Сергій Лещенко

Нова #зрада. Ще одні соратники Януковича та Курченка вийшли сухими з води

21 березня 2016, 11:54

Генпрокуратура продовжує закривати резонансні кримінальні провадження проти колишнього оточення Віктора Януковича.

Янукович крав не сам. Ним була збудована тотальна вертикаль, де спільники отримували "комісію" – залишки з барського столу, здаючи основну частину коштів ватажку мафіозного клану.

У лютому 2014 року Янукович втік, а через півтора місяці, у квітні 2014 генпрокуратура відкрила провадження щодо афер Курченка в "Нафтогазі України". По цим справам проходили брати Кацуби – Сергій та Олександр, які по черзі працювали на високих посадах у "Нафтогазі".

Брати Кацуби – можливо, не дуже відомі широкому загалу, але важливі елементи піраміди Януковича. Вони – сини нинішнього депутата Верховної Ради, члена групи "Відродження" Володимира Кацуби. За часів Януковича старший з його синів Сергій Кацуба працював спочатку заступником голови правління "Нафтогазу", відповідальним за державні закупівлі, а потім став народним депутатом від Партії регіонів. Молодший син Олександр Кацуба спочатку працював заступником керівника "Чорноморнафтогазу", а коли старший брат обрався депутатом – отримав у спадок його місце заступника в "Нафтогазі". І саме в роки, коли брати Кацуби були відповідальними за закупівлі в цих державних компаніях, відбулася афера з придбання "вишок Бойка".Революцію гідності старший з братів – Сергій Кацуба – зустрів у статусі депутата-регіонала, а молодший – заступника голови правління "Нафтогазу". Коли влада в Україні помінялася, Олександр Кацуба півроку після цього ховався від відставки, оформивши фейковий "лікарняний".

Щоправда, поки, за документами, Кацуба "хворів" у одній з лікарень на території виборчого округу свого батька в Дергачах Харківської області, його сторінка в Instagram поповнювалася фотографіями з відпочинку на морі, в горах та святкування власного весілля в одному з шато під Парижем.Також після Революції гідності було порушене кримінальне провадження щодо афери за участі компанії Сергія Курченка "ГазУкраїни-2020", з якою "Нафтогаз" уклав угоду про фіктивне постачання бензину.

Розмір збитків, згідно з підозрами, складеними проти братів Кацуб, сягав 450 мільйонів гривень.

"Протягом 2012 року у колишнього заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Кацуби С.В., та в інших виник злочинний умисел, спрямований на вчинення заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах. Було розроблено детальний план вчинення злочину, згідно з яким передбачалося здійснити заволодіння коштами НАК "Нафтогаз України", шляхом укладення договору про постачання нафтопродуктів з фіктивним підприємством, який би передбачав механізм 100% передплати, а після отримання 100% передплати – непостачання бензину.

22.08.2012 заступником голови правління НАК "Нафтогаз України" Кацубою С.В., та невстановленою особою від імені ТОВ "ГАЗУКРАЇНИ-2020", а саме від імені директора Кашкіна А.П. (підписи якого в договорі згідно проведеної почеркознавчої експертизи є підробленими) був підписаний договір поставки нафтопродуктів N14/4260/12".


За договором, "Нафтогаз" мав робити... передоплату Курченку на всі 100 відсотків. Угоди між державною компанією та аферистом, на думку слідства, "укладалися Кацубою С.В. не з метою постачання до НАК "Нафтогаз України" бензину та подальшого отримання прибутку Компанією, а з метою виведення грошей в розмірі 449 963 820 гривень з рахунків Компанії".

Як сказано в підозрі, складеній Генпрокуратурою, Курченко та його фірма ТОВ "ГАЗУКРАЇНА-2020" повинні були створити "видимість легального здійснення торгівлі світлими нафтопродуктами на території України". Для цього вони повинні були подати в "Нафтогаз" документи про позитивну кредитну історію фірми, відсутність заборгованостей, потужності для збереження нафтопродуктів.

Отже, ця справа розслідувалася з 11 квітня 2014, і за півтора роки слідчі вийшли на підозру братам Кацубам – її було повідомлено 25 вересня 2015 року за статтями "привласнення, розтрата майна або заволодіння шляхом зловживання службовим становищем".

"Кацуба С.В. та інші невстановлені службові особи НАК "Нафтогаз України", діючи умисно, в формі співучасті, всупереч інтересам державного підприємства, вчинили всі дії необхідні для виведення грошей з НАК "Нафтогаз України", переведення їх на рахунок фіктивного підприємства ТОВ "ГАЗУКРАЇНА-2020" та прикриття фіктивності угоди. В результаті злочинних дій Кацуби С.В., НАК "Нафтогаз України" спричинено збиток в розмірі 449 963 820 гривень".

На цей момент вони були вже у статусі звичайних смертних – не змогли обратися до парламенту та втратили посади в "Нафтогазі". Але депутатом залишався їхній батько. Вони зберегли зв'язки – і в день висунення підозри Кацуба-старший терміново... чартерним літаком з Жулян вилетів до Ніцци. Через два дні Кацуба-молодший також чартером вилетів з Жулян до Бодрума.

За декілька днів, 1 жовтня 2015 року братів Кацуб було оголошено в міжнародний розшук.Але далі події стали розгортатися за дивовижним сценарієм. Через три місяці після того, як за наслідками тривалого розслідування братам висунули підозру та оголосили у розшук, справу... закривають.

Це рішення стало черговим прикладом того, як Генеральна прокуратура "зливає" резонансні справи. Воно було ухвалено в проміжку між Новим роком та Різдвом, 5 січня 2016 року. Після цього припиняється і розшук Сергія та Олександра Кацуб. Зараз вони вже повернулися до України, де у них під Києвом є розкішний палац поруч із колишнім главою "Нафтогазу" Бакуліним.Як випливає з відповіді Міністерства внутрішніх справ, рішення про закриття провадження ухвалено Генеральною прокуратурою. І найцікавіше – нагляд за цим кримінальним розслідуванням, а, відповідно, і рішення про його закриття винесло управління Генпрокуратури, куратором якого є перший заступник Шокіна Юрій Севрук – той самий чоловік, який виконує обов'язки генерального прокурора України і якого називають серед тих, хто може очолити Генпрокуратуру.Цікаво також, що родина Кацуб має спільний бізнес з оточенням міністра Авакова. Так, у власності Кацуб є фірма "Техпроект", яка веде спільну діяльність з державною компанією "УкрГазВидобування".

Останні зміни в складі засновників Кацубіного "Техпроекту" відбулися через тиждень після втечі Януковича, 28 лютого 2014 року, коли було змінено директора, а в склад засновників увійшли фірми... з Панами. Одна з них, Marco Development S.A., стала власником 20% акцій фірми Кацуби. Найцікавіше, що адреса реєстрації цієї панамської фірми, а також її панамські директори – ті ж самі, що у фірми Kingston Group S.A., на рахунок якої депутат-соратник Авакова Ігор Котвіцький переказав минулого року скандальні 40 мільйонів доларів.

Крім того, батько Кацуб став депутатом нинішнього скликання завдяки тому, що його головний конкурент Іван Варченко зняв свою кандидатуру після відвідин Авакова, де буквально зіштовхнувся з самим Кацубою-старшим. За декілька місяців після цього Варченко був призначений радником Авакова у МВС.

Таким чином, Аваков напряму та через Котвіцького мав більше ніж достатньо аргументів не переобтяжуватися слідством.

Насправді, для суспільства не має значення, хто дозволив братам Кацубам вийти сухими з води – Національна поліція, яка вела слідство, чи Генеральна прокуратура, що здійснювала нагляд. Зрештою, все це лягатиме тягарем на одну особу в державі – президента Петра Порошенка, за часів якого жоден з високопосадовців старої влади не поніс покарання.

powered by lun.ua
Коментарі — 59
Olexandr Danilov _ 11.04.2016 21:55
IP: 178.136.108.---
Из мультфильма про Чипполино – За последнее время доходы нашего государства уменьшились. После того, как был введен налог на воздух, мы стали меньше дышать. Это возмутительно. Молчать. Кроме того, вводится новый налог на осадки. За обыкновенный дождь – 100 лир, за проливной дождь – 200 лир. С громом и молнией – 300 лир. Молчать. – Ничего не напоминает по отношению к нашим тарифам и ценам и стране???
Юрий Вологжанинов _ 22.03.2016 22:51
IP: 93.72.20.---
Анатолій Дмитрук:

+++++++
Alexei Fasaenko _ 22.03.2016 17:33
IP: 104.154.28.---
А тем временем очередное покращення...сегодня пришли новые платежки за газ... у нас многоэтажка в Киеве, газ только для подогрева пищи без счетчика...прописано 2 человека, до сегодня плата за газ была 43 грн. В квитанции указано, что теперь платить надо 86 грн (так как увеличилась норма потребления в 2 раза)...в примечании сказано что норма потребления была увеличена по решению Высшего Админ. суда...этим решением от 26.01.2016 отменено прошлогоднее решение кабмина о снижение в 2 раза нормы потребления...кроме того нужно будет уплатить долг по газу, который якобы образовался за время действия пониженной нормы потребления (признанной судом недействительной)...у меня это около 400 грн...итого в квитанции пришло платить 86 грн (по новой "старой" норме потребления) + 43 грн долг (400 грн разбитые на 9 месяцев) итого 129 грн...то есть по сравнению с февралем плата за газ выросла в 3 раза!
Michal Karpi _ 22.03.2016 16:56
IP: 23.236.56.---
В Киеву похоринли через 16 р.Георгия Гонгадзе-слава Герою УКРАЇНИ-Кучму на нари-лучше зараз бо ця Чудовищна потвора -риже падло наробить ще биди " Миротворцем":-):-):-)
Michal Karpi _ 22.03.2016 16:42
IP: 104.154.28.---
Michal Karpi:
Michal Karpi:
Продивився видео це материали для Артема Ситника-но Ситий голодному не вирить-подписано;Порошенком:-):-):-) Кучма номер. Три:-):-):-)
ГП"Уприватизовано Л.Кучмой з 1994р.,слава герою УКРАЇНИ ГЕОРГИЮ Гогадзе:-):-):-)
То Я вам прощаю-Бог Вам заплатить-троль-,в Донецку та в КРИМУ-Вам не простять-Украина без КУЧМИ-АКЦИЯ продовжуеться:-):-):-)
Michal Karpi _ 22.03.2016 16:36
IP: 130.211.184.---
Miki2:
Pixel:
Michal Karpi:
Це Ваші дописи такі, що це ВАМ форумчани УП прощають дуже багато. Але не ВСЕ і це тільки поки що.
Не нада тянуть різіну, ... або ти його в Маріанську впадіну, або я його в заброшену шахту
Мики2 гнойник корумпований-троль
Шамиль Абдулахман _ 22.03.2016 12:07
IP: 93.188.35.---
Главное – перед выборами прокричать юлькавороооооооофффкааааааааа!... А потом кукарекать что хочешь... Машина кучмы будет работать как часы... Уже пошли династии довгих, порошенок, костусевых, подтягиваются луценки, пашинские и пр...
Miki2 _ 22.03.2016 10:32
IP: 178.94.37.---
Pixel:
Michal Karpi:
Це Ваші дописи такі, що це ВАМ форумчани УП прощають дуже багато. Але не ВСЕ і це тільки поки що.
Не нада тянуть різіну, ... або ти його в Маріанську впадіну, або я його в заброшену шахту
Pixel _ 22.03.2016 10:21
IP: 94.178.192.---
Шамиль Абдулахман:
Перед выборами лещенко должен кричать юлькаворооооооооофффкааааааааа!!!... А после выборов – что угодно... В фирташепинчуков колода президентов достаточная..., как и идиотзированного населения украины...
- – - – -
Оцей допис НУ ДУЖЕ нагадує арію типового футбольного болільника з "брєхаловки" перед входом на стадіон Лобановського
Pixel _ 22.03.2016 10:18
IP: 94.178.192.---
Michal Karpi:
Pixel:
Michal Karpi:
Michal Karpi:
Ця война Кучме як мать родная:-):-):-)
Коли милиарды Кучми будуть повернуто в Казну УКРАЇНИ-тоди буде син буде мати будуть Люди не земли:-):-):-)
- – - -
Michal Karpi, і Ви ще Мікі шизофреником називаєте?
А що в нього в голови-пустота,або шизофрения тому що за компютером дуже сидить,а обзивае мене 64 ричного Украинца"Украинофобом"- то це що не хвора ЛЮДИНА, я йому прощаю все:-):-):-)
- – - – - -
1) Шизофренія і пустка в голові – не одне й те саме.
2) Сидіння за комп"ютером не є ознакою ані пустки в голові ані шизофренії
3) Рік (64) сам по собі, як і національність не є ознакою ані патріотизма ані запроданства.

Це Ваші дописи такі, що це ВАМ форумчани УП прощають дуже багато. Але не ВСЕ і це тільки поки що.
Pixel _ 22.03.2016 10:11
IP: 94.178.192.---
sidor:
Pixel:
sidor:
Pixel:
... аргументів ноль, ...
Вы же не воспринимаете аргументы. Ни от нас,не обтяженых интелектом, ни от задокументированных фактов, ни от "очевидцев" тех или иных событий, ни даже ФАКТАМ "расследования" ТРЕХ!!!! составов СБУ, ГПУ, МВД, специально нанятых американских экспертов и американского правосудия. Вас ничего не прошибает – "варофкаукрафшаянашефсе" – и точка!
- – - -
Сидір, до побачення. Шановний футбольний болільник, дoйoбyйтесь до когось-іншого. "А я тут мімо проходіл":)...
шо за дурные плебейские манеры (вы ж,якобы, воспитанный интеллектуал) – плюнуть под ноги сказав "сам дурак" и свалить " с гордо поднятой головой"
- – - -
Не фантазуйте. Не "сам дурак", а "шановний" і "до побачення":)))) Є різниця? Чи для тих, хто з затуманеним поглядом і незв"язною скоромовкою підбігає і хапає за рукави прохожих – немає:)?
Шамиль Абдулахман _ 22.03.2016 09:13
IP: 93.188.35.---
Перед выборами лещенко должен кричать юлькаворооооооооофффкааааааааа!!!... А после выборов – что угодно... В фирташепинчуков колода президентов достаточная..., как и идиотзированного населения украины...
Michal Karpi _ 22.03.2016 08:08
IP: 104.154.31.---
Michal Karpi:
Продивився видео це материали для Артема Ситника-но Ситий голодному не вирить-подписано;Порошенком:-):-):-) Кучма номер. Три:-):-):-)
ГП"Уприватизовано Л.Кучмой з 1994р.,слава герою УКРАЇНИ ГЕОРГИЮ Гогадзе:-):-):-)
Michal Karpi _ 22.03.2016 08:03
IP: 104.197.186.---
Сергій Кузьмак:
Венедикт Николаев:
Эх, Лещенко, Лещенко, не читали вы видно Библию, а там сказано: Щадите предшественников ваших, дабы преемники ваши пощадили вас.
Це з якої біблії? Від сатани?
Сатана Корумпованого гнойника Кучмизму,що закончив злочин ЛЮДСТВА ШТУЧНИЙ голодомор,та створив новий Геноцид:-):-):-)
Сергій Кузьмак _ 21.03.2016 22:46
IP: 134.249.34.---
Венедикт Николаев:
Эх, Лещенко, Лещенко, не читали вы видно Библию, а там сказано: Щадите предшественников ваших, дабы преемники ваши пощадили вас.
Це з якої біблії? Від сатани?
Сергей Папков _ 21.03.2016 22:13
IP: 93.73.27.---
"Насправді, для суспільства не має значення, хто дозволив братам Кацубам вийти сухими з води – Національна поліція, яка вела слідство, чи Генеральна прокуратура, що здійснювала нагляд. Зрештою, все це лягатиме тягарем на одну особу в державі – президента Петра Порошенка, за часів якого жоден з високопосадовців старої влади не поніс покарання" (С. Лещенко) – і це вже стає тенденцією. Адже пройшло вже цілих 2 роки, за які не лише жоден з політичних важковаговиків, а навіть – жодний з середньоваговиків, не сів. Знову люди при владі намагаються, як і в 2005 р., "здійснювати зміни" в країні нічого не міняючи і навіть випадково не образивши бізнес-партерів, друзів, колег, собутильників тощо?
Анатолій Дмитрук _ 21.03.2016 21:47
IP: 94.230.204.---
Хто кришує Шокіна?... ПРЕЗИДЕНТ.
Хто відстрочив розгляд питання про недовіру Шокіну аж на 29 березня?... ГРОЙСМАН.
Хто з 20 санкцій проти Росії ввів тільки 4?... Хто покриває офшорні зони?... ЯЦЕНЮК.
Хто випустив на волю поліцая-сепаратиста?... СУДДІ. Хто їх покриває?... ПОРОШЕНКО.

Нічого дивного, що замість Будапештського формату в нас мінське збіговисько – НЕЗАКОННЕ, АНТИУКРАЇНСЬКЕ, ІДІОТСЬКЕ.
Невже це і є... "стратегя 2020"?...
Та я в гробу бачив таку стратегію і її стратега!
Александр Гальченко _ 21.03.2016 20:29
IP: 93.75.8.---
а где же хваленое, шалено підтриманное американцями НАБУ?
Максим Чарушниковв _ 21.03.2016 19:40
IP: 46.118.114.---
Автор чьотко вбиває цвяхи в гроб-зговорчєвості 80 абєзьян з НФ
Michal Karpi _ 21.03.2016 18:39
IP: 104.154.110.---
Ввеести войськовий стан,рзстриляти парочку корумпированих чиновников-парочку прокуроров-парочку. Суддив,а осталним добровольно в КАЗНУ та в вязницю тобто тюрму:-):-):-)
Michal Karpi _ 21.03.2016 18:29
IP: 23.236.56.---
Продивився видео це материали для Артема Ситника-но Ситий голодному не вирить-подписано;Порошенком:-):-):-) Кучма номер. Три:-):-):-)
Кирилл Корженко _ 21.03.2016 18:21
IP: 92.113.105.---
zmaylo:
Кирилл Корженко:
Нардепам следовало бы прокуратуру для начала вычистить сверху до низу. Для кого-то у нас новость, что прокуратура спелась с криминалом? Да у каждого из братів при желании, через неделю будет папочка с компроматом на любого из прокуроров или рядового помощника.
Допустим, каким-то чудом, дело не развалится и дойдет до суда. А там что? "А судьи кто"?
Згоджуюсь з Вами. Але хто буде судити суддів???
В резонансных и уголовных справах судьям на заседания следует подсыпать с десяток присяжных. Для начала. Можно найти способы влиять на объективную работу судов, но сегодня в этом власть не заинтересована, Бо була б дійсна зрада, коли наш поросьёонок призначив би незалежного прокурора, без минулого. Зрада стаі.
Michal Karpi _ 21.03.2016 18:09
IP: 104.197.40.---
Michal Karpi:
Pixel:
Michal Karpi:
Michal Karpi:
Ця война Кучме як мать родная:-):-):-)
Коли милиарды Кучми будуть повернуто в Казну УКРАЇНИ-тоди буде син буде мати будуть Люди не земли:-):-):-)
- – - -
Michal Karpi, і Ви ще Мікі шизофреником називаєте?
А що в нього в голови-пустота,або шизофрения тому що за компютером дуже сидить,а обзивае мене 64 ричного Украинца"Украинофобом"- то це що не хвора ЛЮДИНА, я йому прощаю все:-):-):-)
Кучме теж прощаю Бог йому анцихресту судья скоро буде:-):-):-)
Michal Karpi _ 21.03.2016 18:02
IP: 104.197.186.---
Pixel:
Michal Karpi:
Michal Karpi:
Ця война Кучме як мать родная:-):-):-)
Коли милиарды Кучми будуть повернуто в Казну УКРАЇНИ-тоди буде син буде мати будуть Люди не земли:-):-):-)
- – - -
Michal Karpi, і Ви ще Мікі шизофреником називаєте?
А що в нього в голови-пустота,або шизофрения тому що за компютером дуже сидить,а обзивае мене 64 ричного Украинца"Украинофобом"- то це що не хвора ЛЮДИНА, я йому прощаю все:-):-):-)
Michal Karpi _ 21.03.2016 17:57
IP: 104.197.40.---
Почему никто в Росси не впомнит про 6 убитых 16 раненых под АВДЕЕВКОЙ-молодые люди гинут за Что:-):-):-)
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

1
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
Ігор Попов

Програма дій нового уряду – більше конкретики, а не лозунгів.

25
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter