15 жовтня 2013, 18:22

Саша Янукович і Саша Лазаренко – що спільного?

Вивчаючи матеріали справи Лазаренка у Сан-Франциско, а потім працюючи над книгою, я ніяк не міг знайти одну інформацію – в яку суму оцінює свої статки сам Лазаренко?

У остаточному вироку Лазаренка визнано винним у відмиванні 22 мільйонів доларів. Але очевидно, що це – крапля від тих коштів, які колишній прем'єр-міністр накопичив у офшорах.

Коли Лазаренка звільняли під домашній арешт у 2003 році, він визнав наявність 86 мільйонів доларів. Однак, в інтерв'ю "Українській правді" дружина та захисник Лазаренка Оксана Цикова нівелювала твердження чоловіка: "Це була абсолютно віртуальна заява, яка не мала під собою реальних коштів".

Перебуваючи у Вашингтоні, я зазирнув до окружного суду Федерального округу Колумбія, де вже дев'ять років триває цивільний процес щодо конфіскації близько 250 мільйонів, які американці заморозили в різних країнах світу як гроші Лазаренка.

Власне, як і в Сан-Франциско та скрізь у Америці, вхід до суду абсолютно вільний – лише за пред'явлення паспорту. Доступ до вашингтонської справи Лазаренка – також без будь-яких обмежень.

Серед масиву документів я і знайшов те, що шукав – визнання Лазаренком приналежності йому коштів.

Отже, в рамках вашингтонського цивільного процесу (не плутати з каліфорнійським кримінальним) Павло Лазаренко дав під присягою свідчення, що його власністю є 85,5 мільйонів доларів на острові Антигуа в EuroFed Bank, акціонером якого і був сам Лазаренко, а також 2 мільйони доларів на депозиті в банку Julius Baer & Company на острові Гернсі.Але набагато цікавіше інше. Найстарший син Павла Лазаренка Олександр заявив також під присягою в Америці, що він є власником депозиту на суму 143,7 мільйонів доларів у банку Credit Suisse на тому ж острові Гернсі, який відкритий від імені Samante Limited.

Цими грошима він володіє разом із доньками-близнючками Лазаренка Лесею та Катериною.

Враховуючи, що за часів перебування Лазаренка на волі його діти навчалися та не мали жодного бізнесу, задекларовані ними майже 150 мільйонів також є грошима батька. Просто вчасно переказаними на їх ім'я.

Так само, як секрет збагачення іншого високопосадового сина – Олександра Януковича – слід шукати в посадах, які обіймав його батько. Сьогодні він може вважатися найбагатшим стоматологом у світі, який уже намагається легалізувати свої статки розповідями про напружену роботу на благо батьківщини.Отже, Лазаренко визнав щонайменше 231 мільйон 200 тисяч доларів як такі, що належать йому. Гроші, зароблені ним на посаді першого віце-прем'єра та прем'єр-міністра України.

Як встановлено слідством у США, Лазаренко працював з усіма бізнесменами за схемою "50 на 50". В обмін на допомогу він забирав собі половину заробленого. Аж поки не втратив владу, а потім – і 14 років життя, проведених у ізоляції – в тюрмах та під домашнім арештом. Власне, про все це можна прочитати в книзі "Американська сага Павла Лазаренка", більша половина накладу якої вже продано.

У сучасній Україні й досі діє пропорція Лазаренка "50 на 50". Змінився лише масштаб цифр – 230 мільйонів доларів нинішньому президенту цілком реально "заробити" за декілька місяців, а не років.

Залишається сподіватися, що так само, як і Лазаренко, засліплений власною безкарністю Янукович наробить невиправних помилок – і про принципи роботи в Україні 2010-их років ми також будемо читати в судових архівах. Українських або хоча би американських.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...