Сергій Лещенко

Деякі подробиці домовленостей щодо перемир'я на сході України

05 вересня 2014, 21:18

Уже декілька годин неможливо дізнатися, на яких умовах Україна та підтримані Росією бойовики (читай - російські війська) домовилися про припинення вогню.Джерела, наближені до переговорної групи в Мінську, розповіли мені частину подробиць - сам документ поки не розголошується.

Чесно кажу - вдалося дізнатися не все, усе що довідався - написав.

Перше. У шапці ідеться про те, що цей протокол базується на мирному плані Порошенка і враховує ініціативи президента Путіна. Це було умовою Росії, аби прізвище їхнього президента також згадувалося в заголовку.

Друге. Сторони домовляються про припинення вогню.

Третє. Сторони домовляються про моніторинг і верифікацію з боку ОБСЄ факту припинення вогню.

Четверте. Сторони домовляються про моніторинг на кордоні, в тому числі силами ОБСЄ, щоб на територію України не проходила техніка і жива сила.

П'яте. Сторони домовляються про звільнення заручників та амністію.

Шосте. Сторони домовляються про так званий "інклюзивний діалог" - тобто діалог за участі усіх сторін конфлікту, а також про дочасні вибори в місцеві органи влади у Донецькій та Луганській областях і про децентралізацію влади.

Сьоме. Сторони домовляються про виведення незаконних військових формувань.

Восьме. Має розпочатися економічне відродження Донбасу. У тому числі - поза рамками договору - ідеться про проведення великої конференції донорів з метою залучення коштів для цього.

Мої джерела стверджують, що в документі немає слова "федералізація", а також абревіатур ДНР та ЛНР.

Водночас кажу як є - мої джерела відмовляються коментувати, чи будуть і далі ці території називатися Донецькою та Луганською областями в складі України. Відповідь на це питання зашифрована в пункті "децентралізація".

"Питання статусу цих територій має бути визначено додатково", - стверджує джерело, близьке до мінських переговорників.

"Там сказано про особливий статус районів Донецької та Луганської областей", - додає моє джерело.

З того, що я почув, документ є великою мірою рамковим, і кожен пункт буде надалі наповнюватися змістом в рамках своєї окремої "дорожньої карти". Кінцева мета - підписати повноцінний мир.

Чого я боюсь - того, що цей "Великий договір" не став реінкарнацією так званого "плану Козака", який Росія намагалася нав'язати Молдові для врегулювання ситуації з Придністров'ям - у результаті чого контрольовані Росією сепаратисти фактично отримували право вето на рішення, що стосуються молдовської зовнішньої політики.

З боку Росії було би цілком логічно очікувати такої вимоги, аби Донбас мав вплив на зовнішній курс Україні. Але це є абсолютно неприйнятним для нас, оскільки цементує за територією України статус московської колонії.

powered by lun.ua
Коментарі — 172
19Yurkiv21 _ 06.09.2014 08:05
IP: 91.200.224.---
Maksym Romanko:
19Yurkiv21:
Що ботяра, хочеш мене в свої бої биків втягнути? Не вийде
Хоч позагризайте один одного. У вас в головах все одно нічого немає крім сліпої любові до "світлого образу" і піна з роту летить як його хтось зачепить Всі тупорилі лицарі блідих, кучерявих і решти образів ідуть на... Ну самі знаєте
Одне мені тільки цікаво ви дійсно такі скалічені що не можете жити без пана-вождя чи ви просто на роботі?
Коли ти на дивані, і сам призначив себе його Президентом, нахер тобі ще якісь вожді?
Командуй далі...
Victoria Nansen _ 06.09.2014 08:03
IP: 91.234.2.---
ДНР, ЛНР хочуть відокремитися від України і увійти до РФ, як і їхні прибічники на Донбасі, але Путіну потрібно інше: залишити їх у складі України, щоб руйнувати її зсередини до зручного часу нового вторгнення, до того ж він не хоче відбудовувати Донбас – хай це зробить дурненька Україна. Для цього перемир'я, а про спокій в РФ він мало дбає, там у нього все під контролем, народ мовчить. На мою думку, слід укріпити лінію фронту, зміцнити держоргани на території, що ми контролюємо, а за все, що за нею, хай відповідають окупанти. Мілітаризувати країну, рухатись в НАТО і готуватися до визволення своїх земель.
бун _ 06.09.2014 08:02
IP: 46.211.122.---
Сила Росії, як і сила арабських терористів, у грошах, які платять одним і другим розвинуті держави, серед яких Північна Америка, Європа, Японія, Китай та ін. Ігрища Порошенка з перемир"ями – це час для інертного розвинутого світу нарешті зрозуміти, що їм, Штатам, ЄС, Канаді, Китаю та їх союзникам, що ситуація сама вже не розсмокчеться, що серйозні рішення все одно приймати прийдеться. Справа не в Росії і не в Аль Каїді, справа в тому, що цивілізований світ дуже довго не хотів бачити очевидне, якщо терористу давати гроші, то ті грощі підуть проти того, хто їх дає. Фактично це Захід профінансував цю війну проти України з переспективою війни проти самого Заходу. Затягування часу виправдане тим, що збільшує ймовірність переходу провідних країн Європи, Америки та Азії від стану перманентної стурбованости в стан беспосередньої участи. Повторюю, Росія стала в змозі перейти до терористичних дій з допомогою Заходу і тепер Захід теж хай бере участь в антитероризмі.
николай бойко _ 06.09.2014 07:45
IP: 194.44.201.---
Патриот: А коли бігали з російськими прапорами і кричали ДДОНБАС ЦЕ РОСІЯ! Про шо думали?

Скоріше всього не думали бо мозгів нема а ше патріо. Тьфу на вас.
Патриот _ 06.09.2014 07:15
IP: 74.125.17.---
Легко тут флудить тем кто не жил в подвале месяц... Я из зоны АТО. Уже четыре дня как нас не бомбят... Всё что разбомбили – всё зделала армия ВСУ... Я о этом утверждаю так как нахожусь здесь и всё видел и слышал... Неделю назад здесь сильно разбили срочников ВСУ... Хлопцы – дети... Много сейчас по посадкам и балкам прячется... Нам всем нужен МИР. ps. У кого пропавшие без вести... не теряйте надежду... Я знаю что месные их подкармлюют... и ополченцам не сдают... ночи уже холодные. И ПЕРЕСТАНЬТЕ ПО НАМ СТРЕЛЯТЬ!!
руслан49 _ 06.09.2014 07:14
IP: 95.133.66.---
Микола Козак:
Порошенко опустив Україну до перемоіин з бандітами. Це ганьба.
Чого ти так боїшся. Ще будеш воювати і може даже привезуть тебе додому в труні і поховають, як героя.
Francois Mistral _ 06.09.2014 06:24
IP: 178.94.145.---
Понятно, что Путин будет использовать перемирие, чтобы обмануть Европу и придумать более хитрые способы засылки своей банды и оружия в Украину. Надеюсь, что Порошенко тоже не пальцем сделан и использует это время, чтобы привести армию в надлежащий вид и главное вычистить ее от предателей, агентов и просто бездельников. Уму не постижимо, что основная тяжесть войны лежит на добровольческих батальонах, когда есть регулярная армия.
Віталій Шаповалов _ 06.09.2014 04:16
IP: 188.190.73.---
НЕ стоит так много уделять этому внимания. Этот договор не стоит бумаги на которой написан. Они его сами нарушат и обвинят украинцев
Maksym Romanko _ 06.09.2014 03:54
IP: 46.164.175.---
Власне весь Майдан був для того, щоб поламати систему коли в ДоМбасі фальсифікували вибори президента,ради і помикали цілою Україною. Легалізація упирів з ДНР-ЛНР, або навіть їх амністія (щоб залякували виборців) законсервує ситуацію коли не важливо як голосують, а важливо як рахують
Maksym Romanko _ 06.09.2014 03:49
IP: 46.164.175.---
третій пункт повна фігня ОБСЄ 3 місяці не помічало артобстрілів з РФ Мабуть тому що не хотіло помічати. Я прямо бачу фінал одного цікавого твору Ірванця 2001 року написання (на диво сьогодні актуальний – вже півроку спостерігаю сцени звідти. Знаючи фінал – страшно). Наші "партнери" (не всі звичайно) на яких так сподівається Порошенко дуже засмучені, що ми так довго брикаємось і підганяють Пєтю швидче нас злити, бо не сила терпіти порушення комфорту. Знову ж громадянам своїм буде важко пояснити як можна віддати напівфеодальній шовіністичній автократії державу суспільство якої прагне припасти до джерела європейської демократії
Щодо третього пункту – я вже бачу як інспектори ОБСЄ, які були обдаровані підвальною гостинністю нарика Пономарьова вперто щось розглядають у кущах обабіч дороги, поки за їх спинами їдуть російські колони
Paul Starr _ 06.09.2014 03:43
IP: 74.125.186.---
mihaylenco:
3. Движение на границе с россией односторонний – исключительно в сторону россии. Через границу с территории россии, ни один человек или предмет, в Украину не должны перемещаться.

