Сергій Лещенко

Пригоди Попова у Відні: заради кого він залишив киян?

05 квітня 2013, 20:18

У житті політиків трапляються повні провали. Це сталося з Олександром Поповим, який заявив, що ніч з 22 на 23 березня, тобто в розпал снігового колапсу в Києві, він провів у Відні з дружною. Туди він начебто відбув у відрядження.

"Ввечері я о 17 відлетів до Відня. Я провів там переговори з бізнес-кругами і нашим послом, який представляє Україну. Предмет переговорів – це наші дні Києва у Відні і деякі культурні програми, які ми тут плануємо робити", – заявив Попов на ефірі у "Шустера".

Ця версія виглядає жахливо, тому що керівник міста залишив його в розпал снігопадів. Якби Майкл Блумберг полетів до Мехіко напередодні торнадо, після повернення він не зміг би вийти на роботу через мільйонний мітинг під мерією Нью-Йорка.

Я надіслав запити до Міністерства закордонних справ та Київської міської державної адміністрації з питаннями: хто входив до делегації Попова, з якими саме бізнес-кругами провів переговори Попов та скільки склав кошторис відрядження.

Отримані відповіді про подорож Попова в якійсь нормальній європейській державі спричинили би вже відставку такого чиновника.

Отже, Міністерство закордонних справ повідомило, що Попов у Відні зустрівся... з українським послом. Але хіба недостатньо телефонного дзвінка, щоб чиновники однієї держави переговорили між собою?

"МЗС лише володіє інформацією, яка була отримана з посольства України в республіці Австрія, що 22 березня у Відні відбулася зустріч голови КМДА Попова з послом України в Австрії Березним з метою обговорення протокольно-організаційних питань проведення днів Києва у Відні 22-24 квітня 2013 року", – ідеться у листі Міністерства закордонних справ.Київська міська державна адміністрація надала трохи більше інформації.

Виявляється, розпорядження Попова про його відрядження було ухвалено безпосередньо в день відльоту – 22 березня. Тобто в день, коли всім були відомі прогнози погоди та неминучість колапсу, Попов підписує документ про намір залишити Київ.

Також стає відомо, що за словосполученням "бізнес-круги", з якими Попов провів переговори у Відні, ховався лише один (!) громадянин з не дуже австрійським прізвищем Мороз.Загалом же, як сказано в поясненні КМДА, Попов літав до Відня "для проведення перемовин з керівництвом компанії Voest-Alpine Stahl AG", оскільки ця компанія є спонсором проведення у Києві концерту Віденського філармонічного оркестру 12 квітня.

Але оскільки Попову довелося терміново повертатися до Києва, то він скасував цю зустріч з Voest-Alpine Stahl AG та попросив згаданого громадянина О.Мороза "провести її та обговорити необхідні питання".

Тут я взагалі втратив розуміння. По-перше, хто такий цей "пан О.Мороз"? Ви чули про таку людину раніше? Чи це часом не почесний громадянин міста Комсомольськ, яким керував Попов до переведення в Київ? Чи це не перевищення влади, коли глава державної адміністрації за кордоном делегує свої повноваження бізнесмену? Хіба це передбачено хоч якимсь законом?

По-друге, якщо Попов зміг доручити Морозу провести переговори з австрійською компанією, то навіщо глава КМДА взагалі прилітав до Відня в день снігового колапсу, коли цю роботу міг зробити інший чоловік?

По-третє, я не уявляю, щоб австрійські бізнесмени проводили в суботу ділові переговори. Так просто не заведено. Але саме це було передбачено програмою.

22 березня, в день, коли Попов полетів у Австрію, він програв вибори мера Києва. Це – медичний факт. Але якщо Партія регіонів не хоче призначати вибори міського голови, бо знає, що їх програє – то де гарантії, що вони в 2014 році проголосують за постанову про вибори президента? Якщо так само не будуть впевнені у переобранні Януковича?

Ми входимо у дуже важкі часи. І те, що раніше нам видавалося "погано" або "антизаконно", буде виглядати дитячою забавкою на фоні того, що чекає нас попереду.

powered by lun.ua
Коментарі — 89
Edward Klaus _ 05.04.2013 21:26
IP: 81.151.149.---
Sergey_1:
Какой Попов хозяйственник – вопрос третий, не для того он Овощем в Киев поставлен, чтобы хозяйственные вопросы решать. А в данной конкретной ситуации повёл себя, как.удак – тупо сбежал. Мне его рассказы о Вене очень напоминают наспех слепленную отговорку, что и подтверждает данное журналистское расследование. Я до сих пор сомневаюсь, что Попов таки не летал с Овощем на футбол в Польшу, а в Австрию либо планово на обратном пути заскочил со старым корешем побазарить, либо вдуплил, что Польша ему боком выйдет и помчался в Вену для отмазки, либо вовсе там не был, а попросту вешает всем лапшу на уши. Нормальный руководитель города отменил бы даже давно запланированную поездку куда бы то ни было, если бы имел информацию об аномальном природном явлении, а не искал бы возможность слинять под любым предлогом в день ожидаемого катаклизма. Это если он всё же летал в Вену, как утверждает. Прав Лещенко: в любом цивилизованном государстве подобное поведение – мгновенная отставка.
Viktor_ua _ 05.04.2013 21:23
IP: 176.36.71.---
zrywkoren:
неймовірно радує той факт, що ПР-тролі, ті, що трохи розумніші, ховають свої ІР адреси за проксями... знають, тварини, що скоро кирдик
zrywkoren _ 05.04.2013 21:14
IP: 37.55.52.---
Мороз – це така температура нижче нуля за цельсієм, за якої випадає сніг, або старий сивий дідуган який цим снігом розпоряджається, так що у Відні Попов рятував Київ, якби не переговори з Морозом сніг не припинився б і досі. На щастя більшість киян, на відміну від Вас, це зрозуміли і не приєднались до вівторкового шабашу.
zuzj _ 05.04.2013 21:02
IP: 194.0.206.---
Vladislav Namram:
Мы уже вляпались по самые помидоры. Скоро будут наполняться тюрьмы. К этому всё идет.
***********************************************************************************************
Ну, до чего же хочется 1937ого года.
А вдруг не будет?
Тогда "пропало всё"
Sergey_1 _ 05.04.2013 20:59
IP: 176.103.202.---
Попов опытный хозяйственник и никакие коллапсы – снежные, водные и другие – его не испугают. В этих вопросах он – как рыба в воде. Плохо одно – он "не наш" человек, а ПР-овец. Ставить в вину то, что он недостаточно точно оценил прогноз – глупо. Ставить легкий вопрос – это дать возможность дать легкий ответ.
Для блоггера-журналиста желательно быть более осведомленным: А. Мороз – из того же города, где Попов долгие годы был успешным мэром. Это – почетный гражданин г. Комсомольска. Решать с его участием практические вопросы – естественный вариант.
Я не симпатизирую ПР, но эти разборки с природным катаклизмом – мышиная возня. Она только повышает рейтинг того, против кого направлена.
Василь Короченко _ 05.04.2013 20:57
IP: 78.48.199.---
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fedor K _ 05.04.2013 20:48
IP: 77.239.189.---
Вам действительно интересна цель вояжа Попова в Вену? Так журналисты уже все выяснили и даже под запись выбили признание из самого недомэрка- летал в Вену с женой для празднования годовщины собственной свадьбы, ни с каким "морозом" не встречался (не для того от мороза сбежал), а с послом- было, ходил с супругой и послом в венскую оперу, "музон" послушать. Вряд ли, "Времена года" Вивальди, иначе вспомнил бы о занесенном снегом Киеве...
_ANTIBOT_ _ 05.04.2013 20:38
IP: 94.178.87.---
moskel:
chuprinka:
"Ми входимо у дуже важкі часи."
Хе-хе! Вже три роки як увійшли.
хі-хі, Юлі волю.

сєргєй
Мороз мальчік Ахмєтова
Voest-Alpine Stahl AG жєлєзо варіт
__ Смолу...
think _ 05.04.2013 20:35
IP: 93.72.20.---
Сережа!

Так вы с Мустафой своими приравнневаниями прыщиков Тимошенко и оппозиции с гангреной Януковича и Ко приложили руку к ситуации спетой хором Шарикова в "Собачем сердце"

УЖе и полные идиоты знают, чтобы дело завалить, ему даже мешать не надо, не помогай оно само завалится.

А вы, признайтесь,

в продвижении пиар"объективности" личного статуса

множили противсихов, которые куда вреднее, чем открытые враги народа.
moskel _ 05.04.2013 20:33
IP: 171.25.193.---
chuprinka:
"Ми входимо у дуже важкі часи."
Хе-хе! Вже три роки як увійшли.
хі-хі, Юлі волю.

сєргєй
Мороз мальчік Ахмєтова
Voest-Alpine Stahl AG жєлєзо варіт
Vladislav Namram _ 05.04.2013 20:32
IP: 93.190.182.---
Мы уже вляпались по самые помидоры. Скоро будут наполняться тюрьмы. К этому всё идет.
ice 7 _ 05.04.2013 20:31
IP: 93.74.237.---
Так хто ж такий йей містер Мороз? Скоріш за все бізнес – партнер Попова по офшорам. Зрозуміло, що в офшор підуть міські гроші (ну наприклад за польший незаконний продаж земель).
ice 7 _ 05.04.2013 20:28
IP: 93.74.237.---
Але якщо Партія регіонів не хоче призначати вибори міського голови, бо знає, що їх програє – то де гарантії, що вони в 2014 році проголосують за постанову про вибори президента? Якщо так само не будуть впевнені у переобранні Януковича?

+1100%
chuprinka _ 05.04.2013 20:21
IP: 91.192.218.---
"Ми входимо у дуже важкі часи."

Хе-хе! Вже три роки як увійшли.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter