18 травня 2012, 18:32

Янукович заслужено перемагає

За останній тиждень відбулося дві події, які підсилили мої переконання, що Віктор Янукович – цілком закономірний та заслужений українським народом президент.

Ці події жодним чином не стосувалися політики, зате яскраво проілюстрували суспільні особливості.

Спочатку мене вразила дискусія на фейсбук-сторінці Вахтанга Кіпіані щодо продажу на аукціоні картини американського художника в жанрі абстрактного експресіонізму Марка Ротка за 87 мільйонів доларів.

Переважна більшість коментарів була такого змісту: Ротко – це мазня. Моє дитина намалює таке за 10 хвилин. Ротко – єврей, тому його картини такі дорогі. Це – сионістська змова. Купувати картини за таку ціну – це злочин, адже Африка голодує. І так далі.

Більшість коментаторів уявлення не мали, хто такий Ротко – і чому його картини можуть коштувати таких грошей.

Але це жодним чином не позначилося на загальному нігілістичному настрої читачів. Вони були готові писати сотні коментарів, не прочитавши навіть статтю про Ротка у Вікіпедії.Наступна історія, яка мене засмутила, стосується вигляду на випускному дівчини з Павлограда Анастасії Фоменко.

Я згоден, що її костюм зовсім неадекватний події. Але це – не привід для зливи жовчу, сарказму та насмішок над дівчиною, яка прожила від сили 17 років у цьому житті.

Це – не привід уже тиждень перепостами формувати з історії того костюму мою стрічку новин на фейсбук. В час, коли явно важливіші події цікаві значно меншому числу людей.

Українське суспільство не готове толерантно приймати тих, хто не вписується у їхні уявлення про допустиме або естетичне.

Той, хто виходить за межі дозволеного, піддається обпльовуванню з ніг до голови.

Слава Богу, Марку Ротку вже все одно, що про нього думає населення України. Але людині, яка неправильно вдягнулася на випускний, це може вартувати психологічних проблем.

Ця дівчина ні в кого нічого не вкрала. Вона нікого не збила на пішохідному переході та навіть не пропагувала гомосексуалізм (тяжкий злочин у вимірі деяких українських політиків).

Вона лише вдягнулася так, що дехто вважає її наряд невідповідним випускному.

При цьому, як на мене, саме це твердження є неоднозначним. Адже те, що є допустимим на випускному, так само визначено людьми. Це не послано Богом по факсу.

Тому зовнішній вигляд дівчини з Павлограду може бути предметом лише дискусії – але не суспільного осуду та остракізму.

Це мені нагадує випад депутата Колесніченка проти активістки руху Фемен Олександри Шевченко в одному з ток-шоу на телебаченні. Перед всією країною Колесніченко назвав громадянку своєї країни "проституткою", очевидно, переплутавши своє місце роботи з її.Зрештою, нетерпимість до зовнішнього вигляду випускниці з Павлограду виявилася в прогресивної інтернет-спільноти України набагато вищою, ніж нетерпимість до чиновників, що крадуть сотнями мільйонів, або "зірки телебачення", яка триповерховим матом криє співробітників ДАІ.

Поки суспільство буде таким – ворожим до альтернативного, нового, нетрадиційного і навіть епатажного – допоки його цікавитиме не власне зображення в дзеркалі, а випускниця з Павлограду – доти цим суспільством буде керувати Янукович.

Звичайно, боротися перед монітором з віртуальним ворогом, який неправильно вдягається або неправильно малює, набагато легше, ніж з реальним державним монстром або власною лінню.

Тому Янукович у цій битві поки перемагає.

powered by lun.ua

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...