Поржал.
Тімур Кондратюк _ 06.09.2014 03:31
IP: 93.126.104.---
Сергій Лещенко:
Beemon:
"Там сказано про особливий статус районів Донецької та Луганської областей".
тобто, як свого часу в АРК?... пенсії, дотації, утримання, (у випадку з Донецькою і Луганською областями + відбудова інфраструктури) за рахунок українців, оскільки де-юре територія України, а де-факто керуватиме кадровою, соціальною, гуманітарною, інформаційною... політикою – Росія... статус російської мови..., чия мова того й влада... тобто, знову Росії... Не факт, що в разі загальноукраїнського референдуму, українці погодились би щоб райони вказаних областей, за умови "особливого статусу", залишалися в складі України..., оскільки в такому разі надовго загальмуються процеси становлення і розвитку України...
oven _ 06.09.2014 03:30
IP: 93.73.248.---
Головне питання зараз: коли Москва зірве перемиря і почне тотальну атаку по всіх фронтах з метою утворення Новоросії.
sidor _ 06.09.2014 01:54
IP: 77.52.131.---
Яна Якимцова:
...Проходили это уже – все хватит.
1Что за "журналисты" и что они показали?У бойцов на лбу должно что ли быть написано-член "руха опору"?
2 НАТО может придумать "формулировку содружества" если увидит массовую поддержку населения.
3 Все олигархи за счет которых "обогатилась" ЮВТ сейчас обогащают "сладкого Альхена"
4 А что лично вы помните об этих событиях и их расклад?Этот вопрос тоже уже давно обсосан (а вас не смущает,что "высокорейтинговый был министром при шапкокраде и довольно успешно значитель увеличил свой капитал).
5.Не нужно передергивать.Читайте текст а не отдельные слова,которые вы ХОТИТЕ прочитать.
6.Если бы я был на ее месте и у меня Ющер бы забрал самолет для срочного вылета по решению вопроса (20 градусов мороза,газа для обогрева Юго-Востока нет.Размерзлись бы трубы отопления -Алчевск был бы на всей территории),лично бы я не только "хихикал" а и сам сказал в микрофон,что Ющер "душевный" педераст.Договор по газу-280 у.е.
Hrechkosiy _ 06.09.2014 01:48
IP: 93.72.230.---
Угода не угода, а кордон має бути на замку. Причому – по всьому периметру.
І передусім на Сході. Кожен клаптик кордону має бути під нашим контролем.
Це навіть зараз важливіше, ніж воювати за міста. Бо треба перекрити постачання підмоги бандюкам.
Тільки тоді знищимо терористичну мерзоту!
Миру хочу, але з терористами, тим більше потужними кремлівськими, миру чекати не доводиться!...
Яна Якимцова _ 06.09.2014 01:42
IP: 134.249.244.---
Beemon:
Ну может быть пару-тройку террористов схватили наши в плен как недавно рос. армию. Ведь показывают по телеку как их потом наши батальоны допрашивают.
Яна Якимцова _ 06.09.2014 01:39
IP: 134.249.244.---
Beemon:
К сожалению, за кого бы мы не проголосовали – за ними кто-то да стоит. Даже порой самых безобидных на первый взгляд людей. Туда обычному человеку дорога закрыта, да и не факт. что обычные люди не соблазнятся на большие деньги.
Beemon _ 06.09.2014 01:37
IP: 178.137.213.---
Яна Якимцова:
Beemon:
Я знаю, что держат наших заложников и это сейчас нас должно волновать!
Но он сказал об ОБМЕНЕ заложниками. Улавливаете? Т.е. согласился, что Украина держит заложников.
Beemon _ 06.09.2014 01:35
IP: 178.137.213.---
Яна Якимцова:
sidor:
1Нет этого "руху опору" именно организованного тимошенко – не надо врать! Журналисты по этому поводу уже все показали.
2 В НАТО нас НЕ БЕРУТ, зачем устраивать сейчас это шоу! для шоу есть и социоинституты со своими опросами.
3 ЮВТ богатеет за счет олигархов, которых набирает к себе в партию, а они потом "трясут" Украину. Перечислить олигархов?
4 Все помнят несостоявшуюся коалицию тимошенко с януковичем.
5 Она во время нападения на Грузию Россией не признала агрессию Россией как премьер и препятствовала вступлению Украины в НАТО.
6 Я не забуду ее хихиканья с уйлом во время подписания "супер" газового договора.

Проходили это уже – все хватит.
Солидарен с Вами в том, что избираемые лохторатом олигархи "трясут" Украину!
Яна Якимцова _ 06.09.2014 01:34
IP: 134.249.244.---
Beemon:
Я знаю, что держат наших заложников и это сейчас нас должно волновать!
Яна Якимцова _ 06.09.2014 01:31
IP: 134.249.244.---
sidor:
1Нет этого "руху опору" именно организованного тимошенко – не надо врать! Журналисты по этому поводу уже все показали.
2 В НАТО нас НЕ БЕРУТ, зачем устраивать сейчас это шоу! для шоу есть и социоинституты со своими опросами.
3 ЮВТ богатеет за счет олигархов, которых набирает к себе в партию, а они потом "трясут" Украину. Перечислить олигархов?
4 Все помнят несостоявшуюся коалицию тимошенко с януковичем.
5 Она во время нападения на Грузию Россией не признала агрессию Россией как премьер и препятствовала вступлению Украины в НАТО.
6 Я не забуду ее хихиканья с уйлом во время подписания "супер" газового договора.

Проходили это уже – все хватит.
anno_domini _ 06.09.2014 01:29
IP: 109.106.20.---
Заперечуючи війну, не вводячи військовий стан в областях, де знаходяться російські війська, це дасть підставу проросійським партіям (а вони ще довго будуть в українській політиці) відкривати кримінальні справи проти теперішніх "властьдержащих" політиків та партій, зробивши їх "убивцями" населення, де йдуть зараз бої. Якщо представник такої сили Шуфрич вже зараз звинувачує прилюдно в цьому опонентів (і не тільки їх, а й з майдану – Парасюка), то не має гарантії, що це не повториться через енне число років. Задумайтеся про безпеку свою, політики, а також про безпеку тих, хто зараз воює на фронті з сепаратистами та російськими військами. Говорити про війну – одне, а юридично забезпечити своє алібі – друге. Тим паче, при мирній угоді, російська сторона фігурує не як агресор, загарбник, а як – примиритель. І народ повинен серйозно віднестися до небезпеки.
Beemon _ 06.09.2014 01:28
IP: 178.137.213.---
Яна Якимцова:
123456:
сраная петрушка уже добалталась до обмена заложниками – какие заложники, это не заложники а бандиты и террористы, которых петрушка выпускает на свободу. вот проговорка номер один – он уже признал днр и лнр. там еще есть такое в этом мирном плане да я читать второй раз это г не хочу
А как быть с теми украинцами, которые в плену у террористов, только военнослужащих одних 680 человек!??? сразу видно, что война вас никак не коснулась и вряд ли коснется, так как писать на компе лучше чем отстаивать страну на фронте.
Т.е.Вы согласны с Петром Алексеевичем, что мы держим заложников? О...!
Maksym Romanko _ 06.09.2014 01:24
IP: 46.164.175.---
19Yurkiv21:
Що ботяра, хочеш мене в свої бої биків втягнути? Не вийде
Хоч позагризайте один одного. У вас в головах все одно нічого немає крім сліпої любові до "світлого образу" і піна з роту летить як його хтось зачепить Всі тупорилі лицарі блідих, кучерявих і решти образів ідуть на... Ну самі знаєте
Одне мені тільки цікаво ви дійсно такі скалічені що не можете жити без пана-вождя чи ви просто на роботі?
sidor _ 06.09.2014 01:19
IP: 77.52.131.---
Яна Якимцова:
sidor:
материально "Батькивщина" поддерживает только саму себя. а еще неплохо гребет деньги с януковича, чтоб дать ему удрать с Украины! А сейчас занимается выборными спекуляциями по поводу никакому не нужного референдума.
Кстати где тимошенковский "рух опору" или он существовал ровно до президентских выборов?
Не мелите чушь.Более люстрированного на коррупцию в Раде человека чем ЮВТ.Шапкокрад до резинки в нижнем белье ее искал коррупционные действия во время премьерства.Не нашел.Даже приглашал известных штатовских специалистов (не пожалел даже часть ваших денег из 24 лимонов) -результата нет.
Вам может референдум и не нужен.А мне лично хотелось бы знать,сколько у нас адекватных людей.И именно сейчас время,так как волна патриотизма на пике и не затягивать это дело пока есть благоприятный момент.
Бойцы "руха опору" воюют в разных батальонах.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter