11 березня 2016, 08:27

Вишки Бойка-2: Соратники Яценюка захищають лондонську прокладку

Минулого тижня в облозі тримали державну компанію "УкрГазВидобування". Це – результати війни між старими "смотрящими" та новим незалежним керівництвом, яка вирвалася назовні.

Це підприємство є ласим шматком для олігархів та депутатів. Після Революції гідності як жертовного барана "УкрГазВидобування" дали на "проїдання" двом групам політичного впливу, на чолі яких стояли Микола Мартиненко та покійний нині Ігор Єремеєв. Їхні висуванці посіли посади заступників голови правління. Мартиненка та фракцію "Народний фронт" представляв Олександр Сомов, а Єремеєва та групу "Воля народа" – Вадим Шленчак.

Але від середини минулого року "УкрГазВидобування" отримала нове керівництво на чолі з Олегом Прохоренком, виходцем із міжнародної компанії McKinsey. Приступивши до виконання обов'язків, Прохоренко та його перший заступник Олександр Романюк зіштовхнулися зі спротивом зовнішніх "смотрящих". Конфлікт наростав та переріс у відкриту фазу, коли команда Прохоренка зажадала розірвати угоду на постачання спеціального обладнання – так званої "колтюбінгової установки".

Якщо спрощено, "колтюбінг" – це комплекс із трьох апаратів, який включає в себе спеціальну гнучку трубу довжиною в декілька кілометрів для прочистки свердловин на великих глибинах, азотну установку та насос.

Історія з "колтюбінгом" хоч і не вражала розміром грошей для "засвоєння", але стала останньою краплею, що спровокувала конфлікт між новими керівниками компанії та старою командою Мартиненка-Єремеєва.

Це протистояння зрештою вилилося у організовану масовку під центральним офісом "УкрГазВидобування" та ледь не закінчилося силовим захопленням компанії. Саме такий сценарій, за словами відповідальних за безпеку, розроблявся з метою показати неможливість нового керівництва фізично захистити підприємство.

Історія закупівлі колтюбінгової уставновки менеджерами Мартиненка та Єремеєва – це сценарій, що один в один повторює "вишки Бойка", тільки в менших масштабах.

Як виявилося, "колтюбінг" збиралися купити у фірми Moston Properties Limited, яка прописана у Лондоні в будинку N393 на вулиці Lordship Lane. Угода була укладена 29 травня 2015 року на суму 5 мільйонів 850 тисяч доларів.Попри реєстрацію в британській столиці, фірма Moston є звичайною прокладкою з непрозорою власністю. Згідно з статутними документами, які можна офіційно отримати в англійському державному реєстрі, статутний капітал фірми складає 2 (два) фунти стерлінгів.

На незвичність цієї поставки вказувало й те, що рахунок британської фірми було відкрито чомусь у Латвії.

Від компанії Moston угоду з державним підприємством "УкрГазВидобування" підписала жінка з типово "британським" прізвищем Георгіна Папапетроу, яка насправді є кіпріоткою. Вона є не тільки директором, але не номінальним власником прокладки. Загалом Папапетроу очолює аж 49 фірм.

За допомогою сервісів Google можна знайти місце дислокації фірми-постачальника у Лондоні. Підприємство, що претендує на мільйонні підряди "УкрГазВидобування", базується в пошарпаному будинку по сусідству з продажем... пральних машин та матраців. Загалом ця будівля є лише ширмою, надаючи британську прописку будь-кому, хто цього зажадатиме – за адресою 393 Lordship Ln, London N17 6AE, UK розташовано десятки фірм.

Далі почали спливати нові дивовижні подробиці. Як виявилося, ця колтюбіногова установка мала постачатися... у морській комплектації. Але місцем доставки були вказані свердловини у... Полтавській області. При чому довжина шлангу складає 4 кілометри, тоді як свердловини на Полтавщині 5 кілометрів глибиною – тобто ця установка взагалі не призначена для тих родовищ.

Тендер на постачання колтюбінгу відбувся протягом чотирьох днів, а єдиним технічним конкурентом Moston була інша прокладка з Сейшельських островів.

Але і це не все. Існує підозра, що ці гроші намагалися отримати... вдруге.

Аналогічне колтюбінгове устаткування так само в морському виконанні ще в часи Януковича, у 2012 році було предметом тендеру в державній компанії "Чорноморнафтогаз". І переможцем того тендеру стала фірма Muster Services Limited, яка... зареєстрована за тією ж адресою в Лондоні, між продажем пральних машин та матраців, в будинку N393 на вулиці Lordship Lane. А директором також була кіпріотка... Георгіна Папапетроу. І вона ж була номінальним акціонером тієї фірми.

Але ціна такого комплексу в 2013 році склала... 13 мільйонів 250 тисяч доларів.

Чи було взагалі це обладнання поставлене компанії "Чорноморнафтогаз", яка сума була переказана Георгіні Папапетроу, встановити неможливо, оскільки документація залишилася в окупованому Криму. Тому є підстави вважати, що в травні 2015 року ту саме установку менеджери Мартиненка та Єремеєва намагалися вдруге продати УкрГазВидобування.

Коли у "УкрГазВидобування" помінялися керівники, новим головою правління Прохоренком було оголошено тендер на колтюбінгові комплекси, куди заявилися не посередники, а компанії-виробники. У підсумку, аналогічний "колтюбінг" було придбано за 3,9 мільйони доларів, тобто в півтора рази дешевше, ніж менеджерами Мартиненка-Єремеєва у травні 2015 року. І в три з половиною рази дешевше (!), ніж купував "Чорноморнафтогаз" у часи Бойка. Тут також варто додати, що тоді, у 2012-му попри "злочинну владу" компанією керував ставленик Мартиненка Валерій Ясюк.

І от тепер ця історія з колтюбінгом стала причиною тижневої облоги компанії "УкрГазВидобування", зрежисованої депутатами від Народного фронту. Найбільш активним захисником кіпріотки Георгіни Папапетроу та її неназваних господарів виявився депутат з оточення Мартиненка Максим Поляков.

Поляков став депутатом за квотою Мартиненка, а після Революції гідності нетривалий час очолював Нацкомісію ринку фінансових послуг. Заради того, щоб Поляков очолив це відомство, а інші претенденти самоусунулися від боротьби, Мартиненко обійшов не один високий кабінет.

Будучи депутатом, Поляков надіслав десятки звернень з вимогами звільнити Прохоренка з посади та перевірити законність усунення прокладки Moston Properties Limited.Інший учасник атаки на "УкрГазВидобування" – соратник Авакова, ще один депутат від "Народного фронту" Євген Дейдей, який особисто, в оточенні людей у камуфляжній формі, зображав протест на прохідній "УкрГазВидобування".Коли ж учасників пікетування після триденного "фестивалю" під входом до "УкрГазВидобування" запросили на зустріч до керівника компанії Олега Прохоренка, вони не змогли не лише сформулювати свої вимоги, але навіть правильно озвучити назву обладнання, яке в їх вустах перетворилося на "котлюбительноє".

Найцинічніше, все це відбувалося після того, як Яценюк оголосив про нові принципи у владі, про усунення "смотрящих" та про гасло "один за всіх та всі за одного". Але правда полягає в тому, що в зв'язку з втратою довіри, Яценюк змушений шукати додаткові аргументи для депутатів заради збереження на посаді. І компанія "УкрГазВидобування" може стати призом, який віддадуть у кадровий дерибан нової коаліції.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...