Сергій Лещенко

Вишки Бойка-2: Соратники Яценюка захищають лондонську прокладку

11 березня 2016, 09:27

Минулого тижня в облозі тримали державну компанію "УкрГазВидобування". Це – результати війни між старими "смотрящими" та новим незалежним керівництвом, яка вирвалася назовні.

Це підприємство є ласим шматком для олігархів та депутатів. Після Революції гідності як жертовного барана "УкрГазВидобування" дали на "проїдання" двом групам політичного впливу, на чолі яких стояли Микола Мартиненко та покійний нині Ігор Єремеєв. Їхні висуванці посіли посади заступників голови правління. Мартиненка та фракцію "Народний фронт" представляв Олександр Сомов, а Єремеєва та групу "Воля народа" – Вадим Шленчак.

Але від середини минулого року "УкрГазВидобування" отримала нове керівництво на чолі з Олегом Прохоренком, виходцем із міжнародної компанії McKinsey. Приступивши до виконання обов'язків, Прохоренко та його перший заступник Олександр Романюк зіштовхнулися зі спротивом зовнішніх "смотрящих". Конфлікт наростав та переріс у відкриту фазу, коли команда Прохоренка зажадала розірвати угоду на постачання спеціального обладнання – так званої "колтюбінгової установки".

Якщо спрощено, "колтюбінг" – це комплекс із трьох апаратів, який включає в себе спеціальну гнучку трубу довжиною в декілька кілометрів для прочистки свердловин на великих глибинах, азотну установку та насос.

Історія з "колтюбінгом" хоч і не вражала розміром грошей для "засвоєння", але стала останньою краплею, що спровокувала конфлікт між новими керівниками компанії та старою командою Мартиненка-Єремеєва.

Це протистояння зрештою вилилося у організовану масовку під центральним офісом "УкрГазВидобування" та ледь не закінчилося силовим захопленням компанії. Саме такий сценарій, за словами відповідальних за безпеку, розроблявся з метою показати неможливість нового керівництва фізично захистити підприємство.

Історія закупівлі колтюбінгової уставновки менеджерами Мартиненка та Єремеєва – це сценарій, що один в один повторює "вишки Бойка", тільки в менших масштабах.

Як виявилося, "колтюбінг" збиралися купити у фірми Moston Properties Limited, яка прописана у Лондоні в будинку N393 на вулиці Lordship Lane. Угода була укладена 29 травня 2015 року на суму 5 мільйонів 850 тисяч доларів.Попри реєстрацію в британській столиці, фірма Moston є звичайною прокладкою з непрозорою власністю. Згідно з статутними документами, які можна офіційно отримати в англійському державному реєстрі, статутний капітал фірми складає 2 (два) фунти стерлінгів.

На незвичність цієї поставки вказувало й те, що рахунок британської фірми було відкрито чомусь у Латвії.

Від компанії Moston угоду з державним підприємством "УкрГазВидобування" підписала жінка з типово "британським" прізвищем Георгіна Папапетроу, яка насправді є кіпріоткою. Вона є не тільки директором, але не номінальним власником прокладки. Загалом Папапетроу очолює аж 49 фірм.

За допомогою сервісів Google можна знайти місце дислокації фірми-постачальника у Лондоні. Підприємство, що претендує на мільйонні підряди "УкрГазВидобування", базується в пошарпаному будинку по сусідству з продажем... пральних машин та матраців. Загалом ця будівля є лише ширмою, надаючи британську прописку будь-кому, хто цього зажадатиме – за адресою 393 Lordship Ln, London N17 6AE, UK розташовано десятки фірм.

Далі почали спливати нові дивовижні подробиці. Як виявилося, ця колтюбіногова установка мала постачатися... у морській комплектації. Але місцем доставки були вказані свердловини у... Полтавській області. При чому довжина шлангу складає 4 кілометри, тоді як свердловини на Полтавщині 5 кілометрів глибиною – тобто ця установка взагалі не призначена для тих родовищ.

Тендер на постачання колтюбінгу відбувся протягом чотирьох днів, а єдиним технічним конкурентом Moston була інша прокладка з Сейшельських островів.

Але і це не все. Існує підозра, що ці гроші намагалися отримати... вдруге.

Аналогічне колтюбінгове устаткування так само в морському виконанні ще в часи Януковича, у 2012 році було предметом тендеру в державній компанії "Чорноморнафтогаз". І переможцем того тендеру стала фірма Muster Services Limited, яка... зареєстрована за тією ж адресою в Лондоні, між продажем пральних машин та матраців, в будинку N393 на вулиці Lordship Lane. А директором також була кіпріотка... Георгіна Папапетроу. І вона ж була номінальним акціонером тієї фірми.

Але ціна такого комплексу в 2013 році склала... 13 мільйонів 250 тисяч доларів.

Чи було взагалі це обладнання поставлене компанії "Чорноморнафтогаз", яка сума була переказана Георгіні Папапетроу, встановити неможливо, оскільки документація залишилася в окупованому Криму. Тому є підстави вважати, що в травні 2015 року ту саме установку менеджери Мартиненка та Єремеєва намагалися вдруге продати УкрГазВидобування.

Коли у "УкрГазВидобування" помінялися керівники, новим головою правління Прохоренком було оголошено тендер на колтюбінгові комплекси, куди заявилися не посередники, а компанії-виробники. У підсумку, аналогічний "колтюбінг" було придбано за 3,9 мільйони доларів, тобто в півтора рази дешевше, ніж менеджерами Мартиненка-Єремеєва у травні 2015 року. І в три з половиною рази дешевше (!), ніж купував "Чорноморнафтогаз" у часи Бойка. Тут також варто додати, що тоді, у 2012-му попри "злочинну владу" компанією керував ставленик Мартиненка Валерій Ясюк.

І от тепер ця історія з колтюбінгом стала причиною тижневої облоги компанії "УкрГазВидобування", зрежисованої депутатами від Народного фронту. Найбільш активним захисником кіпріотки Георгіни Папапетроу та її неназваних господарів виявився депутат з оточення Мартиненка Максим Поляков.

Поляков став депутатом за квотою Мартиненка, а після Революції гідності нетривалий час очолював Нацкомісію ринку фінансових послуг. Заради того, щоб Поляков очолив це відомство, а інші претенденти самоусунулися від боротьби, Мартиненко обійшов не один високий кабінет.

Будучи депутатом, Поляков надіслав десятки звернень з вимогами звільнити Прохоренка з посади та перевірити законність усунення прокладки Moston Properties Limited.Інший учасник атаки на "УкрГазВидобування" – соратник Авакова, ще один депутат від "Народного фронту" Євген Дейдей, який особисто, в оточенні людей у камуфляжній формі, зображав протест на прохідній "УкрГазВидобування".Коли ж учасників пікетування після триденного "фестивалю" під входом до "УкрГазВидобування" запросили на зустріч до керівника компанії Олега Прохоренка, вони не змогли не лише сформулювати свої вимоги, але навіть правильно озвучити назву обладнання, яке в їх вустах перетворилося на "котлюбительноє".

Найцинічніше, все це відбувалося після того, як Яценюк оголосив про нові принципи у владі, про усунення "смотрящих" та про гасло "один за всіх та всі за одного". Але правда полягає в тому, що в зв'язку з втратою довіри, Яценюк змушений шукати додаткові аргументи для депутатів заради збереження на посаді. І компанія "УкрГазВидобування" може стати призом, який віддадуть у кадровий дерибан нової коаліції.

powered by lun.ua
Коментарі — 77
Pixel _ 13.03.2016 19:52
IP: 104.197.24.---
Мыкола Злочевский _ 13.03.2016 18:28IP: 104.197.7.-
...Нужно их было полностью добить (украинцев)...
- – - – -
Форумчани, я доповідаю вам про наступне: сьогоді цей троль зробив одну дуже велику помилку. Не граматичну. В житті.
Pixel _ 13.03.2016 18:16
IP: 109.87.178.---
Peter Blood:
Pixel:
===
Пюпьсєль, підніми нарешті свою дупу від крісла і пробіжи пару марафонських кругів навколо свого компа...здоровішим будеш
- – - – -
Любчику, та сьогодні зранку хоч і трохи дощило, але я -таки пробіг свою звичайну "вихідну" двадцяточку по набережній Дніпра.

А ось як провів ці вихідні Бладь:

Peter Blood _ 11.03.2016 21:45IP: 188.230.41.-
Шото послє прінятія опрєдєльонной дози Whisky+ Сognac я ніяк не зрозумів цього дуже "глибокодумного" бльоху де тут суть чи "сіль"?

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
grom2468 _ 12.03.2016 23:33
IP: 104.197.107.---
Когда же будет статья что я патриот Украины Лещенко посадил врага Украины и всего украинского Бойка!
Pixel _ 12.03.2016 01:47
IP: 109.87.178.---
astros _ 11.03.2016 19:57IP: 37.229.141.-
...ни о каком возвращении Крыма и речи не может быть! Разве что – через геноцид крымчан, как мечтает фашист Пиксель.

УKРАЇНОМОВНИЙ KРЕМЛЄБОТ astros-jut ЗА СИСТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ І МАНІПУЛЯЦІЮ ФАKТАМИ – У БЕЗСТРОКОВОМУ ІГHOPI НА ВСІХ ГІЛКАХ ФОРУМУ УП.
Надежда Ткаленко _ 11.03.2016 22:17
IP: 78.137.17.---
О давно не было ксерокопий Лещенка! Уже на цветном принтере! Так приятно, что Сергей заботится о своих читателях. Еще бы что-то вменяемое писал, было-бы вообще замечательно
Александр 1 _ 11.03.2016 21:04
IP: 188.163.12.---
Александр Бутко:
Тут явно замешаны Григоришин и Демчишин... А может здесь замешан Кононенко...
Вы "явно" на картах гадаете. Тут "явно" вы сами замешаны. Не удивительно, что никто о таких "замешанных" ничего не пишет.
Александр Бутко _ 11.03.2016 20:57
IP: 176.36.172.---
Інна Синьогорова:
Да, липовые документы, которыми так гордится Лещенко, это конек Сергея. Ведь многие и разбиратся не будут и просто поверят. А это очередная сказка. Нужны неоспоримые доказательства.
Александр Бутко _ 11.03.2016 20:53
IP: 176.36.172.---
Сергей Ткаченко:
Да. Шоколадный хозяин всем рты закрывает. Другое мнение слышать не хочет. Желает только, чтобы у него жизнь была в шоколаде. И борцы за справедливость ничего сделать не могут.
Сергей Ткаченко _ 11.03.2016 20:41
IP: 178.93.148.---
А Юрій Бойко сидить зараз у Верховній Раді і насміхається зі свого колеги Лєщенка, який воює з вітряками.))) Пєця не за безкоштовно, йому вишки пробачив і ніхто тепер його не чіпає. Навіть єврооптимістам антикорупціонерам, і "борцям за справедливість", шоколадний хазяїн роти закрив.
Інна Синьогорова _ 11.03.2016 20:36
IP: 176.36.46.---
Александр Бутко:
Опять все вешают на Мартыненко. А доказательств как не было, так и нет. А может здесь Кононенко замешан? Но об этом Сергей молчит.
Зате гарно оперує ксероксами як завжди) Тут, як кажуть, є докази – вперед, вас чекають у НАБ, немає – то чого було розводити?
Александр Бутко _ 11.03.2016 20:32
IP: 176.36.172.---
Тут явно замешаны Григоришин и Демчишин. Но о них не вспоминают. Демчишин, как известно, человек Порошенко. А Григоришин тоже хорошо пристроился в Украине. Делает заказы, а Сергей пишет.
Александр Бутко _ 11.03.2016 20:28
IP: 176.36.172.---
Опять все вешают на Мартыненко. А доказательств как не было, так и нет. А может здесь Кононенко замешан? Но об этом Сергей молчит.
Yuri Yurieff _ 11.03.2016 20:08
IP: 178.94.244.---
Появилось сообщение про Абромавичуса, – оно вернулось!
Стоило такое завозить из Литвы,
таких "прынцыповых" у нас и в Украине навалом.
Ничтожество, оно и есть – ничтожество.
Віталій Ознамець _ 11.03.2016 19:27
IP: 94.179.177.---
Сергію,цього...куля в лоб...туди,де має бути той,в кого куля вже в голові...Успіхів!
Yuri Yurieff _ 11.03.2016 19:07
IP: 178.94.244.---
Pixel:
Yuri Yurieff:
Выборы последних лет показали, что при навязанной стране
избирательной системе ходить на них западло.
Люди идут и голосуют, а лидеры коммерческих обществ,
которые для благозвучности называют себя "партиями",
торгуют голосами своих избирателей,
протягивая в парламент по "спискам" тех, кто больше заплатит.
Только персональное избрание каждого депутата, независимо
от того партиец он или нет!
- – - -
Любчику, ти зІ своїм западлом де строк мотав? Шніфт зубав? Купця під шкурку брав? Лєпєнь маєш?
Изыди, ЧМО – бог подаст!
Yuri Yurieff _ 11.03.2016 19:02
IP: 178.94.244.---
Те, кто "дискутирует" с заведомыми троллями,
либо идиоты, либо играют с этими прикормленными
на УП троллями в одну игру.
Pixel _ 11.03.2016 19:02
IP: 94.178.192.---
Yuri Yurieff:
Выборы последних лет показали, что при навязанной стране
избирательной системе ходить на них западло.
Люди идут и голосуют, а лидеры коммерческих обществ,
которые для благозвучности называют себя "партиями",
торгуют голосами своих избирателей,
протягивая в парламент по "спискам" тех, кто больше заплатит.
Только персональное избрание каждого депутата, независимо
от того партиец он или нет!
- – - –
Любчику, ти зІ своїм западлом де строк мотав? Шніфт зубав? Купця під шкурку брав? Лєпєнь маєш?
-Vesna- _ 11.03.2016 18:59
IP: 93.72.141.---
І компанія "УкрГазВидобування" може стати призом, який віддадуть у кадровий дерибан нової коаліції. (с)

Ляшку?
Pixel _ 11.03.2016 18:56
IP: 94.178.192.---
Мыкола Злочевский:
Pixel:
"Я советую..."
- – - – - – - -
MOCKAЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ Мыкола Злочевский (МИМИКРИЯ ПОД ФОРУМЧАНИНА "МИКОЛА ЗЛОЧЕВСЬКИЙ") – В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.

Он же ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ,
он же ВАСЯ ВАСИН,
он же МЫКОЛА ЗAПЕРДОЛЕНКО,
он же МЫКОЛА ЗAДРЫЩЕНКО,
он же ВОВА ЗAДКОВ,
он же МЫКОЛА ЗAДОВ,
он же ВОВА РAШЕНН,
он же ВОВА ПАТТ,
он же ВОВА ПАТ,
он же ВОВА ПУТ,
он же БАЛУ
Yuri Yurieff _ 11.03.2016 18:56
IP: 178.94.244.---
Выборы последних лет показали, что при навязанной стране
избирательной системе ходить на них западло.
Люди идут и голосуют, а лидеры коммерческих обществ,
которые для благозвучности называют себя "партиями",
торгуют голосами своих избирателей,
протягивая в парламент по "спискам" тех, кто больше заплатит.
Только персональное избрание каждого депутата, независимо
от того партиец он или нет!
Pixel _ 11.03.2016 18:13
IP: 94.178.192.---
Я ОБІЦЯВ – Я ВИКОНУЮ:

УKРAЇНОМОВНИЙ KРЕМЛЄБОТ astros-jut ЗА СИСТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ І МАНІПУЛЯЦІЮ ФАKТАМИ – В ІГHOPІ НА ВСІХ ГІЛКAХ ФОРУМУ УП
Pixel _ 11.03.2016 18:12
IP: 94.178.192.---
Я ОБІЦЯВ-Я ВИКОНУЮ:

УKРAЇНОМОВНИЙ KРЕМЛЄБОТ astros-jut: ЗА CИCТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ І МАНІПУЛЯЦІЮ ФАKТАМИ – В ІГНОРІ НА BCIX ГІЛКAХ ФОРУМУ УП
Pixel _ 11.03.2016 18:11
IP: 94.178.192.---
Я ОБІЦЯВ-Я ВИКОНУЮ:

УKРAЇНОМОВНИЙ KРЕМЛЄБОТ astros-jut: ЗА СИСТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ І МАНІПУЛЯЦІЮ ФАKТАМИ – В ІГНОРІ НА ВСІХ ГІЛКAХ ФОРУМУ УП
Anatoliy Lomeyko _ 11.03.2016 17:54
IP: 134.249.22.---
Прохоренко, который в свое время работал в компании McKinsey с невесткой Петра Порошенко – Юлией Порошенко, может быть банально использован в качестве вывески, а назначенные ему нужные заместители будут лоббировать интересы того же Демчишина, а фактически Григоришина).
Anatoliy Lomeyko _ 11.03.2016 17:42
IP: 134.249.22.---
Сергей Ткаченко:
Після невдачі з поставками електроенергії в "федеральний кримський округ", Григоришин вирішив покласти ще більше око на український газовий ринок. А чого би і ні? Коли твій бізнес-партнер Порошенко президент країни і тобі всюди зелене світло. Але і тут щось пішло не так, у Демчишина карма погана.)))
Или уверенность в своей полной безнаказности, имея в бизнес-партнерах самого президента – вот и действовали нахрапом, не думая о последствиях. Демчишин же уже в который раз крупно и громко лажает – и сидит на месте министра, хоть бы что.
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter