Тарас Кузьо Науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин (ЦТВ) Школи фундаментальних міжнародних досліджень (ШФМД) при Університеті Джонса Гопкінса.

КДБ, СБУ та віртуальні ''націоналісти'': Варта Руху-Cоціал-національної партії України-Свобода

27 жовтня 2010, 19:46

http://www.taraskuzio.net/kgbdocuments.html

http://www.taraskuzio.net/kgbdocs/KGB_Nationalists1.pdf

Цей текст супроводжуючих документів КДБ був написаний західним експертом, що побажав залишитися анонімним:

57 сторінковий pdf-файл, який ви бачите, є частиною архівної колекції, відомої під назвою "Папка 48". "Папка 48" містить матеріали, зібрані диверсійним підрозділом, відомим як "Загін З", який діяв під керівництвом Комітету державної безпеки (КДБ) Української РСР в останні роки існування Радянського Союзу. Головною метою "Загону З" був контроль за протестними рухами – культурними, соціальними, екологічними чи загальнополітичними – шляхом проникнення в їхні організації, які виникали в Україні в той час (1989-1991 роки).Згадані п'ять сторінок є особливо важливими, оскільки містять назви організацій, в які проникли співробітники "Загону З": УМА, УНА-УНСО, "Січ", "Варта Руху" (служба безпеки "Руху"). Більше того, "Папка 48" повідомляє, які посади агенти "Загону З" змогли отримати в цих організаціях. Дуже цінною є інформація про агента з позивним "Волонтер" який зміг не лише увійти до складу "Варти Руху", а й очолити її. Цей матеріал також вказує на те, що "Волонтер", працюючи на високій посаді, зумів привести близько двадцяти агентів у цю організацію – утворення, завданням якого був захист лідера "Руху" і майбутнього кандидата в президенти В'ячеслава Чорновола.

Зрозуміло, що після прочитання цієї інформації одразу ж виникає запитання, чи вона автентична; подібний матеріал може бути продуктом звичайної інтриги. Насправді історія отримання "Папки 48" досить проста. Після розпаду Радянського Союзу документи "Загону З" було перенесено з Києва до Москви тодішнім керівником контррозвідки КДБ Миколою Галушком. Протягом початку та середини 1990-х років Борис Єльцин і Вадим Бакатін (голова новосформованого ФСБ) дали дозвіл американським науковцям ("Єльської" групи) досліджувати і навіть знімати фотокопії різних документів з позначкою "державна таємниця", у тому числі "Папки 48". Після того, як документи опинилися в Сполучених Штатах, один із дослідників поділився своїми напрацюваннями з Гербертом Ромерштайном, легендарним "інформаційним офіцером", який працював спочатку в Комітеті з розвідувальної діяльності Палати представників США, а згодом – в Інформаційній агенції США. Ромерштайн, у свою чергу, передав матеріали своєму старому другові, колишній керівниці КУНу Славі Стецько в кінці 1990х років.

Читачі також можуть запитати, чому цей матеріал з'явився лише зараз. Цьому теж є просте пояснення. З 2000 до 2004 років головною турботою тих, хто володів копією "Папки 48", була ідентифікація (закодованих) імен агентів, які проникли в УНА-УНСО, адже зазначена організація на той час ще активно працювала. Такі утворення, як "Варта Руху", які, зрештою, зникли, не привертали до себе значної уваги.

Підхід змінився у 2005 році. Почали з'являтися статті, в яких прослідковували еволюцію від "Варти Руху " до Соціал-національної партії (з її подібними до свастики відзнаками) і далі до ультранаціоналістичного утворення "Свобода". Зважаючи на нову інформацію, особи, які мали доступ до "Папки 48", дійшли висновку, що необхідно дізнатися, ким був агент "Загону З" з позивним "Волонтер". Існувала ймовірність того, що "Волонтер" усе ще вів активну діяльність і виконував накази Москви. З 2006 до 2009 років декількох експертів попросили ідентифікувати особу, яка очолила "Варту Руху" після Дмитра Поїзда (на що вказував документ) – цією особою і був би "Волонтер". Прорив відбувся на початку 2009 року, і згодом ця інформація підтвердилася влітку. Усі джерела повідомили, що цією особою був Олег Тягнибок! Зважаючи на те, що Тягнибок очолює "Свободу" – організацію, яка не припиняє нагадувати всім, що вона готова захищати національні інтереси України, доцільним було б навести докази того, що Тягнибок не є тим, за кого себе видає, і що він може бути повною протилежністю того образу, який він собі створює. У 2010 році з'явився консенсус щодо необхідності опублікувати "Папку 48".

В якості післямови хотілося б сказати, що українські правоцентристські сили хронічно нездатні створити партію, яка б сповідувала цінності свого ідеологічного напрямку, як їхні колеги в решті євроатлантичного світу, і неспроможні виробити програму діяльності, яка була б справді патріотичною і справді постсоціалістичною. Справа Тягнибока "Волонтер" може дати багато пояснень цьому парадоксу, проте це вже зовсім інша історія.

powered by lun.ua
Коментарі — 134
Arkady Mirensky _ 14.10.2015 14:09
IP: 77.180.8.---
paolla:
не знал, что каждая вышивата имеет свой штамп "УКРАИНЕЦ".
А что, если канадец скажет, что 2х2=4, вы штамп о регистрации задницы попросите и партбилет?
Микола Бородуха _ 31.03.2014 20:31
IP: 37.19.229.---
До роздумів!!! Батько Тягнибока -Фротмана постійно їздив за кордон, як лікар збірної. На той час всі!!! такі "єздоки" особливо жиди, були агентами КГБ. Сам Тягнибок армію відсидів поруч з домом будучи крім того писарем у генерала. Брат Тягнибока Фротмана убив людину, але його відмазали, отримав умовно 3 роки
Микола Бородуха _ 31.03.2014 20:31
IP: 37.19.229.---
До роздумів!!! Батько Тягнибока -Фротмана постійно їздив за кордон, як лікар збірної. На той час всі!!! такі "єздоки" особливо жиди, були агентами КГБ. Сам Тягнибок армію відсидів поруч з домом будучи крім того писарем у генерала. Брат Тягнибока Фротмана убив людину, але його відмазали, отримав умовно 3 роки
Микола Бородуха _ 31.03.2014 20:20
IP: 37.19.229.---
Крым тягнибока, Мірошніченко і ще декількох наближених до нього осіб, був ворожим агентом був і парубій
Evgen Morin _ 07.11.2012 01:05
IP: 93.74.73.---
Ждем справки из Львовской синагоги про обрезание Тягнибока...
Altae _ 16.06.2012 15:42
IP: 93.72.117.---
http://www.taraskuzio.net/researchdocs/KGB_Nationalists1.pdf

Цей файл – це повна лажа.

Це не скан документа, це – електронний документ, набраний на комп'ютері із використанням спеціального шрифта, що імітує друкарську машинку.

Очевидно, підробка, доволі низької якості.

Таке враження, що невдахи просто забули растеризувати підробний документ
Opponent of the Vegetable _ 15.06.2012 10:06
IP: 74.120.15.---
В якості післямови хотілося б сказати, що українські правоцентристські сили хронічно нездатні створити партію, яка б сповідувала цінності свого ідеологічного напрямку, як їхні колеги в решті євроатлантичного світу, і неспроможні виробити програму діяльності, яка була б справді патріотичною і справді постсоціалістичною. Справа Тягнибока "Волонтер" може дати багато пояснень цьому парадоксу, проте це вже зовсім інша історія.
Ну вот. Правоцентристские силы неспособны создать едину партию, а виноват Тягнибок.
Opponent of the Vegetable _ 15.06.2012 09:58
IP: 166.70.154.---
З 2006 до 2009 років декількох експертів попросили ідентифікувати особу, яка очолила "Варту Руху" після Дмитра Поїзда (на що вказував документ) – цією особою і був би "Волонтер". Прорив відбувся на початку 2009 року, і згодом ця інформація підтвердилася влітку. Усі джерела повідомили, що цією особою був Олег Тягнибок!
Экспертов в студию!
Что за "Варта Руху"? Если такая организация существует, то зачем нужны какие-то эксперты, чтобы идентифицировать руководителя организации? Сами участники организации не знают кто их руководитель?
Seenter _ 20.03.2012 14:30
IP: 109.167.105.---
Тягнебока перекупила владна олігархія Партії регіонів. Цим і пояснюється той факт, що Тягнебок не злазить з їх телеканалів, та ніколи по справжньому не виступає проти режиму Януковича. Ну що ж, за великі гроші можна купити багато чого, як бачимо і Тягнебока теж...
Yuriy Naumko _ 20.02.2012 21:46
IP: 194.44.222.---
Кузьо веде себе як правдивий """проффесор""", брешуши і не червоніючи.

1. По перше: Олег Тягнибок ніколи не мав відношення до "Варти Руху", бо був вихідцем з іншого партійного середовища. "Варта Руху" відійшла з старим головою партії та Андрієм Парубієм. Так так, в "Нашу Україну".

2. По друге: "Папка 48" повідомляє "про агента з позивним "Волонтер", який зміг не лише увійти до складу "Варти Руху", а й очолити її. Натомість в опублікованих документах людина під псевдонімом "Волонтер" згадана лише раз і лише як "об'єкт ДОП Управління 3 КГБ". Відомо, що ДОП – це "дело оперативной проверки", яке заводилося на тих, кого КГБ підозрював в проведенні ворожої Радянському союзу роботи, що потребувало спеціальної агентурно-оперативної перевірки. Тобто "об'єкт ДОП" – це особа, якою цікавилися органи безпеки, але не агент.

3. По третє: вже двох перший пунктів достатньо щоб бачили що Кузьо – "праффєссор".
Гайди До Байди _ 31.10.2010 21:47
IP: 91.20.195.---
Тут даю заново доступ до pdf-теки KGB_Nationalists1.pdf, щоб її легко назв'язку прочитувати або собі підвантажувати (копіювати зав'язку/лінк, занесуючи до адресового пільця свого пасила/бровсера):
KGB_Nationalist1

https://docs.google.com/fileview?id=0B66WsjksySpuNzdjNDlkZjEtMzE2OS00OWYyLTg5NGUtYTBlMDZkNTg1OTU2&hl=uk
paolla _ 31.10.2010 20:52
IP: 194.44.215.---
Легко сидіти в Канаді і давати розумні поради.А ти Тарас поживи в Україні, поборись за неї,тоді й будеш УКРАЇНЦЕМ.А говорити та писати можна що небудь
Україноцентрист _ 31.10.2010 16:22
IP: 178.92.164.---
КУЗЬО – БРЕХЛО і ПРОВОКАТОР!

Володимир В'ятрович (історик, директор галузевого архіву СБУ (2008-2010).) також викриває "проФФесора" Кузя у фальсифікації:
Архіви КГБ намагаються зробити зброєю у політичній грі

"Історію в Україні вперто хочуть зробити служницею політики. Тому не менш впертим має бути спротив істориків проти позбавлення права на професію. Написати цю статтю змусила публікація на блозі Тараса Кузя "КДБ, СБУ та віртуальні ''націоналісти'': Варта Руху-Cоціал-національної партії України-Свобода"..."

"...Очевидно, спроби використати історичні документи в політичних "розборках" будуть актуальними, поки вони залишатимуться таємними і важкодоступними. Тільки через повне відкриття архівів, їх фахове роз'яснення ми зможемо звільнити історію від принизливої ролі служниці політики..."
самтрест _ 30.10.2010 21:36
IP: 178.210.134.---
Добре Тарасе, хоч в одного вистачило духу.
Україноцентрист _ 30.10.2010 11:26
IP: 178.92.145.---
Чмо заморське!

Ти – брехливе і тупориле бидло.

Незаперечні свідчення тут:
Тицяй!
Гайди До Байди _ 29.10.2010 10:37
IP: 91.19.30.---
Веселка _

Ви нерозважно складаєте речення. Звідки, ваші думки не мають ніякої вартости та показують лише вашу нерівноваженість. От, навіть не зрозуміле обурення, а більш російське сприймання, яке Вами скеровує.

Кожний обізнанець буде ваше фетішування діяспорою спраймати як відлуння радянщини.

Ваша нерозважність унеможливлює Вам належно розуміти викладання Кузя. Звичайно, і головно в очах Заходу, існує в Україні антисемітизму. Ним керують, щоб очорнити українство. Самі еврейські кола нерідко сприяють антисемітизму, щоб мати з цього зиску.

Отже, цілковито не спромагаєтеся, щоб розуміти діяльність Кузя і вимоги його посади.

З вашого боку вимагалося б більшої зрілости, також в розумінні інших людей, байдуже, чи поділяєте погляди. А має стати зрозумілим, що зрозуміли обставини. Та саме це не вийде з ваших відгуків.
kuroneko _ 29.10.2010 07:45
IP: 77.121.209.---
Знову "раби, підножки, грязь Москвьі" (с) намагаються полити брудом патріотів.

Цитую:
"Тягнибок НІКОЛИ не був в Варті Руху. Знаю це точно, бо я в Варті був. Олег був в Студентському братстві."
Веселка _ 29.10.2010 01:50
IP: 99.140.219.---
Гайди До Байди:

Ми говоримо з вами про різні речі. Я говорила про оцінку Лозинським цієї миршавої продажної гниди – Кузя.

Що ж до позиції діаспори під час виборів – так, вона не може не розчарувати. Така нажаль хвороба нашої нації – всі дружньо працюють на власне самознищення.

Найбільшою іронією того, що ви пишете є те, що жодного антисемітизму ні в Західній Україні, ні в Україні в цілому немає. Треба адекватно реагувати на відповідь суспільства усім фарбованим лисам під час виборів, а не шукати винних та дзюри в мості... ВОНА 5 років нищила все те, що народ здобув на Майдані – разом з НИМ. І разом привели до влади – ВОНО, дебіла, нерозвинутого перекінчика... Антисемітизм немає нічого спільного з недовірою, яку ЇЙ та ЇЇ лозінським-уколовим-фєльдманам-губскім висловив народ!

Її методи боротьби, такі як оцей замовлений нею опус недолугий, її фарисейство й постійна брехня – ось за що не проголосували люди...
Гайди До Байди _ 28.10.2010 23:46
IP: 91.19.39.---
Веселка _
http://blogs.pravda.com.ua/authors/kuzyo/4b9ea579c8725/add_ok/
Але СКУ запізно втрутилися у вибори з заявою 2 лютого, за п'ять днів до 2-го туру, в якій був непрямий заклик до українців голосувати за Тимошенко. Чи то СКУ був на відпочинку з серпневого конгресу 2009 року і прокинувся лише в лютому, вгледівши загрозу від Януковича?

Колишній голова СКУ Аскольд Лозинський висловив рішучу підтримку Тимошенко. Лозинський порвав також з лідерами СКУ, які належать до ОУН-б, і категорично не сприймав кампанію Ющенка "проти всіх", яку підтримували обидва крила емігранта ОУН.

Найбільшою іронією виборів 2010 року є те, що антисемітизм у Західній Україні, спрямований проти Тимошенко і роздутий Ющенком, міг бути одним з факторів, що призвели до обрання про-російського самодержця Януковича
Веселка _ 28.10.2010 21:55
IP: 99.140.219.---
:))))))))

"ВЫ ВИДИТЕ ПРИМЕР, КАК ГАВНОМЕТ КУЗЯ НА ДЕНЬГИ ЕЭСУ СТРОЧИТ СВОИ ПАСКВИЛИ ПРОТИВ ОЛЕГА ТЯГНИБОКА! ПРИЕМЫ, КОТОРЫЕ ИСПОЛЬЗУЕТ БЮТ-ЕЭСУ ПОКАЗЫВАЮТ, В КАКОМ ГЛУБОКОМ КРИЗИСЕ ПРЕБЫВАЕТ ЭТА СЕКТА!
ДЛЯ ТЕХ, КТО ИЩЕТ ПРАВДУ: НЕ ПОЛЕНИТЕСЬ, ПРОСМОТРИТЕ СТРАНИЦУ N3 ЭТОЙ ЛУБЯНСКОЙ ЗАГОТОВКИ И ОБЪЯСНИТЕ ЭТОМУ КАНАДСКОМУ БАРАНУ РАЗНИЦУ МЕЖДУ "АГЕНТОМ" И "ОБЪЕКТОМ", А ТАКЖЕ КАКОЕ ОТНОШЕНИЕ ИМЕЕТ КИЕВЛЯНИН "ВОЛОНТЕР" К ЛЬВОВЯНИНУ ТЯГНИБОКУ!

ЗЫ МЕДВЕДЕВУ-ПОЗОР! ДАЖЕ ГАВНО ВЫ МЕТАТЬ НЕ УМЕЕТЕ!"
Веселка _ 28.10.2010 21:43
IP: 99.140.219.---
Один з очільників діаспори, відома світовому українству особа – Аскольд Лозинський- конкретно сказав, що діаспора знає, що Кузьо – агент сил безпеки закордонної держави.

Це давно і всім відомо і тому діаспора не реагує на його "матеріали", знаючи, що Кузьо – типова 5 колона, що таким чином заробляє собі на хліб Божий. Йому все рівно, майбутнє якої країни нищити – Україна стала жертвою, бо він так-сяк навчився української мови (доречі, тест написаний не ним (!), бо він говорить нашою мовою, не дотримуючись жодних граматичних правил). Перед цією маячнею "викривав" Ющенка й інших на замовлення свого працедавця, але ніколи не зачіпав Регіони, чи КП! Ситуативно, він – партнер БЮТу.

Смішно читати цю джинсу – автора хоче залишитись анонімним, а щодо всієї маячні, яка там написана – то великий політолог "здогадався", що це про Тягнибока.

А лохи нехай й далі читають. Варто лише пам"ятати – на гнилу грушку патики не кидають. Боїться, сволота Свободи й того Тягнибока.
Гайди До Байди _ 28.10.2010 14:49
IP: 91.19.39.---
саймон _

От, це початок, проте ця зав'язка ще нічого не доводить, бо маєте вислів Кузя, що З 2006 до 2009 років декількох експертів попросили ідентифікувати особу, яка очолила "Ватру Руху" після Дмитра Поїзда (на що вказував документ) – цією особою і був би "Волонтер". Прорив відбувся на початку 2009 року, і згодом ця інформація підтвердилася влітку. Усі джерела повідомили, що цією особою був Олег Тягнибок!

Ви маєте тепер ту перевагу, що пан Кузя не уточнив, що "усі джерела повідомили".

Хоча це лише початок, а ще не розв'язка... Знаєте, папа Римський якраз втратив довіру, бо скрив дитинохітливців.
саймон _ 28.10.2010 14:13
IP: 194.44.169.---
Гайди до Байди __ Які вам ще потрібні доводи? Після Д. Поізда у 1990-1992 р.р.Варту Руху очолював Ю. Криворучко.Якщо ліньки читати лінки слід так і говорити.
Гайди До Байди _ 28.10.2010 14:08
IP: 91.19.39.---
саймон _

Це ніякі не доводи, а саморекляма. Та ще "livejournal":)
саймон _ 28.10.2010 13:40
IP: 194.44.169.---
Гайди до Байди___Ось вам доводи:
http://vaxo.livejournal.com/
http://www.krivoruchko.openua.net/bio.php
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter