Сергій Лещенко

Це #зрада. Кого покриває Віктор Шокін?

15 жовтня 2015, 21:30

Генпрокуратура ризикує висікти сама себе, ініціювавши службову перевірку щодо нескореного Віктором Шокіном заступника Віталія Каська.

Перевірка стосується того, як прокуратура "злила" справу Миколи Злочевського - колишнього міністра природних ресурсів уряду Азарова, гроші якого в розмірі 23,5 мільйонів доларів були заморожені правоохоронцями Британії минулого року.

Цей текст буде трохи задовгий та просякнутий датами та цифрами. Але його варто прочитати. Адже, замість того, щоб повертати кошти до України, прокуратура фактично посприяла, аби арешт з грошей було знято і вони потрапили назад у розпорядження Злочевського.

На цю історію як приклад зради звертав увагу посол США в Україні Джеффрі Пайєтт у своєму вбивчому для Шокіна виступі в Одесі. А сама справа проти Злочевського та подальша втрата коштів стала прикладом ганьби, яка сталася внаслідок змови в Генпрокуратурі на найвищому рівні.

Причиною для кримінальної справи проти Злочевського було те, що гроші на його рахунки в банку BNP Paribas потрапили від Сергія Курченка, проти якого в березні 2014 року було застосовано міжнародні санкції.

Підставою для відкриття провадження стало намагання Злочевського вивести гроші з Британії. У березні минулого року розпорядник його рахунків адвокат Андрій Кіча дав банку вказівку перевести близько 23 мільйонів доларів з Лондону на Кіпр, після чого BNP Paribas поінформував про це британський Офіс з питань великого шахрайства, який діє під наглядом генерального прокурора.

Як наслідок, 22 березня 2014 року, через місяць після втечі Януковича, Офіс з питань великого шахрайства почав справу про відмивання коштів. В рамках провадження, 16 квітня та 28 травня 2014 року британський суд наклав арешт на кошти Злочевського в розмірі 23,5 мільйонів доларів, які були розміщені на цих рахунках.

Після цього, отримавши матеріали з Великої Британії, 5 серпня 2014 року Генпрокуратурою було відкрито провадження за статтею "незаконне збагачення в особливо великих розмірах".

Злочевський, зрозумівши масштаб проблем, починає шукати виходи на керівництво Генпрокуратури України та оскаржує арешт коштів у Британії.

Що робить Касько? 20 листопада як заступник генпрокурора, який відповідає за міжнародні зв'язки, він попереджає іншого заступника генпрокурора Олега Заліска, який відповідає за слідство, про те, що "на початок грудня заплановані слухання по цій справі, зокрема, щодо правомірності арешту активів Злочевського..."

Ось цей лист:Що мав би зробити Заліско? Вжити заходів, щоб британці на суді мали докази незаконності коштів екс-чиновника. Але замість цього 2 грудня 2014 року слідчий Кравець, що перебуває у підпорядкуванні заступника генпрокурора Заліска, пише листа про те, що Злочевський... чистий перед законом. Хоча тоді вже було відкрито провадження щодо його незаконного збагачення та тривав збір доказів по справі.

Скільки коштувало Злочевському така "прощена грамота" – можна здогадуватися. Але Україні вона вартувала втрати можливості повернути 23,5 мільйони доларів. Весь текст, який потребував Злочевський, вмістився на половині аркушу:Листа отримано дуже вчасно – адже 3 грудня в Лондоні почалися слухання щодо зняття арешту з коштів Злочевського.

Ще через день, 4 грудня 2014 року перший заступник генпрокурора Микола Герасимюк взагалі вирішує прибрати справу Злочевського з Генпрокуратури та віддати її у... міліцію.

Чим займалися слідчі у МВС по справі Злочевського, сказати складно. Очевидно, провадження поклали туди як у схованку. А нагляд за слідством у МВС належав тоді до посадових обов'язків іншого заступника генпрокурора Віктора Шокіна.

Саботаж Генпрокуратури шокує закордонних партнерів України. 10 грудня британці звертаються до влади з попередженням, що з коштів Злочевського буде знято арешт.

Тодішній генпрокурор Ярема доручає Герасимюку та Шокіну до 25 грудня вирішити питання щодо звернення до британських правоохоронців по справі Злочевського, але станом на це число жодних документів Каськом, який відповідав за міжнародну правову допомогу, отримано не було. А трьома днями раніше Герасимюк, який завершив свою місію, "зливши" справу Злочевського в міліцію, пише... заяву про відставку за власним бажанням!

Скандалу не уникнути. Включається важка артилерія: 25 грудня в прокуратуру приходить лист від компетентних органів США (!) із попередженням, що подальше зволікання у справі Злочевського поставить під сумнів усі санкції щодо усього (!) оточення Януковича, накладені Євросоюзом, Швейцарією та Ліхтенштейном.

Це детально викладено в рапорті Каська на тодішнього генпрокурора Ярему:

Тільки 29 грудня 2014 року справу повертають з міліції до прокуратури – треба визнати, що Шокін зумів це зробити напередодні, навіть у вихідний день. Після чого Злочевському в той же день висувають підозру.

Усі ці шарахання було взято до відома судом у Лондоні, який задовольняє клопотання Злочевського та знімає арешт з коштів. Суддя в постанові звертає увагу на непослідовність позиції української прокуратури, яка з різницею в 27 днів дає листа Злочевському про його чистоту перед законом (справа рук Заліска та Герасимюка), а потім вручає підозру (під впливом посольства США та за наполяганням Каська).

Так в нетрях Генпрокуратури було зроблено все, аби чиновник-корупціонер епохи Януковича отримав назад свої півмільярда гривень.

Цікаво, що раніше я надсилав звернення до Генпрокуратури щодо покарання посадових осіб, дії або бездіяльність яких призвела до втрати коштів. 24 квітня 2015 року заступник генпрокурора Юрій Столярчук обіцяв дослідити, чому попереднє керівництво Генпрокуратури фактично діяло в змові зі Злочевським. Але за півроку нічого зроблено не було – аж поки в жовтні 2015, після листа нардепа Тетяни Чорновол прокуратура – ні, не відкриває провадження щодо Герасимюка або Заліска, а починає службову перевірку... щодо Каська.

За моєю інформацією, аналогічно до Злочевського зрадники в Генпрокуратурі зараз намагаються допомогти Юрію Іванющенку. Він "зарядив" ходоків, аби його зняли з "чорного списку" Інтерполу. І минулого тижня мала місце спроба – на щастя, невдала – не продовжити санкцію суду на його розшук.

Відвертий саботаж або допомога оточенню Януковича лягає плямою не тільки на Ярему або Шокіна – а на всю владу. І наслідком втрати довіри буде не рейтинг генпрокурора – а рейтинг чинного президента. Що майже аналогічно реваншу Партії регіонів у старих і нових обличчях.

ДОДАТОК: ВИТРИМКИ З РІШЕННЯ БРИТАНСЬКОГО СУДУ У СПРАВІ ПРО ЗНЯТТЯ АРЕШТУ З КОШТІВ ЗЛОЧЕВСЬКОГО:powered by lun.ua
Коментарі — 209
Александр 1 _ 20.10.2015 14:02
IP: 92.113.6.---
lohik:
Треба міняти не людей, а СИСТЕМУ...Генпрокурор повинен бути НЕЗАЛЕЖНИМ від гілок влади!
Але систему міняють люди. Тому треба почати с призначення генеральним прокурором незаангажованої та непов'язаної з корупціонерами людини, такої, наприклад, як Сакварелідзе. Він поміняє й систему через залучення по конкурсу нових людей.
lohik _ 19.10.2015 23:55
IP: 178.93.176.---
Перед тим недавно збирали голоси, щоб зняти Махнніцького і Ярему...Призначили Шокіна...
Зараз шукають ворогів народу серед тих, хто голосував за Шокіна...А що, треба було бути Україні без Генпрокурора?...
Зараз вже шукають пвдписи за зняття Шокіна і паплюжать тих, хто не підписує...І це буде безкінечно?.
Всі Генпрокурори – креатура Президента. А призначаю їх пропрезидентські фракції блок БПП (має 140 голосів) і фракція НФ (має 80 голосів)...
Треба міняти не людей, а СИСТЕМУ...Генпрокурор повинен бути НЕЗАЛЕЖНИМ від гілок влади!
lohik _ 19.10.2015 23:06
IP: 178.93.176.---
Вінчестер:
vartovy:
lohik:
Те, що Україна платила найбільшу в Європі ціну за газ, було міфом режиму Януковича...
.

"Денежные требования Нафтогаза к Газпрому в арбитраже по контракту на транзит газа составляют в целом более $10 млрд... относительно контракта на поставку газа превышают $6 млрд"
.Ви зможете не прикидаючись дурником пояснити, що це за такі претензії Нафтогазу до Газпрому? Чому він цей Нафтогаз вередує?
Цих нюансів я, на жаль не знаю, тому що в Нафтогазі України не працюю... Я простий вчитель, який живе на периферії...Всю інформіцію для дискусії беру з Інтернету.
Моя версія в тому, що Газпром Росії, можливо, заборгував Україні та не розрахувався за забезпечення тразиту (доставки) в Європу російського газу іншим державам через територію України за допомогою української газової труби...
Тому Нафтогаз України, напевно, висунув Газ прому Росії такв фінансові вимоги
Максим Чарушниковв _ 19.10.2015 22:38
IP: 46.118.114.---
Вінчестер:
vartovy:
lohik:
Микола Злочевський:
lohik:
Просто дайте пряму відповіть на наступне питання.

"Денежные требования Нафтогаза к Газпрому в арбитраже по контракту на транзит газа составляют в целом более $10 млрд... относительно контракта на поставку газа превышают $6 млрд"
.
Ви зможете не прикидаючись дурником пояснити, що це за такі претензії Нафтогазу до Газпрому? Чому він цей Нафтогаз вередує?
Сірожа не тупи. "Газпром" не виконав своїх зобовязань щодо обємів транспортування транзитом газу по українській ГТС.
А про більше запитай у "друзів" ювт – фірташа, пінчука, ахмєтова, бойка і т.п.
Вінчестер _ 19.10.2015 22:23
IP: 81.89.96.---
vartovy:
lohik:
Микола Злочевський:
lohik:
Відносно ціни на газ, пане Лохік, чи і Ви не могли б лохічно прокоментувати викладені дані від пана Cheremosh? Будь ласка,якщо це Вам, лохічній людині, під силу лохічно здійснити...
.
Те, що Україна платила найбільшу в Європі ціну за газ, було міфом режиму Януковича...
.

Достатньо вашої брехні Лохік.
Просто дайте пряму відповіть на наступне питання.
.
"Нафтогаз Украины" 30 апреля 2015 предоставил обоснование исковых требований к "Газпрому" в Стокгольмский арбитраж на сумму свыше $16 млрд. "

/
"Денежные требования Нафтогаза к Газпрому в арбитраже по контракту на транзит газа составляют в целом более $10 млрд... относительно контракта на поставку газа превышают $6 млрд"
.
Ви зможете не прикидаючись дурником пояснити, що це за такі претензії Нафтогазу до Газпрому? Чому він цей Нафтогаз вередує?
Максим Чарушниковв _ 19.10.2015 22:03
IP: 46.118.114.---
lohik:
Дякую:)
lohik _ 19.10.2015 21:51
IP: 178.93.176.---
Максим Чарушниковв:
Всім членам фангрупи "вана варофка, газові контракти і т.п.".
Терміновий збір в Качанівці. Вимога – повернути юльку.

Щиро ваші: чесні бізнесмени кремльовської групи Росукренерго (фірташ в скапі), правдива голова ТСК Інна Богословська, суддя Кірєєв, президенти України – Ющер і Яник, найкращі приватизатори України Пінчук та Ахмєтов, Бойко з вишками, Льовочкін і опоблок, ванькі сосуупутєнци.

Приєднуйтесь
БРАВО І РЕСПЕКТ АВТОРУ ЛОЗУНГА ДЛЯ "ЮЛЄНЕНАВІСНІКОВ"!!!
lohik _ 19.10.2015 21:46
IP: 178.93.176.---
ushanev:
lohik:
В твоїх коментарях суцільна брехня, або суцільна дурня.
Лохік, коротше.
Слово "lohik" по-українськи читається "логік"...А Лохік скоріше ти, бо не можеш у дискусії аргументовано відповісти...
Максим Чарушниковв _ 19.10.2015 21:38
IP: 46.118.114.---
Всім членам фангрупи "вана варофка, газові контракти і т.п.".
Терміновий збір в Качанівці. Вимога – повернути юльку.

Щиро ваші: чесні бізнесмени кремльовської групи Росукренерго (фірташ в скапі), правдива голова ТСК Інна Богословська, суддя Кірєєв, президенти України – Ющер і Яник, найкращі приватизатори України Пінчук та Ахмєтов, Бойко з вишками, Льовочкін і опоблок, ванькі сосуупутєнци.

Приєднуйтесь
lohik _ 19.10.2015 21:38
IP: 178.93.176.---
ushanev:
lohik:
Вже тобі десять разів доведено, що Тимошенко злочинець.
А ти все починаєш спочатку.
В твоїх коментарях суцільна брехня, або суцільна дурня.
Лохік, коротше.
А чому ти так вважаєш?
Максим Чарушниковв _ 19.10.2015 21:33
IP: 46.118.114.---
ushanev:
Ваня і ти тоже за чмокамі
Максим Чарушниковв _ 19.10.2015 21:32
IP: 46.118.114.---
vartovy:
Ванькі на колєні к путіну. і чмокі чмокі...
ushanev _ 19.10.2015 21:28
IP: 104.197.181.---
lohik:
Вже тобі десять разів доведено, що Тимошенко злочинець.
А ти все починаєш спочатку.
В твоїх коментарях суцільна брехня, або суцільна дурня.
Лохік, коротше.
lohik _ 19.10.2015 21:22
IP: 178.93.176.---
Згідно висновків Верховного Суду 2014 року встановлено, що при заключенні газових Контрактів 2009 року між "Газпромом" та "Нафтогазом України" Юлія Тимошенко нічого не підписувала і не порушувала...Суддя Кірєєв здійснив службовий злочин, безпідставно засудивши її до ув*язнення...
Між іншим, цей газовий Контракт, підписаний Дубиною і Міллером, де у формулі розрахунку ціни на газ в чисельнику заложена світова ціна на нафту, діє по сей день і не розірваний
Внаслідок падіння світової нафти також зараз впала і ціна на російський газ і становить зараз коло 220 дол.
lohik _ 19.10.2015 21:12
IP: 178.93.176.---
vartovy:
lohik:
Незаконно засуджену Тимошенко захищав весь цивілізований світ.
...
]
Весь цивілізований світ не говорив, що Тимошенко незаконно засуджена.
Він говорив про вибірковість нашого правосуддя. Що означає, що не одна тільки Тимошенко – аферистка. Що в нас є інші подібні до Тимошенко злочинці.
Звільнення незаконно засудженої Юлії Тимошенко було головною умовою вступу України в ЄС. Але Янукович побоявся і тому одержав Майдан, де фото ув*язненої Тимошенко за гратами стало до кінця революції Символом Майдану.
lohik _ 19.10.2015 21:04
IP: 178.93.176.---
Микола Злочевський:
Пана Філата, бувшого прем'єра Молдови, також весь європейський світ поважав...Але не заперечував проти його посадки аж на 15 років...
Неупереджений Суд покаже... Якщо цей Пан піймався на хабарі (корупції) або привласнив державні кошти для власного збагачення (знайдуть підтвердження і факти, рахунки в Банку іт.п.), то його ніхто в цивілізованому світі захищати не буде...
vartovy _ 19.10.2015 21:00
IP: 130.211.166.---
lohik:
Микола Злочевський:
lohik:
Відносно ціни на газ, пане Лохік, чи і Ви не могли б лохічно прокоментувати викладені дані від пана Cheremosh? Будь ласка,якщо це Вам, лохічній людині, під силу лохічно здійснити...
.
Те, що Україна платила найбільшу в Європі ціну за газ, було міфом режиму Януковича...
.
"Нафтогаз Украины" 30 апреля 2015 предоставил обоснование исковых требований к "Газпрому" в Стокгольмский арбитраж на сумму свыше $16 млрд. "
"Денежные требования Нафтогаза к Газпрому в арбитраже по контракту на транзит газа составляют в целом более $10 млрд... относительно контракта на поставку газа превышают $6 млрд"
Ви зможете не прикидаючись дурником пояснити, що це за такі претензії Нафтогазу до Газпрому? Чому він цей Нафтогаз вередує?
vartovy _ 19.10.2015 20:57
IP: 104.197.99.---
lohik:
Незаконно засуджену Тимошенко захищав весь цивілізований світ.
...
]
Весь цивілізований світ не говорив, що Тимошенко незаконно засуджена.
Він говорив про вибірковість нашого правосуддя. Що означає, що не одна тільки Тимошенко – аферистка. Що в нас є інші подібні до Тимошенко злочинці.

І це – правда. Хоч би Янукович.
Сказано ж про них – два кремлівські валянки з однієї пари
lohik _ 19.10.2015 20:56
IP: 178.93.176.---
Микола Злочевський:
lohik:
Відносно ціни на газ, пане Лохік, чи і Ви не могли б лохічно прокоментувати викладені дані від пана Cheremosh? Будь ласка,якщо це Вам, лохічній людині, під силу лохічно здійснити...
Те, що Україна платила найбільшу в Європі ціну за газ, було міфом режиму Януковича...
Справжні ціни за 2012 рік такі: Македонія 564; Польща 526; Боснія і Герцоговина 515; Чехія 503; Болгарія 501; Словенія 486; Греція 477; Швейцарія 442;Італія 44о; Румунія 432; Словаччина 429; УКРАЇНА 423; Туреччина 407; Австрія 397; Франція 394; Угорщина 391; Німеччина 379...Про це можна переконатись на сайті журналу "КАPITAL ECONOMICS"
Микола Злочевський _ 19.10.2015 20:31
IP: 46.185.103.---
lohik:
Незаконно засуджену Тимошенко захищав весь цивілізований світ.
Всі Президенти України (крім Кравчука) хотіли посадити Юлію Тимошенко тому, що вона не боялась говорити відкрити правду. А Януковича обіцяла посадити за захват Межигіря. Але вони, видно, це розцінювали як образу їхній посаді. Цікаво, чи те саме зараз хоче зробити нинішній Президент?
Пана Філата, бувшого прем'єра Молдови, також весь європейський світ поважав...Але не заперечував проти його посадки аж на 15 років...
Микола Злочевський _ 19.10.2015 20:19
IP: 46.185.103.---
Замовк пан Лохік...І так завжди...
Микола Злочевський _ 19.10.2015 20:08
IP: 46.185.103.---
lohik:
Відносно ціни на газ, пане Лохік, чи і Ви не могли б лохічно прокоментувати викладені дані від пана Cheremosh? Будь ласка,якщо це Вам, лохічній людині, під силу лохічно здійснити...
lohik _ 19.10.2015 19:52
IP: 178.93.176.---
Комінтернівський районний суд Харкова виніс вирок щодо винних у побитті лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час її перебування у Качанівській колонії.
Жаль, що втік Кірєєв, який також повинен понести покарання.
lohik _ 19.10.2015 19:45
IP: 178.93.176.---
Незаконно засуджену Тимошенко захищав весь цивілізований світ.
Всі Президенти України (крім Кравчука) хотіли посадити Юлію Тимошенко тому, що вона не боялась говорити відкрити правду. А Януковича обіцяла посадити за захват Межигіря. Але вони, видно, це розцінювали як образу їхній посаді. Цікаво, чи те саме зараз хоче зробити нинішній Президент?
lohik _ 19.10.2015 19:38
IP: 178.93.176.---
terek:
SARA21:
Сергію народ уже ненавидить Порошенка і Яценюка більше ніж Януковича,бо народ знав що Янукович це злодій і тупіца,а вибираючи Порошенка і Яценюка надіявся на те що вони розумні і виведуть країну з того злодійського кружка...Ми,народ,в черговий раз помилилися і вибрали злодіїв і нахалюг тільки вже не тупих,прийшовших на крові народу до влади,і ще готові цей народ в тюрми посадити...
.
Дійсно, яка була необхідність, недовго думаючи, випускати Тимошенко. Кара була навіть недостатня. Адже $16 млрд втрат для країни – як мінімум державна зрада. Нехай би відсиділа хоча б ті 7 років бо, щоб там не говорили, її посадка (де-факто) започаткувала боротьбу з корупцією в верхніх ешелонах влади.
І яка повинна була бути тоді ціна на газ?
А чому Україні повинна мати ціну меншу, ніж інші держави?...
І в чому виражалась корупція при заключенні Контракту 2009 між Газпромом і Нафтогазом?
Хто кому платив хабарі – Міллер Дубині чи наоборот
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter