Сергій Лещенко

Я – за дострокові вибори

05 вересня 2008, 18:30

Найбільш чесним виходом з нинішньої політичної кризи будуть нові парламентські вибори.Примирити НУНС і БЮТ уже неможливо. І, схоже, цього не хоче ні Ющенко, ні Тимошенко. А навіть якщо це станеться – то це буде мир на кшталт стосунків Ізраїлю і Палестини в часи молодості Ясіра Арафата.

Але і коаліція з Партією регіонів також неможлива.

1. Тому що виборець не давав мандату Тимошенко створювати коаліцію з Партією регіонів. Не для участі в коаліції з регіоналами за списками БЮТ балотувалися Пинзеник, Томенко, Соболєв, Гринів, Косів, Шкіль, Олена Бондаренко, Володимир Бондаренко, Андрій Шевченко, Терьохін, Філенко...

У четвер збиралася група "Реформи і порядок", яка входить до блоку Тимошенко. Їх спільна позиція – вони не будуть входити до коаліції з Януковичем. Михайло Косів пригрозив, що зробить публічну заяву...

Неучасть у коаліції з Януковичем було письмовим зобов'язанням Тимошенко. Зрештою, набір цитат Тимошенко на цю тему можна прочитати тут.

2. Також виборець не давав акцепту й "Нашій Україні" створювати коаліцію з Партією регіонів. Перший номер списку Юрій Луценко зірвав горло на мітингах, щоб довести, що його ноги не буде в такій коаліції. Публічні гарантії демократичної коаліції давав сам Ющенко.

3. Подобається Ющенко чи ні, але переписувати Конституцію до того моменту, поки не спливе його термін влади, також буде нечесно.

Бо народ обирав Ющенка на п'ять років саме з тими повноваженнями, які були записані в Конституції.

Справді, Тимошенко не хоче дострокових виборів. Бо коаліцію з НУНС вона більше не створить, а коаліцію з Януковичем їй не дозволить створити виборець. Не трагедія, тоді в неї є шанси на виборах президента, а від можливих репресій з боку СБУ вона буде захищена мандатом депутата.

Шкода тільки, що, ставши владою, Тимошенко забула втілити свою обіцянку про широкі права для опозиції.

Останні два дні вона мовчить. А в середу у телезверненні Тимошенко заявила: "Я думаю, що політикум вже замучив країну достроковими виборами. Потрібно працювати, а не кожний раз кидати країну в кризи".

Рік тому Тимошенко казала протилежне. На минулих виборах мені пощастило побувати з нею в Полтавській області. На мітингу в Кременчуку майбутній прем'єр-міністр казала, що розпуск парламенту – це прекрасний шлях до очищення.

"Тут немає ніякої трагедії. В Америці вибори кожні два роки. Або в Ізраїлі – кажуть, найрозумніша держава в світі! – зібрав 100 тисяч підписів, і до побачення, проводиш дострокові вибори", – сказала тоді Тимошенко.

Кому вірити, Тимошенко річної давнини чи Тимошенко сьогоднішній?

Дострокові вибори – це вихід з кризи. Тільки зараз ні БЮТ, ні НУНС не треба розповідати "лохторату", що вони ніколи не підуть на коаліцію з Януковичем.

І хто скільки набере голосів на нових виборах, той таку і створить коаліцію. Але тоді ця коаліція не буде побудована на обмані виборця. А хто не потрапить у коаліцію, той буде опозицією.

powered by lun.ua
Коментарі — 298
Unique _ 15.09.2008 13:47
IP: 91.124.1.---
11.09.2008 10:01___ Андрій_І
Саме Регіони та БЮТ синхронно і одноголосно наполягають на змінах виборчого законодавства в частині двох турів та мажоритарки. І, якби не Ющенко, ці зміни були б прийняті ще до київських виборів.
Проте хоружівський шаман втратив би такого спонсора, як Льоня Космос.
Конституційна більшість потрібна всій Україні.
Безумовно, що це – вирок Ющенку.
Але це вибір не України.
І навіть не її Верховної Ради.
Це – вибір самого Ющенка.
Поїзд пішов. Вітя залишився на пероні. В тапках...
Андрій_І _ 11.09.2008 10:01
IP: 81.17.128.---
До Unique (10.09.2008 22:17___ Unique)
Любий друже! На жаль, Ви мене не зрозуміли. Я розглядаю заяви про "легітимність" прийняття Конституції та змін до неї "тільки Верховною Радою" лише з точки зору легітимності самих таких заяв. Адже, здається беззаперечним, що отримання влади у незаконний спосіб не може узаконити таку владу. То ж я й запитую, "чи була законною Совєтська влада для Народу України[/B, яка у 1918 році незаконно захопила нашу країну і тримала її до 1991 року. Відомо, що 1991 року Комуністична партія України була заборонена. У 1991 році треба було відновити на території України дію законів 1918 року (як зробили народи Прибалтики). Якщо щодо твердження що та влада була злочинною по відношенню до Українського Народу є сумніви, то треба проводити Референдум з цього питання, бо Сувереном на території України є тільки український народ, і тільки він може встановлювати ВЛАДУ. Тобто, зрозуміло, що і за відсутності справжнього Акту реституції, наявна тоді Верховна Рада Української РСР, навіть, перейменована у Верховну Раду України, після схвалення на Референдумі Акту проголошення незалежності України вже не могла мати будь яких прав на владу в Україні, бо була обрана за невизнанною народом Конституцією Української РСР. Незаконним є і Закон про вибори, за яким Народ через свідомо закриті списки усунули ві можливості вплинути на склад так званих депутатів (бо не має ніякої змоги здолати цю згуртовану зграю, яка пов'язана круговою порукою)!
Unique _ 10.09.2008 22:17
IP: 91.124.6.---
10.09.2008 20:17___ Андрій_І
Депутати, Андрію, це і є Україна.
А 3% рейтингу – це Ющенко.
Цілком пристойна статистика даунонароджуваності на душу населення.
Що дозволено Юпітеру – не дозволено бику, чи то пак – колгоспному теляті.
Виборів до Верховної Ради – не буде.
Будуть дострокові президентські одночасно із до місцевого самоврядування за вдосконаленим законодавством.
Саме Верховна Рада, що довго зусиллями саме Ющенка була недієздатною, і приймає Конституцію України конституційною більшістю голосів. Що привело в істерику і вас, і Юща, але іншого механізму не передбачено.
І буде Україна парламентсько-президентською республікою, без неймовірно ідіотських та відверто-маразматичних "акцептів" хоружіївського простакуватого й тупого парубка сільського.
Правда ні Ющенка, ні шнирів його тепер вже ніхто й нічого не питатиме.
Андрій_І _ 10.09.2008 20:17
IP: 81.17.128.---
ДЕПУТАТИ ТАК БЕЗПАРДОННО, НАГЛО І РОЗЛЮТУВАНО НАВ'ЯЗУЮТЬ НАМ ДУМКУ ЩОДО БЕЗУМОВНОЇ ЛЕГІТИМНОСТІ СВОГО ПРАВА ДИКТУВАТИ НАМ (НАРОДУ) СВОЮ КОНСТИТУЦІЮ. Але чи мають насправді наші сьогоднішні поводирі хоч крихту права на це?
У них нгемає жодного права на це і ось чому.
1) Їх не можна наймати для керування державою, бо вони нездатні цього робити, бо вони – абсолютно некомпетентні!
Сімнадцять років ця система ВЛАДИ, і ті так звані депутати, що обираються за її принципами, демонструють свою повну бездарність і нездатність до виконання державних функцій!
Придивіться до них уважніше!
Вони роблять вигляд, що розуміються на принципах побудови державних устроїв і відправлення владних повноважень. Вони удають, ніби "удосконалюють" спадок СОВЕТСЬКОЇ ВЛАДИ (який так виразно скомпроментував себе і привів до ту владу до самозагибелі), але вони ніяк і ніколи не можуть виробити хоча б самий примітивний механізм, який би у раз виникнення лише тільки загрози кризи не загострював би її (як це відбувається постійно зараз), а ефективно вів би систему у бік рівноваги.
Вони лише (як і було вироблено творцями СОВЕТСЬКОЇ ВЛАДИ) ефективно забезпечують беперервне утримання ними влади, в одніх і тих руках (тоді в руках верхівки КГБ і КПСС). Тепер вони (уводячи 10 %-вий виборчий бар'єр) хочуть на наших очах просунутися ще далі, щоб якнадійніше навіки пришпилити себе до узурпованої влади. (далі буде).
Андрій_І _ 10.09.2008 20:17
IP: 81.17.128.---
2) Їх влада нелігітимна!
Всі вони щонайменше "птенцы гнезда обкомова" – коли не секретарі, то діти секретарів обкомів, комсомольські активісти, совєтські капіталісти, працівники карального меча того "правосуддя". Всі вони свого часу більш ніж успішно витримали іспит на Вірність тій системі влади і не тільки були визнані придатними для здійснення її функцій, але й отримали практичний досвід їх виконання.
Говорячи про своє право лише Верховною Радою приймати Конституцію, вони удають, що ніхто не здатен зрозуміти, що їх легітимність ґрунтується на прокладанні своєї спадкоємності від Радянської влади (ВИЗНАНОЇ ХОЧА Б НА СЛОВАХ БІЛЬШІСТЮ З НИХ НЕЛІГІТИМНОЮ). Тому, створені ними нелегітимні закони є "ничтожными" з самого початку і обрані за цими нелігітимними законами депутати не мали, не мають і не можуть мати ніякого законного права встановлювати для нас Конституцію. Бо 1991 року вони без будь-якої участі Народу нав'язали йому виборчі Правила, що забезпечили їм гарантоване залишення при владі!
Це є змова проти Народу з метою безмежної узурпації влади, усунення Народу від вирішення своєї Долі – злочин, який продовжується.
Про це беззаперечно свідчить їх Закон про вибори, за яким Народ через свідомо закриті списки не має можливості вплинути на склад так званих депутатів (бо не має ніякої змоги здолати цю згуртовану зграю, яка пов'язана круговою порукою)! Вони безперешкодно роблять депутатами своїх охоронців, дітей, інших родичів і прихвоснів.
Це стосується їх всіх!
Андрій_І _ 10.09.2008 18:52
IP: 81.17.128.---
Аналіз того, що трапилось в Україні після 24 серпня 1991 року і що відбувається на наших очах тепер примушує зробити декілька сумних висновків:
1 Геть усі топ-учасники так званого процесу "державотворення" і " демократизації" виявилися чи прихованими (таких абсолютна більшість), чи, у крайньому випадку, вміло використаними (завдяки їх безглуздій наївності і непереборній нерозумності) активними реалізаторами завчасно і дбало проробленої і охайно вмонтованої в мізки кгбістської моделі безболісного береження всіх важелів влади за тим же імпотентованим шаром суспільства, який був при владі в СССР. Придивіться уважно, навіть ті, що вважали, що "чинили спротив", не говорячи вже про тих, що не вважають використаними, не виходили за "теоретично розраховані авторами такої моделі" припустимі межі передбачених ними "перестроечных" процесів. (далі буде).
Андрій_І _ 10.09.2008 18:51
IP: 81.17.128.---
2 Всі разом ці політики здійснювали і здійснюють вихолощення нашого життя так, щоб ні за яких умов не пробудилася спонтанна енергія сили народу (бо вона їх знесе – про це вони добре поінформовані). Я не бачу тут жодного винятку. Думаю, що ми добре розуміємо, що трапилося би, на жаль, з якимсь самородком, коли б той, не розуміючи "політесу", довірливо поліз би звертатися до народу зі своїми ідеями на нашому славетному Майдані.
3 Всі їх дії скеровані на мету збереження Влади за собою у будь-який спосіб і за будь-яких умов. Вочевидь, що тягнучи свою спадкоємність від Радянської влади (визнаної хоча б на словах більшістю з них нелігітимною), вони не мали і не мають ніякого права встановлювати для нас Конституцію. Навіть, якщо свій сходняк вони називають Верховною Радою (чи не здається Вам, що це, насправді, саме так?). А хіба не про те саме говорить їх Закон про вибори, в яких народ через свідомо закриті списки не має можливості вплинути на склад так званих депутатів (бо не має ніякої змоги здолати цю згуртовану зграю, яка пов'язана круговою порукою)!

І що далі?
Unique _ 10.09.2008 11:53
IP: 91.124.29.---
09.09.2008 23:30___ шуаны
Плюс об'єктивно: я – пишу. Ви – думайте, коментуйте, погоджуйтесь-не погоджуйтесь, соплі-воплі пускайте-не пускайте, а є те, що є...
шуаны _ 09.09.2008 23:30
IP: 92.113.33.---
Впервые довелось наблюдатьСергеяЛещенко в открытой дискуссии.Корректно, убедительно.
Unique _ 09.09.2008 21:30
IP: 91.124.29.---
08.09.2008 21:26___ Сергій Лещенко
Хороший в Тебе, Сергію, запис, і блог хороший. Наступні.
А цей – так собі. Результати дострокових спрогнозувати неважко, тобто, склад новообраної на ще одних дочасних виборах ВР – в принципі відомий: ті ж гравці, із суттєвим збільшенням БЮТу, перед тією ж проблемою коаліції. Але на три місяці пізніше, із намарне витраченими і грішми і часом, без бюджету і із його суттєвим зменшенням, із неминучим збільшенням інфляції та падінням фондового ринку, із відкладеними і європейськими і євроантлантичними перспективами. Що, безумовно, на руку Росії.
Тобто, несуни знайшли для лохів цікаву формулу: міняють жінку сорок років на дві по двадцять. Чотири по десять – не пропонувати... http://ord-ua.com/categ_1/article_53146.html
Alex_r _ 08.09.2008 23:46
IP: 92.112.42.---
6.09.2008 22:59___ Сергій Лещенко
Думаю, будет "нечестный выход" – коалиция БЮТ+ПР.
Коалиция БЮТ+ПР возможна для принятия ряда законов и, возможно, новой редакции конституции. Тимошенко не допустит большинства министров от ПР в КМ. Вряд ли другой вариант устроит ПР.
Руководством к действию практически всех наших политиков является не прагматизм, а коррупционный интерес.
А "коррупционный интерес" разве не прагматизм?:)
На момент, когда Ющенко был избран в третьем туре, порядок его полномочий был достаточно понятен. До 1 январе 2006 он был один, после 1 января – другим.
А после принятия в 2007-м закона о Кабмине – третьим, а после внесения в него изменений в 2008-м – четвертым.:) И подавляющее большинство голосовавших за него совсем не отдавало себе в этом отчет.:)
Наверное, Сергей подрабатывает на Ющенко? Как вам такой вариант?
Возможен, но только как вариант решения острых текущих материальных проблем.:)
Здоровый прагматизм такой вариант не выбрал бы.:)
Пусть принимают пакет адекватных сдержек... Но все равно пусть идут на выборы...
Согласен, только боюсь, что одного месяца работы парламента на принятие (и вступление в силу) этих законов не хватит (ведь необходимо будет дожидаться вето президента и его преодолевать).
пусть будет БЮТ+ПР, но ТОЛЬКО ПОСЛЕ ДОСРОЧНЫХ ВЫБОРОВ
После выборов такой союз уже не нужен будет. Победившая сила сама сможет сформировать большинств
ACTIONDIRECT _ 08.09.2008 21:57
IP: 93.73.142.---
Похоже, что не наденут. Читайте мою следующую запись в блоге
Прочел.Не то. Одеть еще могут.По другой статье.Могут... но смогут ли?)
Сергій Лещенко _ 08.09.2008 21:26
IP: 62.149.2.---
08.09.2008 21:18___ ACTIONDIRECT
Я в своєму житті неодноразово голосував за БЮТ.
Серега, вот именно за это они тебя к "стенке" и поставят!)) Если конечно на Юлю, очень скоро, не наденут браслеты!)
Похоже, что не наденут. Читайте мою следующую запись в блоге
ACTIONDIRECT _ 08.09.2008 21:18
IP: 93.73.142.---
Я в своєму житті неодноразово голосував за БЮТ.
Серега, вот именно за это они тебя к "стенке" и поставят!)) Если конечно на Юлю, очень скоро, не наденут браслеты!)
Зря ты журналистский простатит Петренка лечить надумал- не излечимо!))
Different _ 08.09.2008 16:06
IP: 212.82.195.---
Повністю погоджуюсь з Сергієм! Тут нічого заперечити! Так і повинно статися, і не треба вірити новим соц. опитуванням що українці не хочуть виборів, краще придивляйтися хто іх опубліковує.
ОГОГО _ 08.09.2008 15:21
IP: 194.153.128.---
07.09.2008 14:23___ пк45
Я думаю, что после событий 2-го сентября Ющенко надо хорошо отблагодарить Тимошенко. Это ж надо было Тимошенко ТАК подставиться и загнать себя в угол, что бы просто обвалить свой рейтинг и дать возможность за ОДНУ неделю вырасти рейтингу Ющенко (это подтверждают даже голосования на форуме УП).
------------------------------------------------------
Вы, наверное, держите график вверх ногами. Переверните его и все станет на свои места, в т.ч. и падающий "гулким домкратом" рейтинг гаранта!
Kitty _ 08.09.2008 15:21
IP: 92.113.116.---
08.09.2008 14:08___ TP
Вот увидите. Ждать осталось недолго.
Я искренне огорчусь, если ЮВТ не использует этот удобный во всех отношениях момент – одним выстрелом убить двух зайцев: обезвредить вконец свихнувшегося гаранта и сделать первый шаг к реальному объединению страны.
TP _ 08.09.2008 14:08
IP: 93.73.155.---
08.09.2008 12:29___ Kitty
Уверена, что досрочные выборы – пустая трата времени и денег. А без формирования коалиции избежать роспуска Рады, думаю, не удастся.

Выборы будут. Потому что БЮТ и ПР никогда не договорятся, когда наступит момент истины, т.е. момент договориться о новой коалиции. Вот увидите. Ждать осталось недолго.
Буся _ 08.09.2008 12:51
IP: 77.123.148.---
А теперь он спутанный стоит,
Занесенный хлыст над ним дрожит
Разорвать ремни не хватает сил
Конь мундштук железный закусил.

Если б знать, что в будущем нас ждет,
Знать, куда табун коней несет
Времени хлысты подгоняют нас
Дали нам с конем последний шанс.
Kitty _ 08.09.2008 12:29
IP: 92.113.116.---
08.09.2008 10:49___ mrs-K
...наш славний "гарант" просто посадить Парламент на лічильник. І знову почнуться огидні колуарні домовленності.
Уверена, что досрочные выборы – пустая трата времени и денег. А без формирования коалиции избежать роспуска Рады, думаю, не удастся. Поэтому оптимальным выходом из сложившейся ситуации считаю временную коалицию БЮТ и ПР. Они отложат спорные вопросы до лучших времён и подчёркнуто продемонстрируют экстракласс совместной работы, дабы оправдать в глазах избирателей свой неожиданный союз. Страна от этого безусловно выиграет. Есть разные варианты условия такого объединения, но с этим Юля разберётся и без подсказок. Доказала не раз.:).
mrs-K _ 08.09.2008 10:49
IP: 212.111.192.---
to Kitty
Так і я про теж. Не вважають "ідейні" виборці БЮТ спільне голосування блоку і ПР зрадою (і я також). Питання в тому, як вийти з ситуації, створеної, у першу чергу, президентом і Ко. Мене до певного терміну (до внесення змін до Конституції) та за умови відсутності надмірного збурення економіки влаштувала б ситуативна більшість. За умови державного мислення з обох сторін можна було б полишити на цей термін питання про мову, НАТО, приватизацію спірних об"єктів тощо. Але оскільки чинна Конституція вимагає, як я розумію, створення коаліції, то наш славний "гарант" просто посадить Парламент на лічильник. І знову почнуться огидні колуарні домовленності. Можливо потрібно створити "Ситуативну коаліцію"?
FUTURIST _ 08.09.2008 08:02
IP: 92.113.93.---
КАТАРСИС 2008.

"мы все учились понемногу..." поэтому dear Cергей (Лещенко) давайте вспомним (Аристотель. Поэтика) разворачивающееся в трагедии действие проходит через через три стадии – ужас, сопереживание (сочувствие), ... катарсис (очищение аффектов).
весна переможе... в осені или "расцветала алыча не для Виктор Андреича...";
FUTURIST _ 08.09.2008 08:00
IP: 92.113.93.---
(продолжение "катарсис 2008")

Заместитель главы фракции БЮТ АНДРЕЙ ПОРТНОВ рассказал корреспонденту Ъ ЛЮДМИЛЕ ДОЛГОПОЛОВОЙ о ближайших планах ситуативного большинства БЮТ и Партии регионов (ПР).

-Сокращение полномочий главы государства вы называете "приведением их в соответствие с Конституцией". Чего ждать после ограничения его влияния на Конституционный суд, СБУ и Кабмин?
- В самое ближайшее время мы начнем реформу правосудия, налоговую и инвестиционную реформы, примем целый пакет антирейдерских законов: об акционерных обществах, Национальной депозитарной системе. Один из дней будет посвящен инвестиционным законам, другой – Евро-2012, третий – законам о сельском хозяйстве, затем у нас на очереди контрактная армия. Мы будем договариваться с Партией регионов по целому ряду вопросов. Например, руководство ПР внесло хороший закон об акционерных обществах – мы их будем поддерживать.
- Судя по всему, итогом вашего сотрудничества станет принятие изменений в Конституцию?
- Пока я не уполномочен об этом говорить, но отмечу одно: в самое ближайшее время вы увидите новую форму конституционного прорыва. Думаю, речь идет уже не о месяцах или неделях, речь идет о днях.
FUTURIST _ 08.09.2008 07:56
IP: 92.113.93.---
-
FUTURIST _ 08.09.2008 07:22
IP: 92.113.93.---
ЛОХОВСКОЙ СКЛЕРОЗ СЕРГЕЯ ЛЕЩЕНКО

наступила осеннее обострение... 2008

(частый гость "колонки автора" УП 06 вересня Олександр МИХЕЛЬСОН Віктор Ющенко як остання надія Москви)

"Однак сьогодні досі триває (завершується?) та дія драми, що почалася 2004-го року. І виглядає на те, що головною загрозою широким масам українських патріотів є... правильно, вузькі кола "патріотів" надмірних.Те, що за Президента Ющенка народ сильно розчарувався в ньому – не біда. Набагато гірше те, що народ розчаровується і в численних проголошених ним пріоритетах. Як виглядає захист мови, історії, західного вибору у виконанні чинного Президента та його оточення – бачить кожен. Якщо ж станеться будь-який різкий крок, на кшталт того, про підготовку якого сьогодні ходять чутки (Президент Віктор Ющенко фактично підготував Внутрішні війська до бойової тривоги... Експерти побоюються силового варіанту розв'язання політичної кризи в контексті останніх указів і дій Глави держави.) – це буде трагедією в першу чергу не для Ющенка, а для тих ідеалів, які він публічно сповідує. Так Михаїл Саакашвілі 7 серпня зробив більше для зростання на пострадянському просторі проросійських настроїв, аніж увесь Кремль за весь час після розпаду СРСР. Україні криваві кавказькі сценарії поки що, на щастя, не загрожують. Однак у широкому сенсі наш Президент має шанси вчинити перед своєю країною не менший злочин, аніж грузинський – перед своєю".
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter