
Ну а Тимошенко – вся Франція – це ж скільки лахів мадам привезла звідти.

Кузю, маразм гранітовий – можна робити бізнес.
Не так вже й багато. A Вам просто завидки, пані?
___ Кажете, що для бізнесу замало ґраніту?
То нічого, Кузя плодовитий – до виборів ще з десять відмінностей між Янеком і Тимошенко придумає.
Тільки не розумію навіщо – якщо та різниця така мала, що її треба пояснювати, розжовувати і в голови класти – то хіба це відмінності – це може бути так: хороший актор і поганий актор.
Принаймі думаючим людям у вільному світі (не обовязково українського походження) ця різниця цілком очевидна. Чи це українська короткозорість, чи фатальна зарозумілість? До речі, "Кузя" цілком нормальний науковець, відомий політолог в академічному світі, з усіма потрібними дипломами і т.д. Це насправді.
Stefan1926 _ 31.01.2010 19:40
IP: 94.75.121.---
Це не від тепер відомо, що Путін перестав любити Україну і Ю.Тимошенко.
Можна було додуматися,коли Черномирдінови не сподобалася спідниця Тимошенко і він начав просувати в Україну Тігіпка, як ТРОЯНЬСЬКОГО КОНЯ.
Отож московська Орда ріхтуєтся на перемогу,якщо наш народ не схаменится перед останною хвилиною!
СХАМЕНІТСЯ ЛЮДИ БО ЛИХО З ВАМИ БУДЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stefan1926 _ 31.01.2010 19:40
IP: 94.75.121.---
Це не від тепер відомо, що Путін перестав любити Україну і Ю.Тимошенко.
Можна було додуматися,коли Черномирдінови не сподобалася спідниця Тимошенко і він начав просувати в Україну Тігіпка, як ТРОЯНЬСЬКОГО КОНЯ.
Отож московська Орда ріхтуєтся на перемогу,якщо наш народ не схаменится перед останною хвилиною!
СХАМЕНІТСЯ ЛЮДИ БО ЛИХО З ВАМИ БУДЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stefan1926 _ 31.01.2010 19:40
IP: 94.75.121.---
Це не від тепер відомо, що Путін перестав любити Україну і Ю.Тимошенко.
Можна було додуматися,коли Черномирдінови не сподобалася спідниця Тимошенко і він начав просувати в Україну Тігіпка, як ТРОЯНЬСЬКОГО КОНЯ.
Отож московська Орда ріхтуєтся на перемогу,якщо наш народ не схаменится перед останною хвилиною!
СХАМЕНІТСЯ ЛЮДИ БО ЛИХО З ВАМИ БУДЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Андрей-с-Востока _ 31.01.2010 19:38
IP: 178.95.24.---
dihlofos:
КУЗЯ, ЧИМ МОРГІДЖ (ІПОТЕКУ) БУДЕШ ОПЛАЧУВАТИ ПІСЛЯ 7 ЛЮТОГО?
бздЮля не забудет Кузю и после выборов. Ведь впереди новые выборы.
львів-750 _ 31.01.2010 19:33
IP: 195.211.159.---
Canada56:
Ви ж, зазвичай, галасуєте емоційно, по-бабськи, вибачте на слові.

___ Хто б говорив про "гАласування" по-бабськи...
Ось ваша Юляся "гАласує" і тоді коли голосує, і тоді, коли по телевізорі, і коли "все пропало" – один суцільний гАлас.
А я так...тихенько коменти строчу, мовчки навіть, бо музику слухаю.
Eretik _ 31.01.2010 19:33
IP: 65.183.151.---
0rion3 _
Врешь здесь ты.
__________________
Я уже не первый раз замечаю, что все бютанутые -это жлобоватое быдло, позволяющее себе тыкать незнакомому человеку. Привычка общаться в хлеву сказывается. А я с жлобьём общаться брезгую.
.
Eretik _ 31.01.2010 19:32
IP: 65.183.151.---
0rion3 _ [/B
Врешь здесь ты.
__________________
Я уже не первый раз замечаю, что все бютанутые -это жлобоватое быдло, позволяющее себе тыкать незнакомому человеку. Привычка общаться в хлеву сказывается. А я с жлобьём общаться брезгую.
.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter