Сергій Лещенко

Про роль Джо Байдена в усуненні Коломойського від влади

27 березня 2015, 18:48

Напевно, вам цікаво, як так швидко вдалося усунути з посади губернатора пана Коломойського, який ще тиждень тому здавався непереможним, лаяв журналістів, звинувачував Порошенка у всіх смертних гріхах, анонсував народні віче та використовував бійців батальйонів для захисту своїх корупційних інтересів.

Відповідь на це питання мені вдалося отримати лише вчора – від різних не пов'язаних між собою джерел.

Вирішальну роль в долі Ігоря Коломойського зіграв дзвінок віце-президента США Джо Байдена прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку.

За словами моїх джерел, Байден закликав Яценюка та його політичну силу продемонструвати єдність із президентом Порошенком в питанні приборкання Коломойського. Власне, після цієї розмови міністр внутрішніх справ зайняв жорстку позицію і було зруйновано сподівання екс-губернатора про вихід озброєних батальйонів на його підтримку, чим команда Коломойського майже рік шантажувала київську владу.Яценюк, усунувшись від підтримки Коломойського за порадою Байдена, позбавив олігарха опори в найвищих кабінетах уряду та силового блоку.

Власне, образу Коломойського на Яценюка видають слова екс-першого заступника губернатора Геннадія Корбана в інтерв'ю "Медузі": "Народный фронт" – это стадо волков, которых он "разводит" как хочет".

Окрім дзвінка Байдена Яценюку, самого Коломойського мав протверезити похід до посла США Джеффрі Пайєтта, який організував для екс-губернатора равін Дніпропетровська громадянин США Шмуель Каменецький.

Намагаючись "продати" американцям свою роль поборника української незалежності, Коломойський, за моєю інформацією, наштовхнувся на жорстку відповідь. Особливо зачепило те, що агресивні та образливі випади Коломойського були адресовані журналісту радіо "Свобода", яке фінансується американськими платниками податків.

А межею, яка змусила Захід виступити з вимогою усунення Коломойського, стало залучення ним озброєних людей під "Укрнафтою" – які спочатку самі зізналися, що представляють батальйон "Дніпро-1", а потім депутат з групи Коломойського Андрій Денисенко визнав, що вони були оснащені "табельною зброєю батальйону "Дніпро-1".

Цей виклик офіційній владі став вироком для Коломойського, адже використанням озброєних людей він кидав виклик Порошенку як легітимному верховному головнокомандувачу, що єдиний має право розпоряджатися силовими підрозділами. Але водночас це був виклик альянсу західних союзників України, які виділяють фінансову та військову допомогу країні, не будучи переконаними в політичній стабільності.

Хоча розставання Порошенка та Коломойського ззовні виглядало мирно, мені ця історія нагадує розходження Кучми і Лазаренка. Останній також був звільнений без публічного скандалу і навіть нагороджений орденом Ярослава Мудрого, але вже за декілька місяців проти нього було порушено кримінальні справи – спочатку в Україні та Швейцарії, а згодом у США.

Приклад Лазаренка також має трохи протверезити тих, хто вважає, що підтримка Коломойського в Дніпропетровській області гарантує йому вихід на високі політичні рубежі. Згадайте 1998 рік. Тоді Лазаренко перебував на піку підтримки в цьому ж регіоні та був одним з лідерів опозиції до непопулярного тоді президента Кучми. Але в підсумку на парламентських виборах ледь подолав 4-відсотковий бар'єр. При цьому в Дніпропетровській області "Громада" набрала цілих 35%, що і гарантувало їй проповзання в Раду – ще в одній області було більше 6 відсотків, а в решті – менше 5%.

Іншими словами, популярність в одному регіоні не перетворює Коломойського на політика всеукраїнського масштабу, особливо без депутатського мандату. Хоча я і не виключаю, що заради недоторканості він дообереться в Раду за одним з мажоритарних округів, який звільнить для нього хтось із його парламентських сателітів.

А недоторканість Коломойському знадобиться – замовні вбивства, такі як замах на адвоката Сергія Карпенка, не мають термінів давності. І чинний генпрокурор Віктор Шокін, який особисто ставив підпис під поданням про притягнення Коломойського до кримінальної відповідальності в 2005 році, дуже добре обізнаний з обставинами цієї справи.

powered by lun.ua
Коментарі — 292
orelchan _ 04.04.2015 15:15
IP: 74.125.18.---
Троль-юлєвоша,з Архиєпископа Любомира, Взірцевого Лицаря Українського Духу,повинні брати приклад всі українці.Але,у ПЕРШУ ЧЕРГУ,ті пройдисвітки,як аморальна бізнес-шулерша Ю.тимошенко і пройдисвіти подібні їй,яки жадібно претендують на вищі державні посади в Україні. І вона повинна невідступно,наполегливо вимагати від органів влади незалежного тестування на поліграфі-"детекторі брехні",щоб показати політикам-опонентам,а головне,суспільству,що вона вимагає,скілько потрібно,пройти "дебати" сАме з "детектором і показати іншим приклад у цьому.
антивірус _ 03.04.2015 21:44
IP: 178.92.114.---
orelchan:
Архиєпископ Любомир (Гузар) один із небагатьох Лицарів Українського Духу...
А чому сам не береш з Гузара прикладу?...Ставши сам непорядним голослівним брехуном...
orelchan _ 03.04.2015 19:15
IP: 74.125.18.---
Архиєпископ Любомир (Гузар) один із небагатьох Лицарів Українського Духу...
orelchan _ 03.04.2015 19:11
IP: 74.125.18.---
to 19Yurkiv21

Звернить увагу,яке вирішальне значення приділяє чистої моралі і високої духовністі особистість Архиєпископ Любомир (Гузар),один іх небагатьох Лицарів Українськог"Розвиваючи особисту культурури як засіб виховання народу, піднесення його рівня сприймання духовних цінностей та зміцнення почуття єдності."Ви що-небудь,коли-небудь чули чи читали по цій ключовій темі,змістовні статті,виступи, знfєте про розголошені зустрічи з діячами культури,письменниками,бесіди з виборцями аморальної,крівавої шулерші Ю.Тимошенко (не популістські скоромовки-базікання)?Упевнений.Ні! І ота підла зрадниця й досі глузує (адже ніякого покарання вона не понесла за свою антидержавну та кримінальну діяльність) з українців. Тому не дивно,що шизоїдні симпатики Юлі-крівавої,позбавлені,перше за все своєю годувальницею, совісті-сумління затято вже багато років діареть тимошенківську гидоту. Нічого,крім брехні і наклепів у дусі підступної,цинічної крадійки Ю.тимошенко.
19Yurkiv21 _ 03.04.2015 15:25
IP: 95.132.207.---
orelchan:
Державний злочинець мародерша Ю.тимошенко І поки її у кайданах не посадять під суд Трибуналу,злагоди і миру не буде.Саме її чорну дірку аморальністі. З неї,підступної тварини треба починати справжню люстрацію!
++++++++++++++++++++++++
Про "чорну дірку аморальності" – це потужно!
Хоча насправді – це дірища, в яку вмістилася вся Україна...
lohik _ 02.04.2015 21:30
IP: 94.178.245.---
orelchan: Питання: Всім цим вона керувала з Качанівки? Це голослівний словесний понос явного шизіка,, який перейшов в діарею і істерику. Чого наївся чи накурився ти, йолопе!
orelchan _ 01.04.2015 18:29
IP: 74.125.18.---
19Yurkiv21

Вам не набридло з тими юлє-вошами непотрібні змагання вести,допомагати годувати тих брехливих,бридких комах. скількі років паскудники повзають по сайті УП і вимагають доказів щодо кримінальних вчинків,аморальної бізнес-шулерші Ю.Тимошенко,про які вони самі добре знають. А вона потвора,підкилимними інтригами,цинічно,підступно продовжує помсту Україні,за те що не вибрали падлюку президентом.Вже більше як рік сволота Ю.Тимошенко продала Крим Путіну,зрадила кримьких татар,побратимів українців,РОЗПОЧАЛА КРІВАВУ ПОБИВАНКУ на Донеччині своїм провокативним АТО,заміст "кістьми лягти" сберегти мир,а не довести стан відношень з її друзяками-комуноїдами та партнерами по мегафракції-мегамафії регіоналами. Державний злочинець мародерша Ю.тимошенко І поки її у кайданах не посадять під суд Трибуналу,злагоди і миру не буде.Саме її чорну дірку аморальністі. З неї,підступної тварини треба починати справжню люстрацію!
19Yurkiv21 _ 01.04.2015 09:31
IP: 37.54.68.---
harza:
Та хоч "чєсть" – а що це, власне змінює?
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
НИЧАВО!
Ольга Панченко _ 31.03.2015 13:39
IP: 93.78.84.---
антивірус:
Если по теме. Сравнивать Лазаренко и Коломойским просто нелепо. К Лазоренко гораздо ближе команда Януковича и лично экс-президент. Грабили,раздевали Украину без стыда и совести. Коломойский -ягода не с одного с ними поля. Он не выжидал,как Ахметов,чья возьмет, а моментально провел профилактику против сепаратизма в Днепропетровской области. ПРЕДУПРЕДИЛ все возможные захваты и пожал от многих благодарность за спасение области. От многих,но вот не от Лещенко,тот вцепился,как скотч,не отдерешь. Коломойский продемонстрировал мастер-класс, что может сделать олигарх,если он патриот своей страны.
Takozh _ 31.03.2015 13:34
IP: 176.8.134.---
sidor:
...Чорновіл був теж такої думки...

Ця ідея належала Костомарову, тоді Україна була частиною російської імперії. Чорновіл притримувався її, коли розпад СРСР ще не був завершеним і важко сприймався доволі великою частиною людей не тільки на сході, а і в центральній Україні.
19Yurkiv21 _ 31.03.2015 13:17
IP: 178.92.184.---
harza:
антивірус _ "Бандера... призивав боротися за незалежну Україну проти всіх окупантів України – поляків, німців, московського комуністичного режиму..."
1. Якби Ви замість "України" написали "Галичини" – це було б точно...Бо українці і в РІ і в СРСР були імперієутворюючою нацією і відповідно поділяли відповідальність і за усі успіхи і за усі трагедії. А Бандеру вони ні на яку боротьбу в їхніх інтересах не тільки не уповноважували, але навіть про нього і не чули...
2. Ленін та Сталін теж боролися за святу ідею – ЗА ЩАСТЯ ТРУДЯЩИХ УСЬОГО СВІТУ. Але чомусь їхні злочини ми цією обставиною не виправдовуємо. За що ж Бандері така чість?!
Тоталітаристи – вони насправді геть усі однакові.
"Чість" – це для різної кацапської "нечісті"!
Честь – це для Героїв України!
19Yurkiv21 _ 31.03.2015 00:49
IP: 37.55.206.---
sidor:
19Yurkiv21:
...Та батько був би безмірно щасливий, що в сучасній Україні з'явився хоч один Президент-Націоналіст, який вшанував пам'ять його Провідника і його Головнокомандувача!...а ви б усі його поступки йому розповіли,чи тільке те,що було мриємно чути?
Усі вчинки Президента було приємно бачити, чути, розуміти, правда, не всім громадянам вони були доступні.
Але саме для цього існують Лідери, аби бачити на крок-два далі за пересічних.
З іншої сторони, існує, так звана, політична еліта, яка повинна разом з Лідером роз'яснювати людям політичний курс, обраний ними разом.
В даному випадку, "еліта" не тільки не підтримала курс Президента, який декларувався на Майдані, а намагалася дискредитувати усі дії Президента, і найбільше в цьому вправувалася та, котрій він довіряв чи не найбільше, і котру витягнув з бандитського багна на свою голову.
Слава Богу, що сьогодні, вперше за усі роки, більшість еліти разом з Президентом, може, через війну?
антивірус _ 30.03.2015 21:11
IP: 195.5.38.---
Чомусь від обговорення особистості "жидобандерівця" Коломойського коментатори зіскочили до обговорення особи самого Бандери...
Давайте дальше коментарі по темі
антивірус _ 30.03.2015 20:58
IP: 195.5.38.---
harza:
sidor:

А що не бажаю жити в Бандеріні з "владою, яка буде страшною", Четвертому Рейху, про який і мріяв Бандера, бо на його погляд Третій був найкраще організованою державою – ТАК, НЕ БАЖАЮ!

Про четвертий Рейх Бандера ніколи не мріяв, а призивав боротися за незалежну Україну проти всіх окупантів України – поляків, німців, московського комуністичного режиму... А вам, видно, більше до вподоби третій Рим – як називає себе Москва...
Відносно цитати Бандери, то вона у вас ця неповна і наймисно незакінчена...
Ідеолог української незалежності Степан Бандера в німецькому концтаборі, де він був ув*язненим всю війну, написав наступне:" Наша влада буде нещадною ДО НАШИХ ВОРОГІВ"...
.І ще одне...Ви відносите Бандеру до союзників Гітлера...А хіба своїх союзників в концтаборі тримають?...
sidor _ 30.03.2015 20:39
IP: 5.45.255.---
антивірус:
sidor:
антивірус:
...
Толпа никогда не стремилась к правде; она отворачивается от очевидности, не нравящейся ей, и предпочитает поклоняться заблуждению, если только заблуждение это прельщает ее. Кто умеет вводить толпу в заблуждение, тот легко становится ее повелителем; кто же стремится образумить ее, тот всегда бывает ее жертвой. (Гюстав Лебон)
+ 100%!...Прямо в яблочко вами найденная цитата!...Людська психологія не змінюється...
могу порекомендовать "Акцентуированные личности" Карла Леонгарда.Правда это область психиатрии.Но очень познавательно.
sidor _ 30.03.2015 20:35
IP: 5.45.255.---
harza:
Ольга Панченко _ Бачте, в цивілізованих державах суб"єкти федерації очолюють особи,яких народ обирає... Не призначені губернатори.
З фед. держустрію (ФД) нац-сти навмисно зробили жупел. А насправді держустрій має два "полюси". На одному – унітарна держава, на протилежному -конфедеративна (союз фактично незалежних "штатів"). Тобто, ФД може бути впритул до будь-якого з них – все залежить від перерозподілу владних повноважень між Центром та "штатами". Він підбирається таким чином, щоби усе, що роз"єднує "штати" замикалося б всередині кожного, а все, що об"єднує – підтримувалося б Центром. Це й забезпечує міцність держав з надто великими відмінностями регіонів – ФРН, Мексіки, Індії, Канади і т.д. Але галичани бачать інший спосіб – тоталітаризм, нав"язування силоміць свого, галичанського усій Україні, репресії та насильство. Будь-яким шляхом, аби – попанувати.
Ось і маємо те, що маємо.
Чорновіл був теж такої думки.
антивірус _ 30.03.2015 20:27
IP: 195.5.38.---
sidor:
антивірус:
...
Толпа никогда не стремилась к правде; она отворачивается от очевидности, не нравящейся ей, и предпочитает поклоняться заблуждению, если только заблуждение это прельщает ее. Кто умеет вводить толпу в заблуждение, тот легко становится ее повелителем; кто же стремится образумить ее, тот всегда бывает ее жертвой. (Гюстав Лебон)
+ 100%!...Прямо в яблочко вами найденная цитата!...Людська психологія не змінюється...
sidor _ 30.03.2015 20:26
IP: 5.45.255.---
harza:

Воно то так... Але -хіба не засмучує факт, що в 91 отримали четверту в Європі економіку, Богом відмічену державу-курорт, чудовий – добрий, роботящий народ, найбільше в світі пароплавство – і опинилися через чверть сторіччя там, де зараз, ще й кровопролиття створили? Подивиться на Казахстан, Азербайджан...
Що, там народ розумнішій, чи – більш освічений?! Ні, просто там "відокремили збіжжя від плевел" і замість того, щоби несамовито "боротися" за давно вже отриману незалежність, втілюючі смердючі ідейки 80-річної свіжості – ПОЧАЛИ БУДУВАТИ ДЕРЖАВУ.
А плоди націоналізма всюди вражаюче однакові – від Югославії до Киргизії, від Чечні до Руанди – громадянські війни, кров, розруха, зубожіння... Ось і ми загнали себе в цю компанію.
зачитайте адресоване антівірусу вище.З вашим обуренням я згоден.Але така наша карма
sidor _ 30.03.2015 20:14
IP: 5.45.255.---
антивірус:
sidor:
?
де "зложений договорняк"? А от з Ющером є "меморандум".Звідкіля ви так близько знаєте ЮВТ?...
Згідно договорняка Янука з Ющером народ переконали, що УРКА краще, ніж ЮЛЬКА...
.Потім однотуровий, покинувши Уряд Януковича, переконав народ, що вони будуть " жити по-новому" і війна закінчиться на насттупного дня...
Народ вибирає таку владу, яку заслуговує...
Толпа никогда не стремилась к правде; она отворачивается от очевидности, не нравящейся ей, и предпочитает поклоняться заблуждению, если только заблуждение это прельщает ее. Кто умеет вводить толпу в заблуждение, тот легко становится ее повелителем; кто же стремится образумить ее, тот всегда бывает ее жертвой. (Гюстав Лебон)
Ольга Пархоменко _ 30.03.2015 20:12
IP: 74.125.18.---
Читаю цю "геніальну" статтю і просто не вистачає слів, це що ж треба вживати, щоб таке писати? більшої дурниці, мабуть, за останні дні від Лещенка ще е було чутно. Хоча до здивувань уже варто звикнути, адже такі статті пусті, як і його не достовірні "різні не пов8язані між собою джерела"
sidor _ 30.03.2015 19:54
IP: 5.45.255.---
harza:

А Ви згадайте, що він був помічником депутата Наливайченко, який разом з Аваковим намагався знищити Янека, ганяв його Україною, як зайця – і робіть висновок.

2. теріторія Галичини – це теріторія Української держави.Негоже теріторією розкидуватись. ***** Це найтемнішій, найзабітіший та найдикіший клапоть Речі Посполітої з одвічно ворожим нам, справжнім українцям населенням, яке нас щиро ненавидить. Тому цю ракову пухлину, яку прищепив Україні катюга Сталін треба було видалити ще після подій 9 Травня 2011 року. Ніяка терапія тут не допоможе.
3 Задля ясністі: "Східняки ПОТЕНЦІЙНО можуть стати агентами НКВС. Тому їх необхідно потихеньку та без розголосу знищувати!" (С.А. Бандера). А зараз його бандероюгенд оголосив нас, східняків ПОТЕНЦІЙНИМИ агентами ФСБ. ОТАК!
70% "східняков" тєж раби.А те,що верещать шоколадники та ющедрищи проти нас – бог терпел и нам велел.Все перемелится.Может не при нас.
антивірус _ 30.03.2015 19:45
IP: 195.5.38.---
sidor:
?
де "зложений договорняк"? А от з Ющером є "меморандум".Звідкіля ви так близько знаєте ЮВТ?...
Згідно договорняка Янука з Ющером народ переконали, що УРКА краще, ніж ЮЛЬКА...
.Потім однотуровий, покинувши Уряд Януковича, переконав народ, що вони будуть " жити по-новому" і війна закінчиться на насттупного дня...
Народ вибирає таку владу, яку заслуговує...
sidor _ 30.03.2015 19:39
IP: 5.45.255.---
19Yurkiv21:
...Та батько був би безмірно щасливий, що в сучасній Україні з'явився хоч один Президент-Націоналіст, який вшанував пам'ять його Провідника і його Головнокомандувача!...а ви б усі його поступки йому розповіли,чи тільке те,що було мриємно чути?
Ольга Панченко _ 30.03.2015 19:37
IP: 93.78.84.---
harza:
sidor _ Наша держава створена з двох частин, які сторіччями входили до складу інших, вкрай ворожих між собою держав – РІ та РП. Тому не дивно, що існують глобальні відмінності між нами та галичанами – у вірі, історії, менталітеті, культурі, світосприятті... При чому ця нацменшина ще й плекає мрію запанувати в усій Україні, тому і оголосила себе "більшовартими"... Навіть для цивілізованої держави це дуже важкий іспит, а вже для нашої, молодої та бездарно задуманої – це смерть. Бо до початку громадянської війни вирішити питання стабільності згідно з рекомендаціями НАУКИ держправа допоміг би федеративний держустрій. Але зараз вже й він – не вихід.
Ну,если федерацию"Донбасс" возглавил бы Коломойский,может что и получилось.
Ольга Панченко _ 30.03.2015 19:30
IP: 93.78.84.---
harza:
Ольга Панченко:
Днепропетровск выстоял. Те,кто сделал это украинское чудо, не белые и пушистые,они пестрые,они сложные,они не ординарные и немногословные. Теперь команду Коломойского облаивают дружно,истерично,наперегонки считая блох. А Днепропетровск прикрыл мою область,которая за ним к центру,прикрыл от снарядов,от смертей,от страха. Спасибо.
-- Зате не прикрив від Сашок Білих, які незабаром будуть з Вас робити бандерівку...Перевиховувати, так би мовити... А якщо знайдуть в Вашому магазині ще й "не таку книжку" – довго не розмовлятимуть...
"Свобода",а с ней и Фарион не прошли в ВР. Перегибы народ не приветствует.Що занадто,то не здраво.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter