Сергій Лещенко

Фальшивка від тричі генпрокурора. Кругова порука з елементами фарсу

19 серпня 2015, 20:17

Розслідувати складні кримінальні справи є невдячним заняттям, бо немає гарантій, що роки збору доказової бази зрештою виведуть на злочинця або гарантуватимуть вирок. Але коли сама доля дає прокуратурі можливість викрити шахрая, а вона нею нехтує – це для мене перший індикатор змови.

Нещодавно я направив до Генпрокуратури подання щодо відкриття провадження проти колишнього "тричі генпрокурора" Піскуна. Ідеться про підробку документів.

Якщо пам'ятаєте, на парламентських виборах 2014 року Піскун балотувався за списком Тігіпка "Сильна Україна". Але в Піскуна, як і в іншого кандидата за цим же списком Валерія Хорошковського, була одна проблема. Останні роки президентства Януковича вони переховувалися за кордоном, начебто побоюючись репресій (на моє ж переконання – просто ховаючись від невиконаних зобов'язань).

І Хорошковський свою відсутність в Україні "виправив" тим, що підробив (точніше – виготовив заднім числом) документи власної юридичної фірми про своє відрядження до Монако... для пошуку клієнтів. Цього року за зверненням мене та моїх колег відкрили кримінальне провадження щодо цього факту.

Так само не було в Україні Піскуна, але для виконання вимоги про п'ятирічний термін проживання він пішов значно далі – вдався до відвертої фальсифікації. Спочатку ЦВК відмовила у реєстрації екс-генпрокурора, аргументуючи листом прикордонників про те, що Піскун виїхав з України 27 жовтня 2012 року, тобто після поразки на парламентських виборах, та повернувся лише після падіння Януковича 14 березня 2014 року. Сумарно його не було в Україні півтора роки.

Ось це листування:Проте Піскун пішов у суд оскаржувати свою відмову. Як доказ він подав свій закордонний паспорт, де стояли штампи про те, що він... повертався до України протягом цих півтора років. Хоча ці дані відсутні (!) в єдиній базі Державної прикордонної служби.

Зокрема, в паспорті Піскуна стояли штампи про те, що 21 січня 2013 року він повернувся в Україну, жив тут майже рік та знову виїхав за межі держави 23 грудня 2013 року. І суд допустив його до виборів.

Я маю всі підстави вважати, що Піскун фальсифікував штампи про в'їзд/виїзд в своєму паспорті.

У своїх чисельних виступах Піскун казав, що проживав закордоном. Зокрема, 23 жовтня 2013 року, тобто коли Піскун, згідно зі штампами, мав бути на території України, вийшло його інтерв'ю на сайті "Ліга", де він каже, що в цей момент перебуває у Франції, а повернутися збирається ближче до 2017 року.

А тепер найцікавіше. Згідно з фальшивими штампами, в обох випадках Піскун фіктивно влітав та вилітав до України не через Київ, а через Дніпропетровськ. При чому з різницею в рік штампи йому ставив... один і той самий контролер прикордонної служби. Ну, от такий дивний збіг обставин! При тому, що останні роки відмітки взагалі не ставляться у закордонний паспорт – окрім як на прохання самого громадянина.

Ну і апофеоз цього цирку. Хоча, згідно з фальшивими штампами в паспорті Піскуна, він був в Україні з січня по грудень 2013 року, на одній із сусідніх сторінок цього самого паспорту стоїть відмітка... про перетин Піскуном 20 квітня 2013 року кордону Об'єднаних Арабських Еміратів. Ось ця сторінка:

Для мене очевидно – і, сподіваюсь, для вас також – що Піскун підробив свої штампи в паспорті та випадково не помітив, що вони суперечать вже раніше проставленим справжнім відміткам.

Загалом вся легенда Піскуна нагадує дешеву комедію. Згідно зі штампами, протягом 2013 року він "перетинав" кордон в Дніпропетровську, після чого... відправився на курорт Буковель в Івано-Франківській області. Дуже дивна географія.

Весь 2013 рік включно з літом, за словами Піскуна в позовній заяві, він прожив у будинку на гірськолижному курорті, який орендував його водій Сидоренко.

При чому як аеропорт Дніпропетровська, так і курорт Буковель – обидві точки начебто дислокації Піскуна – пов'язані з Ігорем Коломойським. При тому, що Піскун зробив декілька послуг олігарху протягом своєї роботи в прокуратурі. В 2006 році він закрив справу проти Коломойського за замах на вбивство юриста Сергія Карпенка, а через декілька років Піскун виступав як свідок олігарха в лондонському суді за обленерго.

Не знаю, як для вас – а для мене очевидними є те, що Піскуну поставили штампи в паспорт заднім числом, але не змогли внести ці дані в базу прикордонників. Це є кримінальним правопорушенням з боку Піскуна, передбаченим статтями 358 (використання підробленого документа) та 366 (співучасть у службовому підробленні).

Мною було направлено звернення до генпрокуратури. Але через декілька місяців я отримав відповідь прокурора міста Києва Валендюка про те, що у всій цій історії "не міститься достатніх даних, що свідчать про наявність ознак вчинення кримінального правопорушення". Хоча моєю вимогою було не оцінювати докази, а внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

І ви можете уявити рівень законності в Україні, якщо тричі генпрокурор вдається до такої відвертої фальсифікації, а прокурор столиці просто її не помічає. Не вдаючись у подробиці, скажу, що я продовжую вимагати відкрити проти Піскуна кримінальне провадження. З огляду на місцеві вибори, слід покласти край подібному шахрайству. Подивимося на подальший розвиток.

powered by lun.ua
Коментарі — 21
Богдан Малиняк _ 12.10.2015 20:37
IP: 5.58.2.---
Браво, Сергій!
Konstantin G. Amelinn _ 12.10.2015 20:16
IP: 5.248.186.---
ай сережка молодец умничка
LYCIV_OLGA _ 20.08.2015 23:14
IP: 109.251.42.---
ЛЕЙТМОТИВ ЦІЄЇ СТАТТІ С.ЛЕЩЕНКА – "НЕХАЙ ПОРОШЕНКО & C˚ – ПОПРАВЛЯТЬ НАМИ ЩЕ ТРОШКИ!"

А те, що п'ять "котлів", то це – "ні про що не говорить"; те, що ніхто не посаджений – "ні про що не свідчить"; що замість реформ, їх імітація – "нічого страшного"; що чинуші й далі гребуть – так "це ж завжди так було", а що гривня падає, а тарифи ростуть – "а як інакше, адже війна"! І – взагалі – в усьому "путін винен"/"то не ми"! А про якісь зарплати, пенсії та інших дефолти – взагалі згадувати/говорити/думати, навіть, не варто/не можна! ЦЕ ВСЕ ДРІБНИЦІ! Не звертайте на це увагу!...

"ГОЛОВНЕ" – неодмінно Піскуна-негідника (після *уйла – то він – головний ворог України і винуватець наших бід) – взяти і показово покарати!... От тоді заживемо!... А Порошенко & C˚ нехай (тільки – обов΄язково) – правлять/керують нами (знущаються/збиткуються над нами) і далі!...
LYCIV_OLGA _ 20.08.2015 23:04
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
А якщо не всі з нас усвідомлюють цей/факт/вибір, що стоїть перед нами, свідомо "закривають на нього очі", не здатні/не бажають "прокинутися", вважаючи за краще знаходитися в напівпритомному стані/в анабіозі, то грош – ціна" і ганьба всім нам, і в цьому випадку про всіх нас разом узятих – можна сказати щось на кшталт (обирайте самі): "Горе переможеним", "Туди нам і дорога" або "Так нам і треба!"
LYCIV_OLGA _ 20.08.2015 23:03
IP: 109.251.42.---
(продовження)
2) Або ми продовжуємо ховатися від реальності і власної сумлінності за одвічним "моя хата з краю" і "може, як-то, воно все само пройде...", ледве-ледве існуємо поодинці і, як і всяка нікчемність та бидлота, – в деякому, трошки віддаленому майбутньому – зникаємо назавжди як нація, народ і держава (ну, від держави, може, якійсь шматочок і залишиться). І нічого третього нам не дано/для нас не існує!

Як сказав ще в 2014р. Голова Сенату Польщі Богдан Борусевич, - "Україна має другий і останній (!!!) шанс змінити систему і методи державного управління, і стати частиною європейської спільноти". Так що всім нам/кожному необхідно усвідомити – третього шансу у нас не буде!!!... І ніяка війна не може бути виправданням відсутності реформ! А вже півтора роки нашого життя пройшли/були витрачені даремно!!!
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 20.08.2015 23:01
IP: 109.251.42.---
Ну, що ж, можна тільки повністю погодитись з Обізнаним!

Сьогодні/зараз/вже – від усіх нас, від пересічних громадян – вкрай потрібно (!!!) усвідомлення того, що наша власна доля і доля наших дітей залежить виключно/персонально від кожного з нас! Всі ми ВЖЕ стоїмо на межі, за якою всіх нас без винятку очікують лише два можливих варіанти розвитку подій.

1) Або ми, – в найближчому осяжному майбутньому, – нарешті перестаємо бути політичними імпотентами, мріючими, що влада/змовники/черговий Майдан/будь хто – "все" зробить за нас, а натомість – беремо на себе сміливість стати особами і громадянами, знаходимо/створюємо/приводимо до влади українських патріотів і державників, і – разом з ними – починаємо реформувати країну, піднімаючи її з колін;
(див.продовження)
Vit. _ 20.08.2015 13:34
IP: 104.154.60.---
Дихати народу дайте вилупки!
Нах нам твій Піскун! Ще мільйон таких буде, якщо податки не знизите. А як знизете то і вас не буде бо народ голову підніме! Перестань замилюванням очей займатися, це ти робиш просто шоу, як в кіно сходити, а толку нуль.
Обізнаний _ 20.08.2015 10:25
IP: 130.211.160.---
продовження...- збудовані в межах захисної зони річок і озер та на захоплених ділянках будівлі зносяться без будь-якої компенсації забудовникам;
- за порушення правил дорожнього руху настає безумовне суворе покарання, з довічним позбавленням права на управління ТЗ за деякі з порушень;
- лікарі лікують, а не імітують лікування;
- пенсіонери одержують пристойні пенсії, за які можуть задовольняти свої щоденні потреби, а не виживати.

Збудувати таку справжню Україну можуть тільки її патріоти, які готові вести безкомпромісну боротьбу з тими, хто хоче щоб Україна і надалі залишалась несправжньою країною.

А чи є він патріотом України, який хоче щоб Україна стала справжньою країною, чи погоджується з існуванням несправжньої України, кожен має відповісти особисто для себе і від цієї відповіді залежить подальша його власна доля і доля України.
Обізнаний _ 20.08.2015 10:24
IP: 146.148.53.---
продовження...- податківці і митники є помічниками громадян і підприємців у сплати податків і зборів, а фальшування результатів перевірок і сприяння контрабанді відноситься до найбільш тяжких злочинів;
- підприємці повністю платять всі податки, а за їх сплатою встановлений надійний державний контроль;
- створений правовий механізм, за яким ніхто не може витратити нелегально одержані доходи, інформація про покупки вартістю понад 5 мінімальних зарплат надходить до органу з контролю сплати податків і в разі виявлення нелегального доходу – такій доход оподатковуються за ставкою 50%;
- закупівля товарів/послуг за державні кошти проводиться на прозорих відкритих торгах, що унеможливлюють придбання товарів/послуг за цінами, вищими за ринкові;
- діють механізми повернення в державну власність майна і землі, які незаконно вибули з державної власності під час їх "прихватизаці" незалежно від особи і займаної посади "прихватизатором";
Обізнаний _ 20.08.2015 10:22
IP: 104.154.58.---
продовження...- чиновники всіх категорій і рівнів живуть виключно на офіційну зарплату, інформація про їх витрати та витрати членів їх сімеї автоматично надходить до спеціального органу, який зіставляє доходи і витрати та приймає рішення про відсторонення чиновника від посади в разі перевищення витрат над задекларованими доходами;
- суди здійснюють реальне правосуддя, захищають законні права громадян і юридичних осіб, а незаконні рішення є підставою дисциплінарної та кримінальної відповідальності суддів;
- прокурори борються зі злочинністю, а факти незаконного переслідування невинних і приховування злочинів піддаються публічному розслідуванню з притягненням правопорушників до встановленої законами відповідальності;
- міліція (поліція) забезпечує громадський порядок і спокій громадян, а їх незаконні дії мають наслідок: від звільнення зі служби до кримінальної відповідальності з позбавленням пільг і гарантій, що надавались за посадою;
Обізнаний _ 20.08.2015 10:20
IP: 146.148.71.---
продовження...А де ж ті патріоти, які готові боротись за справжню країну Україну? Багато хто з них добровольцями пішли на війну захищати Україну від окупанта. Але й серед них виявились ті, хто не хоче справжньої України, ті, які вступили в змову з ворогом і за гроші супроводжують каравани з контрабандою на окуповані території, фактично підтримуючи терористів-окупантів. Чи могло б таке бути в справжній країні?

24 роки – це достатній строк для того, щоб в країні відбулись кардинальні реформи і вона стала справжньою країною, про що свідчить досвід Сінгапуру, Південної Кореї, Туреччини, Польщі, Словаччини, Чехії та багатьох інших країн.

Чи хотіли б українці жити в справжній країні, в якій:
- президент та депутати обираються на чесних виборах, в результаті конкурування передвиборчих програм, а не – грошових можливостей спонсорів, і відповідають за невиконання своїх передвиборчих обіцянок;
Обізнаний _ 20.08.2015 10:19
IP: 146.148.95.---
продовження...- всі інші, хто має нелегальні доходи, бо в справжній країні жодна нелегальна гривня не могла б ними бути витрачена, а в разі витрачання невідмінно було б здійснено донарахування і стягнутий штраф за недекларування таких доходів;
- журналісти, бо в справжній країні за джинсу вони назавжди були б позбавлені права на професію;
- і багато ще, хто з довгого переліку тих, хто зацікавлений в існуванні несправжньої України.

Всі, хто порушує українські закони, – вважають Україну несправжньою країною, бо в справжніх країнах вони не дозволяють собі порушувати закони тому, що в справжніх країнах діють запобіжники проти тих, хто намагається перетворювати справжню країну в несправжню.

Саме порушники законів і перетворили Україну в несправжню країну, тобто до цього долучилась переважна більшість її громадян.
Обізнаний _ 20.08.2015 10:18
IP: 104.197.17.---
продовження...- митники і податківці, бо в справжній країни вони б жили на одну зарплату, а не будували б собі розкішні маєтки за корупційні кошти;
- чиновники різного калібру, причетні до державних закупівель, бо в справжній країні вони не мали б можливості фальшувати тендери під свої фірми, а ціни на ліки і інші товари відповідали світовим цінам;
- олігархи, бо в справжній країні вони б не могли за безцінь скупити – прихватизувати державні підприємства, а зароблені на них багатства ховати в офшорах;
- власники маєтків на берегах річок, озер і морів, бо в справжній країні все збудоване в межах захисної смуги було б знесене за їх рахунок;
- підприємці, бо в справжній країні вони б були змушені повністю платити всі податки і не мали б можливості легально користуватись виведеними від оподаткування коштами;
- водії, бо в справжній країні вони б не дозволили собі порушувати правила дорожнього руху тому, що за їх порушення наставало законне і невідворотне покарання;
Обізнаний _ 20.08.2015 10:17
IP: 104.154.60.---
продовження...Хто ж зацікавлений в існуванні несправжньої України?

В існуванні несправжньої України зацікавлені всі:
- президент, бо в справжній країні він мав би відповісти за свої брехливі обіцянки і шляхом імпічменту був би відправлений у відставку;
- депутати, бо в справжній країні за підкуп виборців і фальшування результатів виборів вони б сиділи не в Верховній раді, а у в'язниці;
- урядовці, бо в справжній країні за пошиття рюкзаків на фірмі дружини, зрив закупівлі ліків чи закупівлю вугілля за завищеною ціною або у країни окупанта були б, в крайньому випадку, звільнені з посад;
– судді, прокурори, менти, бо в справжній країні вони б не мали можливості чинити беззаконня (ухвалювати незаконні рішення, фальшувати кримінальні справи, вибивати покази з підозрюваних) та збагачуватись на своїх посадах, а були б покарані за вчинені злодіяння;
Обізнаний _ 20.08.2015 10:16
IP: 146.148.53.---
продовження...Мабуть іншу Україну малювали в своїй уяві українські патріоти ніж Україна, в якій:
- править несправжній президенти, що на брехні на фальшивих виборах здобув українську булаву;
- закони приймають несправжні депутати, які здобули свої мандати шляхом підкупу та обману виборців;
- управління країною здійснює несправжній уряд, члени якого дбають про свій власний інтерес, а вже потім про інтереси держави і громадян;
- право (криво) суддя чинять несправжні судді, які замість захисту законних інтересів громадян плодять беззаконня і несправедливість;
- несправжня прокуратура не те що не бореться зі злочинністю, а сама є кублом злочинців;
- несправжні менти не ловлять бандитів, а самі є бандитами при пагонах, яких боїться населення;
- контролюють податкове законодавство несправжні митники і податківці, які вважають своїм призначенням – "кошмариння" бізнесу, а не сприяння йому у чесній сплаті податків.
Обізнаний _ 20.08.2015 10:14
IP: 130.211.161.---
ДО 24-ї РІЧНИЦІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ – НЕСПРАВЖНЬОЇ КРАЇНИ?

Більше трьохсот років українці мріяли про свою Велику Соборну державу, яка б об'єднувала всі етнічні українські землі, була б високорозвиненою політично, економічно та соціально країною, країною комфортного проживання як українців, так і інших народів, що населяють її територію.

Сотні тисяч кращих синів і дочок України від козацької доби до Героїв Крут, вояків Української повстанської армії, політичних в'язнів 60-80-х років та героїв теперішнього часу поклали свої голови за Велику Соборну України.

Та чи за таку Україну, яку ми маємо зараз, гинули козаки в битвах під проводом Богдана Хмельницького, жертвували своїм життям студенти в боях під Крутами, помирали в катівнях НКВС вояки УПА, гнили і помирали в мордовських таборах політичні в'язні, гинули на Майдані Герої Небесної сотні?
Ojhc _ 20.08.2015 09:47
IP: 91.223.177.---
Обізнаний:
Обізнаний:
Несправжній президент, несправжні депутати, несправжні судді, несправжні прокурори – це несправжня країна
Країна справжня, але ще молода. В ній живуть справжні люди, які добросовісно трудяться і чесно живуть. З кожним роком вони, а з ними і держава, мудрішають, стають відповідальнішими, набираються досвіду. Це нормальний процес. Гадаю, що з часом покидьки на кшталт Піскуна не будуть мати жодних шансів затертись в політику і владу. Принаймні на це сподіваємось і над цим, всі разом, працюємо.
chsaber _ 20.08.2015 00:22
IP: 194.0.206.---
steev:
Знаючі люди розповідають, що у місті Умаг, що на адріатичному побережжі Італії, товариш Піскун придбав триповерхову віллу із басейном на верху. Неподалік нього своїми маєтками хизується колишній мер Москви Лужков, який купив тут невеличкий пів-острів за 5 мільйонів євро. Ось така братва живе нині у "загниваючій Європі"...
Да а а! Во истину. – страна живёт в дерьме, а дерьмо живёт вполне.
steev _ 19.08.2015 22:18
IP: 95.133.83.---
Знаючі люди розповідають, що у місті Умаг, що на адріатичному побережжі Італії, товариш Піскун придбав триповерхову віллу із басейном на верху. Неподалік нього своїми маєтками хизується колишній мер Москви Лужков, який купив тут невеличкий пів-острів за 5 мільйонів євро. Ось така братва живе нині у "загниваючій Європі"...
dushka _ 19.08.2015 21:31
IP: 77.120.73.---
В цій країні тільки напалм допоможе!!!!!!!!!!!
Обізнаний _ 19.08.2015 20:56
IP: 188.231.190.---
Несправжній президент, несправжні депутати, несправжні судді, несправжні прокурори – це несправжня країна
ONLINE
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter