5 червня 2014, 17:03

Яценюк витримав випробування Фірташем (ОНОВЛЕНО)

Завершення доби 5 червня з особливим напруженням чекає один громадянин України, що змушений проводити свій вільний час у безкінечних зустрічах в фойє віденського готелю Ritz Carlton.

Цього громадянина звати Дмитро Фірташ. А чекає він завершення 5 червня, тому що від цього залежить доля одного з найбільш "смачних" його активів.

Фірташ через "Кримський титан" орендує в держави Іршанський та Вільногірський гірничо-збагачувальні комбінати.

Термін оренди цих комбінатів закінчується 5 вересня 2014 року. І, за договором оренди, про розірвання угоди уряд має попередити за три місяці, тобто до 5 червня 2014 – тобто до кінця сьогоднішнього дня.

Фірташ за оренду двох ГЗК сплачує близько 100 мільйонів гривень при прибутку в 1 мільярд щороку.

При цьому орендує Фірташ ці активи через "Кримський титан", який влада Криму зараз змушує переходити на сплату податків до російського бюджету.

Фірташ не збирався обмежуватися орендою комбінатів. За часів Азарова ці гірничо-збагачувальні комбінати були виключені з переліку об'єктів, які не дозволяється приватизувати.

А наприкінці минулого року Фірташ прибрав до рук Запорізький титано-магнієвий комбінат, який є споживачем продукції Іршанського та Вільногірського гірничо-збагачувальних комбінатів.

При чому без жодного приватизаційного конкурсу – весь майновий комплекс комбінату було передано в новостворене товариство з обмеженою відповідальністю "Запорізський титано-магнієвий комбінат", а Фірташ увійшов офшоркою "Толексіс Трейдінг Лімітед", яка внесла 100 мільйонів доларів.

У підсумку, за "смішні" 100 мільйонів доларів Фірташ отримав 49% у цьому ТОВ, яке тепер володіє Запорізським титано-магнієвим комбінатом – з правом нав'язати своє оперативне управління і з перспективою збільшити свій пакету до контрольного у майбутньому.

Таким чином, без жодного аукціону, який міг би встановити ринкову вартість Запорізського титано-магнієвий комбінату, у власності Фірташа опинилися ключові державні активи титанової галузі.

Сьогодні перед Арсенієм Яценюком, який має попередити Фірташа про непродовження оренди гірничо-збагачувальних комбінатів, виклик – чи піде він на руйнування одного з головних олігархічних кланів країни, що паразитували на політиці останні 12 років, чи стане ще однією жертвою їхньої легендарної "договороспособности".

UPD. Як повідомили наші джерела, інформація про закінчення 5 червня термінів для попередження Фірташа ретельно ховалася у Кабміні. За словами Яценюка, про те, що ця дата є ключовою, йому стало відомо лише ввечері 4 червня. Хто приховував інформацію і які це могло мати наслідки, детальніше розповість Мустафа Найєм.

Зрештою, Фонд державного майна 5 червня під вечір рекомендованим листом з повідомленням офіційно поінформував ПАТ "Кримський титан" про те, що договори оренди Іршанського та Вольногірського гірничо-збагачувальних комбінатів не будуть продовжені після 5 вересня 2014 року.

Таким чином, уже у вересні 2014 року Дмитро Фірташ втратить головну сировинну базу своєї титанової імперії, яку він збирався розвивати в обхід будь-яких приватизаційних конкурсів.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...